Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Omiš - aktualności 2023

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Omiś - aktualności 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 03.07.2017 13:57

Ktoś może podąc sprawdzone namiary na rafting dla rodziny 2+1 (corka 10 lat). Coś w miarę cenowego i nie typowej komercji gdzie mają po zapłaceniu klienta...a osobiście moge plecić konobe Gusti,bardzo dobre jedzenie, szef kuchni-właściciel grilluje przy Tobie na dziedzińcu świeżą rybkę, mięso... konoba mieści się w bocznej uliczce na starym mieście
elfik44
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 147
Dołączył(a): 13.12.2016
Re: Omiś - aktualności 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) elfik44 » 03.07.2017 14:25

Przed mostem - idąc w stronę kościoła z centrum, w prawo i tam po kilku metrach w takiej jakby piwniczce można wykupić rafting. Wszystko Ci wyjaśnią . Obsługa imprezy super.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Omiś - aktualności 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 03.07.2017 19:47

Ok. dzieki, ja tu mam na miejscu ekipe co organizuje rafting ale chce porównac...:)
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Omiś - aktualności 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 04.07.2017 07:19

A jak z ceną dorosły i dziecko?
elfik44
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 147
Dołączył(a): 13.12.2016
Re: Omiś - aktualności 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) elfik44 » 05.07.2017 07:16

NIe pamiętam, ale można się targować. Wiem, że tu na miejscu płaciliśmy za 4 os, taniej niż znajomi za 3 os. Za rafting kupiony przez naganiacza
zawi84
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 16.07.2017
Omis - [TANIE Wyżywienie] [PORÓWNANIE CEN] Lokale i Sklepy

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawi84 » 16.07.2017 23:15

Hej.
Będąc w Chorwacji, czasem wystarczy przejść 100m dalej, aby zjeść to samo danie za połowę ceny lub kupić ten sam produkt taniej. Nie znalazłem wątku grupującego "tanie wyżywienie" więc postanowiłem go założyć (przy założeniu oczywiście, że jest ono również smaczne :).

Zacznę od miejscowości Omis, w której spędziłem swoje pierwsze wakacje w Chorwacji. Jeśli znacie podobne miejsca również dla innych miejscowości, to uzupełniajcie ten wątek. Będę wdzięczny za wpisy osób, które faktycznie zrobiły obchód po mieście jak ja i są w stanie potwierdzić, iż dane ceny są najniższymi, z jakimi się spotkali.

= OMIS
A) RESTAURACJE / LOKALE / Przekąski

1) Ćevapi
- Mały (5 kawałków mięsa) - 20 kun. Miejsce: SANTOS pizzeria grill (zaraz przy plaży, Punta 2). W mieście ceny wahają się od 22 do 28 kun nawet za to samo.
- Duży (10 kawałków mięsa) - 38 kun. Miejsce: BOTAN Sandwich grill bar (przy głównej ulicy Fosal, na skrzyżowaniu z Trg kralja Tomislava).

2) Naleśniki (pancakes)
- z marmoladą - 12 kun. Miejsce: stoisko na plaży Punta (naleśniki są całkiem duże).
- z Nutellą - 15 kun. Miejsce: 3M Coffe Coctail Bar, na początku plaży Punta (patrząc od hotelu Plaža).
Swoją drogą w stoisku na plaży naleśnik z Nutellą kosztuje raptem 16 kun, więc nie trzeba biegać między jednym, a drugim miejscem :) Z kolei w 3M naleśnik z marmoladą kosztuje już 30 kun.

3) Soparnik - 5 kun/ sztuka. Miejsce: bazar codziennie (lub prawie codziennie) od 6:00 rano na skrzyżowaniu ulicy Fosal i Josipa Pupacica (jedyna nazwa ulicy, którą zapamiętała moja córka :). Patrząc od strony rzeki Cetina, to jest zaraz za mostkiem po lewej stronie, przy sklepie Studenak. Tam również jest targ rybny + owoce morza, ale o tym w punkcie 6.
Kupując soparnik na targu, zjecie go zapewne w lokum. Wtedy polecam przed jedzeniem wrzucić go na trochę do piekarnika (jeśli macie możliwość) -jest jeszcze lepszy na ciepło i spływa z niego tłuszcz.
W restauracji Soparnik potrafi kosztować 15 kun za sztukę i jest często sprzedawany w zestawach po 4 sztuki, więc na raz płacimy 60 kun za coś, czego nie znamy.

4) Burek - wrzuciłem go tutaj ze względu na to, że obok Soparnika i Cevapi, o taki "must taste" w Chorwacji. Jednak jedyny i ponoć najlepszy burek jaki jadłem, znajduje się w lokalu o nazwie... Burek, przy ulicy Fosal.

5) Gofry (w lokalu w Omis nazywają się Waffle) - 15 kun za 3 sztuki. Miejsce: N-ice (Nina Ice) ulica Ribarska 2. Warto zamówić więcej. Panie wypiekają gofry po 4 na raz. Więc zamawiając np 6 sztuk potrafimy dostać 8 (2 gratis).

6) Owoce morza.
Najtaniej jest kupić surowe mrożone owoce morza w sklepie TOMMY (np przy porcie). Nieco drożej jest na opisanym w pkt.3 targu. Na targu:
- krewetki 80-90 kun / 1 kg (można się targować)
- ośmiornice 40 kun / 1kg
W sklepie ośmiornice wychodzą podobnie, lecz krewetki już ok 60 kun (i to obrane, choć ja smażę w całości).
W lokalach ceny są praktycznie identyczne (jakaś zmowa / zakaz konkurencji ?)

7) Ryby
Zdecydowanie polecam targ opisany w pkt.3. Za 6 ryb dorada płacimy ok. 180-200 kun (można się targować). W restauracji - 400-500 kun.

8) Pizza
Miejsce: Planet Pizza obok sklepu Studenac, na przeciwko BOTAN Sandwich grill bar (pkt.1). Np. Pizza Salami, rozmiar 50 cm (jumbo) = 55kun.

9) Burger
Burger 150g + frytki = ok.40 kun. Miejsce: Planet Pizza obok sklepu Studenac, na przeciwko BOTAN Sandwich grill bar (pkt.1).

10) Zestawy dla Dwojga
Takie zestawy są często w menu różnych restauracji. Zestaw potrafi kosztować 300-400 kun. Na takim talerzu oprócz różnego rodzaju mięsa, mamy dodatkowo frytki, kaszę/ryż i surówki, które można zamienić na warzywa. I tutaj uwaga - mięsa jest tyle (zwłaszcza jeśli bierzemy zestaw bez owoców morza), że mogą się tym najeść 3-4 osoby. Warto o tym wiedzieć, bo potem często ludzie nie mogą tego przejeść i przepłacają zamawiając np. 2 zestawy dla dwojga, gdy przyszli w 4 osoby.

11) Frytki
- Małe z ketchupem lub majonezem - 10 kun. Miejsce: SANTOS pizzeria grill (zaraz przy plaży, Punta 2).
- Duże z ketchupem lub majonezem - 15 kun. Miejsce: SANTOS pizzeria grill (zaraz przy plaży, Punta 2).

Dla odmiany w BOTAN Sandwich grill bar (przy głównej ulicy Fosal) małe frytki - 15 kun, duże - 20 kun.

12) Lody
- Kulka 7 kun. Jest to cena często spotykana, lecz w jednym miejscu dają naprawdę duże kulki (jedna kulka wielkości dwóch normalnych). Miejsce - ulica Fosal, na przeciwko BOTAN Sandwich grill bar (po drugiej stronie ulicy Fosal). Mają nawet niebieskie lody o smaku Omis :)
Jest jeszcze drugi punkt z lodami zaraz obok, w kierunku rzeki Cetina, lecz tam kulki dają mniejsze (a też po 7 kun).

B) BARy / PUBY

1) Piwo
Zdecydowanie najtaniej jest kupić piwo w sklepie za niecałe 7 kun (np Karlovacko). W pubie kosztuje 14-16 kun za 0,5l.

2) Drinki
Najtańsze drinki jakie piłem, były w barze "Del Mare" na plaży, obok 3M. Najlepsze jednak drinki (droższe o 5-10 kun/sztuka) piłem w

C) SKLEPY / artykuły spożywcze.
Tutaj generalnie polecam sklep Studenak, z małymi wyjątkami.

- Mleko - sklep Konzum
- Pieczywo - piekarnia przy porcie, na rogu
- Wody / Piwa - Studenak (piwo Karlovacko 0,5l= 6,69 kun, woda 1,5l = 4 kuny, cola 0,5l = 5,99 kun)
- Warzywa / owoce - zdecydowanie sklep Studenak (ewentualnie targ opisany w pkt.3, choć tu nie mam dużego doświadczenia). Jak czegoś brakuje to wtedy sklep TOMMY.


D) TARGI Warzywne
Zdecydowanie odradzam targ, który jest dostępny przez cały dzień, zaraz za mostkiem (patrząc od rzeki Cetina), obok skrzyżowania ulicy Fosal i Josipa Pupacica. Nie jest to ten sam targ, o którym pisałem w punkcie 3. Czym go odróżnić od tego "lepszego"? Tym, że ten lepszy jest codziennie w godzinach 6-8, zaś ten "droższy" jest czynny cały dzień i znajduje się przy piekarni.

Jak już wspomniałem, w kwestii warzyw / owoców polecam sklep Studenac. Przykład w konfrontacji cen z "droższym" targiem:
1) Stundec:
- połówka dużego arbuza - 26 kun
- banany 7 kun/ 1kg

2) Drogi targ:
- ćwiartka arbuza - 20 kun
- 4 niewielkie jabłka - 20 kun

Mam nadzieję, że pomogłem nieco tym z Was, którzy liczą się z każdym groszem w kieszeni :)
Wiadomo - wakacje są od tego, aby nieco "popłynąć" i dać sobie upust, ale skoro można zjeść taniej i równie smacznie, to czemu nie skorzystać :) Ja przyznam się bez bicia, że nie zawsze szedłem tam gdzie taniej, tylko tam gdzie bliżej. Jednak rozeznanie w cenach przydawało się w sytuacjach, gdy robiło się częste zakupy i/lub człowiek nie przygotował "bezpiecznego" zapasu środków w kieszeni.

3majcie się! :papa:
Ostatnio edytowano 20.07.2017 11:35 przez zawi84, łącznie edytowano 3 razy
Karol Deauville
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 12.05.2017
Re: [TANIE Wyżywienie] Gdzie Tanio zjeść / zrobić zakupy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karol Deauville » 17.07.2017 06:59

Dzięki bardzo. Post świeżutki jak bułeczki a my jedziemy do Trogiru, więc rzut beretem.
lechu9
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 20.08.2013
Re: Omis - [TANIE Wyżywienie] [PORÓWNANIE CEN] Lokale i Skle

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechu9 » 23.07.2017 12:17

Dzięki za opis - początek sierpnia jedziemy do Duce a więc rady w 100% przydatne :)

Mam pytanie - może przez przypadek zwróciłeś uwagę (lub inna osoba) - jak jest z dostępnością gotowych dań dla dzieci (niemowlaków) - typu Gerber, Bobovita itp? Bez problemu dostępne w sklepach czy brać większy zapas z domu? :>
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002
Re: Omis - [TANIE Wyżywienie] [PORÓWNANIE CEN] Lokale i Skle

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 23.07.2017 14:33

Ale po co to robicie,chodzicie z notesem po Omis i notujecie co gdzie i za ile ? to sa wakacje,urlop i ciagacie dzieci ze soba na takie atrakcje ? i jeszcze wioche robicie,zeby nas Polakow tak postrzegali...dramat...
seber03
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 16.08.2015
Re: Omis - [TANIE Wyżywienie] [PORÓWNANIE CEN] Lokale i Skle

Nieprzeczytany postnapisał(a) seber03 » 23.07.2017 14:43

Świetne zestawienie, na pewno przyda się dla chorwackich świeżaków takich jak ja. Za niedlugo wybieram się w te okolice i skorzystam z twoich podpowiedzi.
Bogostan
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 23.07.2017
Re: Omis - [TANIE Wyżywienie] [PORÓWNANIE CEN] Lokale i Skle

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bogostan » 23.07.2017 18:27

Witam >Super przydatne...za tydzień jedziemy do Omisia ...ułatwi planowanie.
Joli88
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 04.07.2017
Re: Omis - [TANIE Wyżywienie] [PORÓWNANIE CEN] Lokale i Skle

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joli88 » 27.07.2017 11:27

Ale super post!! Dzięki :)

My do Omisia za tydzień jedziemy i właśnie zależało mi na info gdzie pieczywko dobre kupić i gdzie owocki. Dziękuję i jakbyście mieli ochotę to dzielcie się takimi informacjami!
89neo
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 07.08.2013
Re: Omis - [TANIE Wyżywienie] [PORÓWNANIE CEN] Lokale i Skle

Nieprzeczytany postnapisał(a) 89neo » 06.08.2017 19:48

Panie Kolego, byłem w Omisiu dwa razy, dzisiaj wróciłem z trzeciej podróży i pierwszy raz byłem w polecanym przez Ciebie Pizza Planet i OSTATNI! Pizza była beznadziejna, jak pójdziesz do według mnie mega pizzerii to dostaniesz chyba palpitacji serca jak je spróbujesz, chodzi o ANTULE i PIZZA PJERO, 74 kuny za pizzę jumbo to jedno a drugie to smak samej pizzy, sosy i nie spływające owe składniki, nigdy NIE idzcie do Pizza Planet :/

quote="zawi84"]Hej.
Będąc w Chorwacji, czasem wystarczy przejść 100m dalej, aby zjeść to samo danie za połowę ceny lub kupić ten sam produkt taniej. Nie znalazłem wątku grupującego "tanie wyżywienie" więc postanowiłem go założyć (przy założeniu oczywiście, że jest ono również smaczne :).

Zacznę od miejscowości Omis, w której spędziłem swoje pierwsze wakacje w Chorwacji. Jeśli znacie podobne miejsca również dla innych miejscowości, to uzupełniajcie ten wątek. Będę wdzięczny za wpisy osób, które faktycznie zrobiły obchód po mieście jak ja i są w stanie potwierdzić, iż dane ceny są najniższymi, z jakimi się spotkali.

= OMIS
A) RESTAURACJE / LOKALE / Przekąski

1) Ćevapi
- Mały (5 kawałków mięsa) - 20 kun. Miejsce: SANTOS pizzeria grill (zaraz przy plaży, Punta 2). W mieście ceny wahają się od 22 do 28 kun nawet za to samo.
- Duży (10 kawałków mięsa) - 38 kun. Miejsce: BOTAN Sandwich grill bar (przy głównej ulicy Fosal, na skrzyżowaniu z Trg kralja Tomislava).

2) Naleśniki (pancakes)
- z marmoladą - 12 kun. Miejsce: stoisko na plaży Punta (naleśniki są całkiem duże).
- z Nutellą - 15 kun. Miejsce: 3M Coffe Coctail Bar, na początku plaży Punta (patrząc od hotelu Plaža).
Swoją drogą w stoisku na plaży naleśnik z Nutellą kosztuje raptem 16 kun, więc nie trzeba biegać między jednym, a drugim miejscem :) Z kolei w 3M naleśnik z marmoladą kosztuje już 30 kun.

3) Soparnik - 5 kun/ sztuka. Miejsce: bazar codziennie (lub prawie codziennie) od 6:00 rano na skrzyżowaniu ulicy Fosal i Josipa Pupacica (jedyna nazwa ulicy, którą zapamiętała moja córka :). Patrząc od strony rzeki Cetina, to jest zaraz za mostkiem po lewej stronie, przy sklepie Studenak. Tam również jest targ rybny + owoce morza, ale o tym w punkcie 6.
Kupując soparnik na targu, zjecie go zapewne w lokum. Wtedy polecam przed jedzeniem wrzucić go na trochę do piekarnika (jeśli macie możliwość) -jest jeszcze lepszy na ciepło i spływa z niego tłuszcz.
W restauracji Soparnik potrafi kosztować 15 kun za sztukę i jest często sprzedawany w zestawach po 4 sztuki, więc na raz płacimy 60 kun za coś, czego nie znamy.

4) Burek - wrzuciłem go tutaj ze względu na to, że obok Soparnika i Cevapi, o taki "must taste" w Chorwacji. Jednak jedyny i ponoć najlepszy burek jaki jadłem, znajduje się w lokalu o nazwie... Burek, przy ulicy Fosal.

5) Gofry (w lokalu w Omis nazywają się Waffle) - 15 kun za 3 sztuki. Miejsce: N-ice (Nina Ice) ulica Ribarska 2. Warto zamówić więcej. Panie wypiekają gofry po 4 na raz. Więc zamawiając np 6 sztuk potrafimy dostać 8 (2 gratis).

6) Owoce morza.
Najtaniej jest kupić surowe mrożone owoce morza w sklepie TOMMY (np przy porcie). Nieco drożej jest na opisanym w pkt.3 targu. Na targu:
- krewetki 80-90 kun / 1 kg (można się targować)
- ośmiornice 40 kun / 1kg
W sklepie ośmiornice wychodzą podobnie, lecz krewetki już ok 60 kun (i to obrane, choć ja smażę w całości).
W lokalach ceny są praktycznie identyczne (jakaś zmowa / zakaz konkurencji ?)

7) Ryby
Zdecydowanie polecam targ opisany w pkt.3. Za 6 ryb dorada płacimy ok. 180-200 kun (można się targować). W restauracji - 400-500 kun.

8) Pizza
Miejsce: Planet Pizza obok sklepu Studenac, na przeciwko BOTAN Sandwich grill bar (pkt.1). Np. Pizza Salami, rozmiar 50 cm (jumbo) = 55kun.

9) Burger
Burger 150g + frytki = ok.40 kun. Miejsce: Planet Pizza obok sklepu Studenac, na przeciwko BOTAN Sandwich grill bar (pkt.1).

10) Zestawy dla Dwojga
Takie zestawy są często w menu różnych restauracji. Zestaw potrafi kosztować 300-400 kun. Na takim talerzu oprócz różnego rodzaju mięsa, mamy dodatkowo frytki, kaszę/ryż i surówki, które można zamienić na warzywa. I tutaj uwaga - mięsa jest tyle (zwłaszcza jeśli bierzemy zestaw bez owoców morza), że mogą się tym najeść 3-4 osoby. Warto o tym wiedzieć, bo potem często ludzie nie mogą tego przejeść i przepłacają zamawiając np. 2 zestawy dla dwojga, gdy przyszli w 4 osoby.

11) Frytki
- Małe z ketchupem lub majonezem - 10 kun. Miejsce: SANTOS pizzeria grill (zaraz przy plaży, Punta 2).
- Duże z ketchupem lub majonezem - 15 kun. Miejsce: SANTOS pizzeria grill (zaraz przy plaży, Punta 2).

Dla odmiany w BOTAN Sandwich grill bar (przy głównej ulicy Fosal) małe frytki - 15 kun, duże - 20 kun.

12) Lody
- Kulka 7 kun. Jest to cena często spotykana, lecz w jednym miejscu dają naprawdę duże kulki (jedna kulka wielkości dwóch normalnych). Miejsce - ulica Fosal, na przeciwko BOTAN Sandwich grill bar (po drugiej stronie ulicy Fosal). Mają nawet niebieskie lody o smaku Omis :)
Jest jeszcze drugi punkt z lodami zaraz obok, w kierunku rzeki Cetina, lecz tam kulki dają mniejsze (a też po 7 kun).

B) BARy / PUBY

1) Piwo
Zdecydowanie najtaniej jest kupić piwo w sklepie za niecałe 7 kun (np Karlovacko). W pubie kosztuje 14-16 kun za 0,5l.

2) Drinki
Najtańsze drinki jakie piłem, były w barze "Del Mare" na plaży, obok 3M. Najlepsze jednak drinki (droższe o 5-10 kun/sztuka) piłem w

C) SKLEPY / artykuły spożywcze.
Tutaj generalnie polecam sklep Studenak, z małymi wyjątkami.

- Mleko - sklep Konzum
- Pieczywo - piekarnia przy porcie, na rogu
- Wody / Piwa - Studenak (piwo Karlovacko 0,5l= 6,69 kun, woda 1,5l = 4 kuny, cola 0,5l = 5,99 kun)
- Warzywa / owoce - zdecydowanie sklep Studenak (ewentualnie targ opisany w pkt.3, choć tu nie mam dużego doświadczenia). Jak czegoś brakuje to wtedy sklep TOMMY.


D) TARGI Warzywne
Zdecydowanie odradzam targ, który jest dostępny przez cały dzień, zaraz za mostkiem (patrząc od rzeki Cetina), obok skrzyżowania ulicy Fosal i Josipa Pupacica. Nie jest to ten sam targ, o którym pisałem w punkcie 3. Czym go odróżnić od tego "lepszego"? Tym, że ten lepszy jest codziennie w godzinach 6-8, zaś ten "droższy" jest czynny cały dzień i znajduje się przy piekarni.

Jak już wspomniałem, w kwestii warzyw / owoców polecam sklep Studenac. Przykład w konfrontacji cen z "droższym" targiem:
1) Stundec:
- połówka dużego arbuza - 26 kun
- banany 7 kun/ 1kg

2) Drogi targ:
- ćwiartka arbuza - 20 kun
- 4 niewielkie jabłka - 20 kun

Mam nadzieję, że pomogłem nieco tym z Was, którzy liczą się z każdym groszem w kieszeni :)
Wiadomo - wakacje są od tego, aby nieco "popłynąć" i dać sobie upust, ale skoro można zjeść taniej i równie smacznie, to czemu nie skorzystać :) Ja przyznam się bez bicia, że nie zawsze szedłem tam gdzie taniej, tylko tam gdzie bliżej. Jednak rozeznanie w cenach przydawało się w sytuacjach, gdy robiło się częste zakupy i/lub człowiek nie przygotował "bezpiecznego" zapasu środków w kieszeni.

3majcie się! :papa:[/quote]
zawi84
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 16.07.2017
Re: Omis - [TANIE Wyżywienie] [PORÓWNANIE CEN] Lokale i Skle

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawi84 » 07.08.2017 21:14

@ 89neo

Hej.
Byłem w Pizza Planet dwukrotnie i dwukrotnie było niedrogo i naprawdę smacznie. Towarzyszyły mi dwie wybredne Panie i obie najadły się do syta, więc albo ja trafiłem dobrze, ale Ty źle...lub zwyczajnie mamy inne gusta kulinarne :)

Tyle, że nie jadłem wspomnianych przez Ciebie kompozycji - my standardowo zamawiamy coś a'la pizza z salami, hawajska czy mięsna. I w z tymi założeniami wyszliśmy zadowoleni z tej pizzerii. Nie sposób było spróbować wszystkiego.

Zatem w swoim imieniu polecam to miejsce. Być może pizza, o której piszesz, jest faktycznie najsłabsza w ich menu, ale tego nie jestem w stanie teraz ocenić. W przyszłym roku będę pamiętał, aby to zamówić :)

Pozdrawiam


89neo napisał(a):Panie Kolego, byłem w Omisiu dwa razy, dzisiaj wróciłem z trzeciej podróży i pierwszy raz byłem w polecanym przez Ciebie Pizza Planet i OSTATNI! Pizza była beznadziejna, jak pójdziesz do według mnie mega pizzerii to dostaniesz chyba palpitacji serca jak je spróbujesz, chodzi o ANTULE i PIZZA PJERO, 74 kuny za pizzę jumbo to jedno a drugie to smak samej pizzy, sosy i nie spływające owe składniki, nigdy NIE idzcie do Pizza Planet :/

quote="zawi84"]Hej.
[/quote]
Ostatnio edytowano 07.08.2017 21:25 przez zawi84, łącznie edytowano 3 razy
zawi84
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 16.07.2017
Re: Omiś - aktualności 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawi84 » 07.08.2017 21:17

@ amatus1

Hej.
Ja z kolei polecam sprawdzone miejsce z drugiej strony :) Tzn. przed mostem po lewej stronie (kościół masz za plecami).
Idziesz <100m wzdłuż rzeki Cetina i tam po lewej stronie, w ciągu budynków jest biuro.

Organizują również wspinaczkę, którą również polecam.

Pozdrawiam
zawi84

amatus1 napisał(a):Ktoś może podąc sprawdzone namiary na rafting dla rodziny 2+1 (corka 10 lat). Coś w miarę cenowego i nie typowej komercji gdzie mają po zapłaceniu klienta...a osobiście moge plecić konobe Gusti,bardzo dobre jedzenie, szef kuchni-właściciel grilluje przy Tobie na dziedzińcu świeżą rybkę, mięso... konoba mieści się w bocznej uliczce na starym mieście
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Omiš - aktualności 2023 - strona 21
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone