Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

OC w mBanku a zielona karta - ku przestrodze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 02.06.2009 18:04

vazyl napisał(a):Masło maślane.


Czyli - FULL HOLESTEROLL!!!

Oj nie zdrowo, nie zdrowo!
szary779
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3135
Dołączył(a): 24.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) szary779 » 02.06.2009 19:50

Mój znajomy ubezpieczał samochód w Liberty i bardzo się zdziwił kiedy otwarła mu się maska w czasie jazdy i zbiła szybę (o stresie nie wspomnę)a w OWU nie było to ujęte więc nici z odszkodowania.Sam również chciałem zmienić ubezpieczyciela na jakiś direct ale po przeczytaniu przestróg ludzi którzy mieli kłopoty z odzyskaniem kasy pozostałem w starym PZU,choć może trzeba czasem trochę poczekać na pieniążki ale nie robią wyimaginowanych problemów.
Piotr D
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 31.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr D » 02.06.2009 21:19

Podstawą jest zrozumieć co oznacza OC :cry:
wodnik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 288
Dołączył(a): 28.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) wodnik » 02.06.2009 21:29

hrehor napisał(a):Ja płacę ubezpieczenie do Cro na 15 dni dla 4 osób w tym 2 dzieci jedno ma gratis w Warcie okolo 145zł plus 20 zł za zieloną kartę.



auto ubezpieczone w Warcie i Zielona Karta ZA DARMO
oraz ubezpieczenie rodziny w Warcie - Warta Travel coś ok. 140 zł.

pozdrawiam
jasneze
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 02.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasneze » 03.06.2009 14:33

szary779 napisał(a):Mój znajomy ubezpieczał samochód w Liberty i bardzo się zdziwił kiedy otwarła mu się maska w czasie jazdy i zbiła szybę (o stresie nie wspomnę)a w OWU nie było to ujęte więc nici z odszkodowania.Sam również chciałem zmienić ubezpieczyciela na jakiś direct ale po przeczytaniu przestróg ludzi którzy mieli kłopoty z odzyskaniem kasy pozostałem w starym PZU,choć może trzeba czasem trochę poczekać na pieniążki ale nie robią wyimaginowanych problemów.


Jesli masz jakies obawy co do ubezpieczenia w dirkctach to jest na to jedna rada, trzeba czytać OWU. Zresztą dotyczy to tak naprawde wszystkich TU. Co do ubezpieczycieli typu DIRECT to nie przesadzajmy. Wiem, bo sam korzystałem z L4 i idzie to szybko, bez potrzeby latania za agentem, no i tanio w porównaniu do innych ofert. A przypadku OC przecież właśnie o to chodzi.
parrot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 219
Dołączył(a): 16.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) parrot » 03.06.2009 20:56

jasneze napisał(a):
No ale jak bierzesz tylko obowiązkowe OC, to tylko trzeba iść tam gdzie jest najtaniej i nie kombinować za dużo.


Qrde - chyba przestanę śledzić swój własny wątek, choć długo zastanawiałem się, czy jest sens go otwierać... czy kolega nie czyta? Przecież właśnie jestem bardzo wyraźnym przykładem zadającym wprost kłam postawionej przez Ciebie tezie! Wziąłem właśnie najtańsze OC, bo mojej szesnastolatki nie ubezpieczy AC ani assistance żadne towarzystwo, więc bez kombinowania miało być najtaniej. A wyszła d..a! Trzeba dopłacić ok. 200PLN za dwutygodniową zieloną kartę...
vazyl
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 15.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) vazyl » 16.06.2009 15:33

parrot napisał(a):Przecież właśnie jestem bardzo wyraźnym przykładem zadającym wprost kłam postawionej przez Ciebie tezie! Wziąłem właśnie najtańsze OC, bo mojej szesnastolatki nie ubezpieczy AC ani assistance żadne towarzystwo, więc bez kombinowania miało być najtaniej. A wyszła d..a! Trzeba dopłacić ok. 200PLN za dwutygodniową zieloną kartę...

Ale przecież nie jedziesz pierwszy raz do Chorwacji, jak i nie pierwszy raz kupujesz OC. Przecież wystarczy zapytać u ubezpieczyciela na jakich zasadach wydają ZK. Ja dopłacam 10pln.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.06.2009 16:03

Przez lata "dopłacałem" do PIZETJU, ale mi się znudziło. Od 2 lat Hestia w pakiecie z ubezpieczeniem mieszkania - kilkaset złotych oszczędności. Zielona karta za dodatkowe 5 złotych. Radze zerknąć na oferte tej firmy.
parrot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 219
Dołączył(a): 16.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) parrot » 16.06.2009 16:41

vazyl napisał(a):Ale przecież nie jedziesz pierwszy raz do Chorwacji, jak i nie pierwszy raz kupujesz OC. Przecież wystarczy zapytać u ubezpieczyciela na jakich zasadach wydają ZK. Ja dopłacam 10pln.


Jasne, ale :

1. Pierwszy raz jadę do Czarnogóry - do Chorwacji ZK nie jest potrzebna
parrot napisał(a):Zamarzyła mi się podróż do Czarnogóry, BiH, Serbii - więc niezbędna jest zielona karta.

2. Pierwszy raz spotykam się z sytuacją, że do wykupionego OC zielonej karty nie dostanę wcale - po prostu mDirect nie oferuje takiego ubezpieczenia
3. Teraz już wiem, że nie tylko wystarczy zapytać - koniecznie trzeba zapytać; do głowy mi natomiast nie przyszło, że z ZK może być jakikolwiek problem

Jak w tytule - ku przestrodze - post napisałem dla tych, którzy podobnie jak ja nie spodziewają się tej natury kłopotów - by właśnie mogli "po prostu zapytać", zanim problem się pojawi.

Vazyl - jeśli już mnie pouczasz - postaraj się najpierw przeczytać ze zrozumieniem... bez urazy.


jasneze napisał(a):Jesli masz jakies obawy co do ubezpieczenia w dirkctach to jest na to jedna rada, trzeba czytać OWU


Nieprawda - przeczytaj ponownie mój post, potem OWU w mDirect - nie ma w nich (OWU) ani słowa na temat ZK. Zgodnie z przepisami - jak dowiedziałem się w nadzorze ubezpieczeń, nie muszą takiej informacji umieszczać. Ergo - nic Ci nie da nawet najdokładniejsze przeczytanie OWU, jeśli sam nie wpadniesz wcześniej na to, o co powinieneś zapytać.
noyle
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 08.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) noyle » 17.06.2009 14:53

woka napisał(a):......... dopisuję ( jako, że temat nie jest mi obcy).
Najbardziej "ludzkie" jak na nasze warunki i przyzwyczajenia ubezpieczenie oferuje właśnie PZU.
Inni może i mają "tańsze" jednak taniej ponieważ gwarantują mniej.
Dla "tyranów pracy" polecam żmudną pracę jakim jest zestawienie ofert i cen. Fakty same mówią za siebie.
.


Widziałem rachunek wyników PZU chyba za rok 2007 lub wcześniej
składki 4 mld
wypłata odszkodowań- 270 mln
koszty akwizycji 300 mln
koszty zarządu 300 mln
1 mld dolarów zysku to jednak można taniej

Ja na szczęście już dawno od nich uciekłem
Ostatnio z jednym samochodem przeniosłem się do Commercial Union teraz aviva czy coś takiego.
I na dzień dobry 1500 w kieszeni, zadzwoniłem przysłali zielona kartę.
A jak szkodę zgłosiłem w środę przed Bożym Ciałem
to w poniedziałek miałem już wymienioną szybę.
W PZU to bym jeszcze czekał na rzeczoznawce.
Nie wiem jak inne szkody likwidują ale dla mnie szok
bez gadania, zbędnego zwlekania po 20 minutach od zgłoszenia już było wszystko ustalone.
piotr gd
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 26.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr gd » 18.06.2009 15:12

Ja też mam ten sam problem - ubezpieczenie mDirect - BRE Ubezpieczenia. Najtańsza oferta, jaką znalazłem na okres do 30 dni to PTU - 200 zł.
Kwiotek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 19.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kwiotek » 18.06.2009 17:23

mDirect chodzi na psy nawet nie chcieli mi ubezpieczyć auta bo nie było dokładnie takiego samego jak oni mieli na liście, więc im podziękowałem.
We wrześniu drugie auto też przenoszę do A.A (bez reklamy)
jasneze
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 02.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasneze » 22.06.2009 14:34

parrot napisał(a):2. Pierwszy raz spotykam się z sytuacją, że do wykupionego OC zielonej karty nie dostanę wcale - po prostu mDirect nie oferuje takiego ubezpieczenia

No faktycznie, to przegięcie, bo z tego co się orientuję, to ZK jest standardem. Tam gdzie ja jestem, czyli w L4, dostejesz ją za darmo w ramach OC.
Idzik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 196
Dołączył(a): 08.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Idzik » 31.05.2010 09:54

Zakupilem też w Mbank-u ubezpieczenie i wczoraj babka na infolini mnie utwierdzila że wogóle takie cos jak ZK mi sie nie należy.

Dobra jeszcze uzyskalem bezpośredni kontakt z Mbankowymi Ubezpieczeniami: 224447000

Tam pani szybciutko -jak tylko wspomnialem o ZK- zlecila wysylkę na mój adres i się zdziwila pytaniem czy odplatnie. Powiedziala że moglem przy podpisywaniu umowy zlecić wysylke.


USPOKOILO MNIE to troche 8) :wink:
jacaj
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 102
Dołączył(a): 14.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacaj » 27.08.2014 20:19

Chciałem założyć nowy wątek, ale skoro jest o mbanku i mdirect to odświeżę...
Niestety, sprawa jest nadal aktualna!!
W tym roku potrzebowałem ZK. Przekonany o tym, że jest ona dostępna wszędzie, jeśli nawet niewydawana od razu razem z polisą, to od ręki w razie potrzeby - dzwonię na infolinie, gdzie i jak mogę odebrać.
I tu ZONK bo ZK nie ma w ofercie i nie można jej otrzymać, nawet za opłatą. Sprawdzam jeszcze konsultanta online na www i potwierdza.
Co gorsza, praktycznie w żadnym TU nie można nabyć ZK jeśli OC jest w innym TU. Tam gdzie można, a naprawdę tych towarzystw jest niewiele taka karta może kosztować nawet 400-500zł!!
Mi znajoma znalazła za 160zł. Podszedłem jeszcze do dwóch takich multikiosków w Leclercu, w jednym nie ma, w drugim miła Pani mi znalazła jedyne i to za 120zł, ważna 1 miesiąc
Mam nadzieję, że nie zostanie to uznane za reklamę ?? ;) Towarzystwo to BTA - jakas łotewska firma, z siedzibą w Warszawie.
Jeśli ktoś wie o tańszej propozycji to niech się podzieli wiedzą ;)

Czytałem przed wyjazdem wątki o ZK i pojawiały się tam relacje że można kupić na granicy BiH (np. za 15 Euro na 7 dni) ,ale wolałem nie ryzykować, i w panice nie szukać punktów na granicy. Poza tym z tego co wiem w systemie ZK nie ma okresu 7 dni, może być 14 albo 30, ale gdyby to była prawda to i tak potrzebowałbym dwie takie karty, wolałem więc załatwić to w kraju i mieć z głowy
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
OC w mBanku a zielona karta - ku przestrodze - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone