Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i Ormoż

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Tomy Lee
Croentuzjasta
Posty: 249
Dołączył(a): 01.01.2017
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomy Lee » 30.07.2018 10:25

greg.x napisał(a):Możesz podać emaila na który pisałeś? Pomimo twojego uprzedzenia również zrobiłem skuchę. Pamiętasz na którym stanowisku tankowałeś


adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Dystrybutor chyba nr 1 najbliżej wejścia do salonu
Tomy Lee
Croentuzjasta
Posty: 249
Dołączył(a): 01.01.2017
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomy Lee » 30.07.2018 10:27

Kruger75 napisał(a):TommyLee, stacja Levak nie obsługuje żadnych kart? Bo to że automat to wiedziałem ale myślałem że zapłacę tam karta ( a to pierwszy raz będzie do Cro). A czy ktoś zna inna stacje w pobliżu gdzie się można zatankować w nocy z niedzieli na poniedziałek i zapłacić kartą?


Ma czytnik na karty ale chyba na jakieś flotowe. Bankomatowej ani kredytowej nie czyta
Ostatnio edytowano 30.07.2018 14:27 przez Tomy Lee, łącznie edytowano 1 raz
greg.x
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 17.07.2015
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) greg.x » 30.07.2018 10:54

Tomy Lee napisał(a):
greg.x napisał(a):Możesz podać emaila na który pisałeś? Pomimo twojego uprzedzenia również zrobiłem skuchę. Pamiętasz na którym stanowisku tankowałeś


adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Dystrybutor chyba nr 1 najbliżej wejścia do salonu

Dzięki, też wysłałem prośbę
Mam podejrzenie, że ten dystrybutor wydaje więcej paliwa niż wskazuje liczydło. Na pewno jak będę wracał zatankuje się tam ponownie.
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 30.07.2018 11:47

Przejechałem wczoraj z ciekawości tą trasą w takiej konfiguracji:
https://goo.gl/maps/S4edCaTmLNS2
Z tego co widzę polecana również przez bracik001
Trasa przyjemna, ruch znikomy (z Lucko ruszyłem o 9:15), w słoweńskich wsiach dróżki wąskie, ale bez problemu mogą minąć się dwa pojazdy. Na granicy w Ormoz, dwa pojazdy przede mną.
Jeśli miałbym porównać, to łatwiejszy wariant niż przejazd przez Cvetlin.
Slawek_11
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 03.01.2018
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slawek_11 » 30.07.2018 15:35

greg.x napisał(a):Przejechałem trasę na GM , od stacji Halbenrain 13 (levak) do przejścia w Chorwacji około 70 minut. Zakatowałem Słowację o świcie 29 lipca i to było słuszne, w nocy było by znacznie gorzej. Poszedłem na żywioł wpisałem w nawigacje tylko punkty pośrednie (Ilz - Bad Radkersburg , Halbenrain 13, Ormoż). Momentami mialem wątpliwości czy podjąłem dobrą decyzję wybierając tą drogę. Generalnie trasa jest trudna, jakieś 200 m brak bylo asfaltu. Na jednym stromym podjeździe było dużo piachu, że włączył mi się napęd tylnej osi. Drogi bardzo wąskie, jechalem bardzo powoli. Tyle z narzekań. Z pozytywów to ruch bardzo maly, nigdzie nie stalem, na przejściu AU-SLO nikogo nie bylo, na SLO-Cro funkcjonariusze skanowali paszporty, zajęło to z 5 minut. Jesli będę wracał tym objazdem raczej wybiorę drogę "większymi" szosami.


Jechałem z soboty na niedzielę i asfalt był na całym odcinku trasy
maciejdm1
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 12.10.2007
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciejdm1 » 30.07.2018 18:55

Odnośnie stacji paliw w AUT, to pod tym linkiem:
https://pl.tankbillig.in/index.php?lat= ... ng=15.9881
Można sprawdzić cenę,godz. otwarcia i płatność...
Może się przyda ...
Pozdro...
bober
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 18.06.2012
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) bober » 30.07.2018 20:01

Endrju widzę że plan się zmienił miałeś wracać 230-439-713-230 , czekałem na twoją relację. Ja wybieram się 10 sierpnia tą trasą. Może ktoś mi coś podpowie, po raz pierwszy będę tędy się przebijał. Mam nadzieję że będzie to za dnia, wszystko od tego jak Polskę się przeleci.
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 30.07.2018 20:57

bober napisał(a):Endrju widzę że plan się zmienił miałeś wracać 230-439-713-230 , czekałem na twoją relację. Ja wybieram się 10 sierpnia tą trasą. Może ktoś mi coś podpowie, po raz pierwszy będę tędy się przebijał. Mam nadzieję że będzie to za dnia, wszystko od tego jak Polskę się przeleci.


Ale to chyba ta trasa? W ormoz wjeżdżam na 230, przecinam 713, następnie skrót przez 439 i dojazd do 230... Chyba że źle napisałeś i chodziło Ci o 714...
Kruger75
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 29.05.2018
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kruger75 » 31.07.2018 06:13

Wyjechalem z Wrocławia w niedzielę ok 23, potem A4,A1 i Dale na Wiedeń. Jako żółtodziób wybrałem wczoraj tą trasę i powiem że jeżeli chodzi o Austrię to czasem miałem wątpliwości czy dobrze jadę ( jechałem na GM)ale nie było źle, czasem kręto i pod górę, Słowenią ok, droga dobra, jedynie cały czas wioski. Na granicy jedno auto przede mną. Tankowałem na Levak (1.2euro/diesel) ale ponieważ już było po 7 to mogłem 500 metrów dalej, jest normalna stacja i diesel był po 1.189. Podsumowując. Wybrałem ten wariant po przeczytaniu wątku o MLP gdzie co chwilę są info o remontach, korkach na granicy, objazdach zamkniętych dróg i rondzie płatnym / nie płatnym i mogę polecić. Odległość wg navi była taka sam a czas ok 45 minut dłuższy. A to że potem Lucko i za były korki to już objazd nie miał na to wpływu.
Tomy Lee
Croentuzjasta
Posty: 249
Dołączył(a): 01.01.2017
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomy Lee » 01.08.2018 20:59

Uprzejmie informuję, że Levak zwrócił mi dziś nadpłatę pomniejszoną o koszt przelewu sepa czyli nieco ponad euro (około 5zl).
Czyli jednak można :lol:
KKM
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 02.08.2018
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) KKM » 02.08.2018 11:28

Jadąc tym objazdem warto w A trzymać się głównych dróg i nie wierzyć ślepo nawigacji. Mnie w tamtym roku nawigacja poprowadziła przez kilka km wąskimi bocznymi drogami ... na których zaoszczędziłem pewnie 2-3 minuty :)
myk
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 22.07.2018
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) myk » 03.08.2018 08:24

Zrobiłem trasę: Wrocław, Boboszów. Ołomuniec, Brno, Mikulov, Ilz, Bad Radkersburg, ljutomer (230), Ormož, Varazdin, Senji, Prizna (prom na Pag). Wyjazd 17.00, dojazd na prom o 8.00. 2 tankowania i 2 przystaniki na kupno winiet. Na granicy w Ormož byłem koło 4.30. (kontrola dokumentów 3 min). Jazda w nocy autostradami spoko ale strasznie nużąca i zjazd na kręte drogi z Ilz do Bad Radkersburg były dla mnie wybawieniem choć większości może ta trasa nie odpowiadać. Autostradami srednio 110 - bo benzyna + automat potrafią spalić sporo... Trasa zróżnicowana może się podobać. W nocy w środku tygodnia bardzo mały ruch. Będę wracał tak samo do Polski 14.08 to zobaczymy jak pójdzie.
greg.x
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 17.07.2015
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) greg.x » 03.08.2018 18:25

Tomy Lee napisał(a):Uprzejmie informuję, że Levak zwrócił mi dziś nadpłatę pomniejszoną o koszt przelewu sepa czyli nieco ponad euro (około 5zl).
Czyli jednak można :lol:

Dzięki za dobrą nowinę, czekam spokojnie na swój zwrot.
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 03.08.2018 18:35

myk napisał(a):Zrobiłem trasę: Wrocław, Boboszów. Ołomuniec, Brno, Mikulov, Ilz, Bad Radkersburg, ljutomer (230), Ormož, Varazdin, Senji, Prizna (prom na Pag). .


Bad Radkerburg - Varazdin tą trasą https://goo.gl/maps/u1dXu7qV5Uo?
Tomy Lee
Croentuzjasta
Posty: 249
Dołączył(a): 01.01.2017
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomy Lee » 03.08.2018 20:00

Przyszedł czas także na mój powrót więc podzielę się kolejnymi wrażeniami.
Trasa dokładnie ta sama co do CRO tyle, że w ciągu dnia. W Ormoż na powrocie pusto - czas odprawy = czas skanowania paszportów. W jednym z wcześniejszych wpisów była mowa o brakującym asfalcie. Chyba wiem o co chodzi. To nie jest brak asfaltu tylko fragment około 200m nawierzchni w innym kolorze bardzo podobnej do autostrad w CRO. Być może w nocy zjeżdżając z czarnego asfaltu ktoś odniósł takie wrażenie ale uspokajam.
W ciągu dnia widziałem poza radarem przed Radenci chyba dwa "śmietniki" w Austrii. Jeden na pewno około 100m za LEVAK-iem jadąc w stronę CRO po prawej stronie na przeciwko wyjazdu z kolejnej stacji benzynowej Tankstelle Pein Energy. Tankowałem na niej na powrocie i rzucił mi się w oko wyjeżdżając z parkingu. Dla zainteresowanych wczoraj diesel 1,185 EUR/l, płaciłem kartą ale w nocy stacja jest zamknięta. Jadąc przez Austrię kluczowe jest trzymać się drogi 66 i 69 - czasami jak pisali koledzy wcześniej nawigacja zrzuca na boczne drogi. Nie ma co panikować. W zasadzie jadąc bez navi tylko na drogowskazy i trzymając się tych dwóch dróg przejedziemy bez problemu.
Czekałem czy ktoś odpowie na wcześniejszy post i rzuci jakąś ciekawą propozycję gdzie można po drodze coś zjeść. Niestety nie doczekałem się a głodny nie będę wracał :oczko_usmiech:
Jadąc z CRO ostatnia miejscowość przed granicą z Austrią - Gornja Radgona, Trg Svobode 18. Wracając będzie ona po lewej stronie, przy drodze, zaraz za skrętem po łuku, widać drogowskaz PIZZERIA, wjeżdża się w osiedlową uliczkę i jakieś 100m od drogi na końcu PO PRAWEJ jest mała knajpka. Nazywa się Pizzeria POTAĆ (można znaleźć na FB). Parasole na zewnątrz, w środku klimatyczna knajpka, kilka stolików, piec opalany drewnem. Pizza duża 5-7 EUR. Duża butelka wody prawie tyle co pizza - 4 EUR. Co najważniejsze - trzy rodziny zamawiamy równocześnie, bardzo sympatyczna kelnerka przyjmuje zamówienia i po chyba 10 minutach wszyscy dostają jedzenie. Może to dla kogoś nie ma znaczenia ale bywało nie raz w knajpie, że czeka się po 40 minut i jedni już zjedzą a inni jeszcze czekają. Jak na szybki posiłek po drodze - cena, smak i obsługa - bardzo pozytywnie. Po powrocie na drogę za minutę jesteśmy już w Austrii.
W ciągu dnia była okazja podziwiać widoczki i zamek w Austrii. Potwierdzam - bardzo urokliwa okolica.
Co do opinii o krętej drodze i dużej liczbie zakrętów powiem tak: jadąc z mojej okolicy mam znacznie więcej ciaśniejszych i górzystych odcinków w okolicy Bruntalu czy przed Olomoucem. Jak dla mnie to nie ma się czego przyczepić i to aktualnie najlepsze wyjście w drodze do CRO :papa: :boss:
Szerokości i miłego odpoczynku tym co jeszcze przed wyjazdem :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i Ormoż - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone