Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ON...ONA(str.28)... i ONA (str.32)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 06.05.2014 20:13

Obok Areny jest jeszcze Brama Herkulesa oraz Podwójna Brama – zbudowana na przełomie II i III w. W czasach rzymskich prowadziła przez nią droga do amfiteatru
Obrazek

Obrazek

Dokładnie pod nią parkowaliśmy w 2009 r., a parkomaty były zepsute i mogliśmy za free parkować :D

I jeszcze Arena z innej perspektywy
Obrazek

Wracamy. Mijamy nowe ze starym…
Obrazek

…i takie coś. Może ktoś z cromaniaków powie mi co to jest… :?: :?:
Obrazek
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 06.05.2014 21:37

W 2009 roku pogoda była całkowicie odmienna: słonecznie, ciepło, upalnie. A zwiedzanie odbywało się w odwrotnym kierunku. Najpierw Arena
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Podwójna Brama i Brama Herkulesa i wejście na wzgórze, gdzie jest twierdza i kolejny widok na Arenę
Obrazek

i panoramę miasta. Niestety widok nie jest porażający
Obrazek

A potem już Forum ze Świątynią Augusta i ratusz
I coś co długo się wtedy oszukałam, czyli mozaiki: w latach 50tych XX w. odsłonięto dobrze zachowane mozaiki podłogowe rzymskiej willi z III w. Mozaika przedstawia motywy roślinne i geometryczne. Centralne pole zdobi miologiczna scena Ukaranie Dirke. Mozaika została odkryta pod domem zniszczonym w czasie wojny. Trafić tu nie było łatwo. Mozaiki są ukryte na tyłach jakiejś knajpy, przy małym placyku.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak już obejrzeliśmy (w 2009 r) co mieliśmy obejrzeć, postanowiliśmy skorzystać z upalnej pogody i wykąpać się na jakiejś plaży. W folderze z it było piękne zdjęcie plaży, my chcemy na tą plażę To do auta i jedziemy na zaznaczone na mapce plażę. Trafiamy na plażę, która wyglądała prawie jak ta z folderu. Gdzie trafiliśmy? Dziś po 5 latach ciężko powiedzieć, ale był to półwysep, z zatoczą autobusową na rondzie. Plaża z prawej, a z lewej camping. Od centrum jakieś 10-15 min

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Już doszłam, gdzie to było: na końcu ul. Stoja :D
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 07.05.2014 20:38

Po powrocie do auta, wracamy do Rovinj. Kontaktuję się ze znajomymi, którzy są właśnie w Rabac. I co w Rabac :?: :?: :?: Wieje, wieje i jeszcze raz wieje i jest zimno. K. ma 2 metry wzrostu i żeby nie porwał go wiatr, musi trzymać się barierki balkonowej. Nie wspominam o młodej 4-letniej pannie. A planowaliśmy wycieczkę do nich... :evil: :evil:
Jako że u nas zdecydowanie lepsze warunki pogodowe, umawiamy się na następny dzień u nas.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 07.05.2014 20:44

Piątek, 14 września

Ranek jest dość ciepły, słoneczny, ale nie upalny. Będzie można spokojnie poplażować. Czekamy na gości z Rabaca. Z G. znamy się z czasów podstawówki, z jednej klasy, a z K. – ze studiów. Przyjeżdżają, parkują pod naszym app., Ivana nie robi problemów. Młodej smakują winogrona z ogródka Ivany, do którego mamy wejście z kuchni.

Obrazek

Idziemy do centrum pochwalić się Rovinj i na lody. Dzieci przecież muszą mieć na wakacjach lody, i te małe i te duże też :mrgreen:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po lodach i spacerze, wracamy do app., wskakujemy w kostiumy i jedziemy na naszą plażę. K. patrzy dziwnie na nas, ale się poddaje i wózek panny pakuje do bagażnika. Jedziemy na parking przy naszej plaży. Panowie polecieli przodem, a my panie idziemy powoli, bo my mamy małe nóżki. K. stwierdza,że to blisko byo i następnym razem wózek będzie pchać sam, a nie do auta ładował... zobaczymy :D

Plażowanie jest bardzo przyjemne. Słonko przyjemnie grzeje. Przy plaży jest mała kawiarenka, kawkę ma i coś na ząb chyb też…
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Fale dają rozrywkę, tylko mała panna się ich boi. Chodzi stale na naszym młodym, a on ją ma delikatnie mówiąc w nosie (9 a 4 lata to zdecydowanie za dużo na wspólny język). Na szczęście na plaży są ślimaki, i młodzi zajmują się ich poszukiwaniem. Do tej pory mała jak do nas przyjeżdża to liczy na wspólne poszukiwanie ślimaków….

W cieniu drzew młoda oddaje się popołudniowej sjeście, po czym pora się rozjechać do siebie….
Po jakiejś godzince od rozstania dostaję smsa od K. - niestety nie da się go zacytować, bo musiałabym w całości go wykropkować... a dotyczył on pogody w Rabacu. Ostatecznie ustalamy, że my już jutro musimy wracamy do PL, Ivana ma nasz app. jeszcze wolny, a oni uciekają z Rabaca do Rovinj….
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 07.05.2014 21:06

Sobota, 15 września

Dzień pakowania i niestety powrotu do PL :( :(

Tak jak ustaliliśmy, app. po nas zajmują znajomi. Przyjeżdżają mocno wkurzeni na Rabac, na szczęście nie płacili w momencie meldunku w hotelu (rezerwacja przez bloking) i zapłacili tylko za faktyczną ilość spędzonych w hotelu dni. Rano u nich popadywało, a po drugiej stronie sercowego półwyspu jest ładna pogoda. Prosi o godzinkę przerwy na posprzątanie app., to idziemy na lody.
Potem my na naszą plażę, a K. i G. wypakowują się i po chwili dołączają do nas. Panna oczywiście nie odstępuje młodego na krok, ale on chlup do morza, a tam są fale…

Po 15 żegnamy się, idziemy na parking i oczywiście widzimy, że auto K. stoi na parkingu. Pewnie odechciało mu się spaceru z wózkiem… Płuczemy się z soli i jedziemy na północ. Papa Ivana
Obrazek

Mijamy kanał Limski i nie możemy sobie darować krótkiego postoju przy wieżyczce. Widoki z góry nie są tak rude jak te z dołu sprzed kilku dni.
Obrazek

Obrazek

Wskakujemy na autostradę i kierunek Słowenia. Ostatni w tym roku (już na pewno) rzut oka na Cro.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Do zobaczenia za rok. Na pewno

K O N I E C

Wszystkim, którzy towarzyszyli w mej długiej wędrówce po wspomnieniach, serdecznie dziękuję :papa:
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 08.05.2014 06:27

piekara114 napisał(a):Wszystkim, którzy towarzyszyli w mej długiej wędrówce po wspomnieniach, serdecznie dziękuję :papa:


Było miło :wink:
....ale się wyrobiła ,,przed wakacjami :oczko_usmiech:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 08.05.2014 08:00

piekara114 napisał(a):rzut oka na Cro.

Obrazek

Obrazek



Don't Look Back :wink: planuj kolejny wyjazd :mrgreen:

piekara114 napisał(a):Ostatni w tym roku (już na pewno)


Znaczy się w 2013?


Pozdrawiam
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 08.05.2014 08:33

Vjetar napisał(a):
piekara114 napisał(a):Ostatni w tym roku (już na pewno)


Znaczy się w 2013?
Pozdrawiam


Relacja z 2012 roku, więc drugie i ostatnie pożegnanie w 2012 roku :D
2013 Podgora zaległa jeszcze i Trójmiasto, a tu trzeba by było myśleć o zbliżającej się relacji z Orebica AD2014 :D

Czasu mi brakuje 8O :?
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 08.05.2014 08:46

piekara114 napisał(a):
Wszystkim, którzy towarzyszyli w mej długiej wędrówce po wspomnieniach, serdecznie dziękuję :papa:

To ja dziękuję :P .

piekara114 napisał(a):trzeba by było myśleć o zbliżającej się relacji z Orebica AD2014 :D

Przypilnuję tego :smo: :papa: .
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 11.05.2014 11:11

mysza73 napisał(a):
piekara114 napisał(a):trzeba by było myśleć o zbliżającej się relacji z Orebica AD2014 :D

Przypilnuję tego :smo: :papa: .


Pilnuj, pilnuj, na jesień mam nadzieję, że zacznę :D
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 15.09.2014 09:02

piekara114 napisał(a):Sobota, 15 września

Mijamy kanał Limski i nie możemy sobie darować krótkiego postoju przy wieżyczce. Widoki z góry nie są tak rude jak te z dołu sprzed kilku dni.
Obrazek

Obrazek


Czy możesz zaznaczyć na np. na googlemap miejsce, gdzie stoi ta wieżyczka? Czy przy tej wieżyczce nadal wystawiają się stragany z rakiją? Lat temu 6 albo 7 na tych straganach kupiłem mnóstwo przepysznej rakiji w takich płaskich litrowych butelkach. W wakacje 2015 planuję zwiedzić to miejsce. Sęk w tym, że byłem tam wtedy na wycieczce zorganizowanej i nie pamiętam gdzie jest ta wieżyczka.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 15.09.2014 11:27

Slavko1974 napisał(a):
piekara114 napisał(a):Sobota, 15 września

Mijamy kanał Limski i nie możemy sobie darować krótkiego postoju przy wieżyczce. Widoki z góry nie są tak rude jak te z dołu sprzed kilku dni.


Czy możesz zaznaczyć na np. na googlemap miejsce, gdzie stoi ta wieżyczka? Czy przy tej wieżyczce nadal wystawiają się stragany z rakiją? Lat temu 6 albo 7 na tych straganach kupiłem mnóstwo przepysznej rakiji w takich płaskich litrowych butelkach. W wakacje 2015 planuję zwiedzić to miejsce. Sęk w tym, że byłem tam wtedy na wycieczce zorganizowanej i nie pamiętam gdzie jest ta wieżyczka.


Bardzo proszę
https://www.google.pl/maps/@45.1381866, ... faVvLg!2e0
W 2012 r. punkt sprzedaży był już zorganizowany, w 2009 to był zwykły stragan.
Istria jest piękna. Polecam.
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 15.09.2014 13:41

Dzięki wielki, o to miejsce mi właśnie chodziło.
Pozdrawiam
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 29.01.2015 22:41

Witam.
Jak powiadają ... lepiej późno niż wcale ... :lol: ...
Dzięki za namiary na Twoją relację ... ładna ta Wasza Werona ... :) ... powiem szczerze, że nie miałem pojęcia, że Arena w Weronie jest aż taka potężna ... :roll: ...
Fajnie, że załączona jest mapka z parkingiem - zawsze parę Euro w kieszeni więcej do wydania na lody ... :lol: ...
Przerażają mnie te korki w okolicach Gardy, a my wybieramy się tam na przełomie lipca i sierpnia ... :( ...
Do Wenecji też chcemy zajrzeć ... :) ...
Pozdrawiam.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.01.2015 23:15

kmichal napisał(a):Witam.
Jak powiadają ... lepiej późno niż wcale ... :lol: ...
Dzięki za namiary na Twoją relację ... ładna ta Wasza Werona ... :) ... powiem szczerze, że nie miałem pojęcia, że Arena w Weronie jest aż taka potężna ... :roll: ...
Fajnie, że załączona jest mapka z parkingiem - zawsze parę Euro w kieszeni więcej do wydania na lody ... :lol: ...
Przerażają mnie te korki w okolicach Gardy, a my wybieramy się tam na przełomie lipca i sierpnia ... :( ...
Do Wenecji też chcemy zajrzeć ... :) ...
Pozdrawiam.


Miło, że dotarłeś :D
Sierpień to dla Włochów czas urlopów....
Werona wspaniała wieczorem, na spokoje szwendanie się uliczkami i przede wszystkim jest przyjemne powietrze.
Parking free jest świetnie zlokalizowany. Mam nadzieję, że dalej jest free...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
ON...ONA(str.28)... i ONA (str.32) - strona 34
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone