Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Omis i okolica - co warto zobaczyć

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty
Re: Omis

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.08.2012 18:27

szpaqu napisał(a):a powiedz jeszcze czy wchodziliście, wjeżdżaliście na ten zamek na szczycie góry jeżeli tak czy warto i którędy ?

Szczerze powiedziawszy to nie wjeżdżaliśmy...zatrzymaliśmy się tam na obiad bo zjeść dobrze to tam można...ogólnie poza jedzeniem unikam takich miejsc bo za tłoczno jak dla mnie :|
Tomasz.mos
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 03.08.2012
Re: Omis

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomasz.mos » 20.08.2012 09:46

Witam serdeczie,

Mam prośbę/pytanie czy osoby ktore aktua;nie przebywają w Omis lub własnie z tamtąd wróciły mogą napisac krótka relację z tego miejsca.,
Interesuja mnie głównie ceny w restauracjach, kawiarniach, w sklepach, sptzęt wodny np wypożyczenie łódki.

Wyjeżdzamy 30 sierpnia i zastanawiam sie ile Kun będę potrzebował na 2 tyg dla 2 osób.

Pozdrawiam.
caliberka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 173
Dołączył(a): 13.05.2012
Re: Omis

Nieprzeczytany postnapisał(a) caliberka » 20.08.2012 11:04

Tomasz.mos napisał(a):Witam serdeczie,

Mam prośbę/pytanie czy osoby ktore aktua;nie przebywają w Omis lub własnie z tamtąd wróciły mogą napisac krótka relację z tego miejsca.,
Interesuja mnie głównie ceny w restauracjach, kawiarniach, w sklepach, sprzęt wodny np wypożyczenie łódki.

Wyjeżdzamy 30 sierpnia i zastanawiam sie ile Kun będę potrzebował na 2 tyg dla 2 osób.

Pozdrawiam.


Witaj ! :) Za 4 pyszne kawy na plaży w Omiśiu zapłaciliśmy 35 kun ,za pizzę powyżej 55 cm ,nie pamiętam dokładnie jaka ,ale była wielka taka dla 4 osób zapłaciliśmy 50 kun ,pieczywo gorące w piekarni przy głównej ulicy np duży chleb 6 kun ,lody 1 gałka 7 kun ,resztę a pro po cen masz na forum tylko trzeba poszukać bo ja jakoś już nie pamiętam ,ale jest na pewno nieco drożej jak w Polsce :wink: Kun lepiej nie zabierać tylko płacić kartą ,ewentualnie pobierać z bankomatu ,tyle ile ci trzeba ,bo po co z tym zostać :wink: Życze udanego urlopu w Omiśiu ,ja się w tej miejscowości zakochałam ,jest cudownie położona :hearts:
Tomasz.mos
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 03.08.2012
Re: Omis

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomasz.mos » 20.08.2012 14:03

Dziękuje za odpowiedź

czyli ceny w zasadzie noralne bez żadnego szaleństwa i presady.

My tez to miejsce wybraliśmy z uwagi na połozenie. Widoki robia ogromne wrażenie a mozliwości z wiedzania tez są olbrzymie blisko do najważniejszych miast w Chorwacji, piękna rzeka Cetina, góry na które można się wsipąć.
Już nie możemy doczekac się wyjazdu.

Pozdrawiam
wermar
Croentuzjasta
Posty: 305
Dołączył(a): 24.07.2012
Re: Omis

Nieprzeczytany postnapisał(a) wermar » 20.08.2012 14:24

wyjazd do Omisa to totalna pomyłka ludzi taka "kupa" że jeszcze mi się słabo robi jak przypomne sobie tamtejsze korki i przeciskanie się skądindąd fajnymi uliczkami.Polecałby raczej jakąś inną,mniejszą miejscowość riwiery Makarskiej w wyjazd do omisa tylko turystyczny.Naprawdę tłum jak w Sopocie lub innym Kołobrzegu.Ach byłem tam wczoraj więc info jak najbardziej aktualne.Spożywałem rybę z rodziną na czymś w rodzaju małego ryneczku w środku starego miasta. Ryba pyszna cena wysoka ale generalnie warto bo kucharz wkłada serce w przygotowanie,nie to co w nadbałtyckich smażalnach.Pizza i to ogromna rzeczywiście 50 kn a ryba a właściwie to trzy ryby (dorada,makrela i skorpion-fish-co by to nie było,ale niezłe)z dodatkami czyli porcja dla 3 osób 330 kn+ 13 kn herbata owocowa.Znajomi jedli po 1 rybie (lubin i dorada) z frytkami i płacili po 150 kn za porcje. Ryby generalnie w Cro kosztują dużo
arabesqa74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 26.11.2010
Re: Omis

Nieprzeczytany postnapisał(a) arabesqa74 » 21.08.2012 09:36

Co do cen - to się zgadzam. W ub.r. było bardziej przystępnie. W tym za burka 14kn (poprzednio 9kn).

Tłok po południu w każdej atrakcyjnej miejscowości będzie nieprzeciętny. Wszyscy wracają z plaży i lecą w miasto. Ze względu na niewielką odległość od Omisia, co któryś dzień jeździmy po niezbędne zakupy i w ciągu dnia jest super! Nie ma tłumów, korków. Można swobodnie zwiedzać i spacerować po tych pięknych, kameralnych uliczkach.

Pozdrawiamy z Lokvy :papa:
Grochiczko
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 11.01.2012
Re: jedno jest pewne , u nich jest non stop kolejkaOmis

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grochiczko » 27.08.2012 12:09

SENIOR napisał(a):I jeszcze jedno , na początku alei w Omisiu , za rzeką rakiję sprzedają dwie starsze kobitki , wszystkie rodzaje , gruszkowe , figowe itp .Własna produkcja ( widzieliśmy ze szwagrem na własne usta ) pierwsza liga , jadę w piątek 10.08 , wpiszę na forum dokładny adres , u nich jest non stop kolejka , w innych "butikach " z alkoholem pusto .
polecam


Udało się coś ustalić w tej sprawie ? :)
wermar
Croentuzjasta
Posty: 305
Dołączył(a): 24.07.2012
Re: Omis

Nieprzeczytany postnapisał(a) wermar » 27.08.2012 12:38

a my jesteśmy w właśnie w Mimicach i też jest miło i intymnie
a szczególnie dzisiaj kiedy połowa ludzi nagle znikneła czyli wyjechała wczoraj ,wieczorem dzisiaj rano i generalnie zrobiło się pustawo i tak jakoś smutno.Chciałem za rok przyjechać we wrześniu ale jakoś mi się odechciało chyba wolę nieco gwaru i tłoku a nie na wpół wymarłą miejscowość turystyczną w której straszą pozamykane już pkt z lodami itp.
Renata1208
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 28.08.2012
Re: Omis

Nieprzeczytany postnapisał(a) Renata1208 » 28.08.2012 07:26

witam, mamy zamiar pierwszy raz pojechac do OMIS trochę w ciemno, czy macie godne polecenia adresy kwater ( grupa trochę spora do 12 osób, bardzo dziękuję
Tomasz.mos
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 03.08.2012
Re: Omis

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomasz.mos » 28.08.2012 08:10

Witajcie :mrgreen:

My przybywamy do Omis-u w czwartek :lol:

Jaka pogoda , jak się bawicie.

Pozdrawiam :papa:
boro2511
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 25.02.2012
Re: Omis

Nieprzeczytany postnapisał(a) boro2511 » 28.08.2012 08:33

wermar napisał(a):połowa ludzi nagle znikneła czyli wyjechała wczoraj ,wieczorem dzisiaj rano i generalnie zrobiło się pustawo i tak jakoś smutno.

Trochę kolega niezdecydowany. Najpierw piszesz,że Omis porażka, gwar, dużo ludzi itp,itd a teraz narzekasz na wyludnienie w Mimicach...
Jeśli komuś przeszkadza tłok to powinien być w takiej sytuacji zadowolony... :lol:
rafm81
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 13.08.2012
Re: Omis

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafm81 » 04.09.2012 19:27

Witam

Wlasnie jestesmy w Omisu. chcemy wybrac sie autobusem do Dubrownika. na forum znalazlem link do strony z rozkladami, jest tam jeden autobus o 5:45 jadacy z Zagrzebia. czy moze ktos nim jechal? gdzie i czy sie zatrzymuje? moze mozecie cos poradzic w temacie podrozy autobusem do Dobrownika?

pozdrawiam
Rafał
.
guzu
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 25.03.2013
Omis i okolica - co warto zobaczyć

Nieprzeczytany postnapisał(a) guzu » 25.03.2013 10:41

Witam wszystkich jako, że to mój pierwszy post na forum :) Wertuję forum od tygodnia i co nieco już się orientuję, ale wciąż za mało. Zostało jeszcze trochę czasu więc chciałbym sobie spokojnie podróż zaplanować.

10.08 meldujemy się na dwa tygodnie tu http://www.villasunce.com/ Wiem, wiem, dopiero po lekturze forum dowiedziałem się miejscówka nie powala, ale trudno, zaliczka już wpłacona :?

Jedziemy dużą grupą na trzy samochody i oprócz wylegiwania się na plaży chcielibyśmy maksymalnie dużo zobaczyć i aktywnie spędzić czas. Sama wyrośnięta młodzież = dzieci brak :D

Na pewno będzie:
- rafting po Cetinie,
- Jeziora Plitvickie - ewentualnie rafting Una,
- Split,
- Dubrovnik,
- Medjugorie,
- Hvar - myślałem by przenocować pod namiotem na Hvarze i wrócić na drugi dzień - jakaś polecana miejscówka?

Co byście jeszcze polecili? Jeziora Krka? Peljesac? Wiem, że wszystkiego się nie zwiedzi, jednocześnie nie chcemy się zmordować tym urlopem, ale chcielibyśmy po prostu dużo zwiedzić.

Za wszystkie porady i sugestie z góry dziękuję.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002
Re: Piewszy raz na dwa tygodnie - baza Duce

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 25.03.2013 11:19

Kilka punktów masz całodniowych i tak:

Plitvice, to raczej w drodze na lub z urlopu z noclegiem w rejonie Plitvic, bo z Duce to spory kawałek żeby taką wycieczkę robić.

Dubrovnik, zajmie Ci cały dzień z dojazdem i powrotem jeśli chcecie obejść przynajmniej te standardowo obowiązkowe punkty.

Medjugorje, połącz to z wodospadami Kravica, które zresztą stanowią w mojej opinii o wiele większą atrakcję niż Medjugorje.

Hvar, sobie odpuść. W sezonie możesz stracić sporo czasu na przeprawę na wyspę lub powrót na ląd a nie zobaczysz w 2 dni tego co powinieneś, chyba że przyjmiesz japoński model zwiedzania czyli zza szyby auta z aparatem w ręku, tylko jaka w tym przyjemność. Hvar sobie wrzuć w plany na następne lata i na minimum tydzień.

Krka, jak najbardziej, aczkolwiek licz się z tym że w sezonie panuje tam niezły ścisk i za wszystkim będziesz musiał swoje odstać.

Trogir, Primosten, Szybenik, masz w zasięgu ręki, więc szkoda by było nie zobaczyć, chyba że masz awersję do zabytków.

Imotski, ciekawostka w postaci 2 jezior.

Sv. Jure, do poczytania i oglądania.

Peljesac, brak spektakularnych atrakcji w jednym miejscu. Półwysep trzeba odwiedzić na dłużej. Zdecydowanie dłużej, by poczuć i zrozumieć to czego nie widać :wink:
Olisia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 134
Dołączył(a): 18.06.2007
Re: Piewszy raz na dwa tygodnie - baza Duce

Nieprzeczytany postnapisał(a) Olisia » 25.03.2013 11:37

Ja bym dodała do Medjugorje - a raczej zmieniła :wink: to miejsce na Mostar i Blagaj - obowiązkowo! :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Omis i okolica - co warto zobaczyć - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone