Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Okrug Gornij

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.06.2015 09:10

karol-73 napisał(a):
agta napisał(a): A plaże (te do których ciężko dojechać) są przepiękne.

Możesz przybliżyć, które to te przepiękne plaże? :)



Nie na forum, bo zjadą się ludziska i już nie będzie przepięknych plaż, tylko będą zaludnione:)
karol-73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 344
Dołączył(a): 04.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) karol-73 » 03.06.2015 09:14

srebny napisał(a):
karol-73 napisał(a):
agta napisał(a): A plaże (te do których ciężko dojechać) są przepiękne.

Możesz przybliżyć, które to te przepiękne plaże? :)



Nie na forum, bo zjadą się ludziska i już nie będzie przepięknych plaż, tylko będą zaludnione:)

Wiec daj namiary na e-maila.
agta
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 29.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) agta » 03.06.2015 11:54

Ciovo jest tak małe, że naprawdę wystarczy tylko trochę poszukać a każdy znajdzie przynajmniej jedną przepiękną plażę dla siebie. Czasem warto spojrzeć poprzez google maps. My już swoje mamy :D i nie zdradzamy nawet najbliższym znajomym
karol-73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 344
Dołączył(a): 04.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) karol-73 » 03.06.2015 11:56

agta napisał(a):Ciovo jest tak małe, że naprawdę wystarczy tylko trochę poszukać a każdy znajdzie przynajmniej jedną przepiękną plażę dla siebie. Czasem warto spojrzeć poprzez google maps. My już swoje mamy :D i nie zdradzamy nawet najbliższym znajomym

Mam nadzieję, że też taką sobie znajdziemy.
marchos87
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 98
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) marchos87 » 03.06.2015 12:18

Pisałem trochę o Ciovo w mojej relacji 3 lata temu :)

skarby-dalmacji-kastel-kambelovac-camp-dragan-t33506-15.html
croest
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 17.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) croest » 18.07.2015 02:01

Witam, w tym roku wybieram się pierwszy raz do Chorwacji. Mimo sporej liczby negatywnych opinii padło na wyspę Ciovo, a dokładnie Okrug Gornji. Mam jedno pytanie: czy istnieje na tej wyspie jakieś dosyć dobre miejsce do Cliff Jumpingu, skakaniu ze skałek. Nie musi to być jakieś hardkorowe, po prostu mały bądź średni klif, z którego można skoczyć bez jakiegoś większego ryzyka uderzenia się w skałę, głaz. Z góry dziękuję za odp.
d.s.76
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 1
Dołączył(a): 30.07.2015
CIOVO

Nieprzeczytany postnapisał(a) d.s.76 » 30.07.2015 18:31

Wyspa jak każda ma plusy i minusy .......

Pobyt od 23 do 29 lipca .
Pogoda :
Jedna burza ,jedno popołudnie deszczowe .
Pozostałe dni jak zaprogramowane dzień 32C noc 22C

Obsługa jak w Polsce ,można trafić na miłych ludzi i na fochy .

W restauracjach można zobaczyć dwa MENU i dwie ceny .

Często cena z Menu nie jest podporządkowana cenie na paragonie ,najczęściej w barach plażowych .

Chorwaci tak jak Polacy....... sympatyczni i są też gburowaci


Ceny umiarkowane w stosunku do polskiego morza .

Krajobrazowo ładnie i różnorodnie ......północna część wyspy zabytkowy Trogir i dużo turystów ,zamieszanie i korki do godzin 23-00 .

Północno-wschodnia część wyspy trochę mniej zatłoczona ,ładne plaże dla dzieci (drobniejsze kamienie )szczególnie miejscowość Slatine i dalej na wschód .

Główna plaża w środkowej części wyspy z widokiem na zachód słońca -Copacabana- zapełniona ,plaże przecina wąska promenada ,a raczej chodnik ..........ceny podobne jak w Trogir ,głośna muzyka do godziny 1-00 z plażowych barów zmiksowana z hałasującymi skuterkami i motocyklami ,mimo różnorodnej muzyki imprezy na poziomie weselszej stypy .

Południowa część wyspy Okrug Gornij spokojnie i cicho w nocy ,chyba najładniejszy widok z apartamentów tej części wyspy ,w dzień widoczni miejscowi wczasowicze i jak wszędzie problemy z wąskimi ulicami ,plaże kamieniste i skaliste .....dzieci mają tylko kilka metrów do dyspozycji .Strome i wąskie podjazdy ,mijanie na lusterka .......wyprawa spacerem do Trogir to ok. 5 km godzinnej przeprawy z przeciskającymi się samochodami .........brak chodników i dwie strome górki do pokonania ,co w upale daje wynik "zgon" :)


Zachodnia cześć wyspy Okrug Donji spokojnie i zdecydowanie ciszej ,plaże skaliste z wyjątkiem jednej na końcu wyspy.



Pizza Margarita 35 kun (na drugim Menu 40 kun ) Okrug Gornji,cola 330 ml 15 kun,piwo 330 ml 15 kun


Pizza Margarita z okienka 35 kun (przy moście do Trogiru)


Pizza w centrum starego miasta Trogir Margarita 48 kun ,hawajska 59 kuny,przy promenadzie drożej .

Trogir-Bazar kulka lodu (duża 7 kun ) ,Stare Miasto -Trogir od 8 do 10 kun
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009
Re: CIOVO

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 30.07.2015 18:53

Nic nie widać..... :roll:
art2d
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 25.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) art2d » 25.07.2016 12:42

niedługo melduje się z rodziną w okrug gornij. czy coś przez rok się zmieniło, otworzył się jakiś sklepik po tej stronie (południowej) wyspy? jaka konobę polecacie.
nie zamierzam dużo jeździć więc interesują mnie obiekty użyteczności publicznej, sklepy, bary itp :)
anka581
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 09.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) anka581 » 25.07.2016 14:50

My po raz pierwszy do Chorwacji w tym roku i padło na Okrug Gornji.Zaczynamy poznawanie Ciovo 30.07
Jesli ktoś jest chętny na spotkanie i udzielenie przy zimnym napoju kilku wskazówek to czekam na propozycje. Rodzina 2+2 (Dzieci 12 dziewczyna i 10 chłopak)
Bianchi
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 02.11.2016
Apartamenty Aniva -Okrug Gornij

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bianchi » 23.11.2016 20:01

Cześć CroManiacy,

Po raz trzeci w przyszłym roku planuje wyjazd do Chorwacji. Tym razem po super Pagu wybór padł na coś bardziej na południe. Po długich a ciężkich poszukiwaniach znalazłem Apartamenty Aniva w Okrug Gornij.
Czy ktoś z Was już tam może był i może mi coś więcej napisać niż zobaczę tylko na zdjęciach. Chodzi mi o sam apartament jak i jego otoczenie.
Z góry dzięki za pomoc.
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 24.11.2016 11:01

Wrzuć link. Apartamenty w południowej części wyspy, czy tej od Trogiru? Byliśmy w OG w tym roku, to mogę napisać jeśli masz jakieś pytania.
Gregy
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 3
Dołączył(a): 11.11.2015
Re: Apartamenty Aniva -Okrug Gornij

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gregy » 05.12.2016 23:11

Mieszkałem na Ciovo w Okrugu Górnym. Apartament Żigulin rezerwowany przez booking.com. Bardzo polecam. Wszystko co tam zobaczysz jest prawdziwe. Będąc w okrugu polecam przejazd na plażę Duga - bardzo klimatyczna. Zamieszczam fotę
DSC_6598.jpg
. Generalnie na Okrugu są plaże kamieniste, ale klimatyczne.
Trochę więcej o odwiedzonych miejscach zamieszczam na blogu, ale ponoć jestem tu za krótko i nie mogę wrzucać linków. A pisać wszystko znów tutaj to trochę dużo roboty. Wejdź na tuitam.org.pl
anka581
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 09.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) anka581 » 28.04.2017 11:42

Czy ktoś w zeszłym roku był na targu rybnym w Trogirze??? Jakie ceny i do której jest możliwość zakupu ?
banan-owa
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 17.05.2017
Siłownia Trogir

Nieprzeczytany postnapisał(a) banan-owa » 18.05.2017 02:41

Hej :) Wybieram się na wakacje na dwa tygodnie do Okrug Gornji i zastanawiam się czy jest gdzieś jakaś pobliska siłownia. Może w hotelu albo gdzieś w okolicy. Miło by było nie zapuszczać formy na wakacjach :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone