Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Opalanie - człowiek kret

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
lukman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 254
Dołączył(a): 26.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukman » 07.07.2015 19:09

a tak serio mój sposób to pare karlovacko ,rakijka ,woda ,kocyk i mam zawsze piekna opalenizne -beduin pierwsza klasa -polecam :boss:
CroMarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 07.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroMarek » 06.08.2015 12:03

My lubimy się opalać i to bardzo.
Od kilku lat stosujemy taką metodę (na początku, nim zbrązowiejemy):
zero kremu, ale max. 15 minut na słońcu, potem do cienia. I po kilku godzinach znowu w ten sposób.
Wg mojej córki, od której się o tym dowiedziałem, organizm coś tam wytwarza i skutecznie broni się przed oparzeniami słonecznymi przez 15 minut, potem już nie daje rady. Dlatego ten czas jest "bezpieczny".
I tak przez kilka pierwszych dni. Z tym, że u nas te pierwsze dni wypadają jeszcze w PL, więc w ciepłym kraju nie szkoda nam słońca.
Potem filtry, ale skóra już jest przygotowana po pierwszych kilku sesjach/ dniach, wtedy nie martwimy się czasem na słońcu (oczywiście z głową, nie cały dzień).
W tym roku byliśmy wiosną przez dwa tygodnie na morzu w Tajlandii. Pojechaliśmy bladzi, po zimie.
Tam jest dużo mocniejsze słońce niż w Chorwacji.
Ta metoda (15 minut plecy + 15 minut brzuch i do cienia) pięknie zadziałała.
Obyło się bez oparzeń, rumieni, raczków itd.
Wróciliśmy ładnie opaleni.
Gotowi na smażing w Chorwacji ;-)
Metoda sprawdzona.
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 06.08.2015 12:11

Z tego co wiem to filtr zaraz po posmarowaniu nie działa, ochrona uaktywnia się po około 20minutach. W cieniu też opala.
Dlatego ja siebie i dzieci smaruję przed wyjściem na słońce.
Dziwne te eksperymenty na ludziach :roll:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.08.2015 14:21

Bea.ta napisał(a):..
Dziwne te eksperymenty na ludziach :roll:




Na moje zgrzebne ciało pomaga najbardziej kit dekarski z podstawą bitumiczną. :mrgreen: Przyjemne z pożytecznym, chroni od słońca i czuję się zupełnie opalony ponieważ kolor kitu jest czarny. :smo: :oczko_usmiech: :mrgreen:
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 06.08.2015 14:23

smoki3 napisał(a):
Na moje zgrzebne ciało pomaga najbardziej kit dekarski z podstawą bitumiczną. :mrgreen: Przyjemne z pożytecznym, chroni od słońca i czuję się zupełnie opalony ponieważ kolor kitu jest czarny. :smo: :oczko_usmiech: :mrgreen:

najważniejsze, że działa ;) i że czujesz się opalony :)
Kajula2014
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 26.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kajula2014 » 16.08.2015 22:55

Bea.ta napisał(a):Dlatego ja siebie i dzieci smaruję przed wyjściem na słońce.


My też tak robimy :) ,W poszukiwaniu dobrych preparatów ochronnych, polecono mi w aptece naprawdę godny preparat,który poprzez jedną aplikację zapewnia 10 godzinną ochronę,aktywny po 15min. aplikacji- nie można jednak aplikować na poparzoną już, bądź zarumienioną skórę, u nas sprawdził się idealnie , naprawdę zdrowa i piękna, śródziemnomorska opalenizna bez tzw. "pokrzywek" i dziwnych intereakcji z lekami np. insuliną :roll:

W zacienionym miejscu też się pięknie opalimy :D

Zainteresowanym mogę podać nazwę, na priv.( bo oficjalnie chyba nie mogę)
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 17.08.2015 00:46

Do cro zabieram tylko 50-tki z apteki. Znajoma kosmetyczka mówiła,że trzeba grubą warstwą się smarować, aby kremy działały tak jak w testach. A, i warto kupić pomadkę na usta 50-tke.
ZenekP
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 28.07.2017
skóra wrażliwa na słońce

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZenekP » 28.07.2017 16:45

Co polecacie dla osób które są wrażliwe na opalanie?
maranka
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 27.11.2015
Re: skóra wrażliwa na słońce

Nieprzeczytany postnapisał(a) maranka » 28.07.2017 17:10

Dozować słońce :) A tak poważnie, są takie preparaty / balsamy do ciała, baaardzo tłuste, stosuje się je przy atopowym zapaleniu skóry. Stosować jak zwykły balsam. Według moich własnych doświadczeń nic tak szybko nie działa.
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007
Re: skóra wrażliwa na słońce

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 28.07.2017 17:21

ZenekP napisał(a):Co polecacie dla osób które są wrażliwe na opalanie?


Zwiedzanie

A tak całkiem na poważnie to cień w połączeniu z dobrymi "antyopalaczami".
Faktor od 50 w górę. I wtedy nie powinno być źle.
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014
Re: skóra wrażliwa na słońce

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 28.07.2017 17:27

Borykam się z tym problemem, polecam Ci filtr z Rossmanna 50+ w białej butelce z napisem MED. Przebywaj w cieniu, intensywnie i często smaruj się kremem ☺
Użytkownik usunięty
Re: skóra wrażliwa na słońce

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.07.2017 19:49

Kremy z filtrem SPF 50+ ale tylko z apteki! Nalozyc min. 15 minut przed wyjściem na i słońce i dokładać co 1,5 godziny (chyba że jakaś kąpiel to częściej) i unikanie slonca
Poprzednia strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone