Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Omis i okolica - co warto zobaczyć

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
HAŁAJA
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 18.07.2009
Baza Omis - ciekawe miejsca do zwiedzania dookoła?

Nieprzeczytany postnapisał(a) HAŁAJA » 19.07.2009 00:48

Witam serdecznie!

Będziemy w okolicy Omisa po raz drugi. W ubiegłym roku byliśmy w Splicie, Trogirze, Makarskiej, Plitvickich Jeziorach.
Byłabym wdzięczna za radę, co moglibyśmy zwiedzic w tym roku.
Oczywiście planujemy wyjazd do Dubrovnika, może na Brac i do Wodospadów Krka. Ale może w tym regionie jest jeszcze coś, co zapiera dech w piersiach i fajnie byłoby tam pojechac? Fajnie byłoby otrzymac od miłosników tego regionu jakies wskazówki.

Ponadto, jak najlepiej i najtaniej dostac się na Brac ( w tym Bol ). Czy zostawienie samochodu na lądzie ma sens?

Czy polecacie jednodniową wycieczkę na Korculę? Jeśli tak, to jaką trasą?

pozdrawiam,
H
Kisiels
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 29.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kisiels » 19.07.2009 20:41

Polecem odiwedzenie najwyższego szczytu w okolicy - Sv Jure wznoszącego się nad Makarską :)
Outmann
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 20.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Outmann » 20.07.2009 11:47

Własnie wrocilismy z okoilc Omisu. Mielismy fajny apartament w Duce tj. ok. 1,5 km od Omisu. Oprocz calodniowego wypady do Dubrovnika i wycieczki do wodospadów KRKA polecam stanowczo rafting Cetiną oraz wycieczke na Bol. My wybralismy opcje z dopłynieciem statkiem do portu w Puscisca a stamtąd busem na sama plaze Bol. Koszt ok. 160 Kn od osoby doroslej, ale warto. w drodze powrotnej smazonych rybek i wina ile tylko zechcesz :D [/b]
Langkami
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 26.06.2012
Omis

Nieprzeczytany postnapisał(a) Langkami » 26.06.2012 16:26

Witam, wyjeżdżam pierwszy raz do Chorwacji, będziemy mieszkać w Omisie. Chciałabym doradzić się jakie wycieczki można zorganizować w tej okolicy? Co jest godne uwagi?
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 26.06.2012 17:04

Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 27.06.2012 06:21

Seb2000
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 01.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Seb2000 » 27.06.2012 10:34

Na pewno na forum znajdziesz więcej na ten temat proponuję rejs stateczkiem na wyspę Brač nam bardzo się podobało całodniowa wycieczka
chodzą po plaży i namawiają pozdrawiam seb2000
Bol miejscowość i zatoka w południowej części wyspy Brač na wybrzeżu dalmatyńskim w Chorwacji. Jest jednym z najbardziej znanych nadmorskich kurortów nad Adriatykiem.

[img][img]http://images39.fotosik.pl/1623/4407d73fb87b4e8bm.jpg[/img]
Ostatnio edytowano 27.06.2012 11:30 przez Seb2000, łącznie edytowano 1 raz
caliberka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 173
Dołączył(a): 13.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) caliberka » 27.06.2012 10:52

Poczytaj sobie tez temat Lokva Rogoznica ,to 6 km od Omisia a organizują tam fajne Fish Picnicki na statku "Żana" całodzienne wyprawy na wyspę Brac z grillem i winem .

Poza tym na pewno Wodospady KRKa
krka.php

Twierdza Klis
http://pl.wikipedia.org/wiki/Twierdza_Klis

Czerwone i niebieskie jeziora w Imotskach
http://obiezyswiat.org/index.php?gallery=3760

A oprócz tego do zwiedzenia: Split ,Trogir,Makarska,Baska Woda,Brela piękne okolice :lol:

Wyspa Hvar :
Ze Splitu regularnie kursują promy Jadralinija. Prom płynie około 2 godzin- cena biletu 47kn w jedna strone.
witpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3967
Dołączył(a): 29.08.2008
Re: Omis

Nieprzeczytany postnapisał(a) witpol » 27.06.2012 10:53

Langkami napisał(a):Witam, wyjeżdżam pierwszy raz do Chorwacji, będziemy mieszkać w Omisie. Chciałabym doradzić się jakie wycieczki można zorganizować w tej okolicy? Co jest godne uwagi?

Będąc w Omisiu zaliczyliśmy Split, Trogir, Makarską, Dubrownik oraz to, co przedmówcy :D. Oczywiście byliśmy zmotoryzowani
Langkami
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 26.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Langkami » 28.06.2012 12:31

Dziękuję, to bardzo przydatne informacje. Myślałam o zwiedzeniu niebieskiej jaskini na wyspie Biszevo (Biševo). Tylko nie wiem jak tam się można dostać, może ktoś z Was był?

http://wyspa-bisevo-biszevo.chorwackie.pl/
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 28.06.2012 12:43

Langkami napisał(a):Myślałam o zwiedzeniu niebieskiej jaskini na wyspie Biszevo (Biševo). Tylko nie wiem jak tam się można dostać, może ktoś z Was był?

http://wyspa-bisevo-biszevo.chorwackie.pl/


forum/viewtopic.php?p=527481#527481
Langkami
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 26.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Langkami » 29.06.2012 08:22

Dzięki, wychodzi na to, że wycieczki na Biševo organizują agencje na całym pasie wybrzeża od Trogiru po Makarską, a także z wysp Środkowej Dalmacji. Kwestia centowa, może ktoś może polecieć którąś z agencji? Zastanawia mnie ile taka wycieczka może kosztować. Druga kwestia czy ktoś z Was był może w Starigard (Fortica) w Omisie? Resztki Starigard uznawanej za dawną twierdzę piratów znajdują się na skalistym występie nad miastem. Może ktoś z Was może podzielić się praktycznymi informacjami, ile kosztuje wstęp, ile poświęcić czasu na zwiedzanie, czy łatwo dojść, czy są jakieś znakowane szlaki?
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 02.07.2012 11:15

Langkami napisał(a):Dzięki, wychodzi na to, że wycieczki na Biševo organizują agencje na całym pasie wybrzeża od Trogiru po Makarską, a także z wysp Środkowej Dalmacji. Kwestia centowa, może ktoś może polecieć którąś z agencji? Zastanawia mnie ile taka wycieczka może kosztować. Druga kwestia czy ktoś z Was był może w Starigard (Fortica) w Omisie? Resztki Starigard uznawanej za dawną twierdzę piratów znajdują się na skalistym występie nad miastem. Może ktoś z Was może podzielić się praktycznymi informacjami, ile kosztuje wstęp, ile poświęcić czasu na zwiedzanie, czy łatwo dojść, czy są jakieś znakowane szlaki?

Sporo tu było pisane na temat Omis itd. W skrócie miejsce wypadowe na zwiedzanie naprawdę doskonałe, same położenia tego miasta-miasteczka jest wręcz bajeczne. Jednak jeśli wybierasz się tam z rodziną i myślicie też o wypoczynku to niestety plaże i czystość wody w tym miejscu pozostawia wiele do życzenia. Jedyna radość z tego że już w niedalekich okolicach po sąsiedzku zaczniesz odkrywać to co w Dalmacji jest najlepszego. Koniecznie odwiedź Brelę i spacer po jej wspaniałej promenadzie mmmmmmmm to przysłowiowa wisienka na torcie. Dalej Makarska i te inne sprawy. Wycieczki statkiem na wyspy jest tego całe mnóstwo wiec o takie rzeczy się nie martw. Co do ruin i wierzy nad Omisiem i starego miasta to wszystko dasz radę zobaczyć w czasie jednego popołudnia.
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 02.07.2012 16:02

Wodospady i kanion Zadvarje (niedaleko Sestanovaca przy drodze nr. 39- łatwo przegapić bo tablica informuje tylko z jednej strony o nich!) i droga górska z Omiśa do Gaty, dalej ku Blato na Cetine i właśnie do Zadvarje ze zjazdem do Makarskiej Riviery.
Esencja górskiej Chorwacji na kilka godzin.
Langkami
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 26.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Langkami » 02.07.2012 23:04

Sporo tu było pisane na temat Omis itd. W skrócie miejsce wypadowe na zwiedzanie naprawdę doskonałe, same położenia tego miasta-miasteczka jest wręcz bajeczne. Jednak jeśli wybierasz się tam z rodziną i myślicie też o wypoczynku to niestety plaże i czystość wody w tym miejscu pozostawia wiele do życzenia. Jedyna radość z tego że już w niedalekich okolicach po sąsiedzku zaczniesz odkrywać to co w Dalmacji jest najlepszego. Koniecznie odwiedź Brelę i spacer po jej wspaniałej promenadzie mmmmmmmm to przysłowiowa wisienka na torcie. Dalej Makarska i te inne sprawy. Wycieczki statkiem na wyspy jest tego całe mnóstwo wiec o takie rzeczy się nie martw. Co do ruin i wierzy nad Omisiem i starego miasta to wszystko dasz radę zobaczyć w czasie jednego popołudnia.


Najgorsze, że im więcej czytam tym trudniej mi się zdecydować co wybrać, żeby nacieszyć oczy i odpocząć. Wybieramy się tylko na 8 dni do Chorwacji i nie ma możliwość, żeby wszystko zobaczyć, co budzi mój niedosyt. Jest tyle pięknych miejsc w samym sercu Dalmacji, że szkoda po prostu je pominąć.
Myślałam, żeby wybrać:
1. Jeziora Plitwickie
2. Split - Pałac Dioklecjana
3. Omis, rafting (ruiny, twierdza)
4. Sveti Jure - Biokovo, Makarska wieczorem
5. Park Narodowy Krka, Szybenik albo Trogir (Tutaj mam dylemat, które miasto wybrać, które jest bardziej atrakcyjne?)
6. Dubrownik (Może ktoś wie ile kosztuje przejazd autobusem z Omisu?)
7. Makarska (lub Brać-Bol, Havar, Biszevo. Ale wyspy sobie chyba odpuszczę, bo i tak nie ma możliwości, żeby zobaczyć wszystko)
8. Brela (Wcześniej był Omis, lub rejs po Parku Narodowym Kornati, ale po zobaczeniu zdjęć Breli stwierdziłam, że to chyba jednak będzie lepsza alternatywa).
Niestety nie zobaczę Imotski, a szkoda bo bardzo chciałam i wielu innych przepięknych miejsc. Nie do końca jestem przekonana czy dokonałam dobrego wyboru? Może coś pominęłam...?
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Omis i okolica - co warto zobaczyć
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone