Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

opłaty

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
rafcikbarum
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 18.05.2010
opłaty

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafcikbarum » 27.07.2010 17:27

Witam wszystkich.powiedzcie mi ile muszę mieć euro ,forintów no i kun jadąc samochodem na gaz z kielc do pisak(na paliwo i opłaty za autostrady)
gonzo
Croentuzjasta
Posty: 409
Dołączył(a): 01.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gonzo » 27.07.2010 17:46

rafcikbarum napisał(a):Witam wszystkich.powiedzcie mi ile muszę mieć euro ,forintów no i kun jadąc samochodem na gaz z kielc do pisak(na paliwo i opłaty za autostrady)

Wszystko jest opisane na forum.
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 27.07.2010 17:52

Najprościej możesz sobie to samemu wyliczyć.
Po pierwsze zadaj na mapach google swoja trasę potem kursorem poprzesuwaj tak jak faktycznie będziesz jechał. Czy maja być to autostrady czy Czechy - Austria czy Słowacja - Węgry itd
Jak byś nie poustawiał sobie trasę pokaże ci ile masz km czy w jedną stronę jedna trasa czy z powrotem inna. Na podstawie tych kilometrów oblicz sobie swoje spalanie i masz swój koszt.
Nie baw się w forinty i takie tam farmazony. Masz kartę która możesz płacić? Użyj jej i po kłopocie.
Ceny winietek znajdziesz w google lub na forum
Ja kupowałem miesięczną w Słowacji i 4 dniowa na Węgrzech odpowiednio 9.9 euro i 7 euro
Jechałem do Breli czyli po sąsiedzku z Pisakiem.
Euro bierzesz bo chyba rozumiem że płacisz za apartament w euro wiec na winietę Słowacka masz. Węgry na upartego nie potrzeba winiety jechałem 86 do przejścia w Letenye nie na Słowenię.
Jednak jeśli chcesz winietę na Węgry i tam tankować płać kartą milionów nie wydajesz więc bez obaw nie stracisz na tym.
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 27.07.2010 17:54

Aha jeszcze jedno koszt autostrad masz na forum od Letenye do zjazdu na Pisak to o ile pamiętam coś w granicach 200 kun
Cracovia
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 7
Dołączył(a): 19.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cracovia » 27.07.2010 17:59

210 kun,


kiedy jedziesz?
darajawahusz
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 08.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) darajawahusz » 27.07.2010 19:30

a nam brakło na autostradzie tych paru marnych forintów ..... a było tak jedziemy spokojnie autostrada przez wegry i nagle zmroził nas okrzyk mojego 3-letniego syna ............KUPA :D :D .Wiec myk na najblizsza stacje beznynową ,podjechałem prawie pod same drzwi wpadamy do srodka gdzie widac zbawcze znaczki i........... w srodku bramka z automatem i pisze jak wól ze coby ulgi doznac to trzeba 100 forint wrzucic ,zasieki na na dawnej granicy w Berlinie :D :D :D ...... a my nie mamy... wiec ja biegiem do kasy .Kolejka do kazdego okienka z 10 osob ,ale poprosiłem o zamiane 10 EU bo tyle miałem w najmniejszym banknocie ,uffff ale udało mi sie dobiec na czas .Nawet potem nie sprawdzałem po jakim kursie mi zamienili :D :D
rafcikbarum
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 18.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafcikbarum » 27.07.2010 20:03

Cracovia napisał(a):210 kun,


kiedy jedziesz?
a jedziemy jutro
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 01.08.2010 16:38

darajawahusz napisał(a):a nam brakło na autostradzie tych paru marnych forintów ..... a było tak jedziemy spokojnie autostrada przez wegry i nagle zmroził nas okrzyk mojego 3-letniego syna ............KUPA :D :D .Wiec myk na najblizsza stacje beznynową ,podjechałem prawie pod same drzwi wpadamy do srodka gdzie widac zbawcze znaczki i........... w srodku bramka z automatem i pisze jak wól ze coby ulgi doznac to trzeba 100 forint wrzucic ,zasieki na na dawnej granicy w Berlinie :D :D :D ...... a my nie mamy... wiec ja biegiem do kasy .Kolejka do kazdego okienka z 10 osob ,ale poprosiłem o zamiane 10 EU bo tyle miałem w najmniejszym banknocie ,uffff ale udało mi sie dobiec na czas .Nawet potem nie sprawdzałem po jakim kursie mi zamienili :D :D

No fakt kupa nie wybiera, Natomiast stację można hhhhhee swoja drogą prócz talerzyka na opłatę w jednej ze stacji nie spotkałem się z zasiekami. U nas już chyba się tez z tego wyleczyli.

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone