Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Okrug Gornij

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
karol-73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 344
Dołączył(a): 04.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) karol-73 » 17.03.2015 13:32

Witajcie. Zna ktoś może to miejsce? Może jakaś informacja, którędy na fajna plaże dla dzieci?
Pozdrawiam wszystkich Cro maniaków. :D
Załączniki:
Apartament Sanda,.jpg
karol-73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 344
Dołączył(a): 04.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) karol-73 » 29.05.2015 09:07

karol-73 napisał(a):Witajcie. Zna ktoś może to miejsce? Może jakaś informacja, którędy na fajna plaże dla dzieci?
Pozdrawiam wszystkich Cro maniaków. :D

Pomawiam zapytanie. Nikt nie zna tego miejsca?
Załączniki:
Apartament Sanda,.jpg
wrai
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 11.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) wrai » 01.06.2015 21:10

Hej, znam to miejsce. Spędziłem w Okrugu 9 dni w zeszłym roku, na Rastici IV, a przez ulicę którą wskazujesz spacerowałem do/z tzw. plaży "copacabana". I jeśli masz dzieci to i Ciebie to czeka bo to jest dostępne po "Twojej" stronie starcza tylko w określonych przypadkach.

Zależy co lubicie, jak się zamierzacie poruszać po okolicy, jak wymagający jesteście itp.
Rozsądna duża plaża, to wspominania "copacabana" (będziecie ją widzieć po prawej stronie jakieś 1,5 kilometra od wjazdu na Ciovo), od Was jakieś 20 minut marszu przez gaj oliwny jak z z filmu "Pasja" - to jest ta zielona strefa na północ od Waszej lokalizacji. Ale bardzo spoko ścieżka, może pierwszy raz nieco pobłądzicie, ale naprawdę nic strasznego tamtędy iść.

Druga opcja to mała, ale niezwykle fajna plażyczka (o ile będzie czysta) z drobniuśkimi kamykami tutaj: https://goo.gl/MllL9z Byliśmy w czerwcu, łagodny spadem, pusto, miło, ale mnóstwo drobnych śmieci różnego pochodzenia spowodowało, że nie zaglądaliśmy tam po pierwszym kontakcie. Może w tym roku będzie lepiej.

Kolejny temat - marsze do Trogiru z Waszego lokum - ja bym się nie nastawiał zwłaszcza z dziećmi, zwłaszcza przy 30 st. C. To nie jest dobry pomysł, a na pewno nie codziennie.

Z drugiej strony korki: czasami był luz, ale czasami blokowało się nieco (5-40 minut), a to w połowie czerwca, to nawet nie chce myśleć co tam się dzieje w lipcu i sierpniu.

Polecam:
- wycieczkę statkiem do Splitu i powrót statkiem ze Splitu, bo my wybraliśmy na powró tamtejszy PKS, nie ma zniżki dla dzieci, ulga polega na tym, że bierzesz dziecko na kolana za darmo, ale i tak lepiej statkiem w obie strony.
- Trogir nocą, Szibenik, Park Narodowy Krk

Jak gospodarze nie mają, to na priv pytać o lokacje, gdzie można co nieco kupić, jak się Karlovacko znudzi ;)

ps. Ktoś kto wybiera się do tej części Okrugu wypożyczonym na wakacje busikiem niech się 2 razy zastanowi.
My tam w zeszłym roku pojechaliśmy 9-osobowym Fordem, z dodatkową przestrzenią ładunkową. Na autostradzie miodzio, zero zmęczenia, ale jak wjechaliśmy na Ciovo... o ile bardziej wysiwiałem przez to nie jestem w stanie powiedzieć, ale jak za parkowałem po przyjeździe to 5 dni auto stało bez ruchu. Jak lokalsi cisnął w tych uliczkach ciągnikami siodłowymi nie jestem w stanie odgadnąć.
Dobrze, że znajomy miał małe auto.
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 01.06.2015 23:44

Ktoś kto wybiera się do tej części Okrugu wypożyczonym na wakacje busikiem niech się 2 razy zastanowi.


Lepiej niech zastanowi się każdy, kto wybiera się na Ciovo, nawet własnym autem :) Trogir tak, Ciovo nie.
termondar
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6522
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) termondar » 02.06.2015 07:58

sneer napisał(a):
Ktoś kto wybiera się do tej części Okrugu wypożyczonym na wakacje busikiem niech się 2 razy zastanowi.


Lepiej niech zastanowi się każdy, kto wybiera się na Ciovo, nawet własnym autem :) Trogir tak, Ciovo nie.


Byłem tam kilka razy, nie wiem skąd taka opinia "Ciovo nie". Mnie się tam podoba, i bardzo chętnie wracam zarówno do Trogiru jak na Ciovo.
karol-73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 344
Dołączył(a): 04.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) karol-73 » 02.06.2015 08:14

wrai napisał(a):Hej, znam to miejsce. Spędziłem w Okrugu 9 dni w zeszłym roku, na Rastici IV, a przez ulicę którą wskazujesz spacerowałem do/z tzw. plaży "copacabana". I jeśli masz dzieci to i Ciebie to czeka bo to jest dostępne po "Twojej" stronie starcza tylko w określonych przypadkach.

Zależy co lubicie, jak się zamierzacie poruszać po okolicy, jak wymagający jesteście itp.
Rozsądna duża plaża, to wspominania "copacabana" (będziecie ją widzieć po prawej stronie jakieś 1,5 kilometra od wjazdu na Ciovo), od Was jakieś 20 minut marszu przez gaj oliwny jak z z filmu "Pasja" - to jest ta zielona strefa na północ od Waszej lokalizacji. Ale bardzo spoko ścieżka, może pierwszy raz nieco pobłądzicie, ale naprawdę nic strasznego tamtędy iść.

Druga opcja to mała, ale niezwykle fajna plażyczka (o ile będzie czysta) z drobniuśkimi kamykami tutaj: https://goo.gl/MllL9z Byliśmy w czerwcu, łagodny spadem, pusto, miło, ale mnóstwo drobnych śmieci różnego pochodzenia spowodowało, że nie zaglądaliśmy tam po pierwszym kontakcie. Może w tym roku będzie lepiej.

Kolejny temat - marsze do Trogiru z Waszego lokum - ja bym się nie nastawiał zwłaszcza z dziećmi, zwłaszcza przy 30 st. C. To nie jest dobry pomysł, a na pewno nie codziennie.

Z drugiej strony korki: czasami był luz, ale czasami blokowało się nieco (5-40 minut), a to w połowie czerwca, to nawet nie chce myśleć co tam się dzieje w lipcu i sierpniu.

Polecam:
- wycieczkę statkiem do Splitu i powrót statkiem ze Splitu, bo my wybraliśmy na powró tamtejszy PKS, nie ma zniżki dla dzieci, ulga polega na tym, że bierzesz dziecko na kolana za darmo, ale i tak lepiej statkiem w obie strony.
- Trogir nocą, Szibenik, Park Narodowy Krk

Jak gospodarze nie mają, to na priv pytać o lokacje, gdzie można co nieco kupić, jak się Karlovacko znudzi ;)

ps. Ktoś kto wybiera się do tej części Okrugu wypożyczonym na wakacje busikiem niech się 2 razy zastanowi.
My tam w zeszłym roku pojechaliśmy 9-osobowym Fordem, z dodatkową przestrzenią ładunkową. Na autostradzie miodzio, zero zmęczenia, ale jak wjechaliśmy na Ciovo... o ile bardziej wysiwiałem przez to nie jestem w stanie powiedzieć, ale jak za parkowałem po przyjeździe to 5 dni auto stało bez ruchu. Jak lokalsi cisnął w tych uliczkach ciągnikami siodłowymi nie jestem w stanie odgadnąć.
Dobrze, że znajomy miał małe auto.

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. W sumie to jedziemy sporą paczką, aż cztery rodziny z naszego miejsca zamieszkania i dołączają dwie rodzinki Polaków z Francji. Oczywiście z dziećmi w różnym wieku, począwszy od 2 lat do 18. Poczytałem już troszkę o Ciovo i myślę że plaża jednak Copacabana, a do Trogiru taksówką wodną. lubimy sobie właśnie pospacerowac wieczorkami, więc taka przechadzka przez gaj oliwny będzie na pewno fajna. Samochodami to chyba tylko na wodospady się wybierzemy, no chyba że jakiś spontan wyskoczy.
A jak tam z zakupami, wyczaiłem na mapie, że niedaleko Trogiru jest Lidl. Warto tam jechać.
A odnośnie tych zakupów, to akurat nie wiem czy gospodarze będą coś mieli. Więc jeżeli masz jakies namiary na dobry "towar" to daj znać na pocztę: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Jeszcze raz dzięki za zainteresowanie tematem i pozdrawiam. Karol
Załączniki:
hvala.jpg
wrai
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 11.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) wrai » 02.06.2015 23:55

Owszem jest Lidl, dojazd ok (jak już się minie most w Trogirze i skrzyżowanie w literę T - gdzie też jest duży market).
Ale jak mam być szczery to raz tylko tam bylem.
N.p. pieczywo kupowaliśmy w sklepiku przy "ryneczku" w Okrugu, który będziecie mijać w drodze do/z plaży/Trogiru. Jest tam też Konzum czy coś takiego. Przy samej plaży są kolejne 2 markety.
Moim zdaniem czerwcu ceny nie były jakoś wiele wyższe od Lidla, albo nie zwróciłem na to uwagi. Za wyjątkiem np. wody, w którą warto się obkupić właśnie w L.

W Trogirze przy głównym skrzyżowaniu (litera T) jest też duży rynek z owocami, warzywami i wszystkim. Ale to chyba dla tych co lubią wydać nieco więcej na zieleninę.
wrai
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 11.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) wrai » 03.06.2015 00:07

sneer napisał(a): Lepiej niech zastanowi się każdy, kto wybiera się na Ciovo, nawet własnym autem :) Trogir tak, Ciovo nie.


co kto lubi :)
marchos87
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 98
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) marchos87 » 03.06.2015 00:20

wrai napisał(a):
W Trogirze przy głównym skrzyżowaniu (litera T) jest też duży rynek z owocami, warzywami i wszystkim. Ale to chyba dla tych co lubią wydać nieco więcej na zieleninę.



Mi tam sie ten rynek podobał :) a smak świeżych fig pamietam do dzisiaj. Ale najtaniej to nie było :P
frohse
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 14.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) frohse » 03.06.2015 00:38

@karol-73 z tego miejsca co zaznaczyłeś do sklepiku masz 40m jest na rozwidleniu Teplibok powyżej zaznaczonego apartamentu (jest tam wszystko) !Na plaże z dzieckiem masz 20 min to ta zatoczka co ja widać po prawej stronie.
Najlepiej zejść na w dół aż nad brzeg morza i tam jest fajna alejka spacerowa!

@wrai
na przeciwko targu z zieleniną jest targ rybny i jak ktoś lubi świeże owoce morza to polecam :idea: tylko trzeba wcześnie wstać :idea:
Co do jazdy po Okrug Gornij to przesadzacie uliczki są wąskie ale tragedii nie ma :idea:
Wjeżdżają tam wielkie campery a za sterami dziadki :hut: i jest ok .
Co do plaży to "Copacabana" 8O no to nawet nie wiem jak to kulturalnie nazwać :wink: Trzeba na drugą stronę wyspy(południową) :idea: o to jest to kamień (i trochę betonu :) )są też dwie plaże żwirkowe :idea:
tam właśnie będzie miał blisko @karol-73
akurat my będziemy od 23.08 3 raz :!: teraz wracamy do naszych pierwszych gospodarzy od Ciebie jakieś 200m bliżej morza :D :D
karol-73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 344
Dołączył(a): 04.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) karol-73 » 03.06.2015 07:19

Super. Coraz więcej wiadomości. Wyjazd coraz bliżej.
termondar
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6522
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) termondar » 03.06.2015 07:37

karol-73 napisał(a):Super. Coraz więcej wiadomości. Wyjazd coraz bliżej.


Wiesz tak dużo, że nie musisz już tam jechać :wink:
Oczywiście, to jest żart, jak już tam dojedziesz ,to myślę że jak wielu innych, między innymi ja, będziesz chciał wracać jeszcze nie raz :)
karol-73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 344
Dołączył(a): 04.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) karol-73 » 03.06.2015 08:14

Do tej pory byliśmy w Makarskiej, w Vodicach i w Omisiu. Teraz czas na inną lokalizację.
agta
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 29.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) agta » 03.06.2015 08:29

Trzecie wakacje z rzędu spędzam na ciovo. Korki się zdarzają ale trzeba wiedzieć o której godzinie. Uliczki wąskie ale bez przesady- jeździliśmy węższymi po Włoszech i Francji. Autokary dają radę. A plaże (te do których ciężko dojechać) są przepiękne. Co do Lidla to żadna rewelacja- ceny czasem wyższe niż w Riboli i Studenacu. Tylko po wodę jeździmy do Lidla.
Już odliczam dni kiedy znów miniemy most na Ciovo.
karol-73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 344
Dołączył(a): 04.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) karol-73 » 03.06.2015 08:57

agta napisał(a): A plaże (te do których ciężko dojechać) są przepiękne.

Możesz przybliżyć, które to te przepiękne plaże? :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone