Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i Ormoż

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Tomy Lee
Croentuzjasta
Posty: 249
Dołączył(a): 01.01.2017
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomy Lee » 14.07.2018 12:48

Myślę kolego że nie chodzi to o oszczędność pieniędzy a czasu. Co do winiety i teoretycznie szybszej jazdy autostradą i tak odrobisz to na Macelij.Jak Ci dzieci nie płaczą i żona nie marudzi stojąc półtorej godziny na granicy to pozazdrościć spokoju i oszczędności opon.
Ostatnio edytowano 14.07.2018 15:00 przez Tomy Lee, łącznie edytowano 2 razy
benq
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 05.07.2017
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) benq » 14.07.2018 14:41

Jechałem tą trasą pierwszy raz do Chorwacji w nocy z 2/3 lipca i wracałem wczoraj. Jak dla mnie to jest Ok, jest kilka serpentyn i podjazdów/zjazdów w Austrii, ale bez przesady. Można się odmulić po ciągłej jeździe autostradą. Jeżeli zaplanuje się trasę wcześniej to nawigacja nie poprowadzi nas bocznymi drogami jak już wcześniej ktoś o tym pisał. Uważać trzeba jak na każdej drodze, czy to polna czy autostrada. Biorąc pod uwagę korki jakie są w Maeclj to wolę jechać lokalnymi drogami i nie wkurzam się stojąc w korkach, a dziecko mi nie jęczy "kiedy pojedziemy ?". I nie chodzi mi tu o zaoszczędzeniu kilku Euro na winiecie. Jadąc do Chorwacji na granicy Słowenia - Chorwacja nie było nikogo, a wracając w kolejce były ze mną 3 auta, gdzie stałem minutę. Jak czytam tekst o zużyciu opon i skrzyni biegów to współczuję mieszkańcom tamtych rejonów, pewnie 2 komplety na sezon i jedna skrzynia :D
gigi
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 27.07.2014
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) gigi » 21.07.2018 22:10

Jakaś cisza w wątku, czyżby nikt nie jeździł przez Ormoz?
Tomy Lee
Croentuzjasta
Posty: 249
Dołączył(a): 01.01.2017
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomy Lee » 21.07.2018 22:45

Jutro jadę to dam znać. Nie przestraszył mnie post o znikającym bieżniku :D
gigi
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 27.07.2014
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) gigi » 21.07.2018 23:10

Kiedyś znajomy pojechał maluchem na tor kartingowy, zrobił dwa okrążenia i ku jego zdziwieniu na oponach pokazało się płótno...
Więc skoro tam takie zakręty a nawierzchnia jak tarka to i bieżnik może znikać :lol:
myk
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 22.07.2018
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) myk » 22.07.2018 22:47

Hej. Pierwszy raz jadę do Chorwacji i po przemyśleniach wybrałem właśnie ten objazd płatnych odcinków w Słowenii. Będę jechał z 1 na 2 sierpnia. Preferuję jazdę nocami i liczę dodatkowo na mniejszy ruch + spokój w aucie (rodzina będzie spać). Poza tym pierwszy raz będę jechał autem z automatyczną skrzynią, więc odcinki górskie będą dla mnie dodatkowym wyzwaniem, żeby nie spalić hamulców. Zobaczymy jak wyjdzie. Napiszę jak dojadę jak poszło.
gigi
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 27.07.2014
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) gigi » 24.07.2018 10:24

Od Bad Radkersburg do Ormoż można pojechać na wiele sposobów i ten nadmiar wariantów sprawia problem wyboru :oczko_usmiech:
Którymi wioseczkami jest najlepiej ten odcinek pojechać?
histe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 202
Dołączył(a): 22.07.2009
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) histe » 24.07.2018 10:56

W minionym roku jechałem ta trasą drogą 230 prze Ljutomer- ruch znikomy, ale droga nie dla szybkich i wściekłych miejscami nie szeroka trochę zabudowań i zakrętów, ale raczej spokojnych- taką średnią prędkość przelotową ok 70 km/h spokojnie można osiągnąć - akurat oddech miedzy autostradami z Ormoż polecam drogę na Varazdin :-)
Tomy Lee
Croentuzjasta
Posty: 249
Dołączył(a): 01.01.2017
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomy Lee » 24.07.2018 16:09

No i stało się. Pierwszy przejazd tą trasą zaliczony. Muszę powiedzieć, że żałuję. Najbardziej tego, że przez tyle lat stresowałem się zabawą w kotka i myszkę jeżdżąc przez Ptuj.
Jechałem przez Ormoż i Varażdin w godzinach nocnych - po drugiej zjechałem w Ilz. Cały czas drogą 66. Przez cały odcinek Austrii i Słowenii łącznie miałem okazję minąć 4 auta! Droga pusta leciałem środkiem drogi. Zaraz po zjeździe jest kilka zakrętów ale bez dramatu. W Ormoż na granicy był korek - nasze trzy auta :D całość może 2 minuty postoju. W Słowenii jest kilka wiosek z węższymi drogami ale bez przesady.
Tankowaliśmy na Levaku koło Forda. Jedna uwaga - stacja niby 24h ale automatyczna. Nie obsługuje kart tylko gotówka. Co gorsze nie wydaje reszty trzeba cyrklować albo lać za 5 czy 10 euro jeśli nie jest się pewnym ile wejdzie. Ja frycowe zapłaciłem :oops:
Od Varażdin do Zagrzebia autostrada pusta - przejazd 30 kun. Od Zagrzebia porażka. 200 kilometrów maks 100 na godzinę dwa pasy zakorkowane.
Reasumując - póki nie będzie całej słoweńskiej autostrady i Chorwacji w szengen dla mnie to jedyna opcja trasy :papa:
Ostatnio edytowano 03.08.2018 22:27 przez Tomy Lee, łącznie edytowano 1 raz
gigi
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 27.07.2014
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) gigi » 24.07.2018 16:22

Którymi drogami jechałeś od Bad Radkersburg do Ormoż?
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 24.07.2018 16:34

Tomy Lee napisał(a):No i stało się. Pierwszy przejazd tą trasą zaliczony.


Już mam wbite w navi. Przy powrocie będę testował :)
greg.x
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 17.07.2015
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) greg.x » 25.07.2018 13:00

Kilka lat jeździłem objazdem przez Ptuj, jednak w zeszłym roku na powrocie straciłem tam około godziny błąkając się po zakorkowanym miasteczku. Trafiłem akurat na reorganizację objazdu, otwierano przejazd przez most. W tym roku wypróbuję proponowaną tutaj traskę, również ze względu na dodatkowe 3 objazdy ( 1 przed Mureck i 2 na Słowenii). Do nawigacji wrzuciłem dodatkowo stacje levak (Halbenrain 13). Wyjeżdża w sobotę 28.07.2018 wiec w niedziele napisze kilka zdań jak poszło.
anlama
Croentuzjasta
Posty: 321
Dołączył(a): 06.06.2016
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) anlama » 25.07.2018 13:45

gigi napisał(a):Którymi drogami jechałeś od Bad Radkersburg do Ormoż?

Też jestem ciekaw :wink:
Bartolski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 22.07.2011
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartolski » 25.07.2018 16:30

gigi napisał(a):Którymi drogami jechałeś od Bad Radkersburg do Ormoż?

A jest jakiś wybór poza trasą drogami 714-941-439-713, żeby nie nadkładać drogi?
bonovox75
Croentuzjasta
Posty: 185
Dołączył(a): 05.06.2017
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonovox75 » 25.07.2018 18:26

Ja jechałem kiedyś 230-439-713-230 przez okolice Ljutomer. OK droga.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i Ormoż - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone