Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Omis/Nemira

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
PakoG
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 26.06.2010
Omis/Nemira

Nieprzeczytany postnapisał(a) PakoG » 01.07.2010 18:25

Czy ktoś z Was był w tym roku w Nemirze obok Omisu. Może ktoś podać przykładowe ceny posiłków w restauracji, dwa zdania o plaży ( czy przeludniona, czy ciepła woda, i czy są żwirowe plaże czy raczej betony).
A i czy można u rybaków kupić rybki? :)
Z góry dziękuje za wyczerpującą odpowiedz :
P.S stare posty na ten temat już przestudiowałem wiec nie odsyłajcie mnie do "starych liknów" :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.07.2010 21:46

Plaże Nemiry

http://cro.pl/forum/viewtopic.php?p=336250#336250

Ryby w Studenacu lub hali rybnej w Omiszu.
jkmarta
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 21.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jkmarta » 02.07.2010 13:49

Miałam okazję być w Omis-Nemira dwa lata temu - bardzo zadowolona byłam. W samej Nemirze znajpek nie za dużo, pół godzinki przyjemnym spacerkiem jesteśmy w Omiszu - tam ceny całkiem przystępne, nie pamiętam dokładnie ile co kosztowało.
Rybki jak najbardziej można kupić w hali rybnej w Omiszu, ale zaznaczam, że trzeba tam być baaaaardzo wcześnie, bo i jest większy wybór a po 7 rano już się rybacy pakowali (sprzedali co mieli sprzedać i się zwijali).
Plaże rzeczywiście różnie jak widać w przesłanym przez hepik linku - korzystaliśmy z mat plażowych. Nie są tak strasznie zaludnione, spokojnie można znaleźć dobre miejsce i się rozłożyć (byliśmy w lipcu), woda ciepła.
Ogólnie polecam Nemirę dla tych co lubią spokojniejszą okolicę, jest też doskonałym miejscem na wycieczki, polecam Ci rafting również :)
hondaf1
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 24.06.2010
właśnie wybieram sie do Nemiry w terminie 15.07

Nieprzeczytany postnapisał(a) hondaf1 » 02.07.2010 14:00

Właśnie wybieram się do Nemiry w terminie 15.07. Na dodatek to mój pierwszy raz w Chorwacji!? :D Co do ryb to niestety jestem mięsożerny... i targu nie odwiedzę :!: Bardziej interesuje mnie gdzie tam można odwiedzić fajną knajpę i podelektować się lokalnym piwkiem :) Po powrocie z Nemiry postaram się opisać to miejsce bo widzę, że ludzie są ciągle spragnieni informacji!!
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.07.2010 14:25

Knajpki cztery,dwa sklepy samoobsługowe sieciowe.
Jedna przy samej jadrance,dwie przy "głównej" drodze przez osiedle-te serwowały posiłki dla grup zorganizowanych również,fajna z tarasami i klimatem tuż nad brzegiem morza.
Tamże lodziarnia.
Szersza plaża od strony Omiszu.
Plus dodatkowa (widoczna na zdjeciu )między dwoma blokami skalnymi.Dojście drogą ,która prowadzi brzegiem morza do O. mozna też pokonać w bezpieczny sposób jeden z bloków skalnych.
hondaf1
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 24.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) hondaf1 » 02.07.2010 14:42

hepik napisał(a):Knajpki cztery,dwa sklepy samoobsługowe sieciowe.
Jedna przy samej jadrance,dwie przy "głównej" drodze przez osiedle-te serwowały posiłki dla grup zorganizowanych również,fajna z tarasami i klimatem tuż nad brzegiem morza.
Tamże lodziarnia.
Szersza plaża od strony Omiszu.
Plus dodatkowa (widoczna na zdjeciu )między dwoma blokami skalnymi.Dojście drogą ,która prowadzi brzegiem morza do O. mozna też pokonać w bezpieczny sposób jeden z bloków skalnych.


dzięki za info!! nie jestem zbytnio wymagający i wydaje mi się że będę zadowolony z wyboru miejscowości! nie ukrywam że o wyborze zadecydowało atrakcyjne położenie Omisu, piękne widoki ! :D o takich rzeczach jak ciepłe morze i pogoda to już nawet nie wspominam !!
PakoG
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 26.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) PakoG » 03.07.2010 00:11

Dzięki za info, jak wygląda sytuacja z osami/pszczołami i masakrycznymi u Nas w tym roku komarami? :?
mongrel
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mongrel » 20.07.2010 13:33

PakoG napisał(a):Dzięki za info, jak wygląda sytuacja z osami/pszczołami i masakrycznymi u Nas w tym roku komarami? :?


osy/pszczoly? -nie zarejestrowalam :)
natomiast komary.... ała! :x przywiozlam ze soba cala mase pamiatek na nogach i nie tylko. Panko, Off itp. Konieczne! :twisted:
PakoG
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 26.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) PakoG » 01.01.2011 19:09

W tym roku ponownie wybieram się w to samo miejsce w Nemirze.
Będzie to mój drugi pobyt w Chorwacji ale na pewno nie ostatni.
Warto już w styczniu rezerwować pokoje bo można wynegocjować naprawdę tańszą ofertę.
ana588
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 10.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ana588 » 27.02.2011 17:11

a czy w Nemirze sa jakies miejsca gdzies mozna poplazowac niekoniecznie na glownej plazy? Chodzi mi o jakies mini zatoczki, sklaki itd ?
PakoG
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 26.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) PakoG » 26.04.2011 14:40

ana588 napisał(a):a czy w Nemirze sa jakies miejsca gdzies mozna poplazowac niekoniecznie na glownej plazy? Chodzi mi o jakies mini zatoczki, sklaki itd ?

Nemira nie mam jako tako głównej ( miejskiej) plaży jak to mam miejsce w sąsiednim Omiśu. W Nemirze dużo plaż jest prywatnych ale jest też dużo ogólnie dostępnych, cichych i malowniczych miejsc :)
ana588
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 10.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ana588 » 30.04.2011 14:02

prywatnych? oooo...
mam nadzieje, ze znajdzie sie cos i dla nas w zakims zaciszu. A jak jest z pieszą drogą do Omisia? Czytalam gdzies, ze mozna isc wzdluz morza. Mozesz cos przyblizyc??? Ile czasu spacerkiem?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.04.2011 16:11

Pierwszy raz słyszę o "prywatnych"plażach w Nemirze.
Jedna,jedyna która może za taką uchodzić,najbardziej wysunięta w kierunku Omisza,nad którą kilka zabudowań tubylców,którzy nie wynajmują apartamentów,jest jak najbardziej dostępna dla wszystkich,
Dojście do niej przez taką dużą skale albo drogą asfaltową i "podwórko"

Dojście do centrum Omisza drogą asfaltową,która prowadzi nad brzegiem morza ,ok 3 km,licząc od środka Nemiry,ze sporadycznym ruchem skuterów czy samochodów.
ana588
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 10.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ana588 » 30.04.2011 16:33

dzieki :)
PakoG
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 26.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) PakoG » 30.04.2011 16:43

hepik napisał(a):Pierwszy raz słyszę o "prywatnych"plażach w Nemirze.
Jedna,jedyna która może za taką uchodzić,najbardziej wysunięta w kierunku Omisza,nad którą kilka zabudowań tubylców,którzy nie wynajmują apartamentów,jest jak najbardziej dostępna dla wszystkich,
Dojście do niej przez taką dużą skale albo drogą asfaltową i "podwórko"

Dojście do centrum Omisza drogą asfaltową,która prowadzi nad brzegiem morza ,ok 3 km,licząc od środka Nemiry,ze sporadycznym ruchem skuterów czy samochodów.


Nasz gospodarz przekonywał mnie, że plaża, która znajduję się w pobliżu jego oraz ( jego sąsiada - brata) jest prywatna. Sprzątana codziennie rano, z bojami na wodzie. Przykładem tego, iż facet mówił prawdę był sytuacja gdzie kilku osobowa grupka nastolatków w godzinach popołudniowych plażowało na tym terenie, właściciel wezwał policje i musieli opuścić ten tere.
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone