Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5791
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 20.04.2014 17:36

jara napisał(a):Mi to jeszcze punkty payback nalicza, a jak :D


Taaa... Za 5 lat wymienisz je na depilator :D
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 20.04.2014 17:38

greenrs napisał(a):
jara napisał(a):Mi to jeszcze punkty payback nalicza, a jak :D


Taaa... Za 5 lat wymienisz je na depilator :D


To już nie będzie czego depilować, chyba że sweterek :lol:
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 20.04.2014 18:26

Tyle że czytałem że branki na kartę są tylko jedne, a statystycznie każdy płacić będzie co najmniej 4 razy:)
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 20.04.2014 18:30

paulr napisał(a):Tyle że czytałem że branki na kartę są tylko jedne, a statystycznie każdy płacić będzie co najmniej 4 razy:)

Ja trafiłem tylko na Lucko na powrocie i tam jest największy młyn w okresie, kiedy jest młyn :smo:
lichy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 381
Dołączył(a): 25.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) lichy » 20.04.2014 20:42

paulr napisał(a):Tyle że czytałem że branki na kartę są tylko jedne, a statystycznie każdy płacić będzie co najmniej 4 razy:)

Takie bramki (samoobsługowe) są tylko tam, gdzie kończy się płatna autostrada, a zaczyna się bezpłatna (ale nie wszędzie), nie ma tego na zwykłych zjazdach z autostrady.
Ja znam takie dwa punkty:
Lučko - kierunek północ - A1
Zaprešić - kierunek południe - A2
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 20.04.2014 21:09

lichy napisał(a):
paulr napisał(a):Tyle że czytałem że branki na kartę są tylko jedne, a statystycznie każdy płacić będzie co najmniej 4 razy:)

Takie bramki (samoobsługowe) są tylko tam, gdzie kończy się płatna autostrada, a zaczyna się bezpłatna (ale nie wszędzie), nie ma tego na zwykłych zjazdach z autostrady.
Ja znam takie dwa punkty:
Lučko - kierunek północ - A1
Zaprešić - kierunek południe - A2


czyli brakuje A2 na północ:) bo wiadomo z A1 każdy zjedzie w innym miejscu:)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7944
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 20.04.2014 22:26

lew napisał(a):Wcale nie wygląda to tak różowo. Nie akceptują wszystkich rodzajów kart i do tego pobierają kilka euro prowizji, co wychodzi dopiero po obejrzeniu wyciągu z karty po powrocie do domu. Słyszałem też o przypadkach zczytywania numerów karty i po tym wyczyszczenia jej z kasy. Poza tym jak się okazało to staliśmy dłużej niż normalnie, bo komuś wciągnęło kartę.


Mówimy tu o bramkach "no cash" (czyli w Lučko lub Zaprešič), nie słyszałem żeby komuś nie przyjęło tam karty (ja mam najzwyklejszą MasterCard lub Visa i nigdy nie miałem problemów) . Prowizji za płatności bezgotówkowe to nie wiem jaki bank jeszcze pobiera :oczko_usmiech: . Zczytywać kart tam niema kto, chyba że automaty bo "do ręki" nikomu jej nie dajesz.
Więc nie strasz nikogo jakimiś niestworzonymi historiami :?
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 20.04.2014 22:51

....to porównaj cenę jaką zapłaciłbyś kunami w kasie i tą płaconą kartą. Jechaliśmy na kilka samochodów, coś podkusiło mnie żeby skręcić na płacenie kartą; nie dość ,że czekali na nas około 0.5 h, to po przyjeśdzie okazało się ,że zapłaciliśmy nie wiedzieć dlaczego 40 PLN ( w przeliczeniu drożej).
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 20.04.2014 23:02

lew napisał(a): zapłaciliśmy nie wiedzieć dlaczego 40 PLN ( w przeliczeniu drożej).


Wy nie wiecie,to skąd dids76 ma wiedzieć :?:
Ja rozumiem, że człowiek może oszukać, ale automat. Najlepiej w banku, który wydał kartę wyjaśnić.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7944
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 20.04.2014 23:09

Od kilku lat płacę tylko kartą za autostrady w Cro, przelicznik kuny do złotówki zawsze był przy płaceniu kartą najlepszy, żadnych prowizji mój bank nie nalicza (tym bardziej 40zł bo to ok 70Kun). Korki do płatności kartą zawsze były o wiele krótsze.
Za przejazd odcinkiem A1 Karlovac - Lucko (Demerje -czyli bramki "no Cash) w 2013 roku zapłaciłbym gotówką 18Kun kartą zapłaciłem ACHTUNG!!! 18Kun co mój bank przeliczył na całe 10,24zł!!! (wychodzi niecałe 0,57zł za kunę)
Jakbyś nie wierzył to proszę (wyciąg z konta):
Tytuł transakcji: ? Operacja kartą 42xx xxxx xxxx xx01
na kwotę 18,00 HRK w PBZ7ARZAUTNAPP
OS, DEMERJE, HR
Kwota w walucie
oryginalnej: ? -10,24 PLN

Ps.Nie należę do ludzi zamożnych (do Cro jeżdżę kilkunastoletnim Golfem) i sprawdzam swoje rachunki, jeśli bym gdzieś zapłacił więcej niż miałbym to drugi raz z tych bramek bym nie skorzystał.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7944
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 20.04.2014 23:14

A dlaczego was bank skasował dychy więcej, to tak jak pisał Jara nie pytanie do nas tylko do banku :oczko_usmiech:
lichy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 381
Dołączył(a): 25.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) lichy » 21.04.2014 00:35

lew napisał(a):....to porównaj cenę jaką zapłaciłbyś kunami w kasie i tą płaconą kartą. Jechaliśmy na kilka samochodów, coś podkusiło mnie żeby skręcić na płacenie kartą; nie dość ,że czekali na nas około 0.5 h, to po przyjeśdzie okazało się ,że zapłaciliśmy nie wiedzieć dlaczego 40 PLN ( w przeliczeniu drożej).

Nigdy w życiu nie zapłaciłem prowizji za operację bezgotówkową 8O
Te 40 PLN występowały, jako osobna pozycja na wyciągu z karty? Czy o tyle była większa kwota po przeliczeniu?
Jakiej karty użyłeś?
Jaki bank ją wydał?
Podaj te dane, a może coś się wyjaśni.......
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5791
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 21.04.2014 00:49

lew napisał(a):...po przyjeśdzie okazało się ,że zapłaciliśmy nie wiedzieć dlaczego 40 PLN ( w przeliczeniu drożej).

Chłopie zmień bank bo robią Cię na szaro... albo Ty nas :?: :evil:
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 21.04.2014 07:10

Od 1999 roku płatności i pobrania tylko kartą i żadnych nie było dodatków w postaci dodatkowych kosztów. Wystarczy zmienić bank na taki co jest przyjazny, ale nie w reklamie a w tabelach porównawczych za opłaty.
Przy płatnościach gotówką na bramkach zdarzyła się sytuacja mojej żonie próby wyłudzenia 20 kuna za przejazd, ale to inny temat.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 21.04.2014 10:21

lew napisał(a):....to porównaj cenę jaką zapłaciłbyś kunami w kasie i tą płaconą kartą. Jechaliśmy na kilka samochodów, coś podkusiło mnie żeby skręcić na płacenie kartą; nie dość ,że czekali na nas około 0.5 h, to po przyjeśdzie okazało się ,że zapłaciliśmy nie wiedzieć dlaczego 40 PLN ( w przeliczeniu drożej).


Jak dla mnie 40zł to trochę mało realne. koszt autostrady to przecież około 100 zł więc nawet prowizja i przeliczanie kursu po bankowemu raczej mało prawdopodobne by wyniosła 40%. Chyba że to jakiś skok albo coś podobnego.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ) - strona 96
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone