Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i Ormoż

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bonovox75
Croentuzjasta
Posty: 185
Dołączył(a): 05.06.2017
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonovox75 » 26.07.2017 09:11

patryko82 napisał(a):Ostatnie 2 soboty dojazd do Lucko od strony Varazdin google pokazuje 1,5 h korka, od Macelj jakieś 40 min. Czy mozecie to potwierdzic? Jadę z piatku na sobotę i zastanawiam się czy wybrać trasę z opcji 1 czy 2.


Ja też będą podróżował z piątku na sobotę w połowie sierpnia. Jednak w godzinach wczesno-porannych raczej korka nie będzie na Lućko. Kontrolnie po przejechaniu Ormoż sprawdzę, co się dzieje i wówczas decyzja - w prawo na "35", czy w lewo na "E65".
W praktyce lepiej będzie "uciekać" przed Lućko jadąc "35" i "A2". Ale tak jak pisałem - w nocy korki raczej mało prawdopodobne.
1mario_p
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 27.01.2016
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) 1mario_p » 11.08.2017 13:44

Gdzie zniknęła reszta postów? :(
Użytkownik usunięty
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.08.2017 13:45

1mario_p napisał(a):Gdzie zniknęła reszta postów? :(


Zapewne wyleciały do kosza.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.08.2017 13:49

Pääkäyttäjä napisał(a):
1mario_p napisał(a):Gdzie zniknęła reszta postów? :(


Zapewne wyleciały do kosza.

Do tematów zamkniętych jako OT.
ot-ominiecie-autostrady-w-sloweni-przez-bad-radkersburg-i-ormoz-t53005.html

Tym razem bez konsekwencji - za następne OT w tym wątku (lub w innym merytorycznym) będą kary.

Dalszej dyskusji na ten temat nie przewiduję
:idea:
bercik68
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 10.03.2014
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) bercik68 » 11.08.2017 21:13

A ja właśnie dojechałem do Podacy wyżej wymienioną trasą. Wrażenia trochę mieszane. Jeśli chodzi o walory turystyczne, szczerze polecam! Piękny Riegersburg i okolice, polecam Bad Radkersburg warto zatrzymać się pospacerować uroczymi uliczkami, a nade wszystko Varaždin piękne zabytkowe miasteczko w którym nocowaliśmy. Trasa momentami faktycznie kręta, ale widoki...Z Wrocławia do noclegu w Varaždin ok. 10 godzin przez Boboszow, Ołomuniec, Brzeclaw. Dziś rano wyjazd o 8. Za sugestią niektórych Forumowiczów od Karlovaca do Splitu starą 1. Trochę mecząco i długo. Miało być krajoznawczo i raz wystarczy. Za 10 dni będę zastanawiał się jak wracać. Jeśli chodzi o granice i Lučko, bez większych problemów. Odpoczywam i pozdrawiam
bonovox75
Croentuzjasta
Posty: 185
Dołączył(a): 05.06.2017
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonovox75 » 13.08.2017 10:06

Ja w tym roku jechałem 11.08 na noc. Planowałem pierwotnie na Ormoz. Jednak z uwagi na mały ruch w Austrii pojechałem do końca autostradą a następnie MLP + Cvetlin. Cvetlin tylko dlatego, poniewaz chciałem sprawdzić pierwszy raz. Troche serpentyn ale poza tym spokoj.

Zatem na Ormoz tylko wówczas, kiedy widzicie spore korki przed Graz oraz zastoje na tranzycie w Słowenii.

Pozdrawiam :papa:
fracekkk
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 22.05.2018
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) fracekkk » 22.05.2018 09:56

Witam, po raz pierwszy wraz z rodziną wybieram się do Chorwacji. Potrzebuje pomocy w ominięciu płatnej autostrady w Słowenii wyruszamy 25.06 około 17 z centralnej Polski, około 3 będziemy w Grazie, gdyby ktoś przejeźdzał w tym czasie przez Słowenie i byłby tak uprzejmy że mógłbym jechać za nim będę bardzo wdzięczny:) Mogę się dostosować co do godziny z góry dziekuję Krzysiek
bonovox75
Croentuzjasta
Posty: 185
Dołączył(a): 05.06.2017
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonovox75 » 22.05.2018 11:36

fracekkk napisał(a):Witam, po raz pierwszy wraz z rodziną wybieram się do Chorwacji. Potrzebuje pomocy w ominięciu płatnej autostrady w Słowenii wyruszamy 25.06 około 17 z centralnej Polski, około 3 będziemy w Grazie, gdyby ktoś przejeźdzał w tym czasie przez Słowenie i byłby tak uprzejmy że mógłbym jechać za nim będę bardzo wdzięczny:) Mogę się dostosować co do godziny z góry dziekuję Krzysiek


3 nad ranem, "w połowie" drogi do CRO, szukasz pomocy na trasie lub umawiasz spotkanie? Raczej ryzykowne zachowanie. Jaki masz problem z tym objazdem? Jeśli będziesz już w Graz, to raczej nie ma sensu "wraca" do Bad Radkersburg, bo w mojej ocenie jeszcze przed Grazem (dokładnie w Ilz) powinieneś zjechać z autostrady i pocinać drogą landową 66. Jak już jednak do Graz dojeżdżasz, to proponuję wybrać objazd MLP (Mureck, Lenart, Ptuj) - ja jeszcze odbijam na Cvetlin.

Tutaj masz szczegóły trasy --> link

Dokładnie jest to opisane.
pit444
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 21.03.2009
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) pit444 » 14.06.2018 09:05

Jadąc trasą przez Bad Radkersburg i Ormoż, po wjechaniu do Słowenii, GM proponuje drogę 230 lub 714 z różnicą przejazdu 1 min i prawie tej samej długości. Czy ktoś ma doświadczenie, która droga lepsza?
bonovox75
Croentuzjasta
Posty: 185
Dołączył(a): 05.06.2017
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonovox75 » 14.06.2018 10:06

pit444 napisał(a):Jadąc trasą przez Bad Radkersburg i Ormoż, po wjechaniu do Słowenii, GM proponuje drogę 230 lub 714 z różnicą przejazdu 1 min i prawie tej samej długości. Czy ktoś ma doświadczenie, która droga lepsza?


Ja mam tylko doświadczenia z drogą 230. Nawierzchnia znośna, droga trochę kręta (jak każda tego rodzaju w Słowenii). Jeździłem tylko nocą, ruch znikomy przez to był. Ale generalnie OK.

Jednak ostatnio przerzuciłem się na objazd MLP-Cvetlin. Szybciej się jedzie, bo dłużej też pomykasz autostradą w Austrii.
pit444
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 21.03.2009
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) pit444 » 14.06.2018 17:57

Dzięki za info. Też zwykle jeździłem przez MLP, a w ubiegłym roku z wariantem Cvetlin, ale obecnie są jakieś utrudnienia na autostradzie w okolicach Graz i Leibnitz, więc może nie być tak szybko. Tym bardziej, że jadę jutro, tj. z piątku na sobotę (zmiana turnusów). Do tego jakieś objazdy w Lenart. Postanowiłem więc spróbować czegoś nowego.
Dam znać jak było :)
skaecik
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 18.05.2018
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) skaecik » 14.06.2018 23:22

Daj znać jak poszło, chętnie poczytam. Za tydzień w piątek popołudniu wyjeżdżam ;)
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 18.06.2018 00:10

ja tak kiedyś jechałem, trasa nie jest zła i jedzie się cały czas, na granicy z Cro byłem sam, celnicy SLO sprawdzili ilość paszportów, a Chorwaci spali i szlaban był podniesiony, (sobota rano w środku lipca) jednak ten objazd znacznie podnosi czas przejazdu. Może nie stoi się w korku ale jedzie się naprawdę długi odcinek drogami lokalnymi, nie wiem kto co woli, ja wole autostradę tempomat i tyle, tu trzeba kluczyć przez mniejsze i większe wioski z ograniczeniami wąskimi drogami itp. Ja tak jechałem 1 raz do Chorwacji jak córka była jeszcze mała i nie lubiła jak auto stoi (jak jechało to spała) więc wygodniej mi było jechać dłużej ale jechać. teraz już i tak podczas podróży żyje własnym życiem (telefon, laptop) więc więcej bym się na ten objazd nie zdecydował bo strasznie wydłuża czas dojazdu w porównaniu z przejazdem autostradami.
Thomas81
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 112
Dołączył(a): 02.08.2009
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Thomas81 » 19.06.2018 12:56

Też rozważam w tym roku powyższą trasę. Dotychczas jeździliśmy na Mureck - > Lenart -> Trnovska vas oraz na przejście w Zavrć, ale jadąc przez Graz (wprawdzie autostradą) robimy swoistą "eskę". Sprawdzając kilometrowo ta trasa jest krótsza o 60 km i czasowo też na plus. Niestety minusem jest zjazd na drogę 66 w Austrii w miejscowości Ilz. Też raz miałem okazję jechać tą drogą jak nawigacja pokierowała mnie na Mureck omijając Graz i jechało się średnio.
Tomy Lee
Croentuzjasta
Posty: 249
Dołączył(a): 01.01.2017
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomy Lee » 27.06.2018 18:55

pit444 napisał(a):Dzięki za info. Też zwykle jeździłem przez MLP, a w ubiegłym roku z wariantem Cvetlin, ale obecnie są jakieś utrudnienia na autostradzie w okolicach Graz i Leibnitz, więc może nie być tak szybko. Tym bardziej, że jadę jutro, tj. z piątku na sobotę (zmiana turnusów). Do tego jakieś objazdy w Lenart. Postanowiłem więc spróbować czegoś nowego.
Dam znać jak było :)


Myślę, że poza mną i kolegą skaecik znajdzie się więcej osób zainteresowanych Twoją opinią z przejazdu tą trasą. Podzielisz się z nami wrażeniami? :lol:
W sumie skaecik też już powinien mieć przetarty ten szlak. Pochwalicie się?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i Ormoż - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone