Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Omis/Nemira

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
awaq
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 29.12.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) awaq » 20.07.2016 18:33

pawelli napisał(a):Tak, w Nemirze przejrzystość wody - IDEALNA !!!
Czystość plaży - jest jak najbardziej OK, drobny żwirek

No to dobre wieści , bo w tamtym roku siedziałem na sporych kamolach w Sutivan ( woda też była czyściutka )
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2524
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 21.07.2016 10:34

Tak wyglądają mniej więcej plaże w Nemira

DSC_0193.JPG


DSC_0561.JPG


DSC_0562.JPG


DSC_0568.JPG


DSC_0575.JPG
angelaa91
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 12.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) angelaa91 » 12.08.2016 12:09

Witam :)
Za tydzień jadę do Nemiry ;)
chciałabym się dowiedzieć więcej o tym miejscu,
chodzi mi głównie o plaże, jakieś sklepy, restauracje, bary (jak cenowo to wygląda, co polecacie)
( wiem że nie ma tego dużo, w pobliżu większe miasteczko Omiś).
Mam nadzieję że bedzie też ładna pogoda, bo z tego co wiem różnie to bywa ;)
Póki co prognozy pogody zmieniają się jak w kalejdoskopie ;)
Dodam, że pierwszy raz jedziemy do Chorwacji;)
Będę wdzięczna za każdą informację ;)
Pozdrawiam :)
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2524
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 12.08.2016 12:29

Sklep - 1 sztuka Studentac
Stragan z owocami - 1 sztuka koło sklepu
Knajpy 3:
- 2 koło sklepu
- 1 rest. Aga przy morzu - ceny średnie, pizza fatalna, nie jadałem tam więcej bo się zraziliśmy po szybkiej pizzy po przyjeździe
- 1 bar w okolicy Villa Begic - piwo, lody gałkowe, hot-dog, sandwicze
- bankomatu brak
kantor - w kawiarni koło sklepu

Polecam jeść w Omisu.
Po drodze do Omisa jest kilka knajpek - ale nie korztystaliśmy

Poza tym cisza, spokój, fajna plaża czysta woda :)
kryniu1
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 12.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kryniu1 » 19.08.2016 22:34

angelaa91 napisał(a):Witam :)
Za tydzień jadę do Nemiry ;)
chciałabym się dowiedzieć więcej o tym miejscu,
chodzi mi głównie o plaże, jakieś sklepy, restauracje, bary (jak cenowo to wygląda, co polecacie)
( wiem że nie ma tego dużo, w pobliżu większe miasteczko Omiś).
Mam nadzieję że bedzie też ładna pogoda, bo z tego co wiem różnie to bywa ;)
Póki co prognozy pogody zmieniają się jak w kalejdoskopie ;)
Dodam, że pierwszy raz jedziemy do Chorwacji;)
Będę wdzięczna za każdą informację ;)
Pozdrawiam :)


Jesteśmy właśnie po powrocie ze Stanici blisko Nemiry. W samym Stanici polecam knajpę Espana (dobra pizza Espana) odradzam Sun City.
W Omisiu gorąco zachęcam do odwiedzenia Restauracji Milo w centrum starego miasta (przy głównej uliczce). Pyszne jedzonko w przyzwoitych cenach, przemiła obsługa, menu w języku polskim :) oraz Restauracja Bastion zaraz przy głównej drodze blisko portu.
Z atrakcji polecam ZIPLine (400 kun/os) oraz rejs Jure Joskan (200 kun/os, córka 4 letnia gratis ) do Bol na wyspie Brać
czarekpl
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 29.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) czarekpl » 29.08.2017 18:38

Plaże czyste i mimo wszystko nie przeludnione, przejrzystość wody bardzo dobra, knajpki ok oprócz baru Oskar , gdzie właściciel jest bezszczelny
Janek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 15.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janek » 05.09.2017 12:08

Byłem w Nemirze w 2. połowie sierpnia. Czysto, spokojnie, bez przeludnienia. 1 sklep przy głównej ulicy Put Nemire, nieźle zaopatrzony z przyzwoitymi cenami. Na straganie z owocami bez rewelacji, drogo. Restauracja Aga (przy plaży) zdecydowanie przereklamowana, płaci się chyba za widok na morze, bo jedzenie kiepskie, a obsługa fatalna. Pozostałe knajpy (2 przy głównej ulicy, jedna trochę niżej) do zaakceptowania, wieczorem nie ma problemu ze znalezieniem miejsca. Na kawę lub piwo polecam kawiarenkę na zachodnim krańcu plaży.
Plaża żwirowa i kamienista, częściowo zacieniona. Prysznice, wypożyczalnia leżaków i rowerów wodnych
Do Omisa spacerem szosą wzdłuż morza (mały ruch samochodowy) jest około 45 minut, po drodze 4 kolejne restauracje - odwiedziłem i polecam "Brzi Gonzales".
Pozdrawiam :papa:
ewa-irena
Croentuzjasta
Posty: 434
Dołączył(a): 29.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa-irena » 05.09.2017 20:50

Janek napisał(a):Byłem w Nemirze w 2. połowie sierpnia.....
Pozdrawiam :papa:

Pewnie musieliśmy się gdzieś minąć, bo też byłam w Nemirze od 15 sierpnia w villi Begic, właśnie przed kawiarenką na zachodnim krańcu plaży, villa z zamykaną furtką na plażę. Polecam, super miejscówka.
Pozdrawiam, ewa-irena
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2524
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 06.09.2017 08:21

Janek napisał(a):o. Restauracja Aga (przy plaży) zdecydowanie przereklamowana, płaci się chyba za widok na morze, bo jedzenie kiepskie, a obsługa fatalna.


Moje zdanie jest takie samo na temat tej knajpy.
Miejsce super , ale jedzenie i obsługa .... :papa:
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2524
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 06.09.2017 08:22

ewa-irena napisał(a): bo też byłam w Nemirze od 15 sierpnia w villi Begic, właśnie przed kawiarenką na zachodnim krańcu plaży, villa z zamykaną furtką na plażę. Polecam, super miejscówka.
Pozdrawiam, ewa-irena



potwierdzam, super miejscówka, byliśmy i wróciliśmy bardzo zadowoleni
hania_d80
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 21.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) hania_d80 » 21.09.2017 11:01

pawelli napisał(a):
ewa-irena napisał(a): bo też byłam w Nemirze od 15 sierpnia w villi Begic, właśnie przed kawiarenką na zachodnim krańcu plaży, villa z zamykaną furtką na plażę. Polecam, super miejscówka.
Pozdrawiam, ewa-irena



potwierdzam, super miejscówka, byliśmy i wróciliśmy bardzo zadowoleni


Ewa-irena i pawelli, czy mogę dostać więcej info na temat tej willi na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl?
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2524
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 21.09.2017 14:00

poszło na e-mail
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone