Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

OMIS - 3 pytania...

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.05.2008 20:44

faust_i napisał(a):.... jak byście mieli jakaś stronę z planem Omisia to dajcie znać :)

www.cromaps.com/vacmap/plan_grada_omis.htm
jak za mało to reszte znajdziesz w googlach :wink:
faust_i
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 04.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) faust_i » 06.05.2008 21:09

dzięki;) w googlach właśnie nie było za bardzo... a może wy coś wiecie. szukam jakiegoś w miarę dobrego zakwaterowania i nie bardzo drogiego. tak na obrzeżach miasta w stronę Makarskiej, Dubrovnika. Ostatnio mieszkaliśmy na ul Slavinj w pobliżu hotelu Brzet ale niestety nie mamy do nich żadnego kontaktu. Jak znacie jakieś dobre lokum to piszcie :wink:
david8213
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 115
Dołączył(a): 09.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) david8213 » 12.01.2013 13:03

Byłem w Makarskiej i w tym roku żeby nie jechać w to samo miejsce chyba wybiorę Omis.

Czy woda w Omis jest tak samo przejrzysta i krystalicznie czysta jak w Makarskiej ?
Czytałem że w Omis jest piasek na plaży, więc i woda chyba jest mulista, czy się mylę?
Czy w Omis są szalki górskie żeby sobie pospacerować ?
anielicanatka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 106
Dołączył(a): 15.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) anielicanatka » 12.01.2013 13:46

Witam :D
Omiš to piękne miasteczko ale jeżeli chodzi o plaże główną (to moim oczywiście zdaniem)średnio mi się podoba...woda czysta ale jak to na plaży z piaskiem i dużej ilości plażowiczów zamulone morze,długo płytkie..bez porównania co do wody i plaż z rejonów Makarskiej...albo nawet Omiša (nie w centrum miasta)..ale to oczywiście kwestia gustu.
david8213
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 115
Dołączył(a): 09.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) david8213 » 12.01.2013 14:11

O to mi chodziło. Woda jak to z pisakiem, zamulona. Może jednak wybiorę Makarską:) No chyba że ktoś mi poleci fajny teren nie gorszy od widoków w Makarskiej
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 12.01.2013 15:38

david8213 napisał(a):Czytałem że w Omis jest piasek na plaży, więc i woda chyba jest mulista, czy się mylę?

to nie piasek, tylko drobno "zmielona" skała, która oblepia wszystko, co mokre i brudzi ręczniki. W dodatku z powodu koloru bardzo gorąca na słońcu.
anielicanatka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 106
Dołączył(a): 15.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) anielicanatka » 12.01.2013 18:06

Polecam Mimice około 12 km od Omiša kocham tę miejscowość
raulinio75
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 80
Dołączył(a): 07.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) raulinio75 » 21.05.2013 19:41

A ja polecam Lokva Rogoznica cisza spokój i do Omis tylko 5 kilometrów
Jak ktoś chce odpocząc od gwaru, tłumów , zatłoczonych plaż to tą miejscowość polecam to także super baza wypadowa.
Byłem tam z rodziną w 2012 roku i w tym także się tam wybieramy . Jeszcze tylko 47 dni
pakotomasz
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 25.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pakotomasz » 24.05.2013 03:56

anielicanatka napisał(a):Polecam Mimice około 12 km od Omiša kocham tę miejscowość


Byłem w Mimicach w zeszłym roku, baaardzo mi się podobało, także polecam :wink:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 24.05.2013 09:14

Nie tylko Mimice są godne polecenia (też wypoczywaliśmy tam w ubiegłym roku) ale sąsiednie miejscowości na Riwierze Omiš: np. Pisak, Maruśici, Medići, Stanići.
Sam Omiš – perełka, ale moim zdaniem bardziej do zwiedzania i aktywnego wypoczynku np. rafting na Cetynie, a na bazę wypadową lepiej wybrać którąś z okolicznych mieścin. :wink:
enti
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) enti » 15.01.2014 15:05

Witam może jesteście w stanie polecić miasto na wzór Jelsy tylko ze na lądzie. Chce w tym roku jechać w połowie czerwca i szukam czegoś pomiędzy mieściną gdzie nic się nie dzieje a typową turystyczną miejscowoscią gdzie jest tłok na plaży jak w Łebie :). Plaża preferowana zwirowa. Jak ktoś ma do tego namiary na fajną kwaterke to już rewelacja :)

Pozdrawiam

adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
rodaivuk

Nieprzeczytany postnapisał(a) rodaivuk » 15.01.2014 15:45

enti napisał(a):Witam może jesteście w stanie polecić miasto na wzór Jelsy tylko ze na lądzie. Chce w tym roku jechać w połowie czerwca i szukam czegoś pomiędzy mieściną gdzie nic się nie dzieje a typową turystyczną miejscowoscią gdzie jest tłok na plaży jak w Łebie :). Plaża preferowana zwirowa. Jak ktoś ma do tego namiary na fajną kwaterke to już rewelacja :)

Pozdrawiam

adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

pytania-o-apartamenty-t40131-1140.html?hilit=pytania%20o#p1327214
enti
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) enti » 15.01.2014 15:51

wiem wiem ale usunąłem ten post :( zuważyłem ze nie w tym temacie wpisałem przepraszam wszystkich
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
OMIS - 3 pytania... - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone