Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i Ormoż

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 12.08.2018 18:18

Jaro_wlkp napisał(a):Nie bardzo moge znaleźć na mapie tej miejscowości "Luz" . Poproszę o bliższe namiary .

Sorry mój błąd, a raczej słownika w telefonie :oops: Ma być ILZ :papa:
Jaro_wlkp
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 25.07.2018
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jaro_wlkp » 13.08.2018 11:57

No znalazłem tą miejscowość ale tak sie zastanawiam nad trasą przez Ptuj do Varażdin bo z tego co widze na mapie to wiedzie tam dość dobra droga . Chciałem jeszcze zapytać czy po drodze przez Słowenię idzie zatankować w nocy na jakieś stacji ? mam na mysli to , czy ktos ma namiar na stacje czynna całą dobę? Ja tankuję w Boboszowie i zawsze mi starczało paliwa az do Chorwacji ale jako ,że objazd może być dłuższy, wolałbym zatankować gdzie po drodze w SLO . Tak więc, gdyby ktos cos wiedział na ten temat to prosze o info.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 13.08.2018 12:41

Radzę zatankować w Austrii, bo tam paliwo tańsze ;) . Koledzy wcześniej pisali o stacji "Levak" przed granicą A/Slo. Jest tam automat do tankowania w nocy.
Artur.m
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 13.08.2018
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Artur.m » 14.08.2018 07:53

Jaro_wlkp napisał(a):czy ktos ma namiar na stacje czynna całą dobę?

Witam, tankowałem na całodobowej stacji Shell w miejscowości Feldbach (Mühldorf 236, 8330 Austria), ok. 35 km przed Bad Radkersburg. Cena ON – 1,23 euro
Greg3136
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 13.12.2014
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Greg3136 » 14.08.2018 12:00

Ja będę wracać tą trasą w czwartek -czy możecie polecić jakąś dobrą, niedrogą restaurację na terenie Słowenii.
Tomy Lee
Croentuzjasta
Posty: 249
Dołączył(a): 01.01.2017
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomy Lee » 14.08.2018 12:09

Greg3136 napisał(a):Ja będę wracać tą trasą w czwartek -czy możecie polecić jakąś dobrą, niedrogą restaurację na terenie Słowenii.

Jakbyś przeczytał stronę/dwie wcześniej to pisałem o knajpie, w której jadłem. Nikt poza mną chyba niczego po drodze nie jadł, nie chce się pochwalić lub zjadł i nie przeżył czyli nie warto polecić... chyba, że jedziesz z teściową :mrgreen:
Greg3136
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 13.12.2014
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Greg3136 » 14.08.2018 12:34

Tomy Lee napisał(a):
Greg3136 napisał(a):Ja będę wracać tą trasą w czwartek -czy możecie polecić jakąś dobrą, niedrogą restaurację na terenie Słowenii.

Jakbyś przeczytał stronę/dwie wcześniej to pisałem o knajpie, w której jadłem. Nikt poza mną chyba niczego po drodze nie jadł, nie chce się pochwalić lub zjadł i nie przeżył czyli nie warto polecić... chyba, że jedziesz z teściową :mrgreen:


Dzięki za pomoc - odwiedzę również tą Pizzerię i zobaczymy czy coś na trasie nie dopadnie.
savic
Croentuzjasta
Posty: 217
Dołączył(a): 22.04.2011
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) savic » 14.08.2018 18:57

https://goo.gl/maps/8rxtJpPZBeM2
Jadłem na powrocie - z zewnątrz szału nie robi ale jedzonko rewelacja - mięsna płyta dla dwóch osób 23 ojro sałatki do wyboru chyba z dziesięć rodzajów i ile wejdzie na talerz - za niecałe trzy
gigi
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 27.07.2014
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) gigi » 16.08.2018 11:44

Mam i ja debiut tej trasy za sobą.
Powiem krótko - rewelacja!
Nie jechałem wprawdzie przez Varazdin bo spałem w Čakovec, co zresztą bardzo polecam, potem droga na Ormoz, na przejsciu pusto, droga przez Słowenię super, widać że Słoweńcy to teraz bogaty naród następnie myk do Austrii i tankowanie w Halberain.
Nie rozumiem tych narzekań na drogę przez Słowenię, super nawierzchnia jedzie się super.
Jaro_wlkp
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 25.07.2018
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jaro_wlkp » 16.08.2018 19:24

Witam. Ja również jechałem skrótem przez SLO omijając autostradę.
Objazd przez góry, dość kręty ale do pokonania bez problemu. Przejście graniczne w kierunku Varażdin czynne całą dobę tak więc polecam zaoszczędzić te 30 euro w obie strony.
pozdrawiam.
Greg3136
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 13.12.2014
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Greg3136 » 19.08.2018 21:15

savic napisał(a):https://goo.gl/maps/8rxtJpPZBeM2
Jadłem na powrocie - z zewnątrz szału nie robi ale jedzonko rewelacja - mięsna płyta dla dwóch osób 23 ojro sałatki do wyboru chyba z dziesięć rodzajów i ile wejdzie na talerz - za niecałe trzy


Za radą kolegi postanowiliśmy się zatrzymać w Gostlina Adanić - na początku przywitał nas bardzo sympatyczny Pan - kelner, właściciel? ciężko powiedzieć ale bardzo miła osoba, która nas obsługiwała.
Zamówiliśmy Talerz EUROPA dla dwóch osób za 28,8 euro + kilka euro za sałatki - to co podali to na pewno nie dla dwóch osób - 3 osoby na pewno solidnie by pojadły a może i 4 ... a do tego wszystko smaczne.
Wystrój wnętrza lokalu przypominał trochę wyglądem "spółdzielnie spożywcze" z ubiegłej epoki albo z lat 90-tych ale obsługa nadrabiała te małe niedociągnięcia bo my i tak usiedliśmy na tarasie.
Polecam jak najbardziej!
savic
Croentuzjasta
Posty: 217
Dołączył(a): 22.04.2011
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) savic » 20.08.2018 10:09

Greg3136 napisał(a):
Za radą kolegi postanowiliśmy się zatrzymać w Gostlina Adanić - na początku przywitał nas bardzo sympatyczny Pan - kelner, właściciel? ciężko powiedzieć ale bardzo miła osoba, która nas obsługiwała.
Zamówiliśmy Talerz EUROPA dla dwóch osób za 28,8 euro + kilka euro za sałatki - to co podali to na pewno nie dla dwóch osób - 3 osoby na pewno solidnie by pojadły a może i 4 ... a do tego wszystko smaczne.
Wystrój wnętrza lokalu przypominał trochę wyglądem "spółdzielnie spożywcze" z ubiegłej epoki albo z lat 90-tych ale obsługa nadrabiała te małe niedociągnięcia bo my i tak usiedliśmy na tarasie.
Polecam jak najbardziej!

Żona także stwierdziła "czy na pewno tutaj zjemy przecież to jest wczesny Gierek" - obsługiwał nas chyba ten sam starszy pan naprawdę bardzo uprzejmy
eRBe
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) eRBe » 27.08.2018 12:54

Zastanawiałem się przed wyjazdem czy pojechać tą trasą czy po staremu MLP. Ale jednak po kilkukrotnym błądzeniu zeszłymi latami po Ptuju i szukaniu wjazdu na drogę do przejścia, zdecydowałem wypróbować nową trasę i powiem szczerze jestem bardzo zadowolony. Wracam z Cro tą samą drogą. Czy trasa jest ładna i widokowa to nie wiem, bo jechałem w nocy. Faktycznie jest parę ostrych zakrętów za Ilz, ale potem trasa spokojna i sympatyczna. W SLO wybrałem drogę 230 skrót 713 i powrót na 230. Trasa głównie przebiega przez miejscowości z ograniczeniem do 50/60, ale czasowo z pewnością wychodzi lepiej niż jazda MLP. Nie ma błądzenia, nie ma stresów, że złapią bez winiety na jakimś rondzie i nie ma kolejki na granicy. Podjechałem pierwszy, za mną tylko jakiś Polak, który się do mnie przyczepił po drodze, bo chyba myślał, że wiem gdzie jadę ;) Tankowanie na stacji Ford Levak również zaliczone. Mała uwaga dla potomnych - banknocik trzeba wkładać maksymalnie z prawej strony wrzutki. Inaczej wypluje :) I jakby ktoś miał problemy to jak już połknie banknocik to wciskamy nr dystrybutora i możemy tankować. Ja się dotankowałem praktycznie pod korek, ale wziąłem sobie z PL kilka banknocików po 5 EUR i dolewałem za tą kwotę ;)

edit:
Po pytaniach na priv od razu wkleję trasę dla innych: https://tiny.pl/gvnlf
showtek2
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 05.05.2014
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) showtek2 » 19.09.2018 11:13

A ja powiem od siebie tyle, że trzeba się pilnować tam. Mi gps w powrocie pokazał trase tak, że okazało się ze droga zamknięta znakiem....pojechałem nią i było wszystko ok, ale znak zakazu był. Dodatkowo źle poprowadził i krążyłem tymi uliczkami i zakrętami tam, co tylko podnosiło ciśnienie. Czy warto jechać objazdem? Sam nie wiem, niby mało co aut, ale jedzie się drogą pełną zakrętów, górek .... następnym razem już chyba zapłacę za autostradę, przynajmniej więcej czasu będę jechał w austrii autostradą, a nie jakimiś miastami. A na granicy luzik, zero korków i w sumie aut :P
biagggio
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 01.07.2015
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) biagggio » 08.04.2019 20:02

Cześć !!!
Myślę sobie powoli na temat trasy do Cro w wakacje. Myślę teraz, bo muszę zaklepać nocleg po drodze. Do tej pory (3 razy) jeździłem ( z P-nia) objazdem M-L-P. Ostatnio nawet przez objazd objazdu ;). Teraz myślę, żeby ominąć granicę w Macelj, nie wiem czy Cvetlin, czy jeszcze bardziej na wschód? Dlatego coraz częściej myślę o zmianie trasy i o tym, żeby jechać przez Bad Radkersburg. Jeśli pojadę przez Macelj, noglegu będę szukał k. Ptuja, jeśli nie, to bardziej w okolicach Ormoża. Szkoda nadkładać kilometrów, dlatego wolałbym zdecydować teraz i nie kombinować w lipcu. Ze SLO będę ruszał w poniedziałek rano, jakieś rady?
pozdro.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i Ormoż - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone