Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Oddawanie paszportów

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 13.06.2009 05:27

bylem juz kilka razy w HR i zawsze paszporty brali,spisywali i oddawali w tym samym dniu,przeciez jestesmy w obcym kraju i musimy miec dokumenty tozsamosci przy sobie...oczywiscie bez przesady-na plazy nie :)
Łukasz
Cromaniak
Posty: 1088
Dołączył(a): 03.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz » 13.06.2009 12:05

Ja dostałem kiedyś propozycję albo paszporty u właścicielki albo zapłata z góry. No to ja na to , że jak brak zaufania to wzajemny i skoro zapłata z góry to rachunek. Na tym negocjacje się skończyły.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 13.06.2009 12:28

Już gdzieś pisałem.
Kartka z wydrukowanymi danymi. Paszporty daje tylko w hotelach i z regóły na drugi dzień odbieram.
Romano300
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 91
Dołączył(a): 11.06.2011
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Romano300 » 04.07.2013 20:18

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
AdamBo napisał(a):Hmm, odemnie pani wzięła dowody i paszport dziecka, spisała dane i oddała.
Apartament był wcześniej wynajęty i zapłacony.

Także żądanie oddania paszportów lub D.O. na czas pobytu to chyba duża przesada.


Ojej, przecież nikt tu nie pisze, że właściciel apartamentu zatrzyma dokumenty na cały okres pobytu. Gospodarz odda je natychmiast po zameldowaniu.


A zdziwisz się, ja dwa dni się użerałem z Chorwatką żeby mi oddała paszporty, zawsze mówiła później, później, w końcu wkurzyłem się i poszedłem po paszporty, przy mnie spisała dopiero dane. Cyrk trwał dwa dni.
Nie mogłem samochodem jeździć.... :?
Rok temu w innej miejscowości spisali dane przy mnie, nie zabierali paszportów.
Romano300
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 91
Dołączył(a): 11.06.2011
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Romano300 » 04.07.2013 20:21

Łukasz napisał(a):Ja dostałem kiedyś propozycję albo paszporty u właścicielki albo zapłata z góry. No to ja na to , że jak brak zaufania to wzajemny i skoro zapłata z góry to rachunek. Na tym negocjacje się skończyły.


Nie jestem aż tak doświadczonym ale zawsze kasę chcą na początku za cały pobyt. Podobnie jest w Polsce.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 04.07.2013 20:24

Info dla wszystkich.
Swoje dane z paszportów podaje się zapisane na kartce.
NIGDY nie dawać lokalesom paszportów do łapy!!!!
Od wielu lat tak robię.
W hotelach czekam, aż spiszą dane z DO lub paszportu.
Nigdy nie zostawiam!

Dostajecie jakies pokwitowanie za zostawiony dokument???!
Nigdy!
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 04.07.2013 20:30

Dlatego warto brać ze sobą xero - przydaje się też w przypadku zgubienia oryginału.
Zresztą w Polsce też daję xero dokumentu z naniesionym napisem komu i w jakim celu zostało przekazane.
Zdarzało się już, że na kopię dokumentów bez takiego dopisku brano kredyty, telefony itd.

Warto na tym xero w razie czego wpisać: "Kopia do użytku własnego".

Pozdrawiam
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 04.07.2013 20:33

Romano300 napisał(a):
A zdziwisz się, ja dwa dni się użerałem z Chorwatką żeby mi oddała paszporty, zawsze mówiła później, później, w końcu wkurzyłem się i poszedłem po paszporty, przy mnie spisała dopiero dane. Cyrk trwał dwa dni.
Nie mogłem samochodem jeździć.... :?

A to paszport potrzebny jest do jeżdżenia samochodem? Nie wiedziałam. Nigdy go ze sobą z domu nie zabierałam, hmmm.

Nigdy nie musiałam ani pokazywać, ani zostawiać paszportu (o Chorwacji mowa), co innego w czasie innych wyjazdów. Ale nigdy nie zostawiłabym nikomu dokumentów. Spisać - ok i oddać. Koniec kropka.
Łukasz
Cromaniak
Posty: 1088
Dołączył(a): 03.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz » 04.07.2013 20:42

No cóż jak tak sobie filozofujemy to do jeżdzenia samochodem generalnie jest potrzebny sprawny samochód i kierowca. Żadne paszporty ani inne dokumenty. I tak na to patrząc to oczywiście masz rację dziwiąc się, że ktoś potrzebuje do tego paszportu.
Dla mniejszych twardzieli jednak może przydać się informacja, że w czasie kontroli drogowej policja będzie chciała zobaczyć paszport ewentualnie dowód osobisty.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 04.07.2013 20:48

Zawsze dawałem paszporty i nigdy nie było problemu z ich niezwłocznym zwrotem.
Więc albo ja miałem fart, albo to opowieści z gatunku "czarnej wołgi".
Mam na myśli problemy z tym związane oczywiście.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 04.07.2013 20:53

Jeśli chodzi o campingi i kwestię zostawiania paszportów, to bywa z tym różnie :roll: Byliśmy w sumie w Cro na około 20 campingach i na większości spisywali dane i zaraz paszport oddawali, ale zdarzyło się i tak, że zostawał on w recepcji, w przegródce i nie było dyskusji (np. "Kalac" w Korculi czy camping w Supetarze na Braczu). Można było oczywiście szukać innego campu, ale to nie do końca nam się uśmiechało...

Zostawialiśmy więc z pewną obawą, na szczęście nic się złego nie stało. Paszporty na tych campingach funkcjonują jak zastaw, pewnie w opinii właścicieli jest to bezpieczniejsze niż tylko spisanie danych, ma bardziej zniechęcić nieuczciwych turystów do ucieczki niż zwykłe spisanie danych... Na campie płaci się "z dołu" (przynajmniej my tak zawsze robimy), bo często trudno przewidzieć, jak długo zostanie się w danym miejscu.

W tym roku spróbujemy pojechać z kserokopią i zobaczymy, jak będzie.
dasuch
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1464
Dołączył(a): 03.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dasuch » 04.07.2013 21:51

Łukasz napisał(a):No cóż jak tak sobie filozofujemy to do jeżdzenia samochodem generalnie jest potrzebny sprawny samochód i kierowca. Żadne paszporty ani inne dokumenty.

A ja myślałem, ze potrzebne jest prawo jazdy, dowód rejestracyjny i ubezpieczenie :wink:
Romano300
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 91
Dołączył(a): 11.06.2011
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Romano300 » 06.07.2013 22:22

Aldonka napisał(a):
Romano300 napisał(a):

A to paszport potrzebny jest do jeżdżenia samochodem? Nie wiedziałam. Nigdy go ze sobą z domu nie zabierałam, hmmm.

Nigdy nie musiałam ani pokazywać, ani zostawiać paszportu (o Chorwacji mowa), co innego w czasie innych wyjazdów. Ale nigdy nie zostawiłabym nikomu dokumentów. Spisać - ok i oddać. Koniec kropka.


Ano tak jak i w Polsce Policja chce prawko i dowód (lub paszport za granicą).
Ksero to najlepsze wyjście i nie zostawiać dokumentów.
Romano300
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 91
Dołączył(a): 11.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Romano300 » 06.07.2013 22:24

dasuch napisał(a):
Łukasz napisał(a):No cóż jak tak sobie filozofujemy to do jeżdzenia samochodem generalnie jest potrzebny sprawny samochód i kierowca. Żadne paszporty ani inne dokumenty.

E no super sprawa, żadne dokumenty, każdy dzieciak może jeżdzić....
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 07.07.2013 07:44

Policja se może chcieć dowód ale nie musi dostać.
Po PESELU Ci kartoteki sprawdzają.

Okazujesz do kontroli OC, PJ i DR.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Oddawanie paszportów - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone