Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Opalanie - człowiek kret

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
lukman
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukman » 07.07.2015 20:09

a tak serio mój sposób to pare karlovacko ,rakijka ,woda ,kocyk i mam zawsze piekna opalenizne -beduin pierwsza klasa -polecam :boss:
CroMarek
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroMarek » 06.08.2015 13:03

My lubimy się opalać i to bardzo.
Od kilku lat stosujemy taką metodę (na początku, nim zbrązowiejemy):
zero kremu, ale max. 15 minut na słońcu, potem do cienia. I po kilku godzinach znowu w ten sposób.
Wg mojej córki, od której się o tym dowiedziałem, organizm coś tam wytwarza i skutecznie broni się przed oparzeniami słonecznymi przez 15 minut, potem już nie daje rady. Dlatego ten czas jest "bezpieczny".
I tak przez kilka pierwszych dni. Z tym, że u nas te pierwsze dni wypadają jeszcze w PL, więc w ciepłym kraju nie szkoda nam słońca.
Potem filtry, ale skóra już jest przygotowana po pierwszych kilku sesjach/ dniach, wtedy nie martwimy się czasem na słońcu (oczywiście z głową, nie cały dzień).
W tym roku byliśmy wiosną przez dwa tygodnie na morzu w Tajlandii. Pojechaliśmy bladzi, po zimie.
Tam jest dużo mocniejsze słońce niż w Chorwacji.
Ta metoda (15 minut plecy + 15 minut brzuch i do cienia) pięknie zadziałała.
Obyło się bez oparzeń, rumieni, raczków itd.
Wróciliśmy ładnie opaleni.
Gotowi na smażing w Chorwacji ;-)
Metoda sprawdzona.
Bea.ta
Junior Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 06.08.2015 13:11

Z tego co wiem to filtr zaraz po posmarowaniu nie działa, ochrona uaktywnia się po około 20minutach. W cieniu też opala.
Dlatego ja siebie i dzieci smaruję przed wyjściem na słońce.
Dziwne te eksperymenty na ludziach :roll:
smoki3
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) smoki3 » 06.08.2015 15:21

Bea.ta napisał(a):..
Dziwne te eksperymenty na ludziach :roll:

Na moje zgrzebne ciało pomaga najbardziej kit dekarski z podstawą bitumiczną. :mrgreen: Przyjemne z pożytecznym, chroni od słońca i czuję się zupełnie opalony ponieważ kolor kitu jest czarny. :smo: :oczko_usmiech: :mrgreen:
Bea.ta
Junior Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 06.08.2015 15:23

smoki3 napisał(a):
Na moje zgrzebne ciało pomaga najbardziej kit dekarski z podstawą bitumiczną. :mrgreen: Przyjemne z pożytecznym, chroni od słońca i czuję się zupełnie opalony ponieważ kolor kitu jest czarny. :smo: :oczko_usmiech: :mrgreen:

najważniejsze, że działa ;) i że czujesz się opalony :)
Kajula2014
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kajula2014 » 16.08.2015 23:55

Bea.ta napisał(a):Dlatego ja siebie i dzieci smaruję przed wyjściem na słońce.

My też tak robimy :) ,W poszukiwaniu dobrych preparatów ochronnych, polecono mi w aptece naprawdę godny preparat,który poprzez jedną aplikację zapewnia 10 godzinną ochronę,aktywny po 15min. aplikacji- nie można jednak aplikować na poparzoną już, bądź zarumienioną skórę, u nas sprawdził się idealnie , naprawdę zdrowa i piękna, śródziemnomorska opalenizna bez tzw. "pokrzywek" i dziwnych intereakcji z lekami np. insuliną :roll:

W zacienionym miejscu też się pięknie opalimy :D

Zainteresowanym mogę podać nazwę, na priv.( bo oficjalnie chyba nie mogę)
Fanka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 17.08.2015 01:46

Do cro zabieram tylko 50-tki z apteki. Znajoma kosmetyczka mówiła,że trzeba grubą warstwą się smarować, aby kremy działały tak jak w testach. A, i warto kupić pomadkę na usta 50-tke.
ZenekP
Plażowicz
skóra wrażliwa na słońce

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZenekP » 28.07.2017 17:45

Co polecacie dla osób które są wrażliwe na opalanie?
maranka
Podróżnik
Re: skóra wrażliwa na słońce

Nieprzeczytany postnapisał(a) maranka » 28.07.2017 18:10

Dozować słońce :) A tak poważnie, są takie preparaty / balsamy do ciała, baaardzo tłuste, stosuje się je przy atopowym zapaleniu skóry. Stosować jak zwykły balsam. Według moich własnych doświadczeń nic tak szybko nie działa.
romuald22
KONTO ZAWIESZONE

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 28.07.2017 18:21

ZenekP napisał(a):Co polecacie dla osób które są wrażliwe na opalanie?

Zwiedzanie

A tak całkiem na poważnie to cień w połączeniu z dobrymi "antyopalaczami".
Faktor od 50 w górę. I wtedy nie powinno być źle.
figusek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 28.07.2017 18:27

Borykam się z tym problemem, polecam Ci filtr z Rossmanna 50+ w białej butelce z napisem MED. Przebywaj w cieniu, intensywnie i często smaruj się kremem ☺
sheltie1
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) sheltie1 » 28.07.2017 20:49

Kremy z filtrem SPF 50+ ale tylko z apteki! Nalozyc min. 15 minut przed wyjściem na i słońce i dokładać co 1,5 godziny (chyba że jakaś kąpiel to częściej) i unikanie slonca
Poprzednia strona

Powrót do Plaże i Adriatyk. Żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie ...

Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Forum wykorzystuje oprogramowanie M 2.0. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2018