Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Omis

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maroncin
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 19.08.2015
Omis

Nieprzeczytany postnapisał(a) maroncin » 26.08.2015 20:11

Witam. Wybieramy sie we czworke do Omis, prosił bym o odpowiedz na pare pytan.

Jak najlepiej dojechac z Lublina do Omis? jak wyglada cena autostrad.(ponieważ wybieramy sie po raz pierwszy i nie mam pojęcia ile moze kosztowac przejazd)

Jakie pieniadze ze soba zabrac? zł, euro, kuny? czy moze płacic karta(bank WBK, jezeli to ma znaczenie)

Co warto zwiedzic w okolicach Omis i w samym miescie?

I oczywiscie ceny, czy sa duzo wyzsze niz ceny w Polsce?
Z gory dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam. Marcin
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4691
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 26.08.2015 20:48

maroncin napisał(a):Jak najlepiej dojechac z Lublina do Omis? jak wyglada cena autostrad.(ponieważ wybieramy sie po raz pierwszy i nie mam pojęcia ile moze kosztowac przejazd)

http://crolove.pl/oplaty-za-autostrady-w-chorwacji-2015/

maroncin napisał(a):Jakie pieniadze ze soba zabrac? zł, euro, kuny? czy moze płacic karta(bank WBK, jezeli to ma znaczenie)

Według mnie zawsze w drodze należy mieć trochę gotówki. Ja zabieram ok. 300 kun na drogę i początkowy okres pobytu. Potem w sklepach płacę kartą płatniczą, bo po przewalutowaniu przez mój bank (ING) wychodzi taniej lub na równo z kursem kuny w Polsce. Natomiast jeśli potrzebuję gotówkę w kunach to najlepiej się opłaca dokonać wymiany EURO na kuny w chorwackim banku. Oczywiście różnice są niewielkie, ale zawsze.
Tutaj masz link do dyskusji na forum odnośnie płacenia kartą. Ilu cromaniaków, tyle opinii.
https://www.cro.pl/placenie-karta-platnicza-w-chorwacji-watpliwosci-t33127-435.html

maroncin napisał(a):Co warto zwiedzic w okolicach Omis i w samym miescie?

Polecam moją relację z zeszłorocznego pobytu w Omišu (z filmami)
Omiš 2014 - Zipline i inne atrakcje (filmy)

maroncin napisał(a):I oczywiscie ceny, czy sa duzo wyzsze niz ceny w Polsce?

http://crolove.pl/ceny-podstawowych-produktow-w-chorwacji-2015/
Adriano84
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 26.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adriano84 » 30.08.2015 00:26

Obejrzyj filmik
W Omisiu warto zwiedzić starówkę, twierdzę mirabela, kanion Cetiny i być może fortyfice. W Duce jest bardzo fajna zalesiona plaża z morzem plytkim i płaskim jak basen. W okolicy polecam bosniackia miasto Mostar, które na mnie zrobiło ogromne wrażenie, możesz też zwiedzić po drodze Medjugorie, Blagaj. Z Chorwackich miast polecam Split, Trogir, Makarska.
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 30.08.2015 01:10

maroncin napisał(a):Witam. Wybieramy sie we czworke do Omis, prosił bym o odpowiedz na pare pytan.

Jak najlepiej dojechac z Lublina do Omis? jak wyglada cena autostrad.(ponieważ wybieramy sie po raz pierwszy i nie mam pojęcia ile moze kosztowac przejazd)

Jakie pieniadze ze soba zabrac? zł, euro, kuny? czy moze płacic karta(bank WBK, jezeli to ma znaczenie)

Co warto zwiedzic w okolicach Omis i w samym miescie?

I oczywiscie ceny, czy sa duzo wyzsze niz ceny w Polsce?
Z gory dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam. Marcin


A to przed decyzją o wyjeździe nie sprawdziliście tego wszystkiego?

Co do płacenia, to szkół jest tyle co sposobów. Wszystko jest na Forum.

Co zwiedzić, to już sami zdecydujecie.

W tym roku nie byłem, ale w 3 poprzednich latach przynajmniej 20% droższe żarcie niż w Polsce.
Plus te autostrady i prowizje za płatność kartą. To nie są tanie rzeczy :smo: :lol:
dziubeklublin
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 12.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) dziubeklublin » 30.08.2015 12:55

maroncin napisał(a):Witam. Wybieramy sie we czworke do Omis, prosił bym o odpowiedz na pare pytan.


Witaj. My z ekipą 05.09 wybieramy się z Lublina w okolice Omisia.

maroncin napisał(a): Jak najlepiej dojechac z Lublina do Omis? jak wyglada cena autostrad.(ponieważ wybieramy sie po raz pierwszy i nie mam pojęcia ile moze kosztowac przejazd)

Ja pojadę na Rzeszów, potem przez Ożenną na Bardejów, Słowacja z ominięciem autostrad, potem Węgry z winietą i Chorwacja z autostradami. Całość kosztów szacuję na jakieś 1 500 zł w obydwie strony.


maroncin napisał(a): Jakie pieniadze ze soba zabrac? zł, euro, kuny? czy moze płacic karta(bank WBK, jezeli to ma znaczenie)


Jeśli chodzi o pieniądze to biorę 200 kun na start, Euro do zapłaty za kwaterę za całą resztę będę płacił kartą. Jeśli chodzi o Twój bank najlepiej zadzwoń na infolinię, dowiesz się się wszystkiego jak przewalutowują i jaką biorą prowizję.

maroncin napisał(a):Co warto zwiedzic w okolicach Omis i w samym miescie?

Omiś to super miejsce, starówka ma niepowtarzalny klimat, w okolicy Split, Trogir, trochę dalej Dubornik, Bol, Mostar, park narodowy Krka. Jest co oglądać.

maroncin napisał(a):I oczywiscie ceny, czy sa duzo wyzsze niz ceny w Polsce?
Z gory dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam. Marcin


Ceny,zależy o co pytasz. Mięso, sery, wędliny, ryby sporo droższe niż w Polsce. Ale ogólnie nie ma tragedii. Jakiś czas temu wakacje spędziłem nad Bałtykiem i nie powiem żebym wydał jakoś mniej. Poza kosztami dojazdu oczywiście.
Adriano84
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 26.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adriano84 » 04.09.2015 17:54

Właśnie wróciłem z Omisia, wiele bym mógł napisać aczkolwiek pisarz ze mnie słaby. W zamian za to chętnie udzielę odpowiedzi na jakiekolwiek pytania ktokolwiek ma :-).
kashucha
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 31.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kashucha » 05.09.2015 23:16

Informacje o tym gdzie warto zjeść są zawsze bezcenne :)
Ja będę tam (będziemy w piątkę) jutro i na pewno coś polecę/odradzę. Udało Ci się znaleźć może jakąś smaczną i niedrogą knajpkę? po dzisiejszym obiedzie w Vila Velebita niedaleko Jezior Plitwickich pozostał nam straszny niesmak i boimy się teraz gdziekolwiek iść w obawie przed wielkim i słono opłaconym rozczarowaniem.
Jeśli znalazłeś jakąś perełkę, mało uczęszczany, a piękny zakątek do odpoczynku czy zwiedzenia podziel się nim z nami.
maroncin
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 19.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) maroncin » 13.09.2015 17:49

Restauracja Dalmacja w duce gorąco polecam, pysznie i nie drogo,bardzo miła obsługa
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 26.10.2015 22:06

Omis a nawet bardziej Duce też wchodzi w grę w poszukiwaniach na 2016.
Jak ktoś ma sprawdzone namiary to poproszę ;)

Ze swojej strony mogę polecić Tribunj.
jan ostrzycki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 08.04.2015
OMIŚ 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan ostrzycki » 14.01.2016 09:43

No i decyzja zapadła. W 2016 będzie Omiś. Po raz trzeci... Początkowo planowaliśmy coś innego - objazd po campingach Istria/Dalmacja, ale z różnych przyczyn pomysł upadł. Omiś jak Omiś. Miasteczko takie sobie. Ważne, że kwatera OK, woda OK, plaża OK, cena OK, gospodarz OK.
Zastanawia mnie jak będzie wyglądało bezpieczeństwo podróży w tym roku. Chodzi o wędrówki ludów po Bałkanach i Węgrzech i ewentualne związane z tym inne komplikacje. W tamtym roku załapaliśmy się przed wędrówkami. Jeśli na wiosnę znów ruszą, będzie poważna zagwozdka czy pchać się na południe?
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2925
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: OMIŚ 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 14.01.2016 09:59

Nie szkoda życia na jeżdżenie w to samo miejsce skoro tyle jest do zobaczenia w całej Chorwacji ?
jan ostrzycki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 08.04.2015
Re: OMIŚ 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan ostrzycki » 14.01.2016 10:24

kaeres napisał(a):Nie szkoda życia na jeżdżenie w to samo miejsce skoro tyle jest do zobaczenia w całej Chorwacji ?

I tak i nie. Zasadniczo potrzebuję wody, plaży i sprawdzonej kwatery. Dzieci jeszcze za małe na ambitną turystykę i wolą obserwować rybki i kraby niż zwiedzać cudy natury i historii. W starszym gronie pewnie byłoby więcej przygody i spontanu. Omiś jest najdalej na południe gdzie możemy bezpiecznie wygodnie dojechać. Na Istrii już byliśmy.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2925
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: OMIŚ 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 14.01.2016 13:06

Z całym szacunkiem do Waszego wyboru ale jest tyle miejsc w Chorwacji nawet dla dzieci, że na prawdę polecam zaryzykować.
Czasami nam się wydaje, że dotarcie do wyspy to jakiś extream. A spróbuj Hvarskich lagun i zatok to odechce Ci się zmąconej wody w Omisiu.
Podoba mi się Omiś i jego umiejscowienie ale nie jechałbym tam więcej niż 1 raz :)
asiaibigos
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 8
Dołączył(a): 11.01.2016
Re: OMIŚ 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) asiaibigos » 14.01.2016 21:07

jan ostrzycki napisał(a):No i decyzja zapadła. W 2016 będzie Omiś. Po raz trzeci... Początkowo planowaliśmy coś innego - objazd po campingach Istria/Dalmacja, ale z różnych przyczyn pomysł upadł. Omiś jak Omiś. Miasteczko takie sobie. Ważne, że kwatera OK, woda OK, plaża OK, cena OK, gospodarz OK.
Zastanawia mnie jak będzie wyglądało bezpieczeństwo podróży w tym roku. Chodzi o wędrówki ludów po Bałkanach i Węgrzech i ewentualne związane z tym inne komplikacje. W tamtym roku załapaliśmy się przed wędrówkami. Jeśli na wiosnę znów ruszą, będzie poważna zagwozdka czy pchać się na południe?




mozna namiary na kwatre?

adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
jan ostrzycki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 08.04.2015
Re: OMIŚ 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan ostrzycki » 14.01.2016 23:23

asiaibigos napisał(a):
jan ostrzycki napisał(a):No i decyzja zapadła. W 2016 będzie Omiś.




mozna namiary na kwatre?

adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl


http://www.solar-apartment.com/
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone