Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Omiś

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
justaa
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 02.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) justaa » 03.08.2011 08:59

fajnie, to już coś; nie chce żeby tylko siedziały na plaży;
dziękuję
nawar32
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 13.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) nawar32 » 03.08.2011 09:00

W lagunie będzie mógł pływać z rodzicem dzieciom dają kapoki. Można też łowić rybki za największą jest nagroda :)
nawar32
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 13.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) nawar32 » 03.08.2011 09:04

Z trzylatkiem możesz spokojnie płynąć.
justaa
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 02.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) justaa » 03.08.2011 09:36

:P i już postanowione - na pewno skorzystamy
dziekuję
smolsky
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 19.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) smolsky » 05.09.2013 07:55

Cześć, orientujecie się może gdzie w Omisu wynajmę skuter wodny w przystępnej cenie i od kogo? Nie mam żadnych uprawnień ani niczego poprostu chciałbym sobie poszaleć :) i pytanie czy pływa się z jakimś instruktorem wtedy? w agencji oferują za 540kn 30+8min - dużo?
klirka
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 11.09.2013
Re: Omiś - restauracje

Nieprzeczytany postnapisał(a) klirka » 11.09.2013 11:29

Witajcie,

wyruszam w sobotę do Omisa,
czy możecie polecić jakąś klimatyczną knajpę w samym Omisu lub okolicach, gdzie można zjeść dobrą hobotnicę ispod peke i jakiś lokalne specjały?

pozdrawiam wszystkich miłośników ośmiorniczki ;-)
Magda
wesolka
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 12.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wesolka » 12.09.2013 12:53

Byliśmy w Omisiu (Duce) pod koniec sierpnia i wypozyczyliśmy suketr bezpośrednio od łepka który siedział na plaży. Za 30min. zapłaciliśmy jakieś 350-370kn. Pływaliśmy sami. Wypożyczalnia była na plaży nniej więcej w miejscu gdzie kończył się kamping.
vorny
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 27.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) vorny » 13.09.2013 21:14

Witam,

gdzie w Omiszu lub okolicy można zjeść dobrego odojaka z rożna ?
tobiash76
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 20
Dołączył(a): 04.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tobiash76 » 16.09.2013 15:37

Witam, właśnie wróciłem z wakacji, płynąłem w Raftingu, który szczerze polecam. Ponieważ po przyjeździe okazało się, że płytka ze zdjęciami mi pękła po drodze do Polski mam pytanie, czy ktoś z Was mógłby mi z Omisia (pod warunkiem że jeszcze mają w komputerze) prezywieźć do Polski i wysłac pocztą?
tomasz m
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 01.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomasz m » 04.06.2015 08:10

Witam
A więc stało się i po 2 latach znowu do CRO,tym razem wybór padł na Omiś lub okolice w promieniu do 15 km.
W związku z powyzszym zwracam się z zapytaniem do forumowiczów czy w te okolice warto brac rowery?
Ostatnim razem byliśmy na Istrii w okolicach Fażany i z racji płaskiego terenu rowery sprawdziły sie znakomicie,natomiast przeglądając fotki okolic Omisić mam pewne watpliwości...
Będę wdzięczny za kazdą informację i sugestie
pozdrawiam tomek
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 04.06.2015 08:24

typowo rowerowych dróg tam nie uświadczyłem, pozostaje poruszać się po Omisiu - tu gdzie płasko, trochę wzdłuż Cetiny jest płasko oraz w stronę płd - Brzet lub na Split, ale tu już Jadranką, za dużo wyboru raczej nie ma
tomasz m
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 01.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomasz m » 04.06.2015 08:36

Dzięki za szybką odpowiedż.A czy są jakieś płaskie deptaki łączące np.Omisić ze Stanici lub tym podobne?
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 04.06.2015 12:15

tomasz m napisał(a):...A czy są jakieś płaskie deptaki łączące np.Omisić ze Stanici lub tym podobne?

Niestety nie ma. W Omišu można podeptać głównie wzdłuż plaży na wys. ul.Fošal i chodnikiem wzdłuż Cetiny oraz po uliczkach całego miasta :mrgreen: . Jazda rowerem jedynie w ciągach komunikacyjnych a to żadna przyjemność. Będąc w rejonie Omiša nie spotkałem rowerzystów :idea:
Wzdłuż wybrzeża jest tylko kawałek płaskiego. Ale czy to wystarczy :?: https://goo.gl/maps/Niyll Przejrzyj na Street View.
tomasz m
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 01.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomasz m » 04.06.2015 15:50

dziękuję za odpowiedż
hersones
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 24.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) hersones » 04.06.2015 21:57

a czy ktoś może powiedzieć coś o pływaniu, z Omisia?
moja jednostka na Omiś to mały Rib - zodiac cadet 340, 25KM.

-np. Rijeka Cetina- czy są tam jakieś niebezpieczne miejsca? dokąd warto tą rzeką dopłynąć
-czy bezpiecznie jest przepłynąć z Omisia na Brać - i co tu warto obejrzeć
-a wzdłuż brzegu. czego nie można przeoczyć? , czy da się dopłynąć do Splitu?

co do rowerów faktycznie, nie ma tam ścieżek rowerowych, ale wzdłuż brzegu jest pięknie..
będąc w Omiś - koniecznie wyprawq na Gata (..) :smo:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone