Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

OC w mBanku a zielona karta - ku przestrodze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
rafcio_102
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 07.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafcio_102 » 01.06.2009 18:43

A ja po wielu latach w PZU wykupiłem ubezpieczenie w AXA. I nie zgodzę się, że różnica niewielka. OC, AC, NW, ZK ok. 500 zł na korzyść AXA. A to już warto, prawda?
Piotr D
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 31.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr D » 01.06.2009 18:50

mam OC w Liberty, ZK gratis , taniej i lepsze warunki niż w PZU(zdziercy!!!!)
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 01.06.2009 20:28

My tez bylismy zaskoczeni jak przyszło nam wykupywac OC i AC i inne takie. Myslimy stare poczciwe PZU drogie - poszukamy gdzie indziej .
Ale te tańsze miały haczyki, a to uszkodzen przez grad nie uznawali (a ostatnio jaja kurze z nieba padały), a to cos z pożarem czy kradzieżą nie tak. Z tych ktore miały w ofercie to o co nam chodziło rózniły sie max 50zł na rok a i PZU nie było najdroższe. Pozostalismy przy PZU. No i jak sie teraz okazało zielona karta za darmo.
Ps. Link4 tez ma za darmo dla tych co maja OC u nich.
parrot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 219
Dołączył(a): 16.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) parrot » 01.06.2009 20:39

maciej1969 napisał(a):Mam ubezpieczone auto w mBanku... a właściwie to w Benefii, bo mBank jest tylo pośrednikiem.


I tu jest pies pogrzebany - moje to (jak napisałem) mDierect, oferowane przez BRE Ubezpieczenia - i przed tym właśnie przestrzegam.
fota
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 586
Dołączył(a): 04.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) fota » 01.06.2009 20:43

parrot napisał(a):
Krystof napisał(a):nie kumam ... zielona nie jest bezpłatna???



"zielona" nie jest bezpłatna. Przynajmniej nie w mBanku. Mało tego - mBank w ogóle jej nie wydaje - nawet odpłatnie. Niektóre towarzystwa dają ją w pakiecie z OC za niewielką odpłatnością - np. 20pln, inne zupełnie gratis - tylko nie mBank. Dlatego napisałem tę przestrogę, by nikt ponownie się nie naciął jak ja.

Dzięki za rady - poszukam jakiegoś brokera, może co poradzi.

janniko - odpowiedź poszła :)



Hej!
Czytam to co piszesz, i powiem Ci, że chyba troszeczkę wszystko uogólniasz... Napisz dokładnie kto Cię ubezbiecza. Też mam ubezpieczenie ZAWARTE PRZEZ mBank, ale z Benefią. Zieloną kartę dostałem ZA DARMO po wykonanym telefonie do Benefii. Nie chę broń boże, zebyś pomyślał, że się Ciebie czepiam :D ale napisz która firma Ciebie ubezpieczyła, warto sie takich pacanów wystrzegać :twisted:

Pozdrówka :papa:
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 01.06.2009 20:44

Piotr D napisał(a):mam OC w Liberty, ZK gratis , taniej i lepsze warunki niż w PZU(zdziercy!!!!)


... 8O 8O 8O obyś nie musiał sprawdzić tego na własnej skórze.
Zaręczam .... będziesz pisał dokładnie odwrotnie.
Czytaj OWU .... czytaj. Jestes w błędzie tzn. dałeś się nabrać na reklamę. Z tego co ja z kolei czytałem ... Liberty jest na krawedzi "przekrętu", jak to "hamerykanie".
fota
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 586
Dołączył(a): 04.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) fota » 01.06.2009 20:45

już wiem wszystko... mDirect...
Fuzi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 136
Dołączył(a): 04.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fuzi » 02.06.2009 07:54

Piotr D napisał(a):mam OC w Liberty, ZK gratis , taniej i lepsze warunki niż w PZU(zdziercy!!!!)


Radził bym powstrzymać się z tą euforią - oczywiście nie ma nic lepszego niż 400 zł które zostaje na ręku przy kasie po opłaceniu pakietu ubezpieczeń, ale to tylko złudzenie. Mój znajomy niedawno wraz z rodziną wracał z Włoch w Austrii auto odmówiło posłuszeństwa miał wykupione autocasco więc tragedii nie ma. Po chwili przyjechała austriacka laweta załadowała samochód i ... i tyle ! Okazało się że jego ubezpieczenie to jakaś tańsza wersja autocasco i jedyne co może zrobić to zabrać kierowcę do kabiny - ale dla rodziny nie było już miejsca. Żona wraz z dwójką dzieci musiała zostać na stacji i czekać aż naprawią samochód. Na szczęście usterka była banalna usunięta przez serwis w 2 godziny. Znajomy odebrał auto dojechał do stacji i mógł wrócić do kraju. Jeżeli auto wymagało by dłuższego postoju w serwisie trzeba by było zorganizować osobny transport do zwiezienia rodziny . Oczywiście należy sobie dodać dramaturgię jaka zawsze towarzyszy przy tego rodzaju przypadkach nie piszę również o ilości wydzwonionych minut do polskiego przedstawiciela firmy ubezpieczeniowej i nerwów kiedy widzimy jak nasi najbliżsi muszą zostać na jakimś odludziu bo nie ma dla nich miejsca w samochodzie. Nie piszę nazwy firmy ubezpieczeniowej bo nie chcę wywołać burzy w tym temacie, chcę tylko zwrócić uwagę na to o czym piszą pozostali użytkownicy forum. Czytajmy dokładnie warunki ubezpieczeń i pytajmy się o szczegóły dotyczące naszej polisy. Warto pamiętać ludowe przysłowie że tanie mięso psy jedzą.

Pozdrawiam wszystkich i życzę szczęśliwej podróży !
vazyl
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 15.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) vazyl » 02.06.2009 08:51

Proza zycia. OC ma być jak najtańsze, ale inne opcje (NW, AC, Assitance) już nie, bo właśnie tymi innymi opcjami ratujemy nasz własny tyłek.
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 02.06.2009 09:45

vazyl napisał(a):Proza zycia. OC ma być jak najtańsze, ale inne opcje (NW, AC, Assitance) już nie, bo właśnie tymi innymi opcjami ratujemy nasz własny tyłek.


Amen ..... czyli sama prawda.
Szkoda tylko, że wiele osób daje się naciągać na uroki reklamy i błędnie myśli ...... że zaoszczędziło. ( na dodatek trąbia o tym na prawo i lewo jacy to ONI zapobiegliwi) :wink:
Owszem, zaoszczędziło jednak pod warunkiem, że w okresie ubezpieczenia nic się nie wydarzyło. Jednak przyjmując taki bieg - po co się ubezpieczać.
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 02.06.2009 09:50

A może by tak ubezpieczyć się w Libertas-AutoMaryja!?

Ponoć w przypadku zejścia śmiertelnego poza granicami Polski gwarantują darmowe lawetowanie pod drzwi św. Piotra.
Ale dalej to już trzeba samemu sobie radzić.

Rodzina, która ewentualnie przeżyje ma zagwarantowane darmowe nieszpory w intencji poszkodowanego oraz odpust przez trzy nowenny.

Aha.. i za szczególną opłatą gwarantuje się przewóz zwłok do kraju w trumnie obitej moherem.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 02.06.2009 09:53

janniko napisał(a):A może by tak ubezpieczyć się w Libertas-AutoMaryja!?

Ponoć w przypadku zejścia śmiertelnego poza granicami Polski gwarantują darmowe lawetowanie pod drzwi św. Piotra.
Ale dalej to już trzeba samemu sobie radzić.

Rodzina, która ewentualnie przeżyje ma zagwarantowane darmowe nieszpory w intencji poszkodowanego oraz odpust przez trzy nowenny.

Aha.. i za szczególną opłatą gwarantuje się przewóz zwłok do kraju w trumnie obitej moherem.

Grubo tu widzę....kto Cię dziś tak wk...?
Adam,K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1890
Dołączył(a): 25.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam,K » 02.06.2009 12:25

JacYamaha napisał(a):Mam w Generali i ZK gratis.

Ja i Adam Małysz też mamy w Generali :lol: :lol: :lol: wczoraj odebrałem ZK.
jasneze
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 02.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasneze » 02.06.2009 13:55

woka napisał(a):
vazyl napisał(a):Proza zycia. OC ma być jak najtańsze, ale inne opcje (NW, AC, Assitance) już nie, bo właśnie tymi innymi opcjami ratujemy nasz własny tyłek.


Amen ..... czyli sama prawda.
Szkoda tylko, że wiele osób daje się naciągać na uroki reklamy i błędnie myśli ...... że zaoszczędziło. ( na dodatek trąbia o tym na prawo i lewo jacy to ONI zapobiegliwi) :wink:
Owszem, zaoszczędziło jednak pod warunkiem, że w okresie ubezpieczenia nic się nie wydarzyło. Jednak przyjmując taki bieg - po co się ubezpieczać.


No ale jak bierzesz tylko obowiązkowe OC, to tylko trzeba iść tam gdzie jest najtaniej i nie kombinować za dużo. Ja wziąłem na Opla Vectrę B OC w Link 4 i nie żałuję. 586 złotych mi wyliczyli, z 40 procentami zniżek. Przy okazji upust za niemiecką markę mojego auta. Brat teraz chce kupić 80-tkę i też pewnie do nich przejdzie.
vazyl
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 15.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) vazyl » 02.06.2009 17:28

jasneze napisał(a):
vazyl napisał(a):Proza zycia. OC ma być jak najtańsze, ...


No ale jak bierzesz tylko obowiązkowe OC, to tylko trzeba iść tam gdzie jest najtaniej i nie kombinować za dużo.


Masło maślane.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
OC w mBanku a zielona karta - ku przestrodze - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone