Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Od Alto Adige ... do Veneto (Dolomity-Garda-Wenecja)

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 20.10.2010 11:06

Praktycznie po pustych o tej porze ścieżkach, wolniutko spacerujemy robiąc zdjęcia, przystając i kucając by przyjrzeć się jakiemuś nowo "odkrytemu" kwiatkowi lub innej roślince.

Od czasu do czasu zadzieramy głowy by podziwiać wapienno - magnezowe góry.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 20.10.2010 11:38

Uczta dla oczu...
8O

Pozdrawiam,
Wojtek
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 20.10.2010 11:42

Cudowne miejsca, oczywiście pokazałeś je bardzo ładnie na fotkach :)

Pozdrawiam
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 20.10.2010 11:43

Franz napisał(a):Uczta dla oczu...

Też uwielbiam jeziora ... :lol:
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 20.10.2010 11:47

Wojtku ! ...jak już obejdziemy jezioro ... to liczę, że wrzucisz jego zdjęcie z "orlej perspektywy" ...

... a przynajmniej z okolic szczytu Seekofel.

Pamiętam , że masz !

Pozdrawiam
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 20.10.2010 11:49

mariusz-w napisał(a):... i słyszę Gosię!

- Przestań już cudaczyć z tym aparatem !...
... dochodzi w pół do dziesiątej !
- Zmieniaj buty ... pora iść !



Miała rację ... ale wiecie, nowy sprzęt, karta 4 GB ... to jak tu się oprzeć !


Ale się uśmiałam, jakbym kulkę słyszała. Tekst był zazwyczaj trochę inny, "Nic Cię nie obchodzi tylko te zdjęcia i ten aparat, zrobiłabyś w końcu coś" ale ton ten sam.

Miałam dokładnie to samo, pierwsza cyfrowa lustrzanka i 8 GB a w około wszystko takie ciekawe do sfotografowania. Tak mi się wydawało :wink:
Zdradź jakiemu nowemu sprzętowi nie mogłeś się oprzeć?
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 20.10.2010 11:51

No to się zaczęło na dobre.
ŚLICZNIE.
Woda i góry. Mniam mniam.
Masz świetną rękę do ujęć.
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 20.10.2010 11:54

Lidia K napisał(a):
Zdradź jakiemu nowemu sprzętowi nie mogłeś się oprzeć?


Fuji HS 10 ... my tak razem z Piotrkiem, dzięki Leszkowi ... staliśmy się posiadaczami tego wynalazku !

:)

Tak jak wspominasz, lustrzanka to więcej zachodu... a na wakacjach czas tak pędzi !



Crayfish

Dziękuje ! :oops:

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 20.10.2010 11:56 przez mariusz-w, łącznie edytowano 1 raz
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 20.10.2010 11:55

Mariusz - gratulacje, fotki w tym roku jakościowo jak te szczyty :wink: ...hej
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 20.10.2010 11:58

Jacek S napisał(a):Mariusz ......................




:oops:... też bardzo dziękuję !
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 20.10.2010 17:41

weldon napisał(a):
mariusz-w napisał(a): - Przestań już cudaczyć z tym aparatem !...
... dochodzi w pół do dziesiątej !
- Zmieniaj buty ... pora iść !


Oplułem się ... :D :D :D

Nie da się ukryć, że, pod tym względem, miałem lepiej ... :lol:


Lidia K napisał(a):Ale się uśmiałam, jakbym kulkę słyszała. Tekst był zazwyczaj trochę inny, "Nic Cię nie obchodzi tylko te zdjęcia i ten aparat, zrobiłabyś w końcu coś" ale ton ten sam.


Nawiązując jeszcze do fotografowania , my tak jak Wy i Piotrek z córką wybraliśmy się w tym roku z dwoma aparatami. Nowy Fuji i stary HP ... w którym w ubiegłym roku w Austrii "zpsół" się włącz/wyłącz i trzeba było przejść na ręczne sterowanie przy pomocy wykałaczki.

W związku z tym , że opanowaliśmy tę czynność w 100% zabraliśmy HP także w tym roku, aby Gosia też mogła robić zdjęcia ... bo lubi !

I ta cholera ... znaczy się aparat, w czasie naszej wędrówki nad Jeziorem Braies udawał, że nic mu nie jest . Obydwoje zatem mieliśmy zabawę w "uwiecznianiu tego, co najpiękniejsze ... ".

Niestety po powrocie do apartamentu okazało się , że nie tylko to szwankuje w aparacie. Nie znam się na tym... chyba coś z tak zwaną matrycą. Po zgraniu zdjęć do laptopa , pokazały się na nich jakieś dziwne przebarwienia, czerwone kreski w jaśniejszych miejscach itp.

Oto przykład !

1
Obrazek

crop:
Obrazek


2
Obrazek

crop:
Obrazek

3
Obrazek

crop:
Obrazek

Kilka zdjęć uratowaliśmy, znajdą się w relacji.

Ta sytuacja zniechęciła nas do tej "maszyny" ostatecznie.
Niestety ze stratą dla Gosi, a i z moim wkurzeniem na to "pudło".

Gosia w końcu to przebolała i stwierdziła , że właściwie to ma lepiej, bo dysponuje dzięki temu większą ilością czasu na podziwianie widoków.
Ten jej optymizm ... nie do końca mnie przekonał, bo tak jak Piotrek w swej relacji stwierdził ... każdy ma inne "oko".

W dalszej części urlopu dzieliliśmy się tym jednym nowym ... w proporcjach tak 9 do 1.

Ot ... złośliwość rzeczy martwych !
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 20.10.2010 17:48

mariusz-w napisał(a):W dalszej części urlopu dzieliliśmy się tym jednym nowym ... w proporcjach tak 9 do 1.

Nie no, ty to jesteś dżentelmen, jak widzę ...
U mnie, pewnie, byłaby, z przodu, dwucyfrowa liczba :lol:
Albo, nie już wiem, jakbym prowadził ...



A nie, z tym sobie też radziłem ... :?




:D
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 20.10.2010 18:55

Mariusz..
Faktycznie te zdjęcia przebarwione to troszkę takie inne ale nie jest źle. Przecież widać co fotograf chciał uwiecznić. :wink:
Wcześniejsze zdjęcia .... kurde, ładnie tam. :lol:
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 20.10.2010 19:00

mariusz-w napisał(a):..."zepsół" się włącz/wyłącz i trzeba było przejść na ręczne sterowanie przy pomocy wykałaczki.

:lol: :lol: :lol: to musiało fajnie wyglądać. Za dzielność stawiam +5 :lol: :wink:
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 20.10.2010 20:14

mariusz-w napisał(a):Gosia w końcu to przebolała i stwierdziła , że właściwie to ma lepiej, bo dysponuje dzięki temu większą ilością czasu na podziwianie widoków.
Ten jej optymizm ... nie do końca mnie przekonał, bo tak jak Piotrek w swej relacji stwierdził ... każdy ma inne "oko".

W dalszej części urlopu dzieliliśmy się tym jednym nowym ... w proporcjach tak 9 do 1.


Do tego roku zawsze mieliśmy tylko jeden aparat, ale jeździliśmy z kamerą. Paweł zawsze nagrywał, a ja czasami robiłam zdjęcia. Proporcje były na jego korzyść tak 5:1. Oczywiście też dlatego, że w górach na szlakach zawsze byłam wolniejsza i on miał na wszystko mnóstwo czasu.

W tym roku po raz pierwszy robiliśmy zdjęcia dwoma aparatami. Też twierdzę, że każdy ma inny punkt widzenia. Ale z nami jest jakoś inaczej - często nawet nie wiemy wzajemnie kto gdzie robi zdjęcia (zawsze wolniej chodzę i gdzieś się gubię), ale efekt końcowy był zdumiewająco podobny 8O Po kilku dniach robienia podwójnych bardzo podobnych ujęć Paweł zrezygnował z robienia zdjęć canonem. Od tego dnia to on miał więcej czasu na podziwianie widoków niż ja :wink:

A poza tym szkoda, że coś się z aparatem dziwnego stało :(
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Od Alto Adige ... do Veneto (Dolomity-Garda-Wenecja) - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone