Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Okolice Dubrovnika - początek maja

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sereck
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 30.04.2002
Okolice Dubrovnika - początek maja

Nieprzeczytany postnapisał(a) sereck » 04.12.2002 01:22

Witam,
Tak sobie ostatnio planuje wyskoczyc na długi weekend majowy (czyli okolo 1-3 maja) na południe Chorwacji, a mianowice w okolice Dubrovnika (Zupa Dubrovaca).

Czy ma to sens (chodzi oczywiscie o mozliwosc kąpieli, a raczej nurkowania)? Byłem tam w sierpniu zeszłego roku i chcę jak najszybciej wrócić !:)

Pozdrawiam wszystkich!
Amar
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 58
Dołączył(a): 23.07.2002
ach, zazdroszczę

Nieprzeczytany postnapisał(a) Amar » 07.02.2003 17:31

Niestety nie byłem o tej porze w Dubrowniku, ale czekam na Twoją relację... ciekaw jestem jak tam jest wiosną... też byłem w sierpniu ub. r. i pewnie wrócę w tym... pozdrawiam,
Mariusz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 316
Dołączył(a): 19.04.2002
Dubrownik w maju...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz » 07.02.2003 19:32

Też nieco zazdroszczę... :evil:
I z drugiej strony podziwiam. Jesteś ze Szczecina (tak przynajmniej się zarejesrowałeś :wink: ). To kawałek drogi... Ja zawsze zazdrościłem tym, którzy mieszkają na południu Polski. Mają o ładnych kilka godzin krótszą trasę. Ale daj znać jak było. Wiosną jeszcze nie byłem w Chorwacji...
Limon
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 55
Dołączył(a): 29.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Limon » 07.02.2003 21:47

Byłam w Chorwacji w porze, kiedy chyba nikt tam nie jeździ, mianowicie na początku kwietnia. W Plitvicach pogoda zbliżona do naszej o tej porze roku, zimno i wiatr, zero liści na drzewach. Na wyspie Pag zimno i bardzo silny, zimny wiatr (w dodatku hotel był nie ogrzewany - koszmar, całą noc imrezowaliśmy w recepcji, bo nikomu nie chciało się iść do pokoju). Im dalej na południe, tym robiło się cieplej, w Splicie, Tucepi, Sibeniku było słonecznie i około 15 - 20 stopni. Przypuszczam, że może być problem z kąpielami w maju... Może prędzej w Grecji, a najlepiej na Peloponezie :D . W zeszłym roku byłam w Grecji na początku maja, było ponad 20 stopni. Polacy namiętnie oblegali plażę, a Grecy chodzili w kurtkach i patrzyli się na nas podejrzliwie :lool:
tomaj
Okolice Dubrovnika - początek maja

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomaj » 21.04.2003 20:13

Tak sie akurat składa , że pierwsza część mojego tegorocznego urlopu przypada na przełom kwietnia i maja.Jeszcze tydzień temu byłem przekonany , że te 2 tygodnie spędzę w Chorwacji. Z dnia na dzień szanse na wyjazd maleją ! Niestety , ale pogoda podawana w serwisie nie nastaja optymistycznie (dziś w Dubrovniku było zaledwie 10 stopni i do tego jeszcze padało :( ). Licząc na to , że byc może coś się jeszcze zmieni , mam pytanie na ile wiarygodne są podawane tutaj prognozy ?Może już teraz warto pomyśleć o jakimś wypadzie w Polskę ?
grazka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 436
Dołączył(a): 05.05.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) grazka » 21.04.2003 21:08

Statystyki podają Dubrownik tep wody kwiecień 16 stop maj 18 stop
powietrza 20 stop 25 stop
Ale obawiam się że w tym roku wszystko się opóźniło na szczycie UNI w Atenach było tylko 10 stop
Dlatego nurkowanie przy tej temp wody nie będzie przyjemne chyba że ze sprzętem tj w piance
Grazka :hut:
Izabella
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 39
Dołączył(a): 23.04.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Izabella » 25.04.2003 12:35

Czesc, znajomi z Wiednia jezdza co roku w kwietniu na profesjonalne nurkowanie, choc on ma zawsze pianke naturalnie, kumpela twierdzi ze wykapac sie nie da w zadnym razie i ze woda w kwietniu jest brrrrrrrrrrrrr.............Pozdrawiam!
Gniecha
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 30.03.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gniecha » 27.04.2003 22:26

Oj, oj... poczatek maja... obawiam sie, ze woda nie zdarzyla sie jeszcze nagrzac (raczej na pewno nagrzana nie jest), ale to nie powod by rezygonwac z nurkowania - tym bardziej w Chorwacji! :)
Zycze udanego pobytu

Powrót do Pogoda i klimat



cron
Okolice Dubrovnika - początek maja
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone