Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Omis-Ploce same stromizny?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marek358
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 611
Dołączył(a): 05.06.2009
Omis-Ploce same stromizny?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek358 » 19.04.2013 23:05

Mam pytanie do znawców o riwierę Omiską i Makarską, aż po Ploce - czy na tym odcinku wszystkie miejscowości są ciasne, a brzeg stromy?
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10885
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 20.04.2013 08:59

Spokojnie, spokojnie... brzeg stromy jest w miejscach raczej nie zamieszkanych lub niezbyt dobrze zagospodarowanych np ze względu na małą ilość urlopowiczów; miasta i miasteczka w rejonie, który wskazujesz mają swoje promenady nad brzegiem, więc nie jest on taki stromy; byłem: Omiś, Makarska, Baśka Voda, Promajna, Bratuś, Ploce itp i większych stromizm nie napotkałem; nawet w Breli centrum jest łagodnie, ale reszta dzielnic lub miasteczek powyżej linii brzegowej to już stromo się robi; choć to pojęcie stromizny może być różnie interpretowane...
Marek358
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 611
Dołączył(a): 05.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek358 » 20.04.2013 19:51

te kiero - dzięki za wypowiedź

Makarską, Omis i Ploce pomijam bo nie chodzi mi o te większe miasta.

Próbuję uporządkować sobie informację:

Stromizny (raczej) w:
Od Nemiry do Pisaka i Brela

Brak stromizny (raczej) w:
Baska Voda
Tucepi
Zivogosce
Zaostrog
Gradac

Nie wiem jak się odnieść do miejscowości:
Promajna i Krvavica
Podgora
Drasnice
Igrane
Mala Duba
Drvenik
Podaca
Brist

Czy ktoś z "tambylców" miały ochotę odnieść się do tego?
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 20.04.2013 20:24

Podgora ma i stromo i nie stromo... :lol: :wink:
Bo wszystko zależy co konkretnie Cię interesuje- czy same zejścia na plaże, czy położenie apartmana itd.
Jeżeli chodzi o dostęp np. dla osób z ograniczonymi możliwościami poruszania się, to na pewno jest to ważna kwestia.
Niemniej jednak niektóre miejscowości wydają się z jednej strony strome ale z "tyłu"- na drugim końcu- są łagodne.

Podgora i większość miejsc na Makarskiej Riwierze znajduje się na opadających stokach gór, ale nie każda plaża ma skałki i strome zejścia, choć jest kilka takich miejsc.
Sama Makarska i Podgora leżą na tyle nisko i w takim miejscu są zlokalizowane plaże, że nie powinno być problemu, ponieważ nad niemal każdą plażę z tych łatwiej dostępnych (są jednak te mało znane, poza terenem zabudowanym, np. bardzo fajne na zachód od Makarskiej lub na wschód od Podgory!) można dojechać pojazdem, bo są tam albo promenady albo drogi schodzą nisko do zabudowań.
Igrane wydaje się z szosy też strome ale jest tam również mieszanka.
Drvenik leży nad samą wodą, tam akurat jest tak, ze większość zabudowy leży nad łagodnie dostępną plażą.

Myślę, że dobrze zrobisz jak użyjesz Google Street View, bo pozwala to na obejrzenie większości miejsc i ulic w CRO.
Sam ocenisz jak gdzie konkretnie jest.
Pozdrawiam.

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
Omis-Ploce same stromizny?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone