Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Obwodnica Budapesztu

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Piotr53
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 28.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr53 » 02.09.2010 12:48

Może to dziwnie zabrzmi (nie bardzo chce mi się w to wierzyć) ale czy na wyjazd do Chorwacji potrzebna będzie zielona karta??? wykupiona jeszcze w Polsce? Zaznaczam, że nie mam zamiaru wyjeżdżać poza teren Chorwacji. Jedziemy tam docelowo przez Słowację, Węgry wracamy tą samą drogą. Taką informację dzisiaj przekazała mi osoba która nie tak dawno wróciła z Chorwacji.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107647
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.09.2010 12:51

Piotr53 napisał(a):Może to dziwnie zabrzmi (nie bardzo chce mi się w to wierzyć) ale czy na wyjazd do Chorwacji potrzebna będzie zielona karta??? Taką informację dzisiaj przekazała mi osoba która nie tak dawno wróciła z Chorwacji.


Dopytaj jaką drogą ta osoba jechała. I zajrzyj do FAQ.
Piotr53
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 28.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr53 » 02.09.2010 18:12

Janusz Bajcer napisał(a):
Piotr53 napisał(a):Może to dziwnie zabrzmi (nie bardzo chce mi się w to wierzyć) ale czy na wyjazd do Chorwacji potrzebna będzie zielona karta??? Taką informację dzisiaj przekazała mi osoba która nie tak dawno wróciła z Chorwacji.


Dopytaj jaką drogą ta osoba jechała. I zajrzyj do FAQ.



Jechali przez Czechy, Węgry
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107647
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.09.2010 18:37

Piotr53 napisał(a):Jechali przez Czechy, Węgry


Zielona karta już dawno na przejazd przez te kraje nie jest potrzebna :!:
Piotr53
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 28.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr53 » 02.09.2010 18:41

Janusz Bajcer napisał(a):
Piotr53 napisał(a):Jechali przez Czechy, Węgry


Zielona karta już dawno na przejazd przez te kraje nie jest potrzebna :!:


Tak tęż myślałem, tylko ta osoba uparła się, że muszę wykupić :-) Nie wiem dlaczego. Może zasugerowała się tym, że w drodze powrotnej wjechali na kilka godzin do BiH. I tam kazano im wykupić.
Nieważne. dzięki za poświęcony czas :-)
Pozdrawiam
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107647
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.09.2010 19:20

Piotr53 napisał(a): Może zasugerowała się tym, że w drodze powrotnej wjechali na kilka godzin do BiH. I tam kazano im wykupić.


No i wszytko jasne - na wjazd do BiH od strony Chorwacji i Węgier zielona karta potrzeba.
Piotr53
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 28.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr53 » 28.09.2010 10:58

Witam
Janusz dzięki za podpowiedź z tym zjazdem w okolicach Godolo. Zjazd jest, trzeba tylko być uważnym. Wyjeżdża się z zza wzniesienia i terenu zalesionego na górkę a tuż za niż pięknien oznakowane są zjazdy właśnie na Godolo i na drogę łączącą się z M0 (jeśli dobrze pamiętam to E31). Wycina się dodatkowo może nawet kilkanaście kilometrów. Droga betonowa, równa, ruch niewielki. Co do zjazdu z M0 na M7 to faktycznie :-)))) ja też z uwagi na roboty drogowe przestrzeliłem go. Trzeba zwolnić i naprawdę uważać aby go nie ominąć.
Pozdrawiam
wskalski
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 29.09.2009
obwodnica i zielona karta

Nieprzeczytany postnapisał(a) wskalski » 16.10.2010 11:41

wracałem z CRO dwa dni temu, ani w tamtą stronę ani z powrotem nie trafiłem na obwodnicę Budapesztu - tak świetnie jest oznakowana... ale w centrum (godz.13sta) ruch niewielki więc być może tranzyt został skutecznie wyprowadzony... odnośnie zielonej karty (w BIH) to do przejazdu do Dubrovnika nie potrzebna natomiast na wjazd do Medugorje to musiałem wykupić
Piotr53
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 28.07.2010
Re: obwodnica i zielona karta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr53 » 16.10.2010 16:24

wskalski napisał(a):wracałem z CRO dwa dni temu, ani w tamtą stronę ani z powrotem nie trafiłem na obwodnicę Budapesztu - tak świetnie jest oznakowana... ale w centrum (godz.13sta) ruch niewielki więc być może tranzyt został skutecznie wyprowadzony... odnośnie zielonej karty (w BIH) to do przejazdu do Dubrovnika nie potrzebna natomiast na wjazd do Medugorje to musiałem wykupić


Po pierwsze z jakiej miejscowości w Polsce jechałeś. Po drugie załączam link http://tiny.pl/h938h z wyznaczoną trasą obwodnicą M0. Jest jeszcze skrót (nowo otwarty w sierpniu) przy zjeździe do miejscowości Godolo:
http://commondatastorage.googleapis.com/static.panoramio.com/photos/original/38698038.jpg
porto
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 256
Dołączył(a): 30.04.2008
Re: obwodnica i zielona karta

Nieprzeczytany postnapisał(a) porto » 17.10.2010 11:43

Piotr53 napisał(a):
wskalski napisał(a):wracałem z CRO dwa dni temu, ani w tamtą stronę ani z powrotem nie trafiłem na obwodnicę Budapesztu - tak świetnie jest oznakowana... ale w centrum (godz.13sta) ruch niewielki więc być może tranzyt został skutecznie wyprowadzony... odnośnie zielonej karty (w BIH) to do przejazdu do Dubrovnika nie potrzebna natomiast na wjazd do Medugorje to musiałem wykupić


Po pierwsze z jakiej miejscowości w Polsce jechałeś. Po drugie załączam link http://tiny.pl/h938h z wyznaczoną trasą obwodnicą M0. Jest jeszcze skrót (nowo otwarty w sierpniu) przy zjeździe do miejscowości Godolo:
http://commondatastorage.googleapis.com/static.panoramio.com/photos/original/38698038.jpg


A czy to jest tylko obwodnica na mapie, czy już istnieje ??? Jechałeś M0 całą długością, są remonty, czy jest już otwarta w całości. Pytam, bo są różne opinie... Jedni piszą, że się nie opłaca, kto inny, że jedzie się bez problemów. Wracałem końcem lipca przez centrum i niestety ponad 1,5h jazdy.

Pozdrawiam.
Piotr53
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 28.07.2010
Re: obwodnica i zielona karta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr53 » 17.10.2010 21:38

A czy to jest tylko obwodnica na mapie, czy już istnieje ??? Jechałeś M0 całą długością, są remonty, czy jest już otwarta w całości. Pytam, bo są różne opinie... Jedni piszą, że się nie opłaca, kto inny, że jedzie się bez problemów. Wracałem końcem lipca przez centrum i niestety ponad 1,5h jazdy.

Pozdrawiam.[/quote]

Jechałem we wrześniu. 4-go do Chorwacji, 12 do Polski. Skrót przy Godolo został otwarty w sierpniu. Mogłeś o nim nie wiedzieć. Zresztą i tak byś nim nie pojechał. Nie był jeszcze oddany. Na mapach ja jeszcze nie widziałem trasy E31 (Godolo - M0). M0 owszem jest na mapach, ale nie w całości.
Proponuję ci przeglądać taką mapę:

www.maps.google.pl

Wpisujesz trasę od - do. Wyznacza ci trasę a na niej jak "najedziesz" sobie kursorem na trasę możesz ją przeciągać i wyznaczać dowolną drogę jaka ci pasuje. Z boku będziesz miał podaną długość trasy i jej opis.

Obwodnica istnieje w rzeczywistości. Jest otwarta na całej swojej długości. Przy zjeździe musiałem tylko uważać bo jeszcze trwały małe roboty drogowe a i tak przestrzeliłem zjazd. Nie było to problemem. Za może 2 km. byłem już na M7 i śmigałem w kierunku Balatonu.
Owszem, opinie są różne. Jednym skraca, jednym wydłuża drogę. Wszystko zależy od ciebie. Chcesz jechać obwodnicą to jedziesz. Chcesz jechać przez Budapeszt też jedziesz. Ale w tej drugiej wersji nie masz żadnej pewności że trafisz na spokojny przejazd (bez korków) przez miasto. Ja jechałem z Lublina przez Koszyce, Miszkolc do Splitu i wiedziałem wcześniej (dzięki forum) o zjeździe na Godolo (na drogę E31) w kierunku M0 i dalej na M7. Drogę powrotną pokonałem w takiej samej konfiguracji czyli obwodnicą najpierw z M7 - M0 - E31 - M3 do Lublina. jechałem bez problemów, bez korków, bez ruchu wahadłowego itd. Na całej długości obwodnicy nie było dużego ruchu ani żadnych innych niespodzianek. Wszystko odbyło się bezproblemowo.
W razie pytań pisz. Postaram się odpowiedzieć szczegółowo na ile będę potrafił.
Pozdrawiam
Piotr
Tygrys
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 254
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tygrys » 18.10.2010 00:19

Panowie :) przecinka koło Godolo to M31 a nie E31.
Jak można nie trafić na obwodnicę M0 ? a no można. jadąc od Miszkolca można zjechac na M31 koło Godolo to jest jakiś ok. 27 kilometr M3. Jeżeli pominiesz ten zjazd nastepny jest na ok.13 kilometrze M3 - droga przed tym zjazdem robi sie bardzo szeroka - ale jezeli ktoś i to przeoczy i jedzie do końca M3 to ląduje w Budapeszcie.
W drodze powrotnej gdy tylko zobaczymy zjazd na miasto Erd to już trzeba trzymać sie prawego pasa bo za ok 1 kilometr już jest zjazd na obwodnice i to jest jakis 17-18 kilometr M7- przejedziesz ten zjazd lądujesz w Budapeszcie.

oby do następnego lata :)
Piotr53
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 28.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr53 » 18.10.2010 12:00

Tygrys napisał(a):Panowie :) przecinka koło Godolo to M31 a nie E31.
Jak można nie trafić na obwodnicę M0 ? a no można. jadąc od Miszkolca można zjechac na M31 koło Godolo to jest jakiś ok. 27 kilometr M3. Jeżeli pominiesz ten zjazd nastepny jest na ok.13 kilometrze M3 - droga przed tym zjazdem robi sie bardzo szeroka - ale jezeli ktoś i to przeoczy i jedzie do końca M3 to ląduje w Budapeszcie.
W drodze powrotnej gdy tylko zobaczymy zjazd na miasto Erd to już trzeba trzymać sie prawego pasa bo za ok 1 kilometr już jest zjazd na obwodnice i to jest jakis 17-18 kilometr M7- przejedziesz ten zjazd lądujesz w Budapeszcie.

oby do następnego lata :)


Przepraszam drobna pomyłka literowa. Oczywiście M31.
Dżejan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 24.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 14.06.2014 19:02

automapa pokazuje, że M0 jest skończona

Obrazek

może ktoś to potwierdzić?
Piotr53
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 28.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr53 » 14.06.2014 23:37

POTWIERDZAM M 0 jest skończona !!!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Obwodnica Budapesztu - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone