Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Od Breli az po Tucepi, co wybrac? ... wybralismy Podgore:)

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
yellowrose
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 25.02.2015
Re: Od Breli az po Tucepi, co wybrac? ... wybralismy Podgore

Nieprzeczytany postnapisał(a) yellowrose » 26.02.2015 14:02

Oj zupełnie inna choć niestety wciąż w wielu miejscach, co widać czas tam się zatrzymał. Niestety nie pomogę co do noclegu, bo z racji wygranej wycieczki wczasy organizowane przez biuro podróży. My byliśmy w Albenie, to region typowy dla rodzin z dziećmi, spokój i bardzo czysto. Brakowało jednak tych pięknych widoków, które są w Chorwacji, dla tego tym razem, ten kierunek.
Biorę pod uwagę również inne miejscowości niż Tucepi. Wiem, że na pewno z oglądanych zdjęć podoba mi się Makarska ale jaka miejscowość to się okaże. Baska Voda to też oblegana miejscówka, ale skoro została wybrana po raz kolejny to wnioskuję, że to był strzał w dziesiątkę. Niestety my mamy do dyspozycji tylko sierpień a wtedy największe oblężenie, ceny i skwar
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013
Re: Od Breli az po Tucepi, co wybrac? ... wybralismy Podgore

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 26.02.2015 16:39

Makarska jest z tych miejscowości największa i ma tylu zwolenników co przeciwników. My wybraliśmy Baską Vodę bo chcieliśmy być w miejscu gdzie jest co robić,gdzie można do późna pospacerować,gdzie jest kolorowo gdzie na każdym kroku są lodziarnie,kramiki,restauracje. BV nam to wszystko zapewniła ,coś pięknego wyjść z apartamentu i przed sobą mieć góry a z drugiej strony idziesz sobie i wyłania się błękitny Adriatyk. My byliśmy w lipcu i teraz też w tym miesiącu się wybieramy i faktycznie ludzi było dużo ale my co roku bywamy w Zakopanem i do tłumów jesteśmy przyzwyczajeni. Trasa spacerowa z BV do Breli a z drugiej strony do Promajny to coś o czym nie łatwo się zapomina- te zatoczki,skały,pochylające się drzewa,ten kolor morza. Cała Riviera Makarska jest do siebie podobna a widok gór,morza ,palm robi wrażenie. Jak już pisałem moja żona,która bardzo uwielbia nasz Bałtyk i Rewal bardzo długo nie chciała się dać namówić na ten wyjazd-a to daleko,a to drogo,a to za bardzo gorąco,a to nie ma piasku,a to nie ma widoku na bezkresne morze. Wreszcie jakoś i my postanowiliśmy pobróbować tej Chorwacji- i w ostatnim dniu tak mi powiedziała-po coś mnie tu przywiózł teraz musimy znowu tu wrócić bo jeszcze tyle jest do zobaczenia.
yellowrose
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 25.02.2015
Re: Od Breli az po Tucepi, co wybrac? ... wybralismy Podgore

Nieprzeczytany postnapisał(a) yellowrose » 26.02.2015 20:35

Świetna rekomendacja, to teraz będę się zastanawiać gdzie ruszyć :)
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013
Re: Od Breli az po Tucepi, co wybrac? ... wybralismy Podgore

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 26.02.2015 23:06

Przyznaje,że od jesieni 2013 kiedy zdecydowaliśmy się na urlop 2014 w Chorwacji stałem się trochę uzależniony od tego forum ale okazało się bardzo pomocne. Przeczytałem mnóstwo opisów z podróży po różnych zakątkach tego pięknego kraju i na początek chcieliśmy jechać na Istrię bo to najbliżej ale jakoś nie przypadły nam do gustu plaże aż wreszcie odkryliśmy Makarską Rivierę- tu na początek faworytem była Brela ale to dosyć stroma miejscowość i powrót z plaży z całym majdanem ostro pod górę trochę wystraszył żonę i tak trafiliśmy na Baską Vodę. Długo przed wyjazdem już prawie wszystko o niej wiedziałem a potem to tylko zweryfikowałem osobiście. Przejrzyjcie zdjęcia,filmiki,poczytajcie relacje i na pewno coś odpowiedniego wybierzecie. Jakby co to trochę praktycznych rad mogę udzielić- sam pytałem o różne rzeczy i wiele okazało się bardzo przydatne.
pola84
Croentuzjasta
Posty: 192
Dołączył(a): 22.05.2015
co wybrać-Podace,Podgore a może Zaostrag, Brist lub Zivogost

Nieprzeczytany postnapisał(a) pola84 » 22.05.2015 15:23

Witajcie forumowicze. :D
Podczytuję forum od 2 lat marząc o wyjeździe do Chorwacji.Może uda się w tym roku.Planuję wyjechać 27 czerwca w godzinach porannych-najwcześniej 4 rano.Jedziemy z mężem i 5 letnim synkiem z woj. świętokrzyskiego.
Mam kilka pytań,mam nadzieję,że znajdziecie czas,aby na nie odpowiedzieć.
Mimo to,że czytam forum to mam mętlik ,co do miejscowości.Chcemy jechać do Makarskiej,preferujemy małe miejscowości,bo nie lubimy tłumów-cały czas waham się pomiędzy Podacą ,a Podgorą :?: na forum polecano też Zaostrag,Brist i Zivogost i już naprawdę sama nie wiem.
Chodzi mi też o finanse ,czy te mniejsze miejscowości są rzeczywiście tańsze-chodzi mi o nocleg i o jedzenie w restauracjach.Czy nocleg w Podacy będą tańsze niż w Podgorze, :?:
Jedziemy z 5latkiem i w sumie najważniejsza jest plaża -odpowiednia dla dzieci, no i żeby były miejsca zacienione.

Aha jedziemy w ciemno i tu następne pytanie-czy uważacie,że będziemy mieć problemy ze znalezieniem noclegu :?:

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi i pomoc.
Ryszard_K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 615
Dołączył(a): 27.05.2004
Re: co wybrać-Podace,Podgore a może Zaostrag, Brist lub Zivo

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ryszard_K » 22.05.2015 16:02

Jeśli ma być w miarę spokojnie to na pewno nie Podgora. Ze względu na dziecko , dobrą plażę i cień , polecam Zivogosce Blato .
W pobliżu jest Podgora i Makarska na wypady i zakupy. Po więcej pisz na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
pola84
Croentuzjasta
Posty: 192
Dołączył(a): 22.05.2015
Re: co wybrać-Podace,Podgore a może Zaostrag, Brist lub Zivo

Nieprzeczytany postnapisał(a) pola84 » 22.05.2015 16:13

Ryszardzie bardzo dziękuję za odpowiedź. Poczytam o tej miejscowości.A nie wiesz jak cenowo jest w Zivogosce Blato -chodzi mi o koszt noclegu i posiłków:?: myślisz,że w tej miejscowości nie będziemy mieć problemów ze znalezieniem noclegu w ciemno.Z góry dziękuję za odpowiedz.
Ryszard_K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 615
Dołączył(a): 27.05.2004
Re: co wybrać-Podace,Podgore a może Zaostrag, Brist lub Zivo

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ryszard_K » 22.05.2015 17:28

czy doszedł mój email? wysłałem przez CRO.PL
pola84
Croentuzjasta
Posty: 192
Dołączył(a): 22.05.2015
Re: Od Breli az po Tucepi, co wybrac? ... wybralismy Podgore

Nieprzeczytany postnapisał(a) pola84 » 23.05.2015 08:06

Ryszardzie bardzo dziękuję.
pola84
Croentuzjasta
Posty: 192
Dołączył(a): 22.05.2015
Re: Od Breli az po Tucepi, co wybrac? ... wybralismy Podgore

Nieprzeczytany postnapisał(a) pola84 » 23.05.2015 08:17

Bardzo spodobała nam się Zivogosce Blato.

Czy ktoś może był jeszcze w tej miejscowości :?:

Czy jest jakaś piekarnia,lodziarnia :?: Jak jest z kanjpkami,sklepami :?:

Prawdopodobnie będziemy jechać w ciemno-ze względu na Synka-boję się,że się rozchoruje i stracimy zaliczkę.

Czy jest to realne,że znajdziemy nocleg po koniec czerwca :?:
WIOLAB
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 28.07.2009
Re: Od Breli az po Tucepi, co wybrac? ... wybralismy Podgore

Nieprzeczytany postnapisał(a) WIOLAB » 23.05.2015 13:55

Myslę, że jak najbardziej realne. Ja zawsze wybieram opcję w ciemno, to będzie nasz 6 raz.
BYłam w róznych m-cach VI _XII najłatwiej było w VI.

PS: Rok temu byliśmy w Podgorze
pola84
Croentuzjasta
Posty: 192
Dołączył(a): 22.05.2015
Re: Od Breli az po Tucepi, co wybrac? ... wybralismy Podgore

Nieprzeczytany postnapisał(a) pola84 » 23.05.2015 14:57

Wiola a w jakim terminie w czerwcu jechaliście do Cro,chodzi mi czy na poczatku na koncu czerwca
WIOLAB
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 28.07.2009
Re: Od Breli az po Tucepi, co wybrac? ... wybralismy Podgore

Nieprzeczytany postnapisał(a) WIOLAB » 23.05.2015 21:46

W ubiegłym roku byliśmy samiutkim początkiem lipca, a jesli chodzi o czerwiec to było był ostatni tydz czerwca.
Teraz jedziemy 03 lipca i chyba też do Podgory
pola84
Croentuzjasta
Posty: 192
Dołączył(a): 22.05.2015
Re: Od Breli az po Tucepi, co wybrac? ... wybralismy Podgore

Nieprzeczytany postnapisał(a) pola84 » 25.05.2015 12:16

Czy ktoś był w Zivogosce Blato... :?: :?:

Doradzcie mi-czy lepiej jechać w pt popołudniu lub około południa czy w sobotę rano :?: :?:
Lajne
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 17.08.2011
Co polecacie na początek czerwca?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lajne » 25.05.2015 12:51

Witam,

Na długi weekend czerwcowy wybieramy się samochodem do Chorwacji.
Proszę o polecenie jakiejś miejscowości, gdzie woda w czerwcu powinna być najcieplejsza, można wypocząć i delikatnie się pobawić. Nie chce pustych plaż, ale Makarskiej też nie chce :)

Byłem w Makarskiej, Korcurze, Primosten.

Dziękuję za pomoc.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
Od Breli az po Tucepi, co wybrac? ... wybralismy Podgore:) - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone