Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i Ormoż

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Onkelz
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 17.06.2015
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Onkelz » 18.06.2015 21:23

Spoko :wink: Przez moment się wystraszyłem, bo to już któryś post jak czytam na forach że ludzie pokazują paszporty w Ormoź i przez chwilę dało mi to do myślenia, stąd też było moje pytanie. Z tą drogą to nie rób sobie fatygi, pojadę od Ilz do Radkersburga drogą 66. Jeszcze raz wielkie dzięki za odpowiedzi. Jadę przez Ormoź :hut:
MEGGI
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 26.01.2011
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) MEGGI » 18.06.2015 21:23

po zjeździe w Ilz jedziemy w Austrii przez Feldbach - nie jedziemy żadną główną drogą tylko przez małe górskie miejscowości,,
w Słowenii natomiast jechaliśmy różnymi drogami (tak jak nas nawigacja prowadzi) byle do Ormoż i nigdy nie mieliśmy problemu
MEGGI
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 26.01.2011
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) MEGGI » 18.06.2015 21:28

SZEROKIEJ DROGI !!! :papa:
dg
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 07.05.2003
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) dg » 29.06.2015 11:16

Chyba sie w tym roku bujnę tą traską :) tak dla odmiany. Kojarzycie czy są i gdzie kantory żeby kuny kupić na tej trasie? Najlepiej jeszcze przed autostrada, bo wole płacić gotówką jak dawać zarobić bankom na prowizjach i %. W zeszłym roku musiałem zapłacić kartą na prom z V.Luka do Splitu to mi nieźle doliczyli... :|
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 30.06.2015 06:49

Zmien bank. Platnosc karta na calym swiecie jest bez prowizji. Jedynie za np wyplate z bankomatu moze byc prowizja. Jako ze podczas platnosci karta transakcja jest przeliczana po kursie visa czy tam master w zaleznosci od karty kurs jest i tak dobry nawet jak bank doliczy oplaty za przewalutowanie. Zapytaj wiec lepiej w swoim banku bo byc moze to zle nabili kwote a nie ze niezle doliczyli bo to raczej niemozliwe.
dg
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 07.05.2003
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) dg » 30.06.2015 08:12

luzik - tylko to jest minusem, reszta jest OK. kupuje przez nich po bardzo dobrym kursie walute, która mam na darmowym rachunku walutowym i zawsze mam kase :)
Swoja droga to na wakacjach lubie miec kase bo wiem ile wydaje i ile jeszcze mam itd
Także stad pytanie o kantor, bo HR pewnie jeszcze jakiś czas poza strefą euro będzie, choć pewnie wejdą szybciej jak my :)
dg
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 07.05.2003
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) dg » 06.07.2015 08:25

to co z tym kantorem, coś ktoś kojarzy?
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 06.07.2015 09:40

mało ludzi tamtędy jeździ... a pewnie jeszcze mniej interesuje się czy gdzieś przy drodze będzie kantor. Może bezpieczniej obliczyć ile trzeba zapłacić za autostradę i kupić w Polsce... wczoraj widziałem kuny w Bytomiu za 58 groszy, przy cenie Euro (też w tym kantorze 4,25) przy 200zł dużo straty nie będzie. A z tego co pamiętam zeszłego roku to tak same wsie i raczej o kantor może być ciężko.
HubertBiad
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 03.01.2009
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) HubertBiad » 08.07.2015 20:00

Witam.

Właśnie planuje wyjazd do Cro i objazd Słowenii. wszedłem na słoweńską stronę firmy zarządzającej autostradami i zauważyłem, że odcinek w Ptuju od tego mostu w kształcie rogala do autostrady A4 jest płatny. Rok temu tam jechałem i było ok ale w tym roku dołożyli ten odcinek. Niech się ktoś wypowie kto tam przejeżdżał.
Załączyłem link do strony z autostradami
http://www.promet.si/portal/map/portal.aspx?lng=EN

oraz zrzut ekranu
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/68445f8f026bbb48.html
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10881
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 08.07.2015 20:14

myślałem, że to Dars zarządza autostradami, na ich mapie ten odcinek nie jest objęty winietą;
nie przypominam sobie tam znaków nt winiety czy autostrady, w każdym bądź razie jazda była MLP bez winiety;
post1597430.html#p1597430

btw: możesz z Ormoż pojechać na Varażdin
Ostatnio edytowano 08.07.2015 21:11 przez te kiero, łącznie edytowano 1 raz
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5744
Dołączył(a): 06.08.2010
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 08.07.2015 20:44

dg napisał(a):to co z tym kantorem, coś ktoś kojarzy?

Niestety, nie pomogę. Trzy razy jechałem przez Ormoż, ale żadnego kantoru przy drodze, czy przy samym przejściu granicznym nie widziałem. Po stronie chorwackiej do miejscowości Otok Virje właściwie się nie wjeżdża i nie wiem, czy tam jest kantor. Ja zawsze biorę parę kun, ale kupuję je w Polsce.
Czeki
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 110
Dołączył(a): 17.07.2013
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Czeki » 08.07.2015 21:36

HubertBiad napisał(a):Witam.

Właśnie planuje wyjazd do Cro i objazd Słowenii. wszedłem na słoweńską stronę firmy zarządzającej autostradami i zauważyłem, że odcinek w Ptuju od tego mostu w kształcie rogala do autostrady A4 jest płatny. Rok temu tam jechałem i było ok ale w tym roku dołożyli ten odcinek. Niech się ktoś wypowie kto tam przejeżdżał.
Załączyłem link do strony z autostradami
http://www.promet.si/portal/map/portal.aspx?lng=EN

oraz zrzut ekranu
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/68445f8f026bbb48.html


Czy ktoś może potwierdzić, że odcinek za mostem w Ptuj dojazd do A4 jest płatny jako odcinek autostradowy? Wg. zdjęć ewidentnie płatne, czyżby koniec M-L-P ?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.07.2015 21:44

Objazd aktualny i bezpłatny :idea:
Czeki
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 110
Dołączył(a): 17.07.2013
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Czeki » 08.07.2015 22:28

Janusz Bajcer napisał(a):Objazd aktualny i bezpłatny :idea:


30 euro na Karlovacko :hut:
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 08.07.2015 23:09

Czeki napisał(a):
HubertBiad napisał(a):Witam.

Właśnie planuje wyjazd do Cro i objazd Słowenii. wszedłem na słoweńską stronę firmy zarządzającej autostradami i zauważyłem, że odcinek w Ptuju od tego mostu w kształcie rogala do autostrady A4 jest płatny. Rok temu tam jechałem i było ok ale w tym roku dołożyli ten odcinek. Niech się ktoś wypowie kto tam przejeżdżał.
Załączyłem link do strony z autostradami
http://www.promet.si/portal/map/portal.aspx?lng=EN

oraz zrzut ekranu
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/68445f8f026bbb48.html


Czy ktoś może potwierdzić, że odcinek za mostem w Ptuj dojazd do A4 jest płatny jako odcinek autostradowy? Wg. zdjęć ewidentnie płatne, czyżby koniec M-L-P ?

Jakich zdjec? Od kiedy za autoatrade placi sie na podstawie zdjec?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i Ormoż - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone