Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i Ormoż

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
babiszado
Odkrywca
Posty: 82
Dołączył(a): 02.08.2016
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) babiszado » 04.06.2017 11:48

Ciekawe, tym bardziej, że nigdy w takiej manufakturce nie byliśmy, dzięki. Rozumiem, że byłeś i polecasz?
maciejdm1
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 12.10.2007
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciejdm1 » 04.06.2017 12:02

dids76 napisał(a):
maciejdm1 napisał(a):
Co masz na myśli pisząc , że autostradą bezpieczniej? Czy chodzi Tobie o zwierzaki , czy jakiś bandziorów? :wink: :wink:

Zwierzaki i jazdę jako taką. Według mnie autostradą jednak bezpieczniej :oczko_usmiech: :mrgreen:

Dzieki. Wiem , że wątek jest o objeździe przez Bad... i Ormoż, ale mi chodzi o jakość miejskich dróg...
Przeleciałem sobie trasę ludzikiem z Googla od Ptuj do przejścia w Cvetlin i miejscami to nawierzchnia b. słaba , choć zdjęcia są z 2013 r. Czy coś się zmieniło od tamtego czasu?
Tomasz61
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 31.05.2009
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomasz61 » 04.06.2017 12:03

Co roku po drodze tam wstępuję. Jeżeli dzieciaki lubią czekoladę, to można tam trochę grosza stracić :wink: Można wykupić zwiedzanie samej manufaktury, można też obejrzeć halę produkcyjną przez szybę ze sklepu
babiszado
Odkrywca
Posty: 82
Dołączył(a): 02.08.2016
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) babiszado » 04.06.2017 12:41

Tomasz61 napisał(a):Co roku po drodze tam wstępuję. Jeżeli dzieciaki lubią czekoladę, to można tam trochę grosza stracić :wink: Można wykupić zwiedzanie samej manufaktury, można też obejrzeć halę produkcyjną przez szybę ze sklepu


Czyli koszt znacznie przekracza bilet wstępu??? Czas zwiedzania faktycznie 1,5 godz?
Tomasz61
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 31.05.2009
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomasz61 » 04.06.2017 13:41

Nigdy nie kupowałem biletu wstępu na zwiedzanie połączone z degustacją, wystarczało mi zawsze łażenie po sklepie i podgląd ze sklepu na halę.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 05.06.2017 09:05

maciejdm1 napisał(a):
dids76 napisał(a):
maciejdm1 napisał(a):
Co masz na myśli pisząc , że autostradą bezpieczniej? Czy chodzi Tobie o zwierzaki , czy jakiś bandziorów? :wink: :wink:

Zwierzaki i jazdę jako taką. Według mnie autostradą jednak bezpieczniej :oczko_usmiech: :mrgreen:

Dzieki. Wiem , że wątek jest o objeździe przez Bad... i Ormoż, ale mi chodzi o jakość miejskich dróg...
Przeleciałem sobie trasę ludzikiem z Googla od Ptuj do przejścia w Cvetlin i miejscami to nawierzchnia b. słaba , choć zdjęcia są z 2013 r. Czy coś się zmieniło od tamtego czasu?

Zależy co znaczy fatalna. Jechałem i nie pamiętam by było źle. A to że na google widać łaty...to tak jak u nas. Są drogi złe i lepsze a to jednak nie są państwa unii i nie jedziesz drogami osiedlowymi wiec jakiś standardy muszą mieć
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.06.2017 12:31

paulr napisał(a):Są drogi złe i lepsze a to jednak nie są państwa unii i nie jedziesz drogami osiedlowymi wiec jakiś standardy muszą mieć

Które państwa na trasie objazdu nie są w Unii :?:
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 05.06.2017 15:39

Janusz Bajcer napisał(a):
paulr napisał(a):Są drogi złe i lepsze a to jednak nie są państwa unii i nie jedziesz drogami osiedlowymi wiec jakiś standardy muszą mieć

Które państwa na trasie objazdu nie są w Unii :?:

Właśnie nie wiem skąd nie;-) chodziło mi o to ze to nie np Rumunia czy Ukraina i na głównych trasach nawet tych objazdu nie ma co się bać że się koło zgubi.
bonovox75
Croentuzjasta
Posty: 185
Dołączył(a): 05.06.2017
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonovox75 » 05.06.2017 23:28

maciejdm1 napisał(a):
dids76 napisał(a):Też mam ją na ten rok jako opcję, tym bardziej że jadę w Austrii drogą B66.

dids76 jak tą B66 się jedzie, duży ruch ? Ja będę wyjeżdżał 16 lipca, w niedzielę po południu, myślę , że będę na tej trasie mocno po północy. Bo też myślałem tak pojechać... dwa razy leciałem przez Graz.


Witam,
w zasadzie to 3-krotnie jechałem tymi trasami (do/z) Cro w sierpniu i za każdym razem w nocy z małymi dziećmi :-). Ruch po stronie austriackiej bardzo umiarkowany, wręcz spokojny. W wielu miejscach w obszarach zabudowanych legalne 'ograniczenie' do 80 km/h. Zatem można jechać zgodnie z przepisami i to całkiem bystro.

W Słowenii natomiast drogi trochę gorszej jakości, ale ruch nawet był mniejszy niż w Austrii. Te tereny obfitują w lasy, zatem trzeba brać poprawkę na zwierzaki. Tubylcy natomiast potrafią pędzić i to nawet ciężarówkami. W nocy (po 22:00) może być problem ze znalezieniem czynnej stacji benzynowej. Z tego co kojarzę, to w Murskiej Sobocie (SLO) była jedna czynna w nocy.

W tym roku też planuję jechać tą trasą. W porównaniu z autostradą w SLO przez Maribor (też 1 raz jechałem w sierpniu) jedzie się wolniej o jakieś 40 minut. Przy obecnych obawach co do korków na przejściu w Gornji Macelj to w zasadzie będzie najszybsza trasa.
strzmac
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 24.02.2015
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) strzmac » 08.06.2017 14:13

Szanowni, a takie pytanie:
bede jechal we wtorek droga 66 od Ilz, zeby ominac roboty drogowe pod Grazem. Czy oplaca mi sie jechac od Gornej na Lenart i Ptuj, zakladajac, ze na granicy SLO/HR nie bedzie cyrkow, czy od razu jechac na Ormoz? Zastanawiam sie, czy warto dodatkowe kolko robic...
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7944
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 08.06.2017 14:56

strzmac napisał(a):Szanowni, a takie pytanie:
bede jechal we wtorek droga 66 od Ilz, zeby ominac roboty drogowe pod Grazem. Czy oplaca mi sie jechac od Gornej na Lenart i Ptuj, zakladajac, ze na granicy SLO/HR nie bedzie cyrkow, czy od razu jechac na Ormoz? Zastanawiam sie, czy warto dodatkowe kolko robic...


Najlepiej na jakimś mobilnym urządzeniu sprawdzić co się dzieje na granicy w Macelj i wtedy wybrać którą trasą jechać.
Z drugiej strony Przez Ormož aż tak wiele dalej nie jest :oczko_usmiech:
Przez Macelj https://goo.gl/maps/FJvLrSXvJan
Przez Ormož https://goo.gl/maps/qxMhJdStNgn
Użytkownik usunięty
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.06.2017 15:08

paulr napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
paulr napisał(a):Są drogi złe i lepsze a to jednak nie są państwa unii i nie jedziesz drogami osiedlowymi wiec jakiś standardy muszą mieć

Które państwa na trasie objazdu nie są w Unii :?:

Właśnie nie wiem skąd nie;-) chodziło mi o to ze to nie np Rumunia czy Ukraina i na głównych trasach nawet tych objazdu nie ma co się bać że się koło zgubi.


Rumunia również jest w UE.
maciejdm1
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 12.10.2007
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciejdm1 » 08.06.2017 15:10

Chodziło Tobie o przejscie Bad Radkersburg/Gornja Radgonia? Jeżeli tak, to musisz zajrzeć wcześniej na Google maps lub kamerki na HAK i zobaczyć jaka sytuacja na przejściu G. Macelj. Ewentualnie pojechać na przejście k. Cvetlin. Od granicy Aut/Slo jest ok. godziny jazdy, więc sytuacja może się zmienić zanim dojedziesz do G. Macelj, no chyba że na Google będzie widać, że korek jest b. duży. Ja planuję jechać od Ilz 66,ale na przejście Mureck/Trate i dopiero w Ptuj zdecydować jak jechać dalej...
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7944
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 08.06.2017 18:42

Zamiast na Mureck/Trate możesz jechać na Bad Radkersburg/Gornja Radgona i potem na Lenart i Ptuj. Jechałem tak w ubiegłym roku, odległość ta sama a wydaje mi się że nawierzchnia drogi trochę lepsza. Szczególnie nie lubię "rozjechanego" asfaltu zaraz za Trate, no chyba że coś naprawili :wink:
strzmac
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 24.02.2015
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) strzmac » 08.06.2017 19:00

O to wlasnie mialem zapytac: ktoredy bedzie lepsza droga :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i Ormoż - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone