Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Odkryjemy miłość nieznaną...czyli Macedonia i Lefkada 2014

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4898
Dołączył(a): 03.02.2012
Re: Odkryjemy miłość nieznaną...czyli Macedonia i Lefkada 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 31.01.2015 18:14

ArliJ - cudowne wakacje spędziliście - jestem pod takim wrażeniem, że poważnie biorę ten kierunek pod uwagę - jestem zauroczony Lefkadą... :hearts:
katja_24
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 93
Dołączył(a): 23.03.2014
Re: Odkryjemy miłość nieznaną...czyli Macedonia i Lefkada 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) katja_24 » 23.02.2015 14:04

ArliJ, świetna relacja :) Twój sposób spędzania urlopu jest bardzo bliski mojemu. I jestem pełna podziwu, że dajesz rade tyle zobaczyć będąc z dziećmi. W zeszłym roku "pomogłaś" mi zwiedzić Skopje, w tym szykuje sie Lefkada. Mogłabyś podrzucić namiar na swój nocleg? Lub może ktos inny, kto juz otrzymał namiary od autorki relacji? :)
Stasiek18
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 857
Dołączył(a): 05.04.2011
Re: Odkryjemy miłość nieznaną...czyli Macedonia i Lefkada 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stasiek18 » 28.02.2015 20:56

Świetna relacja :smo:
Grecja kusi coraz bardziej :papa:
kk_1
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 20.06.2005
Re: Odkryjemy miłość nieznaną...czyli Macedonia i Lefkada 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) kk_1 » 05.03.2015 13:09

ArliJ - czy mogę prosić o jakieś namiary na ten apartament w Vasiliki?
W tym roku wybieramy sie na Lefkadę i Kefalonie więc czas najwyższy coś zarezerować:)
kk_1(małpa)tlen.pl
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1975
Dołączył(a): 06.03.2010
Re: Odkryjemy miłość nieznaną...czyli Macedonia i Lefkada 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 09.03.2015 23:06

jacusek napisał(a):
A propos paliwa - jak wyglądało tankowanie w Serbii. Często są stacje na autostradzie? Nie to co u nas? Na Węgrzech w stronę SZEGEDU podobnie?


W Serbii są stacje przy autostradzie, dość gęsto, do tego motele, jakieś bary itp.. Tyle, że najczęściej okupowane przez zachodnich Turków w sezonie, ale to inna bajka. Na Węgrzech również są stacje benzynowe, co kilkanaście kilometrów zapewne. Napisałbym "jak na A4" między Wrocławiem a Gliwicami ;)
kk_1
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 20.06.2005
Re: Odkryjemy miłość nieznaną...czyli Macedonia i Lefkada 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) kk_1 » 12.03.2015 15:41

Witam,
mam pytanie, jak najszybciej dojechać ze Skopje na Lefkade (Vasiliki), jechać przez Bitole, czy też lecieć "pod" Saloniki a potem na Kozani?
Teoretycznie, wg viamichelin na oba warianty potrzebuje ok 8 godzin ale w tym drugim przy niewielkim wzroście dystansu mam sporo więcej autostrady.
Jak to wygląda w praktyce? Myslę, że oba wiarianty są w praktyce przetestowane więc może ktoś by coś podpowiedział.
Pytam, bo pod koniec czerwca będę tak jechał, tzn mam nocleg w Skopje a kolejny w Fiscardo. Żeby zdążyć na ostatni prom pewnie będę musiał się dobrze zwijać więc chciałbym wybrać jak najszybszą trasę.
Alidrzi
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 01.11.2013
Re: Odkryjemy miłość nieznaną...czyli Macedonia i Lefkada 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alidrzi » 12.03.2015 21:41

Polecam trasę przez Bitolę. W tm roku tam mam nocleg. W zeszłym roku przejechałem na Lefkadę przez Bitolę a z powrotem "przed Salonikami w lewo" . W tym roku na pewno w obydwie strony pojadę przez Bitolę . Powód to: mniejsze zatłoczenie na przejściu , dobry stan drogi - w odróżnieniu od mocno dziurawej nitki Macedońskiej autostrady w kierunku północnym , można zobaczyć Macedonię "trochę od środka", krótszy dystans.
kk_1
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 20.06.2005
Re: Odkryjemy miłość nieznaną...czyli Macedonia i Lefkada 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) kk_1 » 13.03.2015 09:22

Alidrzi napisał(a):Polecam trasę przez Bitolę. W tm roku tam mam nocleg. W zeszłym roku przejechałem na Lefkadę przez Bitolę a z powrotem "przed Salonikami w lewo" . W tym roku na pewno w obydwie strony pojadę przez Bitolę . Powód to: mniejsze zatłoczenie na przejściu , dobry stan drogi - w odróżnieniu od mocno dziurawej nitki Macedońskiej autostrady w kierunku północnym , można zobaczyć Macedonię "trochę od środka", krótszy dystans.


Czy realne jest aby tą trasą dotrzeć w 7-8 godzin ze Skopje do Vasilik?
Może ktoś ma jakieś archiwalne dane w jakich godzinach odpływał ostatni prom z Vasilik do Fiscardo w drugiej połowie czerwca 2014 w roboczy dzień tygodnia (pn - pt)?
Kowal38
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1104
Dołączył(a): 16.04.2004
Re: Odkryjemy miłość nieznaną...czyli Macedonia i Lefkada 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kowal38 » 13.03.2015 13:08

Może ktoś ma jakieś archiwalne dane w jakich godzinach odpływał ostatni prom z Vasilik do Fiscardo w drugiej połowie czerwca 2014 w roboczy dzień tygodnia (pn - pt)?



Hejka :wink:

..obserwuj sobie tą http://westferry.gr/ stronę , pewnie niedługo uaktualnią czerwiec , jak to grecy :roll: wszystko na wstecznym :mrgreen:

..my płyneliśmy rano w 2012 i już nie pamiętam dokładnie , ale chyba 16 lub 17-ta :oczko_usmiech:

..koło maja powinni uaktualnić rozkład :wink:

Pozdrówki :papa:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: Odkryjemy miłość nieznaną...czyli Macedonia i Lefkada 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 23.03.2015 18:41

Właśnie sobie przypominałam Twoją relację i już byłam na stronie 11, a tu nagle w programie "Jaka to melodia" śpiewa Alicja Majewska "Odkryjemy miłośc nieznaną..."
Fajny zbieg okoliczności :D
Przypominam sobie Twoją relację, bo tam tak pięknie, że aż się chce natychmiast tam znaleźc, chociażby miałoby to byc tylko za sprawą relacji :D
Olisia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 134
Dołączył(a): 18.06.2007
Re: Odkryjemy miłość nieznaną...czyli Macedonia i Lefkada 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Olisia » 02.04.2015 14:42

Całą relację połknęłam za jednym razem tym bardziej, że w tym roku zdrada już zaplanowana :twisted:
Cudnie :D
Mai
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 212
Dołączył(a): 26.08.2014
Re: Odkryjemy miłość nieznaną...czyli Macedonia i Lefkada 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mai » 16.04.2015 17:46

Hej, małe pytanko:
Ile czasu zajęło Wam przejechanie trasy Kraków - Skopie?
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009
Re: Odkryjemy miłość nieznaną...czyli Macedonia i Lefkada 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 19.04.2015 21:27

dziękuję Wam za miłe słowa:) i cieszę się że relacja się podobała a jesli kogoś zainspirowała to jeszcze bardziej mi miło:).

Powoli sama przypominam sobie chwile z ostatnich wakacji bo za miesiąc ruszamy na nasze kolejne..tak wyszło w tym roku że tylko maj nam pasuje;)...miało być blisko lokalizacyjnie tej relacji czyli Kefalonia, Zakynthos ale ostatecznie ruszamy na podbój Skopelos, wyspa znana z Mamma Mia, mam nadzieję, że w maju poczujemy dobrze jej klimat, spokój i piękno. Byle pogoda była to reszta będzie udana;).
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009
Re: Odkryjemy miłość nieznaną...czyli Macedonia i Lefkada 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 19.04.2015 21:52

Mai - o ile dobrze pamiętam to ok 15-16h, postoje robiliśmy 2, śniadaniowy i dla rozruszania kości.
Wyjechaliśmy koło północy więc tak kolo 16 na pewno byliśmy w hotelu.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Odkryjemy miłość nieznaną...czyli Macedonia i Lefkada 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 20.04.2015 08:21

ArliJ napisał(a):ale ostatecznie ruszamy na podbój Skopelos


... to fajnie, że znowu Grecja ... :) ... dla odmiany druga strona - tym lepiej dla czytających, w tym dla mnie - będzie można porównać ... :wink: ... skoro tak wcześnie, to zanim my wyjedziemy ( tym razem 3 tygodnie później niż zwykle ) to już może uda się co nieco poczytać w Waszej relacji ... :mrgreen: ...
Pozdrawiam.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Odkryjemy miłość nieznaną...czyli Macedonia i Lefkada 2014 - strona 30
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone