Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Ironman
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 16.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ironman » 22.03.2014 16:29

Lublin. Dziękuję bardzo, czyli z tego co liczę kwota raczej nie większa niż 200zł.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 22.03.2014 16:41

Ironman napisał(a):Lublin. Dziękuję bardzo, czyli z tego co liczę kwota raczej nie większa niż 200zł.

Bez winiety słowackiej troszkę więcej niż 200 zł w jedną stronę.

Mało autostrad >>> trasa-przez-bih-do-dalmacji-t17831.html

Stara droga >>> dojazd-stara-droga-przez-plitvice-i-knin-na-poludnie-cro-t17814.html

Lublin - Chorwacja >>> trasa-do-chorwacji-z-polski-poludniowo-wschodniej-t20577.html
Ironman
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 16.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ironman » 22.03.2014 16:45

to jakoś źle liczyłem w takim razie.. 14 euro za miesieczna winiete na słowacji, ok 70zł za miesięczną na Węgrzech + Chorwacja, nie sprawdziłem szczegółowo ale aż tak drogo wychodzi? Poza tym czemu w jedną stronę? Jeśli kupuję miesieczną to nie działa ona przez miesiąc? Przepraszam jesli zadaje głupie pytania, ale pierwszy raz wybieram się do Chorwacji i wszystko jest dla mnie nowe i nie do końca zrozumiałe.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 22.03.2014 16:49

Ironman napisał(a):to jakoś źle liczyłem w takim razie.. 14 euro za miesieczna winiete na słowacji, ok 70zł za miesięczną na Węgrzech + Chorwacja, nie sprawdziłem szczegółowo ale aż tak drogo wychodzi? Poza tym czemu w jedną stronę? Jeśli kupuję miesieczną to nie działa ona przez miesiąc? Przepraszam jesli zadaje głupie pytania, ale pierwszy raz wybieram się do Chorwacji i wszystko jest dla mnie nowe i nie do końca zrozumiałe.


Winiety tak - ważne w obie strony.
Przejazd autostradami w Chorwacji na trasie Gorican - Split 222 kuny w jedną stronę.
Ironman
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 16.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ironman » 22.03.2014 16:53

o kurczę czyli tutaj nalatuje drugie tyle.. W takim razie jeszcze jest opcja ewentualnie Słowacja, Węgry autostradą a Chorwacja innymi drogami.. Cóż mam wiele do przemyślenia, dziękuję bardzo za odpowiedzi.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 22.03.2014 17:02

Ironman napisał(a):o kurczę czyli tutaj nalatuje drugie tyle.. W takim razie jeszcze jest opcja ewentualnie Słowacja, Węgry autostradą a Chorwacja innymi drogami.. Cóż mam wiele do przemyślenia, dziękuję bardzo za odpowiedzi.

Jadąc Lublina słowacką winietę można sobie darować, bo są bardo krótkie odcinki płatne a obok nich biegną dobre drogi alternatywne.
Przez Węgry radzę jednak autostradą, niż drogami przez miasteczka :idea:
W Chorwacji można zastosować opcję "autostrada" (Gorican- Karlovac 59 kun X 2) + "stara droga" do Splitu.(bezpłatna).
Koszt przejazdu wyniesie wtedy mniej niż 200 zł w obie strony :idea:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 22.03.2014 17:05

Ironman napisał(a):o kurczę czyli tutaj nalatuje drugie tyle.. W takim razie jeszcze jest opcja ewentualnie Słowacja, Węgry autostradą a Chorwacja innymi drogami.. Cóż mam wiele do przemyślenia, dziękuję bardzo za odpowiedzi.


Sorry. Ale czy Ty naprawdę uważasz, że 110 złotych Ciebie doprowadzi do ruiny?
To nie jest aspekt urlopu, który powoduje drastyczne obniżenie jego kosztów!
Ironman
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 16.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ironman » 22.03.2014 17:08

Dzięuję bardzo za ten ogrom przydatnych informacji, teraz już trochę mniej więcej jestem nakierowany na temat :) i w tym przypadku dla mnie ma to różnicę, bo jeśli płacę powiedzmy za paliwo ok 600zł to dodając winiety jest już około 1000 więc spora różnica jak dla mnie.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 22.03.2014 17:14

O kosztach urlopu w Cro jest inny wątek.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 22.03.2014 21:18

Ironman napisał(a):... jeśli płacę powiedzmy za paliwo ok 600zł to dodając winiety jest już około 1000

Wychodzi 400 więcej. Za co? Za autostrady!
A to jest wątek "Opłaty za autostrady", więc piszesz w prawidłowym wątku. Brak Ci doświadczenia, masz wątpliwości - pytaj. Zawsze znajdzie się ktoś, kto podpowie. :wink:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 22.03.2014 21:24

Jeśli chcesz oszczędzić i nie spędzić połowy urlopu w samochodzie to jedź tak jak polecał Janusz. Słowacja bez winiety, Węgry z winietą. Chorwacja od granicy do Karlovaca autostradami, dalej drogą D1.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 23.03.2014 07:54

dids76 napisał(a):Jeśli chcesz oszczędzić i nie spędzić połowy urlopu w samochodzie to jedź tak jak polecał Janusz. Słowacja bez winiety, Węgry z winietą. Chorwacja od granicy do Karlovaca autostradami, dalej drogą D1.


Można też spędzić czas tak jak Ty Dids .............................. przy piwku. Żona prowadzi, a ty zażywasz uciech doczesnych racząc się od granicy chorwackiej Karlovaćko albo Ożujsko :wink:
jacek73
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 904
Dołączył(a): 24.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek73 » 23.03.2014 12:22

witam
no to i ja jeszcze mam pytanie odnośnie trasy jak pisałem wyżej
urlop w tym roku podzieliliśmy na dwa miejsca pierwsze to zwiedzanie
Wenecji dzięki opowiadaniom ,,mariusza-w" i tu wielki szacun dla Mariusza:)
za tak szczegółowe i ciekawe opowiadanie,miejsce wypadowe Punta Sabbioni
drugi punkt oczywiście Cro i Fazana miejsce wypadowe.
a pytanie moje to czy jadąc którąś z tych tras będę przejeżdżał prze płatne tunele
pytam bo tego tematu jeszcze nie przerabiałem pozdr Jacek
ta
Załączniki:
trasa-3.jpg
lub ta
trasa2.jpg
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 23.03.2014 12:32

Drugą opcją na 100% nie. Pierwszą trasą nie jechałem.
jacek73
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 904
Dołączył(a): 24.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek73 » 23.03.2014 12:51

dids76 napisał(a):Drugą opcją na 100% nie. Pierwszą trasą nie jechałem.

oki dzięki w ubiegłym roku korzystałem z twoich rad dzięki i się nie zawiodłem:) tak ze tym razem również skorzystam pozdr:)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ) - strona 94
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone