Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ocena lokalizacji w Breli i Tucepi

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
khml
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 19.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) khml » 10.01.2018 11:46

Zarezerwowaliśmy apartamenty Jadre, Ekonomija 21 /18-30 czerwca 2018/
Jedziemy w dwie rodziny i zależało nam na dość dużych apartamentach z tarasami ale nie w pierwszej linii. My w Ap. nr 3 (4+2) będziemy z dwójką dzieci 12 lat + 22 miesiące + wózek koniecznie).
Szukaliśmy m.in. przez stronę którą podałaś. Wiele już było zarezerwowanych albo ceny nas lekko przerażały 8O a to przecież czerwiec.
Jeszcze w październiku wysłaliśmy 38 zapytań bezpośrednio do właścicieli apartamentów w samym Tucepi.
Odpowiedzi przyszło tylko 19 (nie wiem dlaczego nie wszyscy odpowiadają :cry: ? )
Ponownie po 2 tygodniach poszły zapytania rezerwacyjne do tych, którzy nie odpowiedzieli i nic cisza do dziś :roll:
7 apartamentów było już zarezerwowanych (w tym ten z przejściem podziemnym Nevenka). Pozostało 12, które były wolne i odpowiadały naszym oczekiwaniom lecz cena miała też duże znaczenie. Zdecydowaliśmy się na apartamenty Jadre (90euro)
Oczywiście sprawdzaliśmy jak daleko będzie do plaży i uznaliśmy, że damy radę :lol:
A czy będziemy zadowoleni ? hmm.... oby tak było :lol:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 10.01.2018 19:35

A dlaczego nie chcieliście w pierwszej linii? Pewnie obawialiście się, że będzie głośno? W czerwcu chyba nie ma się o co martwić. My w sierpniu byliśmy w pierwszej linii i naprawdę po 23 wszystko zamierało, a tak naprawdę niewiele było słychać w apartmanie. Moja córcia miała też dokładnie 22 miesiące jak byliśmy w sierpniu w Tucepi.
Ale w sumie, to Ci powiem tak. W którym miejscu w Tucepi byś nie mieszkał, to i tak nie będziesz mieć bliżej do morza niż nad naszym Bałtykiem. Cena 90 eur na 2 rodziny, to bardzo dobra cena, więc nie ma co narzekać. My w sierpniu płaciliśmy 140 eur za 2 rodziny w pierwszej linii i to i tak była dobra cena. Dostawałam oferty nawet po 200 eur za 2 rodziny, więc to już lekka przesada.

Apartamenty wybraliście bardzo ładne, ale z wózkiem będziecie mieć trochę pod górę. Daleko może i nie jest, ale z bambetlami plażowymi, to trasa może być uciążliwa. Dlatego plusem mieszkania w pierwszej linii jest to, że jak czegoś zapomnisz dla dzieciaków, to w każdej chwili możesz się po to wrócić.

Pojedziecie i ocenicie sami. Dla mnie z dwójką dzieci bliskość do plaży jest jednym z głównych aspektów wyboru kwatery. Nie musi być pierwsza linia, ale wolałabym nie przechodzić przez tak ruchliwą ulicę jaką jest jadranka.

Pozostaje mi życzyć udanego urlopu. Daj znać jak tam Wam się Tucepi podobało. Najchętniej relację wrzuć, albo do mnie bezpośrednio na priv opisz Wasze wrażenia.
Pozdrawiam :D
P.S. Oczywiście nie przejmuj się moimi sugestiami w tym momencie, bo apartman już macie zarezerwowany. To były tylko moje odczucia. Oczywiście też nie mówię, że ta Ekonomija to jakaś tragedia, bo tak z pewnością nie było, ale mam po prostu porównanie z tym rokiem i nie zamieniłabym tej pierwszej linii, gdzie apartman już był nadgryziony zębem czasu na jakiś piękny odnowiony gdzieś dalej.
Ale jak to wielu cromaniaków z forum pisało - każdy wypoczywa jak lubi. Może Wam nie będzie przeszkadzała odległość :D
khml
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 19.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) khml » 10.01.2018 21:44

Pierwsza linia zabudowy odpadła na samym początku. Z różnych informacji i relacji wynika, że w Tucepi już w II połowie czerwca jest już sporo turystów i nasze obawy o "nocne życie pod oknami" :wink:
To dopiero drugi wyjazd do Chorwacji więc zapewne nasze uprzedzenia z czasem same się oddalą - a może to jeszcze uraz po pobytach nad naszym morzem :roll:

Jeśli chodzi o cenę to... ech byłbym mega szczęśliwy gdyby to było 90 za dwa apartamenty :lol:
90 euro = jeden apartament 6 osobowy. My będziemy w nim we czworo. Natomiast druga rodzina (5 osób) w drugim apartamencie też za 90 euro.
Co do ofert to najdroższa jaką dostałem za pobyt 12 nocy w II połowie czerwca to 130 euro za 1 rodzinę, a za dwie 250 euro /po uwzględnieniu rabatu/. Aż się bałem zapytać jaki byłby koszt w sezonie 8O
Teraz się zastanawiam jak przygotować się na wyjścia, żeby nie wracać co 20 minut do apartamentu "pod górę" i jak wielka to góra bo zapewniałem "swoich", że tylko w Tucepi i Podgorze jest w miarę płasko :oops:
Ale co tam... damy radę - ważne, że jest dużo miejsca do spacerowania :lol:
Dziękuję za wszelkie informacje i z pewnością po powrocie opisze wrażenia ...na priv ../ :D
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 11.01.2018 12:34

Jeśli chodzi o Tucepi, to tak jak pisałam - życie nocne nie jest odczuwalne w ogóle. Tym bardziej, że np. na ulicy Kamena mało ludzi spaceruje, więc jest cisza jak makiem zasiał, np. tutaj skąd jest kamerka internetowa
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
My mieszkaliśmy w centrum, więc tam jest trochę głośniej - wiadomo, ale gdzieś właśnie na ul. Kamena, to już cisza jak makiem zasiał wieczorami. Raz się tam na spacer zapuściliśmy i tylko jakieś pojedyncze osoby spacerowały. Nie ma się co obawiać tych pierwszych linii bo za taką kasę jaką płacisz, to z pewnością znalazłbyś cos fajnego i w podobnym standardzie, ale to tak na przyszłość Ci piszę. Też tak kiedyś myślałam, że w pierwszej linii to za głośno, ale na szczęście się myliłam. Tucepi płaskie, ale tylko wzdłuż morza... na promenadzie. Jest taki plus, że nie ma schodów, więc wózek da się popchać. Tak jak pisałam, odległość z Ekonomija tez duża nie jest, ale jak się ma porównanie do mieszkania przy samym morzu, to dla mnie korzystniejsza jest właśnie ta druga opcja. Górka pod którą się wchodzi, żeby dostać się na Ekonomija może nie jest jakaś wielka, ale z dziećmi i gadżetami plażowymi może być ciężej.
Dacie radę i sami ocenicie sytuację. Proponuję raz przespacerować się promenadą w stronę Podgory i podpatrzeć sobie te apartmany na tej ulicy. To jest właśnie Kamena. Tam naprawdę jest cicho i spokojnie, a do morza rzut beretem. Z dziećmi to jest naprawdę wygoda :D
khml
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 19.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) khml » 11.01.2018 22:20

Serdecznie dziękuję za wszelkie porady - dla nas są bardzo cenne :smo:
To ciekawe, że z ul. Kamena najmniej właścicieli odpowiedziało na zapytania dotyczące rezerwacji :roll:
Mamy taki plan, żeby na miejscu, na przyszłość coś wyszukać, ale z drugiej strony jest tyle miejsc, które chcielibyśmy jeszcze zobaczyć w Chorwacji, że nie wiem czy trafimy po raz drugi do Tucepi.
Np. będąc w Vodicach i Srimie - "upolowaliśmy" takie dwa miejsca. Do jednego pojechali znajomi w ubiegłym roku i byli mega zadowoleni - może kiedyś tam wrócimy
Wiem , że Ty się po pobycie w 2014 roku "przeprosiłaś" i trafiłaś ponownie do Tucepi, więc nie mówię nie :roll:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 12.01.2018 15:59

No, właśnie ja też się zarzekałam, że nie pojadę 2 razy w to samo miejsce, ale wyszło inaczej. W tym roku chyba znów Makarska Riviera, ale Baska Voda. Chciaż nie mówię, że być może i Tucepi znów się nie powtórzy, bo w Baska Voda jakoś nie mogę fajnego apartmana znaleźć. Bardzo chciałabym na któreś wyspy w końcu pojechać, ale przecież one nigdzie się nie wybierają, więc jeszcze rok, albo 2 na mnie poczekają.
Z kolei powtarzanie miejscówki też ma swoje plusy, bo można okolicę dobrze poznać. Podczas tych ostatnich wakacji w Tucepi jeździliśmy w inne miejsca niż poprzednio, więc fajnie. Jeszcze mi kilka miejsc zostało w okolicach Makarskiej Riviery, które chciałabym zobaczyć, więc może w tym roku się uda :D
khml
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 19.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) khml » 12.01.2018 17:07

Czyli jednak ta Makarska Riviera coś w sobie ma, że tak przyciąga :wink:
Ja też myślałem o wyspach lecz faktycznie nigdzie nam nie uciekną tylko czy za kilka lat będą w "naszym" zasięgu cenowym? :roll:
W tym roku planujesz sierpień ?
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 12.01.2018 19:51

Nie, w tym roku początek lipca. Zawsze byliśmy we wrześniu, a w zeszłym roku druga połowa sierpnia, więc teraz odmiana.
Mnie do Makarskiej Riviery najbardziej przyciągają wzniesienia pasma górskiego Biokovo. Uwielbiam na nie patrzeć. Myślę, że na wyspach trochę brakowałoby mi tej bliskości tych gór. Wiadomo, że wyspy też są górzyste i oferują nie zliczoną ilość pięknych plaż i zatok, a oprócz tego na pewno bardziej senne życie mieszkańców.
A co do cen, to powiem Ci, że troszkę na początku szukałam czegoś na wyspach na ten rok i kilka maili wysłałam, no i okazało się, że wcale jakieś bardzo drogie te apartamenty nie były, ale albo nie pasowała mi miejscowość, bo albo za duża, albo za mała, albo gdzieś daleko od plaży, więc zrezygnowałam. Nie wyobrażam sobie na wakacjach codziennego ładowania się z dziećmi do auta. Jakieś 3-4 wycieczki ok, ale na codzienny dojazd do plaży chyba się nie zdecyduję
khml
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 19.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) khml » 12.01.2018 20:32

Nasz tegoroczny, planowany wyjazd miał być początkowo na przełomie sierpnia/września, ale w 2015 roku byliśmy w drugiej połowie sierpnia, więc tym razem będzie to druga połowa czerwca i mam nadzieje, że to dobry wybór :roll:
Jeśli chodzi o widoki to masyw górski Biokovo, gdzie góry łączą się z morzem to raj dla oczu :lol: - dotychczas tylko w relacjach i na zdjęciach, ale za kilka miesięcy to się zmieni :wink:
Zdecydowanie masz rację. Z małymi dziećmi codzienne dojeżdżanie na odległe plaże może być uciążliwe. Kilka wycieczek na 2 tygodniowy pobyt jak najbardziej. Nasi znajomi z kolei potrafią pojechać do Chorwacji na 10 dni (troje jeszcze małych dzieci 3-7 lat) i mieć kilka noclegów w różnych, często oddalonych miejscach 8O ale w ich przypadku to tzw. "norma" zawsze na walizkach i w ciągłej podróży.
Myślę, że my na wyspy zdecydujemy się jak już będziemy bardziej doświadczonymi Cromaniakami, może na 5 wyjazd :roll:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 12.01.2018 21:06

No, to my w tym roku będziemy mieć szósty wyjazd.
Ale właśnie mi się przypomniała jeszcze jedna rzecz. Jak już będziecie dojeżdżać do Makarskiej Riviery, to warto jest zjechać trochę wcześniej z autostrady, na węźle Sestanovac. Do niedawna to była jedyna opcja, ale powstał niedawno tunel ilija, który pod Biokovem prowadzi turystów (szczególnie nawigacja) na Makarską Rivierę. Radzę jednak zjechać 10 kilometrów wcześniej w tym Sestanovac i zobaczyc te piekne widoki. U mnie w relacji są zdjęcia :D
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.01.2018 21:48

agata26061 napisał(a): Radzę jednak zjechać 10 kilometrów wcześniej w tym Sestanovac i zobaczyc te piekne widoki.
Popieram :!: Mimo zmęczenia warto zjechać, bo widoki zapierają dech... I budzisz się na maxa... Najlepsze widoki są z rana.. W przeciwną stronę nie ma tego efektu....
khml
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 19.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) khml » 14.01.2018 12:11

Dokładnie tak jest zaplanowane :)
Planujemy wyjechać z domu późnym popołudniem (tak jak poprzednio) i zjechać węzłem w Sestanovac na Gornja Brela. Powinniśmy tam dotrzeć około 10:00/11:00 więc będzie na co popatrzeć :lol:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 14.01.2018 14:57

piekara114 napisał(a):
agata26061 napisał(a): Radzę jednak zjechać 10 kilometrów wcześniej w tym Sestanovac i zobaczyc te piekne widoki.
Popieram :!: Mimo zmęczenia warto zjechać, bo widoki zapierają dech... I budzisz się na maxa... Najlepsze widoki są z rana.. W przeciwną stronę nie ma tego efektu....

No, właśnie ja widziałam też tylko rano ten zjazd, ale zastanawiam się, czy zachód słońca nie wyglądałby też interesująco w tym miejscu
paryzanin
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) paryzanin » 14.01.2018 21:08

agata26061 moge prosić o namiary na apartament w tucepi.
Pozdrawiam
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 15.01.2018 13:22

paryzanin napisał(a):agata26061 moge prosić o namiary na apartament w tucepi.
Pozdrawiam


zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link to jest link do mojego apartamentu, ale na tej stronie zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link jest wiecej apartamentów w Tucepi, więc warto tam poszukać również :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
ocena lokalizacji w Breli i Tucepi - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone