Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Oddawanie paszportów

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
andu-10
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 09.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) andu-10 » 07.07.2013 11:01

Ludziska przestańcie się nakręcać z tymi paszportami, paszport jet potrzebny do zameldowania jak u nas dowód i przez tyle lat co jeżdżę do CRO nie słyszałem żeby ktoś miał problemy z paszportem.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 07.07.2013 11:06

anakin napisał(a):Zawsze dawałem paszporty i nigdy nie było problemu z ich niezwłocznym zwrotem.
Więc albo ja miałem fart, albo to opowieści z gatunku "czarnej wołgi".
Mam na myśli problemy z tym związane oczywiście.

Także zawsze oddajemy paszporty i nie ma z tym problemu. Do niczego w czasie pobytu nie jest on potrzebny, jeśli nic się nie dzieje szczególnego. Ani dla policji ani w banku chociażby. Kiedyś w bankach przy wymianie dolarów żądali, ale to zamierzchłe czasy.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 07.07.2013 21:16

andu-10 napisał(a):Ludziska przestańcie się nakręcać z tymi paszportami, paszport jet potrzebny do zameldowania jak u nas dowód i przez tyle lat co jeżdżę do CRO nie słyszałem żeby ktoś miał problemy z paszportem.

A jak ktoś jedzie bez paszportu to co? Nie zamelduje się? Nie nakręcaj ludzi, że paszport potrzebny jest do zameldowania bo nie jest.

Bocian napisał(a):Do niczego w czasie pobytu nie jest on potrzebny, jeśli nic się nie dzieje szczególnego.

Do niczego nie jest też potrzebny właścicielowi kwatery czy campingu. Spisuje dane przy mnie i oddaje. Finał. Innej opcji nie przyjmuję. To moj dokument tożsamości i tylko ja będę go miała.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 08.07.2013 09:48

Aldonka napisał(a):Do niczego nie jest też potrzebny właścicielowi kwatery czy campingu. Spisuje dane przy mnie i oddaje. Finał. Innej opcji nie przyjmuję. To moj dokument tożsamości i tylko ja będę go miała.

Zgoda.
Ale psychoza pt."ukradną, przekręcą" też nie jest na miejscu. :wink:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 08.07.2013 10:04

anakin napisał(a):
Aldonka napisał(a):Do niczego nie jest też potrzebny właścicielowi kwatery czy campingu. Spisuje dane przy mnie i oddaje. Finał. Innej opcji nie przyjmuję. To moj dokument tożsamości i tylko ja będę go miała.

Zgoda.
Ale psychoza pt."ukradną, przekręcą" też nie jest na miejscu. :wink:

Ja oddaję i czasem nie mam go dwa, trzy dni. Nie martwię się tym, bo czym? Jakoś wierzę ludziom, że nic złego się nie stanie :)
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 08.07.2013 10:20

Zgadzam się, psychoza jest zupełnie nie na miejscu. Daleka jestem od psychozy, ja tak zwyczajnie już mam, takie zboczenie no, że tylko ja jedna jedyna sobie mogę dokument dobrze upilnować :D
misiudg
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 208
Dołączył(a): 22.10.2012
Re: Oddawanie paszportówoś

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiudg » 08.07.2013 12:16

sypiałem już w wielu miejscach i wielu krajach i jak ktoś chciał dokument w celu zameldowania to trzeba go dać
czasami leżał i 2-3 dni bo nie był mi potrzebny i nigdy nie było problemów więc nie ma co ich szukać pytając jaki jest przepis itd.
chcą dokument to trzeba im dać jak nie to zawsze jest możliwość spania na świeżym powietrzu lub w samochodzie
wybór należy do każdego indywidualnie
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 08.07.2013 12:31

Bajki piszesz.
Ostatnimi czasy w różnych miejscach dokument okazywałem do spisania danych i nie zostawiałem.
Jeżeli ktoś w RP, np. wypożyczalnia, chciała DO kserować, to na ksero pisałem, do czego służy.

Jakoś nie mam ochoty za kogoś kredytu spłacać...

W CRO dawałem kartkę z nr. paszportów i wystarczało.
dg
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 07.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) dg » 08.07.2013 12:34

Nie dawajcie Chorwatom swoich paszportów i dowodów! Zamkną Wasze kobiety w domach publicznych a mezczyzni beda niewolnikami na plantacjach winogron. W ogole nie jedźcie do HR bo tam kradną i biją na każdym rogu...

...beda mniejsze korki i kolejki

:hut: :hut: :hut:
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 08.07.2013 12:38

FUX napisał(a):Jakoś nie mam ochoty za kogoś kredytu spłacać...

Po co dajesz celnikowi paszport do łapy?
Przeciez też może zeskanować w budzie i wziąć kredyt?

A co do tych kredytów to:
FUX napisał(a):Bajki piszesz.


Znasz procedury banków chorwackich przy ubieganiu się o kredyt?
Nie wydaje mnie się.

Kolejna "czarna wołga".
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 08.07.2013 12:43

Dokumenty nie tylko w Cro pokazujesz. W Polsce w hotelach sklepach także od ludzi chcą.
Z zakupów na raty nie korzystam, to mnie nie interesuje; są ludzie, którzy to czynią namiętnie, to może czasami się przydać.

W Cro w banku może nie, ale wypożyczalni różnego dobra bez liku.
Skutery, rowery, motorówki, etc.
Założysz okulary czapkę, kapelusz; ile trzeba... :wink:

Paszport zeskanować sobie może; gorzej z kserowaniem.
:wink:
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006
Re: Oddawanie paszportówoś

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 08.07.2013 12:49

misiudg napisał(a): jak ktoś chciał dokument w celu zameldowania to trzeba go dać
czasami leżał i 2-3 dni

Ok, dać należy, ale nie trzeba go im zostawiać.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 08.07.2013 13:07

anakin napisał(a):Kolejna "czarna wołga".

I trupi jad w sukni panny młodej... :lol:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 08.07.2013 13:08

anakin napisał(a):Po co dajesz celnikowi paszport do łapy?

A policjantowi? Ci to teraz mają i ksero i kopiarki w samochodach :) Jesteśmy skończeni :D
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 08.07.2013 13:11

Bocian napisał(a):
anakin napisał(a):Po co dajesz celnikowi paszport do łapy?

A policjantowi? Ci to teraz mają i ksero i kopiarki w samochodach :) Jesteśmy skończeni :D

Jeżeli maja złe intencje, to wszystko możliwe... :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Oddawanie paszportów - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone