Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 19.03.2014 14:45

Tak jak pisałem, jeśli możecie pozwolić sobie na wydłużenie czasu podróży, to szczerze polecam.
W razie wątpliwości, pytaj. :wink:

P.S.
Dopiero teraz zauważyłem, że ziomek z Bydgoszczy. Tym bardziej pozdrawiam. :papa:
jacek73
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 904
Dołączył(a): 24.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek73 » 19.03.2014 14:52

walp napisał(a):Tak jak pisałem, jeśli możecie pozwolić sobie na wydłużenie czasu podróży, to szczerze polecam.
W razie wątpliwości, pytaj. :wink:

P.S.
Dopiero teraz zauważyłem, że ziomek z Bydgoszczy. Tym bardziej pozdrawiam. :papa:


oki dzięki jestem na etapie planowania trasy jak co będę pytał:)
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5740
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 19.03.2014 19:17

Starówka w mieście Koper też jest warta uwagi. Byłem tam parę lat temu.
I Piran - zgadzam się z walpem - też jest bardzo ładnym miasteczkiem.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 19.03.2014 19:41

Nefer napisał(a):Starówka w mieście Koper też jest warta uwagi. Byłem tam parę lat temu.

Zapewne tak. Była w planach, ale z przyczyn obiektywnych, musieliśmy opuścić ten punkt programu. :wink:
DocentDepczyk
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 21.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) DocentDepczyk » 21.03.2014 10:38

Witam serdecznie.

Pierwszy raz będę wybierał się do Chorwacji autem dlatego zwracam się do bardziej doświadczonych koleżanek i kolegów o pomoc.

Chciałbym dojechać do Makarskiej przez Słowację i Węgry (Cieszyn, Zilina, Rajka, Csorna, Szombathely, Letenye, Zagrzeb, Zagar) i pewne jest, że na Słowacji i Chorwacji trzeba opłacić myto drogowe.

Moje wątpliwości odnośnie konieczności wnoszenia opłat wzbudza przejazd przez Madziary. Zatem: czy uda się przejechać przez kraj naszych Ziomków bez płacenia za winietki?

Na stronie: toll-charge.hu/Toll-tariffs/Toll-free-sections możemy znaleźć informację, że auta sklasyfikowane wg kategorii D1 są zwolnione od opłat za użytkowanie następujących odcinków autostrad:
1. M15 pomiędzy granicą SK-HU a autostradą M1
2. M1 pomiędzy M15 a drogą 86
3. M70 aż do Letenye.
Tylko co z M86 w okolicach Szeleste? Wg Google Maps jest to odcinek raptem 2km i przykro byłoby zapłacić za niego karę.

Będę zobowiązany za każdą informację, która przybliży mnie (nas) do prawdy.

Pozdrawiam słonecznie!
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 21.03.2014 10:51

DocentDepczyk napisał(a):Chciałbym dojechać do Makarskiej przez Słowację i Węgry (Cieszyn, Zilina, Rajka, Csorna, Szombathely, Letenye, Zagrzeb, Zagar) i pewne jest, że na Słowacji i Chorwacji trzeba opłacić myto drogowe.

Moje wątpliwości odnośnie konieczności wnoszenia opłat wzbudza przejazd przez Madziary. Zatem: czy uda się przejechać przez kraj naszych Ziomków bez płacenia za winietki?

Na stronie: toll-charge.hu/Toll-tariffs/Toll-free-sections możemy znaleźć informację, że auta sklasyfikowane wg kategorii D1 są zwolnione od opłat za użytkowanie następujących odcinków autostrad:
1. M15 pomiędzy granicą SK-HU a autostradą M1
2. M1 pomiędzy M15 a drogą 86
3. M70 aż do Letenye.
Tylko co z M86 w okolicach Szeleste? Wg Google Maps jest to odcinek raptem 2km i przykro byłoby zapłacić za niego karę.

Będę zobowiązany za każdą informację, która przybliży mnie (nas) do prawdy.

Pozdrawiam słonecznie!


Cześć.

Popatrz tu:
:arrow: e75-cieszyn-zilina-t20689.html
:arrow: darmowy-fragment-autostardy-m1-na-wegrzech-t28324.html
:arrow: od-cieszyna-po-brele-t32027.html#p720939
:arrow: stare-opracowanie-trasa-przez-zachodnie-wegry-t17803.html


Pozdrawiam

:papa:
Ironman
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 16.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ironman » 22.03.2014 14:58

Chciałem zapytać, czy mogę dojechać do Chorwacji bez płacenia jakichkolwiek dodatkowych kosztów, winiet itp? Tzn chodzi mi o to czy winiety są konkretnie tylko na autostrady czy ogólnie za przejazd przez kraj jakąkolwiek drogą? Druga sprawa, jeśli tylko na autostrady, to czy da się płatne autostrady po prostu wyeliminować i dojechać tak jakby np u nas jakimiś drogami wojewódzkimi, krajowymi - darmowymi? Czy albo autostrada, albo jakieś wiejskie dróżki?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 22.03.2014 15:12

Winiety i opłaty na bramkach są tylko na autostradach. Płatne są też niektóre tunele w zależności jaką trasą pojedziesz.
Można nie jechać autostradami, ale zamiast np. 15 godzin będziesz jechał do Chorwacji np. 30 godzin.
Autostrady powstały po to aby szybko, wygodnie i bezpiecznie dojechać do celu podróży.

Twój wybór jakie drogi wybierzesz :idea:
Ironman
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 16.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ironman » 22.03.2014 15:15

Dziękuję za odp. I jak najbardziej rozumiem cel autostrad, tyle ,że mojemu autku niekoniecznie robi różnicę czy to autostrada czy zwykła droga to i tak będzie "30 godzin" ;) chodzi mi o to, że i tak nie wykorzystam potencjału autostrad jadąc 90km/h, wiec po co dodatkowo płacic :)
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 22.03.2014 15:25

Ironman napisał(a):Dziękuję za odp. I jak najbardziej rozumiem cel autostrad, tyle ,że mojemu autku niekoniecznie robi różnicę czy to autostrada czy zwykła droga to i tak będzie "30 godzin" ;) chodzi mi o to, że i tak nie wykorzystam potencjału autostrad jadąc 90km/h, wiec po co dodatkowo płacic :)

Dodatkowym atutem jazdy po zadupiu jest bynajmniej to że człowiek nie zaśnie za kółkiem , jakaś dziura czy koleina się czasem trafi ....., a po chorwackiej autostradzie jedziesz jak po stole. :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 22.03.2014 15:29

Ironman napisał(a):Dziękuję za odp. I jak najbardziej rozumiem cel autostrad, tyle ,że mojemu autku niekoniecznie robi różnicę czy to autostrada czy zwykła droga to i tak będzie "30 godzin" ;) chodzi mi o to, że i tak nie wykorzystam potencjału autostrad jadąc 90km/h, wiec po co dodatkowo płacic :)

W takim razie mapy drogowe przed oczy :wink: i szukaj dojazdu drogami niepłatnymi.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 22.03.2014 16:03

Ironman napisał(a):Dziękuję za odp. I jak najbardziej rozumiem cel autostrad, tyle ,że mojemu autku niekoniecznie robi różnicę czy to autostrada czy zwykła droga to i tak będzie "30 godzin" ;) chodzi mi o to, że i tak nie wykorzystam potencjału autostrad jadąc 90km/h, wiec po co dodatkowo płacic :)

Tyle, że autostradą pojedziesz 90 a inną drogą 40. Czas przejazdu będzie zapewne dłuższy.
Ironman
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 16.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ironman » 22.03.2014 16:25

Hmm, a jakie są powiedzmy koszta autostrad na rok obecny jadąc przez Słowację i Węgry? Miejsce docelowe to okolice Splitu.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 22.03.2014 16:26

Ironman napisał(a):Hmm, a jakie są powiedzmy koszta autostrad na rok obecny jadąc przez Słowację i Węgry? Miejsce docelowe to okolice Splitu.

Hm, a skąd jedziesz :?:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 22.03.2014 16:29

Ironman napisał(a):Hmm, a jakie są powiedzmy koszta autostrad na rok obecny jadąc przez Słowację i Węgry? Miejsce docelowe to okolice Splitu.


oplaty-za-autostrady-i-drogi-ekspresowe-t17828.html
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ) - strona 93
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone