Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Oddalona Vis,a jakże bliska ...

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 13.10.2017 13:33

Kaśka, po co komu hotelik na takim zadupiu? W Rukavcu nie ma hotelu i w sumie jakichś megakombinatów apartmanowych też nie.
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 13.10.2017 16:46

A co się buduje przy La Terazze???Głowę daję,że hotelik.
Ok, oby moje czarnowidztwo okazało się nie trafione :roll:
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 13.10.2017 20:55

O jakie fajne pogawędki w moim wątku się toczą :D

Marsallah napisał(a):
loverosa napisał(a):Jeszcze trochę idziemy,ale strasznie długo się ciągnie i nie za bardzo mam chęć wdepnąć nogą w wąską szczelinę.No trudno zawracamy,nie zobaczę co jest za cyplem.Może ktoś z Was wie?


Uvala Ruda - podwójna zatoka. W części bliżej Małej Srebrnej skałkowa, główna plaża żwirkowa, bardzo fajna i ZAWSZE pusta :) Ale dojść wygodniej drogą przez Rukavac, górą.


Ech no nie doszliśmy tam :? Może kiedyś tam wrócimy i to nadrobimy?

Katerina napisał(a):Uvala Ruda - ja z niej napstrykałam foty Małej i Dużej Srebrnej - będą w relacji.

Kasiu Twojej relacji już nie mogę się doczekać :wink:

W Uvali Rudej spędziłam najwięcej czasu w trakcie wrześniowego pobytu, jedno z moich najulubieńszych :P miejsc na Visie.


No proszę,a ja będąc na Małej Srebrnej myślałam,że to Ruda :lol:

Katerina napisał(a):Marsallah
Rudą pokazuj, ja płynąłem w tym roku kajakiem (pierwszy raz w życiu!) z Teplusa via Srebrna i Ruda do Stinivy, ale bez choćby telefonu, więc zdjęć stamtąd nie będzie :(


loverosa -Ty nie idź tą drogą co ja - pisałam relację chyba najdłużej na tym forum - 3 lata :lol:


Postaram się nadrobić,motywujesz nie powiem:)

jacek73 napisał(a):tak sobie przeglądam tą wspaniałą relacje zbieram informacje na przyszłoroczny czerwcowy pobyt na Visie i natrafiłem na ciekawą ofertę co wy na to? Uvala Ruda
Pozdrawiam Jacek :)


Fajna miejscówka.Trochę się obawiam,że Vis stanie się słynną wyspą przez Mamma Mia i tłumy będą ech obym się myliła...

Abakus68 napisał(a):Dzięki Loverosa za te opowieści, zwłaszcza że z urodzenia i młodości i jam ci lubuszanin. My też spałaszowaliśmy palacinki parokrotnie... Ale nie posypywaliśmy ich "Prosec -kiem" :lol: :lol: :lol:


Witam lubuszanina :D
Prosek to nasz ulubiony iście chorwacki napój,a jak rozgrzewa:) Palacinki nawet dobrze smakowały z winkiem:)

Katerina napisał(a):
jacek73 napisał(a):tak sobie przeglądam tą wspaniałą relacje zbieram informacje na przyszłoroczny czerwcowy pobyt na Visie i natrafiłem na ciekawą ofertę co wy na to? Uvala Ruda
Pozdrawiam Jacek :)


Marzenie :roll: :hearts:
Na pewno znajdzie się jakiś Angol, który zdąży to kupić przed sezonem i ogrodzi pół zatoki :evil: Zła wiadomość :(


Na pewno,zauważyłam,że wyspa jest zdominowana przez rodowitych Angoli :roll:
Przylatują samolotem,wypożyczają w Visie skutery na cały pobyt i szaleństwo na całego.

Katerina napisał(a):A co się buduje przy La Terazze???Głowę daję,że hotelik.
Ok, oby moje czarnowidztwo okazało się nie trafione :roll:


Pewnie,że hotelik,sporych rozmiarów budynek 8O

2 lipiec niedziela

Po wspólnym śniadanku wyruszamy na plażę,w końcu przyjechaliśmy się tu pokąpać i zażyć kąpieli słonecznych.
Przecież mamy w naszym zasięgu kilka fajnych plaż,dziś auto odpoczywa.
Pytam rodzinkę,gdzie mają ochotę plażować? Odpowiadają chórem,więc bierzemy dmuchańce,płetwy i napoje.
Pogoda wymarzona.Dziś idziemy od głównej drogi w stronę Teplusia.

Obrazek

Cisza i spokój...

Obrazek

Obrazek

Budują się...

Obrazek

Nie zajrzeliśmy bliżej...

Obrazek

Obrazek

Zmierzamy po skałkach do naszej ulubionej plaży

Obrazek

Z tej strony wygląda bajecznie i nie dziwię się,że przypływają tutaj wszelakie jednostki pływające :)

Obrazek

Coraz bliżej,my mamy swoją miejscówkę po drugiej stronie za drzewkiem

Obrazek

Mijamy leżaki,które czasami były zajęte,nie wiem,czy trzeba było wnieść opłatę...

Obrazek

Plaża cudna,ale właśnie z tego powodu najwięcej ludzi ją wybiera i z godziny na godzinę robi się głośno i tłoczno.
Wydawałoby się,że ta plaża jest schowana,ale nie dziwię się,że jak ktoś już raz tam zawita to będzie wracał.

Obrazek

Atrakcją był ten samochodzik...młodzież dopływała i zabawa na całego:)

Obrazek

Mama tez miała swoją sesję w wodzie :lol: W takich okolicznościach trzeba korzystać :D

Obrazek

Do obiadku plażowaliśmy,a potem znów obiadek w domku spałaszowaliśmy.
Wieczorem weszłam na pogodę,a tam silne wiatry i ostrzeżenia.Przecież jutro mamy jechać do Komizy,by wypłynąć do Blue Cave.Zaczęłam sobie wyobrażać jak mój M przeżywa katusze na łodzi,poza tym mieliśmy jechać tylko sami.Jakieś złe myśli obleciały mnie dookoła,a jak nam się coś stanie? A może innym razem kiedyś popłyniemy? No trudno zaliczka przepadła.
Zrezygnowaliśmy,trudno,rozsądek zwyciężył :wink:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 14.10.2017 06:51

Za Teplušem też tęsknię bardzo - ale za tym pustym z września.. :P Chociaż ten pokaz salsy o którym kiedyś wspominałaś, hmmm, ciekawie mogło być.

Czy te kiepskie prognozy sprawdziły się? Może trzeba było spytać na miejscu przewoźnika co do stanu pogody i podjąć decyzję? My ,ostatnio we wrześniu też zabookowaliśmy rejs wokół wyspy z wyszynkiem choć pogoda była podejrzana, no i zadzwonili do nas rano z informacją,że kapitan oszacował ryzyko i łódź nie popłynie...
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 14.10.2017 13:05

Kto by pomyślał, że ze zdjęć plaży może gorącem uderzyć po twarzy...
Ślicznie tam!
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 15.10.2017 14:33

Abakus68 napisał(a):Kto by pomyślał, że ze zdjęć plaży może gorącem uderzyć po twarzy...
Ślicznie tam!


Co prawda fotografia to tylko dwa wymiary , ale nasza wyobraźnia pod jej wpływem buduje kolejne . . . i nie tylko wymiary :wink:

Kusicie tym Visem :roll: :oczko_usmiech:


Pozdrawiam
Piotr
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 13.11.2017 10:37

Koleżanko loverosa, prosimy o ciąg dalszy. W celu motywacyjnym wklejam podobiznę niezadowolonego kanclerza Bismarcka.
otto.jpg
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 04.01.2018 21:48

Loveroska, a co to się tu narobiło, że nie skończyłaś jeszcze relacji? Ja tak sobie nadrabiam teraz zaległości, a tu jakiś stop w relacji :D
Piękny ten Vis u Ciebie, dawaj dalej!
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 04.01.2018 22:12

agata26061 napisał(a):Loveroska, a co to się tu narobiło, że nie skończyłaś jeszcze relacji?

Ona tak ma :roll: ale wiem z poprzednich lat że na pewno skończy :D :wink:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 04.01.2018 22:22

Miałyśmy razem na bieżąco wymieniać sie wrażeniami w równoległych relacjach, a tu...cisza :)
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 05.01.2018 09:11

lotnikwsk napisał(a):Ona tak ma :roll: ale wiem z poprzednich lat że na pewno skończy :D :wink:

Miejmy nadzieję. Poprzednie relacje też czytałam, więc myślę, że autorka się zmobilizuje :D
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 11.06.2018 17:03

Wracam dokończyć moją relację z Vis :lol:

Katerina napisał(a):Za Teplušem też tęsknię bardzo - ale za tym pustym z września.. :P Chociaż ten pokaz salsy o którym kiedyś wspominałaś, hmmm, ciekawie mogło być.

Czy te kiepskie prognozy sprawdziły się? Może trzeba było spytać na miejscu przewoźnika co do stanu pogody i podjąć decyzję? My ,ostatnio we wrześniu też zabookowaliśmy rejs wokół wyspy z wyszynkiem choć pogoda była podejrzana, no i zadzwonili do nas rano z informacją,że kapitan oszacował ryzyko i łódź nie popłynie...


Kasia Tepluś nas zauroczył,ale tak jak piszesz tylko przed sezonem albo po.Dało się zauważyć,że w lipcu zaczęli nadciągać z różnych stron świata;)
Co do rejsu to miałam stracha,że młodzież sama została w domu,a rodzice na inne wyspy wypływają,to trochę nieodpowiedzialne :roll:

Abakus68 napisał(a):Kto by pomyślał, że ze zdjęć plaży może gorącem uderzyć po twarzy...
Ślicznie tam!


Gorąco było to fakt:)

piotrf napisał(a):
Abakus68 napisał(a):Kto by pomyślał, że ze zdjęć plaży może gorącem uderzyć po twarzy...
Ślicznie tam!


Co prawda fotografia to tylko dwa wymiary , ale nasza wyobraźnia pod jej wpływem buduje kolejne . . . i nie tylko wymiary :wink:

Kusicie tym Visem :roll: :oczko_usmiech:

Vis to magia,niestety coraz więcej turystów odkrywa tę cudną wyspę.

Pozdrawiam
Piotr


Marsallah napisał(a):Koleżanko loverosa, prosimy o ciąg dalszy. W celu motywacyjnym wklejam podobiznę niezadowolonego kanclerza Bismarcka.

Ciąg dalszy właśnie się pisze;)

agata26061 napisał(a):Loveroska, a co to się tu narobiło, że nie skończyłaś jeszcze relacji? Ja tak sobie nadrabiam teraz zaległości, a tu jakiś stop w relacji :D
Piękny ten Vis u Ciebie, dawaj dalej!


Już jestem,no wiecie życie po prostu i różne zakrętasy po drodze,ale już jesteśmy na prostej:)

lotnikwsk napisał(a):
agata26061 napisał(a):Loveroska, a co to się tu narobiło, że nie skończyłaś jeszcze relacji?

Ona tak ma :roll: ale wiem z poprzednich lat że na pewno skończy :D :wink:


Na pewno,tym bardziej,że 18 Korculę będziemy nawiedzać i chyba wypada zakończyć tę relację.Może mi się uda?

Katerina napisał(a):Miałyśmy razem na bieżąco wymieniać sie wrażeniami w równoległych relacjach, a tu...cisza :)


Cisza wiem,no sorki,nie miałam weny ech;( Jednak postaram się dokończyć...

agata26061 napisał(a):
lotnikwsk napisał(a):Ona tak ma :roll: ale wiem z poprzednich lat że na pewno skończy :D :wink:

Miejmy nadzieję. Poprzednie relacje też czytałam, więc myślę, że autorka się zmobilizuje :D


Autorka powróciła na łono forum,powiem Wam coś tak naprawdę chciałam zapomnieć tymczasowo o forum,nawet zakładkę zlikwidowałam w kompie :oops: W tym roku w planach nie było wyjazdu do Cro. Jednak dosłownie dwa tygodnie wstecz zdecydowaliśmy,że jednak jedziemy chociażby na tydzień.Powinniśmy wybrać miejsce bliższe np Pag,czy KRK,ale ciągnie nas do Korculi,wyspy mają to coś :D

4 lipiec poniedziałek

3 dnia lipca wybraliśmy się całą rodzinką do miasta Vis pochodzić,porozglądać się.Zrobiłam mnóstwo fotek,niestety karta padła i nie mam ani jednego zdjęcia z tego dnia.Na drugi dzień pojechaliśmy z moim M ponownie do Vis,te uliczki mnie chyba przyciągnęły.

Panorama Vis

Obrazek

Parkujemy powóz tuż obok plaży miejskiej.Pogoda piękna,praży już od rana.

Obrazek

Cisza w porcie

Obrazek

Puste uliczki to lubię,przed południem ...

Obrazek

Takie rozwiązanie znalazłam:)

Obrazek

Piękna donica...

Obrazek

Balkon królewny zaklętej ...a gdzie rycerz na koniu? :D

Obrazek

Cisza wszędzie,a koty ucinają sobie drzemkę na zacienionym stole:)

Obrazek

Ogólnie za kotami nie przepadam,wolę pieski małe,ale ten kot był milusi.

Obrazek

Zamawiamy w jednej z kawiarni pyszną kawę...

Obrazek

Obok kawiarni sklep wszystko do domu:)

Obrazek

Po pysznej kawce udajemy się dalej na spacer...

Obrazek

Co kto lubi...

Obrazek

Na tej wyspie 3/4 turystów to Brytyjczycy,takimi oto pojazdami przemierzają kilometry

Obrazek

Jeszcze się kręcimy trochę,ale koło kościoła zawracamy i udajemy się w stronę fortecy mijając po drodze plażę miejską,całkiem sporych rozmiarów...

Obrazek

Bardzo dużo jachtów i jednostek pływających ...

Obrazek

Mijamy hotel,gdzie panuje spory ruch

Obrazek

Mini palemki

Obrazek

Fort George jest naszym celem,pamiętam z relacji to piękne miejsce.

Obrazek

Zamierzamy się przejść na piechotę,idziemy w górę,jednak droga nie ma końca.Pali niemiłosiernie...Zawracamy po auto,podjeżdżamy kawałek dalej i w lasku zostawiamy auto.Dalej na pieszo.Mijamy takie widoki...

Obrazek

Cisza,nic nie jedzie,no może jeden skuter przejechał i koniec...hmm

Obrazek

Obrazek

W końcu jest,ciesze się jak głupia :lol:

Obrazek

Niestety jest po 10,a od 12 otwierają,no trudno nie wejdziemy do środka.W takim skwarze nie będziemy czekać.

Obrazek

Obrazek

Obchodzimy wkoło mury i rozkoszujemy się widokiem rozpościerającym się na morze

Obrazek

Kiedyś tu wrócimy jeszcze...

Obrazek

cdn nastąpi :papa
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 11.06.2018 17:26

Fajnie że jednak wróciłaś na forum
:D super fotki
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 11.06.2018 18:37

Cieszę się, że znowu piszesz :) Odpoczynek od forum jest czasami potrzebny, a nawet wskazany ;)

Nam udało się zobaczyć fort George za drugim razem, bo przy pierwszej wizycie zastaliśmy rezerwację na cały obiekt. Ciekawe, czy Wy tam jeszcze wrócicie (?) :)
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 11.06.2018 22:08

maslinka napisał(a):Cieszę się, że znowu piszesz :)


Również się cieszę :) , zdjęcia piękne 8)

maslinka napisał(a): Odpoczynek od forum jest czasami potrzebny, a nawet wskazany ;)


:mrgreen:



Pozdrawiam
Piotr
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Oddalona Vis,a jakże bliska ... - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone