Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

OmiŚ SierpieŃ 2008

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
DEKO
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 06.03.2008
OmiŚ SierpieŃ 2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) DEKO » 24.08.2008 22:36

Wczoraj tj jest 23 sierpnia 2008 roku wróciłem z Omisiu a dokładnie rzecz ujmując z Duće. Przed wyjazdem wiele naczytałem się o tej miejscowości wiele niepochlebnych opinii szczególnie dotyczacych "tej strasznej szpecącej krajobraz starej fabryki". Przyznam że jechałem trochę negatywnie nastawiony do tej miejscowości i mialem trochę wyrzutów że nie zmieniłem lokalizacji swojego wypoczynku. A okazało się że fabryka owszem jest ale z dala od kwatery i pewnie za kilka miesiecy zniknie z krajobrazu bo jest rozbierana. Pewnie w przyszłości powstanie na jej miejscu jakiś hotel choć osobiście wolałbym aby powstała w tym miejscu jakaś duża plaża. Tak wiec jeśłi ktoś ma wątpliwości czy jechac do tej miejscowości zdecydowanie mówię tak. Wszystko jest w zasiegu ręki tj sklepy, restauracje kantor.Do Splitu jeźdzą autobusy miejskie linia nr 60, którą można dojechac do starego miasta i promenady nadmorskiej. Ta sama linią (tylko kierunek przeciwny) można dojechac do Omisia (choć ja preferowalem piesze wycieczki). Niedaleko jest również stąd do Trogiru. Ja pojechałem tam samochodem ale można również komunikacją miejską tj najpierw linia 60 do Splitu a potem przesiadka do Trogiru (niestety nie pamietam nr linii autobusowej).
:)
dorka123
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 21.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorka123 » 25.08.2008 12:06

My również wybieramy się do Duce - wyjazd planowany 06.09 rano. Napisz koniecznie - proszę:
1. jaką trasą jechaliście (my plnujemy przez Węgry z noclegiem tam) czy nocowaliście, i gdzie ewentulanie ? My jedziemy z Mińska Mazowickiego i planujemy wyjazd około 4-5 rano 6 wzreśnia, tak aby po południu poszukać noclegu na Węgrzech (np nad Balatonem)
2. Czy są i jeśli tak to gdzie korki na trasie
3. Jakie ceny (mniej / więcej w Duce i Omiś), ile kasy potzreba (oczywiście orientacyjnie na 14 dni?) - co ewentulanie zabrać z Polski ? Jedziemy w 10 osób i mamy rezerwacje przez portal adriatica.hr w Duce.
4. Jak rozrywki, knajpy, wycieczki w Omiś lub Duce (jedziemy w 10 osób dorosłych "po trzdziestce" bez dzieci - więc chcemy sie też trochę "pobawić":)
5. Ile dokładnie wyszło kilometrów trasy ?
6. I wogóle wszystko co Ci jeszcze przyjdzie do glowy

Z góry wielkie dzieki

Pzdr
Dorka
DEKO
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 06.03.2008
POBYT W Duće

Nieprzeczytany postnapisał(a) DEKO » 25.08.2008 16:36

Witam

Ja niestety jechałem inna trasą przez Czechy Austrię i Słowenie.
Po drodze nocowalem w OEKOTEL w Grazu. Z Warszwy Ursus wyjechałem w dniu 11 sierpnia o godzinie 3:15 rano a w Grazu byłem o godzinie 13:45. Następnie z z Grazu wyjechałem o 7:30 (w dniu 12 sierpnia) a na miejscu w Duće byłem o 14:00. Po zjeździe z autostrady w Splicie zadzwoniłem do adriatic hr (też z tej agencji jechałem) i poinstruowali mnie jak mam jechać. Trochę jest kluczenia po Splicie ale dacie sobie radę. W drodze powrotnej będzie duzo łatwiej. Oznakowanie trasy jest dość dobre
Jechalem spokojnie z duza ilością przerw. Wieć myśle że trasę te można pokonać trochę szybciej (tylko czy warto sie śpieszyć)
Na trasie nie było żadnych korków zarówno w Czechach Austrii i Chorwacji (nawet przy wjazadch do tuneli nie było problemów).
Ceny w Duće i Omisiu są bardzo zblizone do cen w Polsce, moze za wyj atkiem wody mineralnej ( za 1,5 litra wody Jana niegazowane 5,69 Kun) i co mnie niestety zmarwiło owoców (za wyjątkiem arbuzów które były tanie i dobre). Ceny w restauracjach też podobne do cen Polskich np za obiad złozony z duzej ilości frytek,sałatka pomidorowa, kawałek grilowanej piersi z kurczaka, kawaełk grilowanego schabu z kością, żeberka oraz malutkich grillowanych kotlecików z jagnięciny to koszt 75 Kun. Pizza w Duće w większości lokali to 35 Kun.W wiekszości lokali oraz sklepów można płacic kartami kredytowymi oraz płatniczymi (chociaz zawsze lepiej zapytać bo nie wszędzie są informacje o takiej możliwości). W samym Duće dało sie słyszeć kilka dyskotek wOmisiu nie wiem. Ja byłem z dzieckiem wiec ten temat nie za bardzo mnie intersował wiec nie za bardzo też szukałem. W Omisi na starym mieście i wzdłuż głównej trasy przelotowej prowadzącej do Makarskiej duża ilosc knajpek. Naprawde jest w czym wybierać. Do Omisiu najlepiej iść piechotką albo autobusem linii 60 lub prywatnym busem. Koszt około 10 Kun. W autobusach czasami trzeba upomnieć sie o bilet bo kierowcy nie za bardzo mają ochotę je wydawać. W prywatnych busach tego problemu nie było płacisz dostajesz bilet. Zarowno autobusy i busy jeźdzą do późnej nocy. My najpóźniej wracaliśmy o 22:45 ale sa i poźniejsze kursy.
A co moze być interesujące wypożyczenie leżanki za dzien to wydatek około 20 kun za dzień gotowana kukurydza na plazy (od handlarza) 10 kun.

W sumie w całej podrózy wraz z wycieczami w obie strony przez Słowenie Austrie i Czechy wyszło mi około 3 100 km. Chyba najważniejsze informacje przedstawiłem. Jak bedziesz miała pytania to pisz. Do jutra jestem na urlopie wiec bede siedział przy kompie

Pozdrawiam
Deko
:D
dorka123
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 21.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorka123 » 25.08.2008 16:59

Dziękuję za informację.

Mam jeszcze pytanie dotyczące kwatery. W portalu adriatic.hr nie było dużo ofert z Duce - nr mojego zamówienia to 945a (ośmioosobowy apartament + dwuosobowy apartament 945-b) link:

http://www.adriatic.hr/show_obj.php?id=945

Może to ten sam ?
Czy masz może zdjęcia z Duce lub Omiś, które mogłabym dostać na mail lub które możssze zamieści na forum ?
Czy korzystaliście z wycieczek organizowanych przez lokalne biura ?
DEKO
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 06.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) DEKO » 25.08.2008 18:01

Mam sporo zdjęć zrobiłem ich ponad 600. Postram sie zaraz coś wrzucić - nie robiłem tego jeszcze moze sie uda. Z lokalnych biur podrózy nie korzystaliśmy.
DEKO
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 06.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) DEKO » 25.08.2008 18:15

niestety nie moge dołaczyć zdjęć chyba mam za słaby komputer. Mogę spróbować przesłac na e mail
dEKO
DEKO
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 06.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) DEKO » 25.08.2008 18:20

oglądałem wasza kwaterę wydaje mi sie że będziecie gdzieś blisko mojego miejsca pobytu. Choć domy w Cro sa bardzo do siebie podobne.
dorka123
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 21.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorka123 » 26.08.2008 11:52

Poproszę w takim razie o zdjęcia na e-mail - jeśli to nie kłopot :)

adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

Zobowiązuje się do dyskrecji i nierozpowszechniania :)
armar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) armar » 26.08.2008 12:05

jesli jedziecie z Mińska to mozecie jechac ta trasa co ja z CHełma - Przez barwinek , Słowcję , Budapeszt Zagrzeb Karlovac - tutaj odbiłem do Slunja i zwiedzałem Plitwice . A do Duce dojechałem tzw. stara droga przez Knin Split .
Dla mnie Duce ze wzgledu na piaszczysta i płytka plaże jest dobre raczej dla rodzion z dziemi a nie na zabawe kompanii trzydziestolatków , chyba będziecie cześciej zaglądac do Omisa . W Duce nie ma promenady , jest pare rozrzuconych restauracji a centrum rozrywkowe to Omis - parę kilometrów , często jeżdżą autobusy a i mozna na piechotke skoro juz nie będzie takich upałów jak w sierpniu ... ...
armar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) armar » 26.08.2008 12:07

A w Duce nam najbardziej przypadła do gutu restauracja obok marketu spożywczego ( nie pamiętam nazwy ) ceny do przyjęcia , mili i przystojni ( ocena mojej zony ) kelnerzy ...
eliza_12
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 177
Dołączył(a): 24.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) eliza_12 » 25.01.2009 14:08

Witam
Ja w tamtym roku też chciałam jechać do Duce ale opinie forumowiczów na temat tej miejscowości a w szczególności tej nieszczęsnej fabryki przesądziły że pojechaliśmy do Orebic czego oczywiście nie żałuję.
Jeśli możesz prześlij mi również kilka fotek oraz namiary na Waszą kwaterkę
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
DEKO
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 06.03.2008
do elizy

Nieprzeczytany postnapisał(a) DEKO » 25.01.2009 22:43

witam

Ta fabryka to niedługo bedzie wspmnienie. w ubiegłym roku burzyli ją i lada momement powstanie tam pewnie jakiś ośrodek. W tym roku w sierpniu również jadę w to samo miejsce.

Poniewaz właśnie wróciełm z ferii w tygodniu wrzuce jakies forki z pobytu.

Pozdrawiam
Deko
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: do elizy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 26.01.2009 08:17

DEKO napisał(a):witam
Ta fabryka to niedługo bedzie wspmnienie. ...


Dokładnie tak
Obrazek
Dr Seselj
Croentuzjasta
Posty: 222
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dr Seselj » 29.01.2009 15:16

Dla zainteresowanych dodam tylko, że wg. mojego starego przewodnika po Jugosławii, w fabryce w Dugom Ratu produkowano karbid.
oolciaa
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) oolciaa » 28.12.2009 13:50

Co do tej fabryki o której mówicie... ja byłam w sierpniu tego roku... i fabryki nie ma... sa jakieś resztki po wyburzeniu ale podejrzewamm że dotej pory już to wyczyścili...
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
OmiŚ SierpieŃ 2008
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone