Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i Ormoż

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 25.05.2017 07:52

Jak urokliwe miejsce i to jeszcze odwiedzane przez turystę to będzie drogo.
Jak wygnajewo to taniocha :wink: nie koniecznie w złych warunkach.
bercik68
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 10.03.2014
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) bercik68 » 29.05.2017 19:18

Dziękuję za odpowiedzi. Coraz mocniej utwierdzam się, że to będzie moja trasa na ten rok. Jeszcze poczekam na relacje czerwco-lipcowych Cromaniaków i ruszam 10 sierpnia. Pozdrawiam
maciejdm1
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 12.10.2007
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciejdm1 » 29.05.2017 19:36

dids76 napisał(a):Też mam ją na ten rok jako opcję, tym bardziej że jadę w Austrii drogą B66.

dids76 jak tą B66 się jedzie, duży ruch ? Ja będę wyjeżdżał 16 lipca, w niedzielę po południu, myślę , że będę na tej trasie mocno po północy. Bo też myślałem tak pojechać... dwa razy leciałem przez Graz.
histe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 202
Dołączył(a): 22.07.2009
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) histe » 30.05.2017 08:33

Będę tamtędy jechał 1 i 11 lipca napisze o ruchu.
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 30.05.2017 08:44

maciejdm1
Dwa razy jechałem tym objazdem w obie strony.
Raz w soboty, raz w niedziele.
Jazda w dzień.
Zawsze drogi i granice puste, żadnego korka, żadnej zawalidrogi.

Jedyny spory korek co mi się zawsze trafia i to taki nawet podchodzący pod godzinkę to przed samym Mikulovem.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 30.05.2017 13:02

na tej 66 rzeczywiście większego ruchu nie ma, gdzieś tam przez ostatnie lata było male wahadło ale szybko szło.
Natomiast jest informacja na tomtom że są tam często fotoradary, więc mimo dobrej i pustej drogi trzeba albo pilnować ograniczeń, albo wkalkulować kilkanaście euro za mandat. Sam osobiście jechałem tam 5 razy i nigdy żadnego chyba nie wiedziałem i nic nigdy nie dostałem.
Na pewno na tej trasie można zatankować dużo taniej niż na autostradzie. I jest to już ostatnie miejsce z najtańszą benzyną bo dalej zarówno w Słowenii jak i Chorwacji jest już też dość drożej:)
1mario_p
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 27.01.2016
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) 1mario_p » 30.05.2017 15:01

Jak się zjeżdża w Ilz to jest gdzieś jeszcze do granic ze Słowenią jakaś stacja czynna 24h? Parę lat temu nie było raczej nic jadąc w nocy i tylko samoobsługa w Gornej zostawała
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7943
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 30.05.2017 15:14

paulr napisał(a):Natomiast jest informacja na tomtom że są tam często fotoradary, więc mimo dobrej i pustej drogi trzeba albo pilnować ograniczeń, albo wkalkulować kilkanaście euro za mandat. Sam osobiście jechałem tam 5 razy i nigdy żadnego chyba nie wiedziałem i nic nigdy nie dostałem.

Ja jechałem 6 razy i z ostatniego przejazdu przyszło pozdrowienie za 30 euro, więc uważaj jak będziesz następny raz jechał :oczko_usmiech: :mrgreen:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7943
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 30.05.2017 15:20

maciejdm1 napisał(a):
dids76 napisał(a):Też mam ją na ten rok jako opcję, tym bardziej że jadę w Austrii drogą B66.

dids76 jak tą B66 się jedzie, duży ruch ? Ja będę wyjeżdżał 16 lipca, w niedzielę po południu, myślę , że będę na tej trasie mocno po północy. Bo też myślałem tak pojechać... dwa razy leciałem przez Graz.

Ruchu praktycznie żadnego, trzeba uważać przez wioski żeby foto nie przyszło.
Ja raczej polecam B66 na przejazd w dzień, w nocy lepiej i bezpieczniej autostradą.
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 31.05.2017 08:31

Mówią że przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka. Także myślałem, że przez moje lenistwo nie będę rozważał objazdu autostrady w Słowenii i nie skorzystam z dobrze udokumentowanemu objazdu M-L-P w drodze na płd. Chorwacji. Jednak z dużą ciekawością czytam ten wątek i coraz bardziej przybliżam się do wariantu przez Ormoż i Bad Radkersburg. Będę jechał w sobotę co prawda na początku września ale może właśnie dzięki temu uniknę korków chociaż na granicy SLO/Hr. Zobaczymy ale myślę, że jest to bardzo fajna alternatywa i warto ją rozważyć.
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 31.05.2017 09:07

Ja w każdej mieścince zwalniam, więc mam nadzieję że żadna niespodzianka już nie przyjdzie.
Za to koło Wiednia pstrykło mi na remoncie, przekroczenie 13 km i przyszła pamiątka ... 55E :roll:
maciejdm1
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 12.10.2007
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciejdm1 » 04.06.2017 10:39

dids76 napisał(a):
maciejdm1 napisał(a):
dids76 napisał(a):Też mam ją na ten rok jako opcję, tym bardziej że jadę w Austrii drogą B66.

dids76 jak tą B66 się jedzie, duży ruch ? Ja będę wyjeżdżał 16 lipca, w niedzielę po południu, myślę , że będę na tej trasie mocno po północy. Bo też myślałem tak pojechać... dwa razy leciałem przez Graz.

Ruchu praktycznie żadnego, trzeba uważać przez wioski żeby foto nie przyszło.
Ja raczej polecam B66 na przejazd w dzień, w nocy lepiej i bezpieczniej autostradą.


Co masz na myśli pisząc , że autostradą bezpieczniej? Czy chodzi Tobie o zwierzaki , czy jakiś bandziorów? :wink: :wink:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7943
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 04.06.2017 11:03

maciejdm1 napisał(a):
Co masz na myśli pisząc , że autostradą bezpieczniej? Czy chodzi Tobie o zwierzaki , czy jakiś bandziorów? :wink: :wink:

Zwierzaki i jazdę jako taką. Według mnie autostradą jednak bezpieczniej :oczko_usmiech: :mrgreen:
babiszado
Odkrywca
Posty: 82
Dołączył(a): 02.08.2016
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) babiszado » 04.06.2017 11:28

Znacie jakieś fajne miejsce (poza zamkiem) na dłuższy postój z dzieciakami między Ilz a Bad Rad?
Tomasz61
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 31.05.2009
Re: Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomasz61 » 04.06.2017 11:35

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ominięcie autostrady w Słoweni przez Bad Radkersburg i Ormoż - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone