Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Opieka medyczna w Chorwacji

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sandraimarcin
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 10.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sandraimarcin » 11.07.2011 18:59

alutka9 napisał(a):sadramarcin na miejscu napewno problemow ne bedzie,moga wyjsc przy ewentualnym rozliczaniu poniewaz twoj paszport jest niewazny.wszelkie zmiany danych w tym stan cywilny i nowe nazwisko nalezy dokonac do 30 do od ich zaistniena,przyznaje ze sama latalam na takim paszporcie kilkakrotnie i w tym roku okazalo sie ze moj paszport byl newazny od 8 lat!!! :wink:

No właśnie....
Ciekawe czy ktoś już był w takiej sytuacji
drakodrako1
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 30.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) drakodrako1 » 08.08.2011 16:34

Czy paszport jest również potrzebny jak ma się wykupione dodatkowe ubezpieczenie np w Generali ??Czy wtedy wystarczy sam dowód osobisty?Czy ktoś miał doświadczenie z firmą Generali??
ita
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 22.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 08.08.2011 17:39

jeśli pójdziesz na pomoc doraźną to bezpłatnie skorzystasz jeśli pokażesz paszport.
Natomiast jeśli chodzi o o ubezpieczenie prywatne to albo płacisz i bierzesz rachunek i zwracają Ci w kraju albo dzwonisz do Generali a oni Ci mówią co robić, gdzie iść, jak skorzystać z pomocy. Jeśli jesteś jeszcze w kraju to zadzwoń od razu i dowiedz się jak można skorzystać z pomocy bezgotówkowo.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 08.08.2011 20:01

ita napisał(a):jeśli pójdziesz na pomoc doraźną to bezpłatnie skorzystasz jeśli pokażesz paszport.
Natomiast jeśli chodzi o o ubezpieczenie prywatne to albo płacisz i bierzesz rachunek i zwracają Ci w kraju albo dzwonisz do Generali a oni Ci mówią co robić, gdzie iść, jak skorzystać z pomocy. Jeśli jesteś jeszcze w kraju to zadzwoń od razu i dowiedz się jak można skorzystać z pomocy bezgotówkowo.


Komu koleżanko Ita trzeba udzielić pomocy. Koleżance 8O Jak trzeba to informuję, że kilka razy odbyłem szkolenie w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Uzyskałem w WIML ocenę celującą zwłaszcza w przypadku poszkodowanych w incydentach lotniczych. Ale jak trzeba to w innych przypadkach też pomogę. pozdrawiam Darek1
kotecek5
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 16.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kotecek5 » 08.08.2011 21:24

2 lata temu bylismy na Virze wieksza paczka.Moja kuzynka byla w 3 miesiacu ciazy.Jest cukrzykiem i ma zalozona pompe insulinowa.Poniewaz byly spore upaly a i hormony szalaly to bardzo jej spadl cukier i mdlala.Wezwalismy karetke przyjechala natychmiast.zabrali ja do szpitala.Podali kroplowki i po dobie wrociła do nas.Wszystko ok.
manekin7
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 03.04.2013
Re: opieka medyczna w chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) manekin7 » 03.04.2013 13:09

Witam,
w tym roku pierwszy raz jade do Chorwacji. Przeszukalam troche te forum, ale niestety zrobil mi sie kompletny metlik w glowie. Mam kilka waznych pytan dotyczacych wyjazdu i pobytu. Jak to jest z tym EKUZ czy jest brana tam pod uwage i w razie potrzeby skorzystania z pomocy medycznej udziela mi jej za darmo? Jesli nie jakie ubezpieczenie musze wykupic? Jak to jest z paszportem? Czy musze go miec? Do tej pory nie byl mi potrzebny wiec go nawet nie wyrobilam :/. Z gory dziekuje za wszelkie odpowiedzi. Pozdrawiam!
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: opieka medyczna w chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 03.04.2013 13:12

manekin7 napisał(a):Witam,
w tym roku pierwszy raz jade do Chorwacji. Przeszukalam troche te forum, ale niestety zrobil mi sie kompletny metlik w glowie. Mam kilka waznych pytan dotyczacych wyjazdu i pobytu. Jak to jest z tym EKUZ czy jest brana tam pod uwage i w razie potrzeby skorzystania z pomocy medycznej udziela mi jej za darmo? Jesli nie jakie ubezpieczenie musze wykupic? Jak to jest z paszportem? Czy musze go miec? Do tej pory nie byl mi potrzebny wiec go nawet nie wyrobilam :/. Z gory dziekuje za wszelkie odpowiedzi. Pozdrawiam!


Cześć Aneta.

Zobacz tu:
dowod-osobisty-paszport-t40728.html#p1146275


Pozdrawiam
:papa:
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012
Re: opieka medyczna w chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 03.04.2013 14:30

Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: opieka medyczna w chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 03.04.2013 14:32

cronaturki napisał(a):Pare słów o karcie EKUZ

http://www.nfz-lodz.pl/index.php/dlapac ... -chorwacji



Stary artykuł:

Chorwacja w tym roku jest kandydatem do krajów ue...

Chorwacja w tym roku będzie członkiem UE - dalej nie wiadomo jak po 1 lipca będzie.
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012
Re: opieka medyczna w chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 03.04.2013 15:02

Jako że na chwilę obecną Chorwacja JEST kandydatem do krajów UE oprócz powyższego zamieszczę poniżej kilka linków o sytuacji jaka obowiązuje do momentu przystąpienia do UE

http://www.invia.pl/chorwacja/zdrowie/
http://www.chorwacja.pl/chorwacja.xml#Z ... 20medyczne
http://zagrzeb.msz.gov.pl/pl/informacje ... zdrowotne/

no i w końcu link zawierający najważniejszą informację..
http://www.crodea.pl/chorwacja/informac ... tne-linki/

Więc juz wiadomo jak BĘDZIE "...Po wejściu Chorwacji do UE z dniem 1.07.2013 obywatele Polski będą mogli skorzystać z usług medycznych wg zasada obowiązujących w Unii. Kilka tygodni przed wyjazdem należy zgłosić się do placówki NFZ celem wyrobienia Karty EKUZ..."*


* - osobiście oczekuję na potwierdzenie tego faktu z śląskiego NFZ i konsulatu Chorwacji w Krakowie.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: opieka medyczna w chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 03.04.2013 16:05

* jeśli nie ma okresu przejściowego.
;)

Koniecznie daj znać co odpiszą.


Pozdrawiam
mariuszula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 477
Dołączył(a): 21.05.2009
Re: opieka medyczna w chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariuszula » 03.04.2013 16:43

Karty EKUZ swoja drogą, a i tak wykupuje kolejny raz ubezpieczenie.zawsze to koszty transportu medycznego pokryją(odpukać)
glonik21
Croentuzjasta
Posty: 187
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: opieka medyczna w chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) glonik21 » 05.04.2013 22:06

mariuszula napisał(a):Karty EKUZ swoja drogą, a i tak wykupuje kolejny raz ubezpieczenie.zawsze to koszty transportu medycznego pokryją(odpukać)


A gdzie wykupujesz ubezpieczenie, korzystales kiedys bedac na HR ???
mariuszula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 477
Dołączył(a): 21.05.2009
Re: opieka medyczna w chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariuszula » 05.04.2013 22:46

a czy wolno mi nazwę podać?ali...z.bierzemy co roku pakiet z transportem ambulansem do kraju włącznie.koszt ok 150 za 2 tygodnie ,chyba jakoś tak.Na szczęście nie korzystałem,choć medykiem sam jestem.Wychodzę z założenia,że to akurat musi być.Oczywiście pełna apteczka leków ze sobą opcjonalnie :smo:
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012
Re: opieka medyczna w chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 05.04.2013 22:53

:) witamy w klubie :)
Przed wyjazdami do CRO wykupujemy ubezpieczenie w Allianz. Jak na razie nie było konieczne, ale lepiej dmuchać na zimne. EKUZ EKUZEm ale w tym roku i tak dodatkowo się ubezpieczymy :) i wejście Chorwacji do UE nas do tego nie zniechęci.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC

cron
Opieka medyczna w Chorwacji - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone