Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Opieka medyczna w Chorwacji

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
annnak
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 31.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) annnak » 13.07.2017 18:34

__monia napisał(a):Ja od lat kuppuję PZU wojażer. Odpukać jeszcze się nie przydło, ale kilka lat temu siostra korzystała w DE - coś tam musiała zapłacić, ale wszystko jej zwrócili, obsługa była bez zarzutu.

annnak - zdrowia dla męża!



Dziękuję bardzo :) . Na szczęście na razie jest lepiej i oby tak zostało. Może to jakaś ostra kolka, pojutrze wracamy, to trzeba będzie zrobić badania, mamy nadzieję, że przez te najbliższe dni ból nie wróci. Lekarka zbadała męża dość dokładnie, jak na warunki laboratoryjne, łącznie z saturacją krwi.
Zadzwoniłam jeszcze raz do Generali, kazali przesłać zdjęcie dokumentacji i powiedzieli, że się skontaktują. Mają mi przysłać formularz szkody, więc rozumiem, że zwrócą mi kasę. Ale nigdy więcej w tej firmie. Moim zdaniem sposób pomocy na infolinii jest beznadziejny, pominąwszy, że ciężko się dodzwonić. Do tej pory miałam w Allianz, ale w tym roku strasznie drogo to wyszło (ponad 400 zł), a agentka zaproponowała Generali. Moim zdaniem od razu powinnam dostać adres najbliższego lekarza, a nie czekać godzinami na kontakt.

Swoją drogą jeśli ból się utrzymuje to badania i USG bym robił natychmiast. No chyba, że lekarz, który to oglądał faktycznie się zna...


gdyby ból nadal był tak silny, jak rano, to bym się nie oglądała, zapłaciła za badania, a potem dochodziła zwrotu kasy, ale na szczęście na razie minęło i oby nie wróciło
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.07.2017 19:48

No to dobrze, że nic nie dolega. Na drugi raz no-spa, nurofen forte i...do Jadranu ;)
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 13.07.2017 21:03

Ja byłem wczoraj w Hitna pomoc w Trogirze. Cóż warunki jak u nas. Zostałem przyjęty na kartę EKUZ dostałem dwa zastrzyki (ja twierdzę że mnie coś ugryzło, oni że to alergia) niby przechodzi jak coś mam się zgłosić jeszcze raz w Podaca gdzie przebywam. Ogólnie ok choć nie rozumiem ich selekcji.
Anonim.
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 7
Dołączył(a): 11.07.2017
Szwy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anonim. » 26.07.2017 07:01

Witam przepraszam jeżeli zły dział ale nie mogłem nic lepszego zlnalezc, mam pytanie czy sciągał ktoś szwy na Chorwacji ? Jadę w okolice szybernika a moja dziewczyna w czasie wakacji ma termin na ściąganie szwów i pytanie czy ma ktoś informacje czy idzie to załatwić ? Pozdrawiam
aasci
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 31.01.2015
Re: Szwy

Nieprzeczytany postnapisał(a) aasci » 26.07.2017 07:03

Pewnie tak, tylko z kartą ekuz i przychodni państwowej
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008
Re: Szwy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 26.07.2017 09:53

aasci napisał(a):Pewnie tak, tylko z kartą ekuz i przychodni państwowej

Dokładnie tak.
w Šibeniku jest szpital.
Użytkownik usunięty
Re: Szwy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.07.2017 09:59

Nie będzie to związane z "leczeniem planowanym" na co trzeba by mieć wcześniejszą zgodę funduszu ?
Ale koszt w razie czegoś nie powinien być wysoki.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Szwy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.07.2017 10:13

Anonim. napisał(a):Witam przepraszam jeżeli zły dział ale nie mogłem nic lepszego zlnalezc, mam pytanie czy sciągał ktoś szwy na Chorwacji ?

Witam.
Myślę, że teraz post jest we właściwym dziale. :wink:
A szwy ściąga się (jeśli trzeba) w Chorwacji :idea:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Szwy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.07.2017 12:43

Anonim. napisał(a):Jadę w okolice szybernika a moja dziewczyna w czasie wakacji ma termin na ściąganie szwów i pytanie czy ma ktoś informacje czy idzie to załatwić ? Pozdrawiam

Chyba przez te szwy wyjazd nieaktualny :?:
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 591
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 27.07.2017 13:55

Nie wiem , czy to dobre miejsce na historię mojej koleżanki.
Jest obecnie za moją namową na kempingu Lanterna pod namiotem. Wczoraj wchodząc do namiotu nadepnęła na....
skorpiona ! ktory ją ukąsił w stopę,drugiego znaleźli w buciku synka. Mąż koleżanki powiadomił recepcję , a ci pogotowie, szybka konsultacja z lekarzem i wniosek ,że jeśli nie mdleje -nie jest uczulona na jad to wystarczy na miejsce ukąszenia-opuchliznę przykładać coś zimnego i schładzać to miejsce . Skorpiony były brązowe wielkości ok 5cm, więc podobno nie jadowite ..... Strach i trauma nie do pozazdroszczenia.... :(
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 27.07.2017 15:34

Moja lekarka u której byłem zaraz po powrocie z Chorwacji o tym samym mówiła tyle że ona sobie usiadła na skorpionie a ten się po prostu bronił. I tym samym pierwszego dnia wakacji poznała tamtejszą służbę zdrowia.
19Gumis20
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 290
Dołączył(a): 08.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) 19Gumis20 » 27.07.2017 16:05

Dwa lata temu byłem na Hvarze w Stari Grad, mój synek (1,5 roku) miał gorączkę 39,5, raczej wynikało to z ząbkowania. Mieliśmy wykupione ubezpieczenie podróżne chyba w axa, dwa razy przyjeżdżał do nas lekarz, przebadał małego przepisał receptę na zbicie temperatury. Bardzo miły lekarz, wytłumaczył trochę po angielsku, troche na migi resztę rozrysował na kartce. Gorączka ustąpiła, wakacje dokończyliśmy a była opcja wcześniejszego powrotu do domu
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 591
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 27.07.2017 18:06

w 90% przypadków wystarczy karta EKUZ , w jej ramach otrzymujemy bardzo szeroki zakres usług
ZenekP
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 28.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZenekP » 28.07.2017 18:45

Lepiej dokupić dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne. Koszt nie jest duży. Dla rodziny czteroosobowej kwota rzędu 250 zł a do 200 000 zł zwrot kosztów+jeszcze do tego ubezpieczenie na mieniu do 5000 zł.
lukasz1701
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 09.07.2016
Dziwne krosty podczas pobytu .

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz1701 » 29.07.2017 09:26

Witam wszystkich. Jestem aktualnie w Cro i pojawiły mi się dziwne krosty na prawym poliku. Nie wiem co to może być czy to od ukąszenia jakiegoś owada czy od slońca. Jest ich duzo i same w sobie są duże. Wyskoczylo wczoraj na plazy. Nie wiem czy należy się tym przejmować, stąd prośba o poradę do was. Co to może być? Może ktoś miał coś podobnego.
Załączniki:
20170729_101621_crop_612x88720.jpg
Ostatnio edytowano 29.07.2017 09:44 przez lukasz1701, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Opieka medyczna w Chorwacji - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone