Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Opieka medyczna w Chorwacji

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mariuszula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 477
Dołączył(a): 21.05.2009
Re: opieka medyczna w chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariuszula » 05.04.2013 23:17

no właśnie,ubezpieczenie jest to nieodłączna opcja wyjazdu i tak zostanie
glonik21
Croentuzjasta
Posty: 187
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: opieka medyczna w chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) glonik21 » 06.04.2013 13:09

Mnie tylko zastanawia jedno czy gdy przyjdzie do wypłaty kasy za lekarza czy lekarstwa to ubezpieczyciel jest taki chętny i wypłaca co do złotówki bo przy wykupie polisy jest zawsze super i cacy..
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: opieka medyczna w chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 06.04.2013 15:04

glonik21 napisał(a):Mnie tylko zastanawia jedno czy gdy przyjdzie do wypłaty kasy za lekarza czy lekarstwa to ubezpieczyciel jest taki chętny i wypłaca co do złotówki bo przy wykupie polisy jest zawsze super i cacy..

Odzyskiwałem pieniądze za RTG wykonywane w Austrii, z Warty i nie było problemu.
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011
Re: opieka medyczna w chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 06.04.2013 15:36

glonik21 napisał(a):Mnie tylko zastanawia jedno czy gdy przyjdzie do wypłaty kasy za lekarza czy lekarstwa to ubezpieczyciel jest taki chętny i wypłaca co do złotówki bo przy wykupie polisy jest zawsze super i cacy..


A to już musisz doczytać w konkretnych OWU. Tam będzie podana kwota od jakiej pokrywają wydatki. Często jest tak, że jest to powyżej 20-30 E. Często jest też tak (a może nawet zawsze?), że nie pokrywają wydatków związanych z wypadkiem po spożyciu. Żeby uprawiać sporty ekstremalne (to może być np. "zwykły" spływ górską rzeką) to musisz wykupić bardziej zaawansowane ubezpieczenie.
Czyli żeby było cacy przy wykupie polisy to trzeba dokładnie przeczytać OWU tej wersji polisy, za którą płacisz.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006
Re: opieka medyczna w chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 06.04.2013 15:46

I właśnie po to, by się nie zastanawiać, czy ubezpieczyciel zwróci za wizytę u lekarza i lek w nagłej potrzebie, warto mieć paszport i nie płacić nic.
jestok1
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 01.04.2013
Re: opieka medyczna w chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) jestok1 » 06.04.2013 15:49

Zamierzam jechać w czerwcu z kobietą w 5-6 miesiącu ciąży...
Mam kilka pytań:
1. czy warto "ryzykować" na tym etapie ciąży taki wyjazd (ciąża przebiega prawidłowo)
2. czy nie będzie za gorąco w okoliczach 15 czerwca? patrzyłem się na
http://www.accuweather.com/en/hr/makars ... =6/01/2012
pokazuje pogodę w Makarskiej w zeszłym roku nawet do 35stopni
3. znalazł ktoś może jakieś solidne ubezpieczenie dla kobiet w ciąży?
4. czy może lepiej czekać na lipiec jak CHorwacja będzie w UE?
mariuszula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 477
Dołączył(a): 21.05.2009
Re: opieka medyczna w chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariuszula » 06.04.2013 16:10

jestok1 na pewno jest to dobry moment na wyjazd do Chorwacji.Jeżeli Pani znosi długą drogę to bez przeszkód i zapewniam,że jeżeli jest to Wasz pierwszy raz w Chorwacji to Pani domu pełna zachwytu z otoczeniem zapomni o trudach związanych z brzemiennością :wink: :lol:
edytas
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 06.07.2012
Re: opieka medyczna w chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) edytas » 23.04.2013 14:45

glonik21 napisał(a):Mnie tylko zastanawia jedno czy gdy przyjdzie do wypłaty kasy za lekarza czy lekarstwa to ubezpieczyciel jest taki chętny i wypłaca co do złotówki bo przy wykupie polisy jest zawsze super i cacy..


W zeszłym roku odzyskiwałam pieniążki z PZU Wojażer, zarówno za wizytę u lekarza jak i za wykupienie leków. Bez najmniejszego problemu, dostałam wszystko co do grosza a nawet kilka groszy więcej, bo akurat kurs był korzystny dla mnie. Sprawa zamknęła się w dwóch tygodniach. W tym roku też ten ubezpieczyciel - sprawdzony!
NataliaAnt
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 8
Dołączył(a): 16.06.2013
Szpitale i pogotowie w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) NataliaAnt » 10.08.2013 14:38

Witam!
Wybieramy się lada dzień w okolice Puli, Rovinji. Jedziemy z małym dzieckiem i stąd to pytanie. Wiecie może jak, gdzie są szpitale, pogotowia w okolicy? Albo może jakaś stronka gdzie jest to wypisane? Szukałam ale niemogę nic konkretnego znaleźć... :( będę wdzięczna za pomoc
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Szpitale i pogotowie w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 10.08.2013 15:52

meganee
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 13.03.2016
Szpitale - Opieka medyczna

Nieprzeczytany postnapisał(a) meganee » 13.03.2016 15:55

Witam,

planujemy wybrać się do Chorwacji okolice Opatija lub wyspa KRK, powiedzcie proszę gdzie można uzyskać informację na temt szpitali czy może wiecie gdzie szpitale dokładnie są czy na wyspie krk można skorzystać z opieki zdrowotnej ( szpital ) .... człowiek zawsze jest tam gdzieś przezorny i zawsze warto mieć takie info bo czasami taka pomoc może być potrzebna szybko ... :)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Szpitale - Opieka medyczna

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 13.03.2016 16:35

Cześć.

Hitna pomoć - tel. 194

Turističke ambulante i ljekarne

+karta EKUZ.

Poczytaj też tu :arrow: jesli-zachoruje-pytanie-o-lekarzy-w-chorwacji-t38236.html


Pzdr
meganee
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 13.03.2016
Re: Szpitale - Opieka medyczna

Nieprzeczytany postnapisał(a) meganee » 13.03.2016 16:52

Rozumiem, że w razie nagłego przypadku też można się kontaktować z tego rodzaju pomocą, to jest coś podobnego jak nasze 112??
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Szpitale - Opieka medyczna

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 13.03.2016 16:56

Dokładnie tak.

Warto też ubezpieczyć się dodatkowo, bo nie wszystkie badania/procedury medyczne są refundowane przez NFZ na EKUZ.

:papa:
edajta
Odkrywca
Posty: 96
Dołączył(a): 11.03.2009
Szpitale

Nieprzeczytany postnapisał(a) edajta » 02.05.2016 13:25

Witam
Czy ktoś mógłby mi pomóc jak wyszukać szpital najlepiej pediatryczny w okolicy miejsca w którym bedziemy? Zawsze nie miałam z tym problemu, a teraz jedziemy na Camping Cikat / wyspa Losinj i jakoś nie mogę znaleźć namiarów. Dziecko 2 lata było ostatnio w 3 razy w szpitalu. Nie chcielibyśmy odwoływac wyjazdu tylko dobrze ewentualnie sie przygotować. Pomożecie, ewentualnie jeśli w złym miejscu zadałam pytanie to pokierujcie mnie gdzie mam szukać. Dziekuje
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Opieka medyczna w Chorwacji - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone