Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Omijajcie slip w Omiś!!! Zbrodnicze ceny wodowania łodzi

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
radekbo
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 05.07.2015
Omijajcie slip w Omiś!!! Zbrodnicze ceny wodowania łodzi

Nieprzeczytany postnapisał(a) radekbo » 29.07.2015 10:24

Witam
Jest to mój pierwszy post i z góry przepraszam jeśli umieszczam go nie tam gdzie trzeba
Przeszukałem też forum i nigdzie na ten temat nie znalazłem informacji
Przedwczoraj zaciągnęliśmy naszą motorówkę (RIB 470 cm z silnikiem 40 KM) do Omiś, gdzie umówiliśmy się z naszymi znajomymi.
Ogólnie pływanie na 1 dzień, przeprawa na Brać itp.
Podjechaliśmy pod jedyny w okolicy slip w centrum miasta i tu spotkało nas małe zaskoczenie. Pan zażyczył sobie za usługę wodowania(5 minut z czego większość zrobiliśmy sami) 160 kuna. Ok myślę, jeśli to za opuszczenie i wciągnięcie to niech stracę. Technologia prosta - przyczepka podpięta do wciągarki, pan wcisnął guzik na pilocie i już
Po pływaniu łódkę chcemy wyciągać a tu następne zaskoczenie. Drugi pan (była zmiana) zażyczył sobie 200 kuna za wyciągnięcie, bo policzył 4,7 m x 40 kuna (zaokrąglił do 5 m) za każdy metr.
Być może takie ceny obowiązują w takich miejscach, ale ja się przyzwyczaiłem do innej sytuacji. Mamy własne mieszkanie w Nin niedaleko Zadaru i tam, w przystani są dwa świetne slipy perfekcyjnie dostępne, całkowicie darmowe. Pomosty, pomimo że są prywatne, to nie ma problemu żeby zostawić łódź na czas odstawienia samochodu, no i łódkę można zostawiać wszędzie przy brzegu (są powrzucane kamienie do zaczepienia bojki) bez żadnych opłat. Jedyne opłaty za cumowanie w niedalekim kempingu Zaton, ale tam bosman wziął tylko co łaska bo na kilka godzin (zadowolił się 20 kuna).
Podsumowując temat, jeśli chcecie wodować łódkę w okolicach Omiś to szukajcie innych miejsc - my na to nie mieliśmy za bardzo czasu, ale jak się jedzie na dłużej to warto. W zasadzie wg obliczeń drugiego pana powinniśmy zapłacić 400 woęc koło 200 zł!!!! To już jawne złodziejstwo w biały dzień. Wykorzystali sytuację że w okolicy nie ma gdzie wrzucić łódki bo są strome zbocza i nawet nie ma gdzie zbudować slipa
Dorzucę że np w Jastarni slip jest darmowy a przechowywanie łódki w marinie kosztuje 5 zł/ 24 h-w moim przypadku. :D

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Omijajcie slip w Omiś!!! Zbrodnicze ceny wodowania łodzi
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone