Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

OMIS - 3 pytania...

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pepe1969
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 59
Dołączył(a): 25.02.2006
OMIS - 3 pytania...

Nieprzeczytany postnapisał(a) pepe1969 » 25.02.2006 20:31

W lipcu po raz pierwszy wybieram się do Chorwacji. Wybór padł na Omiś. Wiem, że tam jest tłok, ładna plaża, ruchliwa ulica, rzeka.

Mam tylko 3 pytania:

1. Czy woda w morzu jest zimna jak niektórzy piszą?
(niby przez wpływającą rzekę Cetinę)
2. Czy ulica Put Stare Duce jest w spokojnej okolicy?
(mam nadzieję, że nie jest to główna ulica)
3. Czy można spacerować w górę rzeki?

Dziekuję za odpowiedzi.
pietro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) pietro » 25.02.2006 21:00

Odwiedziliśmy Omisz w lipcu ubiegłego roku podczas jednodniowej wycieczki z wyspy Bracz,zaliczyliśmy kąpiel na miejskiej plaży i wcale nie odniosłem wrażenia by woda była zimna.Samo miasteczko bardzo nam się podobało i myślę że nie sposób się tam nudzić.Spływ Cetiną to też super atrakcja a dla pragnących mocniejszych wrażeń rafting/mam nadzieje że poprawnie to napisałem :) /Pozdrowienia
Stanisław
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 18.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stanisław » 25.02.2006 22:01

Witamj
Nie wiem czy to jest wpływ Cetiny(pieknej górskiej rzeki),ale woda jest tam wyczuwalnie zimniejsza.Byłem przez miesiąc w 2005 roku (od połwyczerwca) w kilku miejscach,od Dubrownika po Istrię i w tej okolicy woda była zimna. Raczej jest to wpływ pradów morskich, wyraźnie wyczuwalnych w tym rejonie.
Pozdrawiami, życzę udanych wakacji
Jacunio
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1645
Dołączył(a): 13.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacunio » 25.02.2006 22:43

To chyba rzeczywiście prądy. Byłem za Omisiem, jakieś 10 km, a więc poza zasięgiem Cetiny i jak mi się zdaje, temperatura wody zależała od pogody a właściwie od kierunku wiatrów. No i faktycznie była dość zimna (jak na Chorwację oczywiście)...

PozdraV
J.
rynioo
Croentuzjasta
Posty: 341
Dołączył(a): 02.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) rynioo » 26.02.2006 01:10

pepe1969 napisał(a):W lipcu po raz pierwszy wybieram się do Chorwacji. Wybór padł na Omiś. Wiem, że tam jest tłok, ładna plaża, ruchliwa ulica, rzeka.

Mam tylko 3 pytania:

1. Czy woda w morzu jest zimna jak niektórzy piszą?
(niby przez wpływającą rzekę Cetinę)
2. Czy ulica Put Stare Duce jest w spokojnej okolicy?
(mam nadzieję, że nie jest to główna ulica)
3. Czy można spacerować w górę rzeki?

Dziekuję za odpowiedzi.


Odp.1 Ja nie stwierdziłem czegoś takiego

Odp.2. Ulica mi nieznana

Odp.3 Jak najbardziej.Po przejściu 500 metrów i 2 tuneli z Adriatyckiej plaży nagle znajdujesz się w górach ze wspaniałymi widokami.

pozdrav
farenhajt
Odkrywca
Posty: 99
Dołączył(a): 20.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) farenhajt » 26.02.2006 17:00

Dla mnie Stare Duce spoko.Byłem tam w 2004 w lipcu.Jest to przed samym Omisiem,ma fajną plaże z piaskiem.Woda była bardzo ciepła i czysta.Faktycznie jadranka biegnie zaraz obok ale np.znajomi mieli apartament nad samaym morzem i tylko schodzili po schodach.Poza tym sa przejścia podziemne.Okolica bardzo ładna.Parę razy byliśmy na spacerach w okolicznych górach-jest stamtąd bardzo ładny widok.
krzysiek M.
Croentuzjasta
Posty: 271
Dołączył(a): 01.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysiek M. » 26.02.2006 19:37

co do wody nie zauważyłem róznicy , byłem w lipcu. Ciepła i czysta, ulicy nie znam ale plan miasta dostępny w necie poprzez wyszukiwarki.Spływu Cetina nie zaliczyłem ale byłe na wycieczce w okolicach starego młyna. Warto jechac na spływ tak przynajmniej sadzę.
Omisz koniecznie trzeba zobaczyc między 5 a 6 rano - całkiem inne miasto. Brak turystów , spokój , miejscowi popijający kawkę i ich przyjaciele w samochodach pozdrawiający się klaksonami . Targ rybny o poranku to również ciekawe przeżycie.
gratkorn
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 447
Dołączył(a): 31.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) gratkorn » 27.02.2006 11:09

Byłam w zeszłym roku w drugiej połowie czerwca. Przez pierwsze dwa dni woda była tak zimna, że byłam wściekła ( w maju w biokowie spadł śnieg - jeśli pamiętacie :!: )- wchodziliśmy tylko po kostki, dla odmiany w tym czasie w Makarskiej była ciepluteńka. Po dwóch dniach sytuacja się unormowała i woda była coraz cieplejsza. Prądy z zimną wodą są rzeczywiście, gdzie niegdzie podczas pływania trafia się na odcinek z wyraźnie zimniejszą wodą.

Ulicy nie kojarzę.

Jeżeli chodzi o wyprawę w górę rzeki to polecam wyprawę samochodem (ok 16 km od centrum Omisia) do "konoby Kremenko" - jest to knajpka urządzona jak domek "Jaskiniowców" - czynna od 17.00. Z kampingu "Galeb" jeżdżą tam minibusy. Uwaga - bardzo wąska droga - ale dobrze oznakowana - na każdym rozjeździe ręcznie robiony drewniany drogowskaz. W akwarium można podziwiać węże elektryczne. W srodku stoi drewniany samochód Freda Flinstona, w innej sali jest kamienny telewizor, telefon, karty do gry. Jedna z sal jest wykuta w skale , w środku rośnie drzewo i bluszcze. Warto tam pojechać - szczególna frajda dla dzieci.
Łukasz
Cromaniak
Posty: 1088
Dołączył(a): 03.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz » 27.02.2006 11:22

Nie widzieliscie zimnych prądów w okolicach Novi Vinodolski to narzekacie. Woda w Omisiu jest całkiem zwyczajna.
Ulicy nei znam ale na pewno nie jest to główna ulica. Wycieczkę ale samochodową wzdłuż rzeki a potem w okoliczne góry warto zrobić.
pepe1969
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 59
Dołączył(a): 25.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) pepe1969 » 28.02.2006 17:46

krzysiek M. napisał(a):co do wody nie zauważyłem róznicy , byłem w lipcu. Ciepła i czysta, ulicy nie znam ale plan miasta dostępny w necie poprzez wyszukiwarki.Spływu Cetina nie zaliczyłem ale byłe na wycieczce w okolicach starego młyna. Warto jechac na spływ tak przynajmniej sadzę.
Omisz koniecznie trzeba zobaczyc między 5 a 6 rano - całkiem inne miasto. Brak turystów , spokój , miejscowi popijający kawkę i ich przyjaciele w samochodach pozdrawiający się klaksonami . Targ rybny o poranku to również ciekawe przeżycie.


Dziękuję za pocieszającą informację.
Szukałem planu OMISA w necie ale są tylko małe, nieczytelne i nie obejmują części między Omisem a Duce a tam jest "moja" ulica. Plan potrzebuję bo jak będę miał kwaterę przy głównej ulicy to poszukam innej. Na szczęście gospodarze nie chcą zaliczki i mogę zrezygnować na miejscu. Ale chcę być wobec nich OK i ewentualnie wcześniej zrezygnować a nie dopiero na miejscu. Dlatego tak mi zależy na umiejscowieniu tej ulicy.
BigJar
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 149
Dołączył(a): 20.04.2004
Wyszukiwanie ulicy Stare Duce

Nieprzeczytany postnapisał(a) BigJar » 01.03.2006 16:03

Cześć,
odpowiedź na pytanie dotyczące ulicy Stare Duce znajdziesz:
www.dugirat.com wybierasz 'Interaktivnosti' - 'Mapa i naselja', szukasz 'Pronađi mjesto, ulicu...' w rameczce 'Upišite mjesto' wpisz Duce, w ramce 'i/ili ulicu' Stare Duce, możesz też wstawić numer domu - 'Trazi'.
Powinny wyskoczyć wyniki wyszukiwania, klikasz na nie i już wiesz czy to jest przy głównej ulicy czy nie...
Pozdrawiam,
BJ
pepe1969
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 59
Dołączył(a): 25.02.2006
Re: Wyszukiwanie ulicy Stare Duce

Nieprzeczytany postnapisał(a) pepe1969 » 01.03.2006 18:43

BigJar napisał(a):Cześć,
odpowiedź na pytanie dotyczące ulicy Stare Duce znajdziesz:
www.dugirat.com wybierasz 'Interaktivnosti' - 'Mapa i naselja', szukasz 'Pronađi mjesto, ulicu...' w rameczce 'Upišite mjesto' wpisz Duce, w ramce 'i/ili ulicu' Stare Duce, możesz też wstawić numer domu - 'Trazi'.
Powinny wyskoczyć wyniki wyszukiwania, klikasz na nie i już wiesz czy to jest przy głównej ulicy czy nie...
Pozdrawiam,
BJ



Dziękuję bardzo za pomoc.
Zlokalizowałem kwaterę. Jest OK.
jalmek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 75
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jalmek » 19.08.2006 15:19

pepe1969 napisał(a):1. Czy woda w morzu jest zimna jak niektórzy piszą?
(niby przez wpływającą rzekę Cetinę)
2. Czy ulica Put Stare Duce jest w spokojnej okolicy?
(mam nadzieję, że nie jest to główna ulica)
3. Czy można spacerować w górę rzeki?

1. Woda jest fresh czyli orzeżwiająca - w odległości 1km od ujscia Cetiny.
Dla mnie lepiej , bo jak pływałem w Primostenie to woda nie chłodziła i były wielkie kamienie wszędzie,że nie dało się chodzić, a w Omisie jest żwirek.
2. Głowna ulica w mieście jest zakorkowana, byłem w sierpniu.
3. Sparcerowałem w górę Cetiny - przepeknie i malowniczo, po drodze wieże strażnicze zrujnowane ale piękne
Marcin29
Croentuzjasta
Posty: 279
Dołączył(a): 10.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin29 » 29.08.2006 02:11

1. Woda jest fresh czyli orzeżwiająca - w odległości 1km od ujscia Cetiny.
Dla mnie lepiej , bo jak pływałem w Primostenie to woda nie chłodziła i były wielkie kamienie wszędzie,że nie dało się chodzić, a w Omisie jest żwirek.


eee w Primostenie duze kamienie?? :roll:
faust_i
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 04.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) faust_i » 04.05.2008 19:37

Cześć
wybieram sie z rodzinką na wakacje do Omisia. już po raz drugi i nie mogę znaleźć w internecie planu tego miasta. a potrzebuje znaleźć jedna ulice na której prawdopodobnie będziemy mieszkać. jak byście mieli jakaś stronę z planem Omisia to dajcie znać :)
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone