Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Oddalona Vis,a jakże bliska ...

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012
Oddalona Vis,a jakże bliska ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 25.07.2017 17:45

Rozpoczynam kolejną opowieść o Chorwacji,miejscu,gdzie wszystko ma sens,każdy dzień jest radością,okraszony słońcem i błogim lenistwem :hearts:
W tym roku miała być Grecja albo Hiszpania samolotem,ale mam jakiś lęk przed lataniem.
Autem lepiej przemierzać świat,staniesz na postój kiedy zechcesz,wypijesz kawkę na stacji itd.
W grudniu zaczęłam przeglądać w sieci oferty. Po głowie i w marzeniach siedziała Korcula,a może powtórzyć Hvar? Nagle wpadłam na pomysł,że może by tak Vis? Szybko pobiegłam do męża i powiedziałam mu o moim wyborze. Niestety,ale nie potwierdził mojego zachwytu,za daleko,za mała wyspa. Koniec końcem znalazłam ciekawą ofertę i bardzo korzystną cenę. Wyjazd przełom czerwca i lipca. Rezerwacja szybko wpłacona,odliczamy czas...
Zima dłużyła się niemiłosiernie. Na wiosnę zaczęłam czynić pierwsze przygotowania do wyjazdu,ubezpieczenia itd. Nadszedł dzień wyjazdu,W sobotę tuż po piątkowym odebraniu świadectw szkolnych wyjeżdżamy. Wszystko idzie zgodnie z planem.
Trasa Czechy,Austria,Słowenia i Chorwacja.
Gdzieś po drodze...
Obrazek

Podobnie jak w zeszłym roku zabukowałam nocleg w Ptuju w hotelu.

Obrazek
Rano już czeka na stole śniadanie dla naszej czteroosobowej rodzinki.Teraz wyspani i najedzeni lecimy do Splitu na prom,który jest dopiero o 18-30 :D

Obrazek
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 25.07.2017 17:48

Opowieść o wyspie, super :) Jako wyspofan zdecydowanie poczytam :mrgreen:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.07.2017 17:49

Byłem Vis na Vis na kawie i lodach :wink: :lol:
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 25.07.2017 17:53

Jadę z Wami :D
Vis od lat w sferze planów.

A mogłabyś podesłać namiar na nocleg w Ptuju?
Z góry dziękuję: )
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 25.07.2017 18:17

Nie lubię tej wyspy więc z przekory poczytam
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1267
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 25.07.2017 18:31

Obecny :boss:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 25.07.2017 18:32

Ja też jestem :)
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 25.07.2017 18:55

I ja poczytam. Visu na razie nie mam w planach, ale kto wie, może wypatrzę tutaj jakieś interesujące widoczki 8)
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 25.07.2017 19:15

Witam
Vis kiedyś w planie,
jeśli dobrze zachęcisz to może znowu zajmę Twój apartman,
tak jak w tym roku u Nady w Povlji ?
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 25.07.2017 19:29

Obowiązkowo melduję się w relacji. :-)
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 25.07.2017 19:42

Vis jest naszym możliwym kierunkiem na wczasy za rok, ta relacja albo mnie przekona, że chcę tam jechać, albo zniechęci :D
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 25.07.2017 20:15

AdamZ napisał(a):Opowieść o wyspie, super :) Jako wyspofan zdecydowanie poczytam :mrgreen:


Witam:) Wyspofan fajne określenie :D I ja do wyspofanek się zaliczam:)

Janusz Bajcer napisał(a):Byłem Vis na Vis na kawie i lodach :wink: :lol:


Witam pana Janusza:) Na pewno pyszne były te kugle;)

AniaJ. napisał(a):Jadę z Wami :D
Vis od lat w sferze planów.

A mogłabyś podesłać namiar na nocleg w Ptuju?
Z góry dziękuję: )


Witam:) Na pewno i tam Aniu dotrzesz:)
Namiary wyślę na priv:)

beatabm napisał(a):Nie lubię tej wyspy więc z przekory poczytam


Witam i zachęcam do polubienia:)

Hercklekot napisał(a):Obecny :boss:
:boss:

Witam :papa:

Habanero napisał(a):Ja też jestem :)


Witam miło:)

ruzica napisał(a):I ja poczytam. Visu na razie nie mam w planach, ale kto wie, może wypatrzę tutaj jakieś interesujące widoczki 8)


Witam:) Widoczków kilka się znajdzie;)

lotnikwsk napisał(a):Witam
Vis kiedyś w planie,
jeśli dobrze zachęcisz to może znowu zajmę Twój apartman,
tak jak w tym roku u Nady w Povlji ?


Witam cromaniaka idącymi naszymi śladami:) Ciekawe jak się podobało w Nada?

Roxi napisał(a):Obowiązkowo melduję się w relacji. :-)


Witaj miło:)

Około 14 jesteśmy w Splicie.Zostawiamy auto w kolejce do promu.Nawet sporo aut stoi na Vis.
Obrazek

Idziemy kupić bilety ,po czym zmierzamy do miasta.Mamy trochę czasu,przechadzamy się po rivie,gdzie wcześniej nie zawitaliśmy.

Obrazek

Obrazek

Żar leje się z nieba

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Już jest i zaraz odpływamy...

Obrazek


Jestem miłośniczką i zbieraczem kubków,więc kupuję na jednym ze stoisk kubek ze Splitu.

Obrazek

Później kierujemy się do piekarni Bobis,gdzie sprzedają pizze na wynos i bułki.W końcu będziemy docelowo około 21 lub 22 na miejscu.Gdy zbliża się 18 wracamy do auta.Spoglądam na nasz prom Hektorovic,sporych rozmiarów.
Obrazek


Bileciki przedarte i wjeżdżamy.Jedziemy windą na najwyższe piętro.Tutaj dostrzegam ławki,swoją droga niewygodne.promy na Hvar i Brać mają wygodniejsze siedziska.Większość turystów rozlokowała się w klimatyzowanym pomieszczeniu niżej.My lubimy oglądać roztaczające się wokół wyspy i wysepki.Niedługo mąż kupuje w kawiarni dwie kawy najdroższe jak do tej pory.

Zostawiamy za sobą Split...

Obrazek

Obrazek

Zastanawiam się co czeka nas na tej wyspie? Ponad dwie godziny rejsu..tyle pytań...w końcu się dowiemy...

Obrazek

Już z daleka widać...

Obrazek

Piękny zachód słońca otacza nas wokół,jeszcze tak późno nie płynęliśmy...

Obrazek

Coraz bliżej...

Obrazek

I jest ...ale radość mnie ogarnia... :D

Obrazek

Obrazek

Zjeżdżamy z promu i kierujemy się do naszego apartmani. Coraz ciemniej,a drogi nieznane i dosyć kręte.Wybieramy gorszą drogę,serpentyny się wiją,a ja w strachu.Coraz wyżej i wyżej,za nami też jadą auta,więc gdzieś dojedziemy.
Mam ciarki na plecach...po około 15 minutach docieramy do naszej ,małej wioski Rukavac,gdzie jest tylko jedna ulica.
Ciężko nam było znaleźć apartman,wyszliśmy z auta i szukamy.W końcu udało się,młoda pani na nas czeka.Odbieramy klucze,krótkie informacje w języku angielskim i papa...
Teraz mały żarcik? a gdzie zimne napoje? Piwo i rakija? Żadnych smakołyków nie ma,w lodówce nic na nas nie czeka?
W ostatnim roku jak byliśmy w Povlji Ci państwo nas rozpieścili.Czekoladki,zimne napoje dla mnie i dla dzieci,a dla M zimne dwa piwka Ożujsko :lol:
Ciekawe jak u Was z gościnnością ?

Wychodzę na taras,ciemno i nic nie widać,rano zobaczę,czy rzeczywiście mamy widok na morze?
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 25.07.2017 20:26

Czytając tytuł pomyślalam a może to loverosa pisze :D i nie myliłam się :) ciekawe jak wam tam będzie po Hvar i Brać :wink:
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 25.07.2017 20:35

Jestem! Spodobały mi się wyspy więc chętnie poczytam :)
2h przeprawy... To mój mąż już se pojechał :D muszę zapamiętać że jeśli będę chciała się tam wybrać to nie mogę mu mowic jak długo się płynie :D
TomKinS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 30.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) TomKinS » 25.07.2017 21:04

W tym roku Brać, Vis może w przyszłym. Chętnie poczytam.
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Oddalona Vis,a jakże bliska ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone