Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Od Pagu po Dubrovnik, czyli Dalmacja 2013

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Brendy86
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 7
Dołączył(a): 07.03.2013
Od Pagu po Dubrovnik, czyli Dalmacja 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brendy86 » 06.08.2013 07:37

Zasiadam! :D Popatrzę troszkę Twoim "oknem" i naciesze moje oczko :roll:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 06.08.2013 07:37

Witam Was gorąco i bardzo dziękuję za miłe słowa :D

Mervik, oczywiście prześlę namiary.
Nadialena
Cromaniak
Posty: 605
Dołączył(a): 24.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nadialena » 06.08.2013 09:20

Mikromir napisał(a):




Nadialeno, Pag nie aż taki łysy, jak się na pierwszy rzut oka wydaje. W ubiegłym roku popełniłam błąd nie przyjeżdżając tu na dłużej. Na zdjęciu satelitarnym wyspa wydawała mi się goła jak Kornati, a to nie do końca prawda. :)



Wiem, wiem :D Cudnie tam! W tym roku mam nadzieję być tam po raz czwarty. Kocham tą wyspę :hearts:


Pisz i wklejaj duuużo zdjęć!
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 06.08.2013 11:53

Odcinek 3: Jeszcze trochę o Sveti Marko



Przeszukując forum przed wyjazdem znalazłam bardzo mało informacji o tej osadzie. Jakieś zdjęcia 15. południka, plaży, ewentualnie bramy i kapliczki. To miejsce funkcjonuje na forum jako „okolice Bosany”. Bo też o czym tu pisać?

Sv. Marko to po prostu osada luźno rozrzuconych domów letniskowych, mniej więcej od naszej pierwszej od strony Pagu / Sv. Mariji kupki 3 domów do chyba ostatniego Vilca już przy plaży Filino. Jedyne większe skupisko to kilka chałup za bramą z kapliczką, zasługujące może na miano „centrum”. Nie ma tu knajpy albo sklepu. Nie ma lamp ulicznych ani asfaltu. Zadoopie. :hut:

Szutrówka:

Obrazek

Obrazek


Fragment osady widoczny ze szlaku na Sv. Vid:

Obrazek


Brama i domy przy niej:

Obrazek

Obrazek

Różnej maści domy letniskowe:

Obrazek

Obrazek

Domy nawet z jakimiś uprawami: 8O

Obrazek

Stylowe domy chorwackich rycerzy / księżniczek?: :wink:

Obrazek


Ostatni domek chyba Vilca:

Obrazek

I wielkie NIC:

Obrazek

...z widokiem na jeszcze większe NIC:

Obrazek
Ostatnio edytowano 22.05.2014 18:48 przez Mikromir, łącznie edytowano 6 razy
malina1959
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5741
Dołączył(a): 13.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) malina1959 » 06.08.2013 12:32

Mikromir napisał(a):Po prawej stronie plaża wyglądała tak:

A po lewej tak:


Łooooo matko, ale poruszyłaś wspomnienia :wink:

większość plażowania spędziliśmy na tej plaży, a syn z tego kamienia robił chlup do wody :)
Chyba Ci zazdroszczę, że tam byłaś :evil:
:oczko_usmiech:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 06.08.2013 12:37

Malina, nic nie zostaje, tylko tam wrócić :D
Kamienie rzeczywiście były atrakcyjne dla dzieci. Chodziły tam za nie do źródełka wodę pić, przed rodzicami się schować, skakały po nich jak kozice... aż cud, że cało z tego wyszły. :)


A z tą szutrówką to cała historia była...

Przechodziła niestety przed domem, przy którym zaparkowane były też nasze samochody. Ruch nie był wielki – w porze dojazdu i powrotu z plaży parę aut na godzinę przejeżdżało. Większość „wyłapywała” Sv. Marija i południk od strony Pagu, albo Sv. Duh i Filino od Novalji. Nie mniej jednak nasze auta szybko pokryły się kurzem i po tygodniu wszystkie trzy były w tym samym szaro-burym kolorze, bez względu na oryginalny lakier.

No i tymi autami wjechaliśmy potem na wypasioną Makarską Rivierę...
Nasz kolejny gospodarz, z wypucowaną na wysoki połysk białą bryką, proponował nam nawet trochę wody w wiaderku, żebyśmy sobie auto mogli umyć (wkoło roiło się od myjni, ale nie mieliśmy czasu ze względu na napięty plan przygód)... Wtedy mój mąż wypowiedział słowa, które zabrzmiały wprost dumnie:

THIS IS DUST FROM ISLAND PAG!

Obrazek



Któregoś wieczoru na drodze w Sv. Marko pojawiły się quady.

Przejechały dość szybko po domem tylko raz...
Ilija, nasz gospodarz, człowiek gołębiego serca, były wyższy rangą wojskowy oraz stolarz, z różną bronią obeznany, zareagował natychmiast. Na drodze ustawił wielkie donice z charakterze spowalniaczy, a widząc wracające quady stanął na środku drogi, wziął do ręki wielki kamień i wycelował w kierowców... 8O Wyobraźcie sobie ich miny... Po czym Ilija spokojnie wyjaśnił, że tu się nie jeździ quadami... bo małe dzieci są... i w ogóle to niedobrze jest... :boss:

I tym sposobem quady już nie zakłóciły naszego spokoju. :D
Ostatnio edytowano 21.08.2013 00:16 przez Mikromir, łącznie edytowano 2 razy
malina1959
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5741
Dołączył(a): 13.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) malina1959 » 06.08.2013 12:53

Mikromir napisał(a):. Chodziły tam za nie do źródełka wodę pić....


Też korzystaliśmy z tego źródełka :)
A to dowód na wykorzystanie kamora..
Obrazek

Mikromir napisał(a): Nie mniej jednak nasze auta szybko pokryły się kurzem i po tygodniu wszystkie trzy były w tym samym szaro-burym kolorze, bez względu na oryginalny lakier.


skąd ja to znam :)

Ale już się nie wcinam i czekam na cd...
:)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 06.08.2013 13:05

malina1959 napisał(a):większość plażowania spędziliśmy na tej plaży, a syn z tego kamienia robił chlup do wody :)


Gosia, a kiedy tam bywaliście?
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12168
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 06.08.2013 13:14

Mikromir napisał(a): ...była włączona dobrze ukryta opcja makro... :lol:


Bardzo dobre makro Ci wychodzą. :D

Oj dobrze wspominamy Pag :!:

pzdr :wink:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 06.08.2013 13:25

longtom napisał(a):Bardzo dobre makro Ci wychodzą. :D


:oops:
Longtom, jako profesjonalista najlepiej nie patrz na te zdjęcia... :cry:
Tak się cieszyłam na ten aparat, a tu taka wtopa... Wstyd mi... A trzeba było słuchać mojego męża jak mówił: kiedy wszystkie środki zawiodą, przeczytaj instrukcję. :roll:

Daj tu linka do swojej relacji z Pagu, niech wszyscy zobaczą, jak on wygląda nie rozmazany...
madzia828
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 185
Dołączył(a): 02.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia828 » 06.08.2013 14:39

super fotki :wink: my wyjeżdżamy na Pag w sobote do miasteczka Pag. może poszukamy "Waszych" plaż, jak byliśmy ostatnio na Pagu to plażowaliśmy w Dubravie :wink:
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 06.08.2013 14:44

Mikromir napisał(a):Ilja, nasz gospodarz, człowiek gołębiego serca widząc wracające quady stanął na środku drogi, wziął do ręki wielki kamień i wycelował w kierowców... 8O Wyobraźcie sobie ich miny... Po czym Ilja spokojnie wyjaśnił, że tu się nie jeździ quadami... bo małe dzieci są... i w ogóle to niedobrze jest... :boss:

..i w ogóle niedobrze jest.... :lol:
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 06.08.2013 15:48

o, Pag .... znowu Pag :roll:
:)
malina1959
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5741
Dołączył(a): 13.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) malina1959 » 06.08.2013 16:00

Mikromir napisał(a):
Gosia, a kiedy tam bywaliście?


Dawnooo, oj dawno :(
To było sześć lat temu, ale jak zaczęłam czytać Twoją relację i oglądać fotki to wszystko odżyło :)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 06.08.2013 16:07

madzia828 napisał(a):plażowaliśmy w Dubravie :wink:


Dubravę też pamiętam z zeszłorocznej wycieczki. :D Podobne plaże są w Sv. Marija - taki drobny żwir. W Sv. Marko były już nieco większe kamyki, ale też z tych obłych. Polecam zaraz za Sv. Marko plażę Filino, o której będzie w dalszej części relacji. Jak się pójdzie trochę dalej od zejścia, mijając wszystkie śmieci zostawione przez plażowiczów :x , to można sobie wybierać dowolnie: kamyki, żwir, płyty kamienne, ładny piasek. I tłoku nie ma.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Od Pagu po Dubrovnik, czyli Dalmacja 2013 - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone