Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Odzyskiwanie zdjęc z kart , nawet po formatach

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
auto_gt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2914
Dołączył(a): 20.02.2011
Odzyskiwanie zdjęc z kart , nawet po formatach

Nieprzeczytany postnapisał(a) auto_gt » 03.03.2012 09:34

Witam! wszystkich

Jeśli zdażyło się wam utracic zdjęcia na karcie polecam program DIGITAL IMAGE RECORVERY , znajdziesz np. na dobreprogramy.pl .

W moim Sony A 55 VL jest karta HD a laptok 3 lata starszy nie obsługuje tych kart - pierwotnie nie wiedziałem o tym i po włożeniu karty pokazały sie foty - ale zaraz potem komunikat ze karta jest pusta ???
Przełożona do aparatu też pusta i zgłasza że do formatowania , trudno - format , znów do lasu po fotki i powtórka z rozrywki zacząłem grzebać w sieci - zorientowałem się co jest przyczyną ,teraz podłączam aparat usb i tak kopiuję foty .
Jednak przyszło mi na myśl żeby odzyskac foty i znów grzebałem w szufladzie wójka google i znalazłem kilka programów , a ten był najprostrzy w obsłudze darmowy i oto moje zdziwienie pomimo kilku formatów odzyskał 98 % zdjęć ! Znalazł wszytkie od początku moich wypadów z aparatem , było ich tyle ,że na tej karcie nie dałoby się wszystkie zapisac objętościowo , a dzieje się tak bo formaty czy nowe zdjęcia nie kasują śladu poprzednich tylko są jakby warstwowo nadpisane i myślę że kilka tych warstw wstecz da się odzyskać .
Pzyjemnej zabawy w archeologa cyfrowego życzę , myślę że uda wam się odkopać wiele utraconych fotek .
lukas-k
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 17
Dołączył(a): 05.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukas-k » 03.03.2012 13:42

Od paru lat używam tego programu i polecam!
edzia-max
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 89
Dołączył(a): 11.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) edzia-max » 28.05.2012 19:03

jaki to program bo kurcze nie widze nazwy :(

a straciłam zdjecia z wakacji w Grecji 3 lata temu
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 28.05.2012 19:07

auto_gt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2914
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) auto_gt » 29.05.2012 08:13

edzia-max napisał(a):jaki to program bo kurcze nie widze nazwy :(

a straciłam zdjecia z wakacji w Grecji 3 lata temu


Kolega veldon podał do różnych ,a ja pisałem o konkretnie damrowym :
http://www.dobreprogramy.pl/Digital-Image-Recovery,Program,Windows,11446.html
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 29.05.2012 08:25

auto_gt napisał(a):
edzia-max napisał(a):jaki to program bo kurcze nie widze nazwy :(

a straciłam zdjecia z wakacji w Grecji 3 lata temu


Kolega veldon podał do różnych ,a ja pisałem o konkretnie damrowym :
http://www.dobreprogramy.pl/Digital-Image-Recovery,Program,Windows,11446.html


Digital Image Recovery 1.47

Bezpłatny program, który umożliwia odzyskanie skasowanych plików graficznych z kart pamięci.


Sądzisz, że trzy lata trzymała zdjęcia na karcie? ;)
auto_gt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2914
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) auto_gt » 29.05.2012 08:59

Ja formatowałem kartę 3 razy , bo jak się okazuje mam nowszą niż mój 4 letni komp rozpoznaje i to on uszkadzał pliki odczyu dyskutak, że po tem i atparat wołał o format .
po 3 formatach i w miedzy czasie robieniu zdjęć ,czyli pononwe zapisy , tem program wyssał wszystkie od początku było kilka co byly ucięte, a zdjęcia zczytuje kablem usb z aparatu .

Nie wiem czy czas ma tu znaczenie, niech sama zobaczy .....
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 29.05.2012 09:18

Chodziło m io to, że, jak przypuszczam, chodzi o odzyskanie zdjęć z dysku twardego, a DIR niespecjalnie się do tego nadaje.

Już prędzej BadCopy, Undelete ewentualnie Power Data Recovery lub Undeleter.

Oczywiście mogę się mylić i zdjecia te jednak były przechowywane na jakimś wymiennym nośniku, a wtedy DIR jest całkowicie odpowiednim programem, aczkolwiek, o ile dobrze pamiętam, to warto zwrócić uwagę, że on nie widzi dysków twardych?
auto_gt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2914
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) auto_gt » 29.05.2012 10:00

weldon napisał(a):Chodziło m io to, że, jak przypuszczam, chodzi o odzyskanie zdjęć z dysku twardego, a DIR niespecjalnie się do tego nadaje.

Już prędzej BadCopy, Undelete ewentualnie Power Data Recovery lub Undeleter.

Oczywiście mogę się mylić i zdjecia te jednak były przechowywane na jakimś wymiennym nośniku, a wtedy DIR jest całkowicie odpowiednim programem, aczkolwiek, o ile dobrze pamiętam, to warto zwrócić uwagę, że on nie widzi dysków twardych?


Ona nie pisała z jakiego dysku , tylko że straciła - niech odczyta z karty ,na której były robione , myśle ze tam je znajdzie tym programem.

W tych programach to nic nie jest pewne , uda sie albo nie ...
chyba decydujące jest to ile razy było nadpisane na tym pliku ...
Ostatnio edytowano 29.05.2012 11:18 przez auto_gt, łącznie edytowano 1 raz
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 29.05.2012 10:18

Oczywiście masz rację.

To wszystko dlatego, że ja bym nie pamiętał którą z kart używałem trzy lata temu,
ale ja już stary jestem i zapominalski :)

Pozdrawiam
auto_gt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2914
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) auto_gt » 29.05.2012 11:20

weldon napisał(a):Oczywiście masz rację.

To wszystko dlatego, że ja bym nie pamiętał którą z kart używałem trzy lata temu,
ale ja już stary jestem i zapominalski :)

Pozdrawiam


Eee, tam stary ...

Stary to jest mój teść , 82 lata i dzisiaj kostkę brukową przed garażem z drugim kolegą rozbiera , bimberek ich napędza . :lol:

Powrót do FotoCroClub - dyskusja


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Odzyskiwanie zdjęc z kart , nawet po formatach
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone