Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i Ormoż

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 08.02.2015 01:34

lechocz napisał(a):...
Weź pod uwagę, iż do przejechania, od zjazdu nr 138, z autostrady w Austrii, do wjazdu na autostradę Chorwacką (Varażdin 4), będziesz miał do przejechania około 140 km zwykłymi drogami, czyli około 2,5 godzin jazdy.

Natomiast jadąc, cały czas autostradą austriacką przez Graz oraz objazdem Muerc, Lenart, Ptuj aż do wjazdu na autostradę chorwacka w Gornji Macelj, masz do przejechania zwykłymi drogami około 80 km, czyli około godziny z "haczykiem", góra półtorej.

Jest więc realna możliwość zaoszczędzenia, co najmniej 1 godziny, czasu przejazdu...

Uwagi słuszne, ale ....
Jedziemy z noclegiem - Mikulov, to trochę zmienia bo nie będzie szaleństwa.
Jedziemy w tygodniu a nie w sobotę, czyli powinno być luźniej niż w weekendy, mimo to dość mocno obawiam się granicy i właśnie zjazdu z autostrady w węższą część drogi właśnie za Ptuj, mówią, piszą, że tam bywają kilkugodzinne korki, znajomi tego doświadczyli, ok 4h stania w upale. Tym objazdem ponoć nawet w zatłoczone weekendy jest spokojnie i płynnie.
Tak czy siak, dzięki za sugestie.
lechocz
Cromaniak
Posty: 606
Dołączył(a): 17.01.2013
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechocz » 08.02.2015 01:54

sdolas napisał(a):
lechocz napisał(a):...
Weź pod uwagę, iż do przejechania, od zjazdu nr 138, z autostrady w Austrii, do wjazdu na autostradę Chorwacką (Varażdin 4), będziesz miał do przejechania około 140 km zwykłymi drogami, czyli około 2,5 godzin jazdy.

Natomiast jadąc, cały czas autostradą austriacką przez Graz oraz objazdem Muerc, Lenart, Ptuj aż do wjazdu na autostradę chorwacka w Gornji Macelj, masz do przejechania zwykłymi drogami około 80 km, czyli około godziny z "haczykiem", góra półtorej.

Jest więc realna możliwość zaoszczędzenia, co najmniej 1 godziny, czasu przejazdu...

Uwagi słuszne, ale ....
Jedziemy z noclegiem - Mikulov, to trochę zmienia bo nie będzie szaleństwa.
Jedziemy w tygodniu a nie w sobotę, czyli powinno być luźniej niż w weekendy, mimo to dość mocno obawiam się granicy i właśnie zjazdu z autostrady w węższą część drogi właśnie za Ptuj, mówią, piszą, że tam bywają kilkugodzinne korki, znajomi tego doświadczyli, ok 4h stania w upale. Tym objazdem ponoć nawet w zatłoczone weekendy jest spokojnie i płynnie.
Tak czy siak, dzięki za sugestie.


Nocleg tranzytowy zmienia postać rzeczy.

Natomiast co do korków, to mają one w sobie tą dziwną przypadłość, że pojawiają się i znikają, tak nagle jak papier toaletowy w sklepach za czasów komuny.

W związku z tym raczej trudno określić kiedy i którędy jechać aby na nie nie trafić, gdyż przypominało by to raczej wróżenie z fusów. :papa:
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 08.02.2015 12:36

można powiedzieć że jechałem podobną trasą, z tym że za Ormoż pojechałem droga 35 do autostrady A2. Czasowo nie pamiętam, wielkiej tragedii nie były biorąc pod uwagę że w Austrii można jechać 100 a oszczędza się kilka ładnych kilometrów a przede wszystkim jechałem w piątek na noc więc granica około 7-8 (już nie pamiętam) i wszędzie zero ludzi jednak jadąc w tygodniu chyba lepiej z tego co tu piszą jadąc przez Ptuj, szybciej wjedzie się na autostradę w Chorwacji.
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 08.02.2015 16:27

Raczej z większości opinii wynika że korki robią się tylko przy zmianie turnusu czyli sobota - niedziela.
Jadąc na Ptuj jedzie się jednak faktycznie jakiś tam kawałek trasy lepszą drogą.
Trasa po małej modyfikacji, zamiast Omroż i Varażdin, jest Mureck, Lenart i Ptuj
https://www.google.pl/maps/dir/Sprzeczn ... !3e0?hl=pl
Niby nic nowego dla wyjadaczy ale wstawiam do sam sporo się tego naszukałem, może się komuś przyda :)
Trochę czasu jeszcze mamy na przemyślenia i dopracowanie trasy :)
Za każde uwagi serdeczne dzięki :)
Ostatnio edytowano 08.02.2015 16:44 przez sdolas, łącznie edytowano 2 razy
lechocz
Cromaniak
Posty: 606
Dołączył(a): 17.01.2013
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechocz » 08.02.2015 16:33

sdolas napisał(a):Raczej z większości opinie wynika że korki robią się tylko przy zmianie turnusu czyli sobota - niedziela.
Trochę czasu jeszcze mamy na przemyślenia i dopracowanie trasy :)
za każde uwagi serdeczne dzięki :)


Przeważnie tak, lecz bywa również i tak, iż w tym samym miejscu po godzinie, dwóch lub mniej, ruch jest już płynny. I tak w kółko. :?

Pozostaje tylko pytanie, godne nagrody Nobla, którędy i kiedy jechać aby nie trafić na zator? :papa:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7943
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 08.02.2015 17:14

sdolas napisał(a):Raczej z większości opinii wynika że korki robią się tylko przy zmianie turnusu czyli sobota - niedziela.
Jadąc na Ptuj jedzie się jednak faktycznie jakiś tam kawałek trasy lepszą drogą.
Trasa po małej modyfikacji, zamiast Omroż i Varażdin, jest Mureck, Lenart i Ptuj
https://www.google.pl/maps/dir/Sprzeczn ... !3e0?hl=pl
Niby nic nowego dla wyjadaczy ale wstawiam do sam sporo się tego naszukałem, może się komuś przyda :)
Trochę czasu jeszcze mamy na przemyślenia i dopracowanie trasy :)
Za każde uwagi serdeczne dzięki :)


No to żeby Ci jeszcze bardziej w głowie namieszać podeślę taki wariant trasy:
http://goo.gl/maps/O8CT6
Jest ok 40km bliżej, piękne widoki, a czasowo tak samo jak autostradą przez Graz :oczko_usmiech: :mrgreen:
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 08.02.2015 17:23

Nic nie mieszasz
Każda sugestia mile widziana :)
Też właśnie zacząłem kombinować wariant przez Feldbach, więc mnie wyprzedziłeś.
Każde kilkadziesiąt km to darmowe karlovacko :lol:
U nas na razie będzie to tak :
1 dzień, Wlkp. - Mikulov - nocleg
https://www.google.pl/maps/dir/Sprzeczn ... !3e0?hl=pl
2 dzień, Mikulov - Tribunj
https://www.google.pl/maps/dir/Mikulov, ... !3e0?hl=pl
Znajomi z którymi jedziemy zawsze jadą tą trasą, ustalone już postoje łącznie z kantorem pod Varażdinem ...czas pokaże
Użytkownik usunięty
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.02.2015 17:57

sdolas napisał(a):Nic nie mieszasz
Każda sugestia mile widziana :)
...
2 dzień, Mikulov - Tribunj
https://www.google.pl/maps/dir/Mikulov, ... !3e0?hl=pl
Znajomi z którymi jedziemy zawsze jadą tą trasą, ustalone już postoje łącznie z kantorem pod Varażdinem ...czas pokaże


Jechałem kilka razy trasą dids'a i tą powyższą, wklejoną przez Ciebie. Wg moich doświadczeń wszystko zależy od dnia przejazdu i kierunku.
Jeśli to weekend, to nad Jadran wybrałbym trasę didsa (Twoja trasa często jest obciążona długimi korkami przed węzłem Lučko od strony Węgier), gdy wracałem do domu w weekend często były korki w Macelj, wtedy jechałem przez Varażdin i potem przejściem Trnovec do Słowenii (bez przejazdu przez centrum Varażdina), dalej Feldbach, Ilz, Wiedeń.
Szerokiej drogi.
Pozdrav
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 09.02.2015 12:22

Weźcie też pod uwagę że jak ktoś zjedzie z autostrady w Ilz i jedzie na Bad Radkersburg to zeszłego roku na tej trasie PB95 była około 0.2euro taniej niż na autostradzie. Dla mnie było to "krytyczne" miejsce gdzie w baku za wiele już nie zostało a przy ponad 50 litrach zatankowanych jest to już policzalny zysk:) W drodze powrotnej też tam tankowałem przy drodze jest pełno różnych stacji:)
robert22313
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 22.03.2015
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) robert22313 » 20.05.2015 23:46

A czy czasem ten kawałek w Ptuj nie jest płatny - przy wjeździe na drogę nr. 9 gdzie kończy się A4? i może lepiej pojechać ulicą równoległą zagrebska cesta i kawałek dalej wbić na 9
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 21.05.2015 07:42

Było milion razy że nie, można wjechać, zresztą można zobaczyć to dokładnie na Google SV gdzie zaczyna i kończy się płatna.
robert22313
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 22.03.2015
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) robert22313 » 21.05.2015 11:45

Czyli ten opis jest cały czas aktualny? ulicą Pulhova w Ptuj, następnie przez nowy most, później obvoznicą i w lewo na drogę nr. 9 w kierunku Chorwacji? płatna A4 obowiązuje dopiero jakby się jechało w stronę Maribora? - pytam bo na automapie pokazuje mi że ten mały kawałek w stronę CRO jest płatny ale wygląda na to że automapa ściemnia....
objazd-platnych-autostrad-w-slowenii-t28771.html
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7943
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 21.05.2015 14:05

Tak, nadal aktualny :wink:
Onkelz
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 17.06.2015
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Onkelz » 17.06.2015 20:33

Dziś kupowałem w PZM-ie winiety na Czechy i Austrię, Słoweńską autostradę standardowo miałem minąć bokiem przez Mureck-Ptuj. Szybko jednak zostałem sprowadzony na ziemię, że nie jest już to zalecany objazd, bo jakaś część drogi stała się płatna. Nigdzie żadnej wzmianki o tym nie ma,ale zerkając na mapę w wiki, widać że jest jakiś odcinek autostrady tuż przed Chorwacką granicą. https://pl.wikipedia.org/wiki/Autostrad ... 5%82owenii
W PZM-ie wydawało mi się że pokazywali mi odcinek płatny w okolicach Mureck (a raczej Trate). Powiedzieli żebym kierował się na Radenci a potem Ormoz. Mógłby się ktoś na ten temat wypowiedzieć? Czy to była próba zniechęcenia mnie do objazdu i chęć namówienia do zakupu winiety czy może raczej dobra rada?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7943
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 17.06.2015 20:37

Onkelz napisał(a):Dziś kupowałem w PZM-ie winiety na Czechy i Austrię, Słoweńską autostradę standardowo miałem minąć bokiem przez Mureck-Ptuj. Szybko jednak zostałem sprowadzony na ziemię, że nie jest już to zalecany objazd, bo jakaś część drogi stała się płatna. Nigdzie żadnej wzmianki o tym nie ma,ale zerkając na mapę w wiki, widać że jest jakiś odcinek autostrady tuż przed Chorwacką granicą. https://pl.wikipedia.org/wiki/Autostrad ... 5%82owenii
W PZM-ie wydawało mi się że pokazywali mi odcinek płatny w okolicach Mureck (a raczej Trate). Powiedzieli żebym kierował się na Radenci a potem Ormoz. Mógłby się ktoś na ten temat wypowiedzieć? Czy to była próba zniechęcenia mnie do objazdu i chęć namówienia do zakupu winiety czy może raczej dobra rada?


To już kolejna plotka z PZM-otu :evil: Jeśli masz blisko ich biuro, to poproś niech dokładnie wskarzę Ci o który odcinek chodzi. Według info z DARS, w tym roku NIC SIĘ NIE ZMIENIŁO :!: :!: :!:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i Ormoż - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone