Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Od 22.06 niestety pogorszenie pogody:( deszcze

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Badi
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 118
Dołączył(a): 21.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Badi » 12.07.2009 08:58

Wygląda na to, że pogoda będzie ekstra sprawdziłem na accuweather dla Pagu i przez najbliższe kilkanaście dni żadnego dnia poniżej 30 stopni :lol: + zero deszczu. Już mi się micha jarzy na samą myśl... :wink:
MKB
Croentuzjasta
Posty: 241
Dołączył(a): 22.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) MKB » 25.01.2010 08:57

doczytałam do końca...
mam pytanko dla weteranów.
środkowy tydzień czerwca chcę z rodzinką (dwoje dzieci w tym jedno prawie 3latka) spędzić w Chorwacji pod namiotem.

Tylko tydzień... więc myślę sobie że może tym razem gdzieś bliżej - na Pag może?... Tym bardziej że jak dotąd tylko Dalmację zwiedziłam.

Ale jak widzę w czerwcu to większość z was jedzie gdzieś na południe - właśnie do do Dalmacji. Z racji pogodowych przypuszczam.

To jak z tym czerwcem na północy? Co mi radzicie? Terminu zmienić nie mogę - ewentualnie kierunek.

ALe przyznacie tez ze Pag na mokry nie wygląda ;) Ale te bury... Czy one są nieprzewidywalne czy jest jakiś okres bardziej "bury" (czrwiec?!?!?!)[/b]
iro
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 22.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) iro » 25.01.2010 11:02

Trzy razy byliśmy na Istri w czerwcu i tylko 2 dni deszczowe. W tym roku też wyjezdżamy na początku czerwca. :lol:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 25.01.2010 11:07

Czerwiec 2008, dwa pierwsze tygodnie, Makarska Riviera.
Pogoda bardzo przeciętna, jedynie 2 dni pełnego słońca przez cały dzień, poza tym chmury, przelotne opady, burze. Ogólnie nic ciekawego.

Czerwiec 2009 wyspa PAG, prawie 2 tygodnie w pierwszej połowie czerwca.
Oprócz jednego dnia pochmurnego i z opadami na początku, super pogoda, upał, zero wiatru.

Nie ma reguły :roll:
joasiasok
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 249
Dołączył(a): 27.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) joasiasok » 29.01.2010 21:19

koniec czerwca 2008 - przez 2 tyg może 3 chmurki, żar non stop
koniec czerwca 2009- rozczarowanie, pierwszy tydzień wieeeelkie, drugi trochę lepiej
Nie ma reguły. Właściciel appt mówił nam że poprostu mamy pecha, ale zawsze w ciągu miesięcy letnich jest ok. tygodniowe załamanie, i on się cieszył, że to było w czerwcu, bo " tak jakoś głupio by było jakby padało kilka dni z rzędu w lipcu lub sierpniu" Dla nas to była marna pociecha, konsekwencje tej pogody odczuliśmy na własnej skórze, bo córka po kapieli w raczej zimnej wodzie i przy braku słońca ten drugi tydzień spędziła mając zapalenie oskrzeli i wysoką gorączkę.
W tym roku dwa pierwsze tyg lipca. Pożyjemy, zobaczymy.....
Iza&Krzysiek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 117
Dołączył(a): 10.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iza&Krzysiek » 29.01.2010 21:25

2 polowa lipca 2009 Pag - 2 tygodnie upałów, ani jednego dnia deszczu :)

Pozdrawiam :)
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 30.01.2010 17:21

Może się narażę, ale proponuję napisać:

Nie ma reguły

i zamknąć temat :wink:
Wiki2001
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 286
Dołączył(a): 21.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wiki2001 » 30.01.2010 18:15

Pierwsze 2 tygodnie lipca 2008 - upał,upał,upał :lol:
Pierwsze 2 tygodnie lipca 2009 - upał ,upał,upał tylko jednej nocy była ogromna burza ale w dzień upal :lol: :lol: :lol:
eve_malutka
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 19.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) eve_malutka » 18.02.2010 18:24

18-28 Lipiec, żar , żar , żar , wieczorem przeszła burza (bez opadów) na następny dzień woda była tak zimna, ze kąpiących się osób można było na palcach zliczyć ;-)
daro2008
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 176
Dołączył(a): 17.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) daro2008 » 14.06.2010 12:33

Witam.
Przeglądałem ten temat ok. 8 miesięcy temu i niezazdrościłem prognoz dla wyjeżdżających w drugiej połowie czerwca.

Minął rok, mój pierwszy wyjazd za 5 dni, a prognozy jakby skopiowane z ubiegłego roku!!!
Od niedzieli pięć dni deszczu, bardzo nieciekawie, pozostaje mieć nadzieję, że ta prognoza się nie sprawdzi.

Pozdrawiam.
jotusia
Croentuzjasta
Posty: 139
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotusia » 14.06.2010 12:43

daro2008 napisał(a):Witam.
Przeglądałem ten temat ok. 8 miesięcy temu i niezazdrościłem prognoz dla wyjeżdżających w drugiej połowie czerwca.

W drugiej połowie czerwca dokładnie od 22 w zeszłym roku byłam w Zadarze i pogoda była rewelacyjna.
chicago00000
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 18.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) chicago00000 » 14.06.2010 23:32

Witam. Jesteśmy u Medulina i pogoda jest palonka. Tv i gazety nadają, że będzie dobrze. To w końcu jest Hrvatska a nie Polska. Pozdrowionka.
tissaya
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 10.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tissaya » 15.06.2010 06:36

daro2008 napisał(a):Witam.
Przeglądałem ten temat ok. 8 miesięcy temu i niezazdrościłem prognoz dla wyjeżdżających w drugiej połowie czerwca.

Minął rok, mój pierwszy wyjazd za 5 dni, a prognozy jakby skopiowane z ubiegłego roku!!!
Od niedzieli pięć dni deszczu, bardzo nieciekawie, pozostaje mieć nadzieję, że ta prognoza się nie sprawdzi.

Pozdrawiam.


no ja wlasnie tez jestem troche zaniepokojona.. bo akurat na pierwsze dni pobytu przypada.. deszcz ( jade prawdopodobnie na Cres lub Krk ).

W zeszlym roku byla tuz na poczatku wrzesnia i na 6 dni,ktore bylam na Krk, tylko 2 były faktycznie słonecznie. Ale zdarzylo mi sie to po raz pierwszy od 11 lat :)
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 15.06.2010 06:54

Wiesz, tu pod koniec zeszłego tygodnia prognozowano, że od poniedziału będzie lało i temperatura spadnie... póki co jest dokładnie odwrotnie... temperatura (o zgrozo) z każdym dniem wzrasta, a o deszczu mogę tylko pomarzyć...
Moja rada: sprawdź sobie pogodę na 24 h przed wyjazdem (albo nawet w dniu wyjazdu aktualna na tę chwilę, bo przecież minie trochę czasu, nim się tu znajdziesz - co najmniej 12 h...). A w najwyżej prognozy 3-dniowe na stronie http://meteo.hr/index.php (swoją drogą, ciekawe, ile jeszcze razy będę wklejała ten link?.. to hr krajowy zakład meteorologii - zatem źródło naj najbardziej wiarygodne), zakładka "prognoze", "3 dana", na mapce wybierasz region, dalej wyszukujesz miejscowości najbliższej ceowi Twojej podróży...I zanim zaczniesz panikować, nadmienię, że symbol "churka i dwie deszczowe kreseczki" oznacza niewielką ilość deszczu, a z mojego doświadczenia i obserwacji to raczej "możliwość, że deszcz spadnie", czy może właściwie niewielkie prawdopodobieństwo deszczu. Jeszcze w poniedziałek rano w rubryczce na na ten właśnie dzień oglądalam prognozę deszczu..naturalnie nie padało...na dziś też prognoza: rano pochmurno (póki co "blue sky" bez obłoczka), po południu ma być trochę deszczu (napiszę Ci, czy się sprawdziło; ale szczerze wątpię, że "ciałem się stanie").
Oczywiście nie wykluczam, że załamanie pogody może się zdarzyć, naturalnie, że może i być może faktycznie się zdarzy. Ale nie ma sensu zamartwiać się na zapać czymś, co póki co ciągle "patykiem na wodzie pisane", bo może się sprawdzić, a nie musi. Powtórzę po raz 128.. tutaj zdarza się, że pognozy na najbliższe 24 h się nie sprawdzają!
Pozdrawiam
WIOLAB
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) WIOLAB » 15.06.2010 07:20

tissaya napisał(a):
daro2008 napisał(a):Witam.

W zeszlym roku byla tuz na poczatku wrzesnia i na 6 dni,ktore bylam na Krk, tylko 2 były faktycznie słonecznie. Ale zdarzylo mi sie to po raz pierwszy od 11 lat :)


ja też byłam rok temu w Tucepi w tym samym czasie i chyba tylko 1 dzień był deszczowy, wiec jest dobrze i niech gorzej nie będzie :lol:

Pani Kasiu ma Pani całkowitą rację, prognozy długoterminowe to jak wróżenie z fusów, max. 3 dniowe ale czasem to za długo.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogoda i klimat


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Od 22.06 niestety pogorszenie pogody:( deszcze - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone