Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
BRACEK
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 23.11.2010
Re: Dojazd do CRO i utrudnienia 2017 - konkrety.

Nieprzeczytany postnapisał(a) BRACEK » 21.05.2017 16:13

Witam,
Mam pytanko w sprawie drogi E95 od Ptuj do granicy z HR. Jechałem tam w 2016, Słoweńcy rozpoczęli remont drogi a raczej budowę autostrady. Czy ktoś z Was jechał tą drogą, nadal ruch odbywa się 1 pasem?
Pozdrawiam
Bracek
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 21.05.2017 18:40

Jest trochę wcześniej.....
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 21.05.2017 19:57

paulr napisał(a):Jest trochę wcześniej.....


Tak jest. Poświęć z 10 minut na przeczytanie kilku postów ...
kobrat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 558
Dołączył(a): 21.01.2013
Re: Dojazd do CRO i utrudnienia 2017 - konkrety.

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobrat » 22.05.2017 14:51

BRACEK napisał(a):Witam,
Mam pytanko w sprawie drogi E95 od Ptuj do granicy z HR. Jechałem tam w 2016, Słoweńcy rozpoczęli remont drogi a raczej budowę autostrady. Czy ktoś z Was jechał tą drogą, nadal ruch odbywa się 1 pasem?
Pozdrawiam
Bracek

Pewnie chodzi o to , czy ktos jechal teraz , na dniach. Tez jestem ciekawy.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Dojazd do CRO i utrudnienia 2017 - konkrety.

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 22.05.2017 15:04

kobrat napisał(a):
BRACEK napisał(a):Witam,
Mam pytanko w sprawie drogi E95 od Ptuj do granicy z HR. Jechałem tam w 2016, Słoweńcy rozpoczęli remont drogi a raczej budowę autostrady. Czy ktoś z Was jechał tą drogą, nadal ruch odbywa się 1 pasem?
Pozdrawiam
Bracek

Pewnie chodzi o to , czy ktos jechal teraz , na dniach. Tez jestem ciekawy.


To poczytaj(-cie) co ludzie piszą, którzy kilkanaście dni temu wracali z majówki ...

Wystarczająco na dniach czy czekasz aż odpisze ktoś co właśnie wysiadł z auta?
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 23.05.2017 13:51

paulr napisał(a):Tylko za Poysdorf z Polski jest niecałe 300km.( ja mam z domu do Wiednia około 300) więc większosc po zatankowaniu w Polsce ma jeszcze spory zapas. Nawet w samochodach na benzynę. A jak ktos chce tanio to kawałek w czechach jest jeszcze taniej.
A w Austrii jadać na objazd juz z Ilz też można przed granicą ze Słowenią tanio zatankować.


Ja tankuję w Czechach (na jedynej na trasie przez Żylinę stacji w Trzyńcu), a potem już pod Karlovacem :) Pieprzyć strefę euro :twisted:
magda_p_dg
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 28.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) magda_p_dg » 25.05.2017 10:02

Witam, czy ktoś natknął się na plik do wgrania do nawigacji kierujący przez objazd w Słowenii? Swego czasu gdzieś go widziałam, chciałam teraz pobrać i kurcze nie wiem jak go odnaleźć.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 25.05.2017 10:13

Magda... Do jakiej nawigacji plik. A Pozatym przecież starczy ustawić 3 punkty przelotowe. (Mureck. Lenart. Ptuj) i nawigacja sama pokieruje .
magda_p_dg
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 28.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) magda_p_dg » 25.05.2017 11:09

ktoś kiedyś wrzucił plik który możńabyło ściągnąć i wgrać do navigacji samochodowej i tam była trasa z ominięciem płatnej drogi w Słowienii ..... tyle pamiętam....
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.05.2017 11:15

magda_p_dg napisał(a):ktoś kiedyś wrzucił plik który możńabyło ściągnąć i wgrać do navigacji samochodowej i tam była trasa z ominięciem płatnej drogi w Słowienii ..... tyle pamiętam....

Może chodzi o to >>> omijanie-slowenskiej-autostrady-z-automapa-t41682.html

Tylko plik zamieszczony na hostingu nie działa ....
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 25.05.2017 11:33

Tylko programów nawigacyjnych jest pełno i trzeba najpierw wiedzieć jaka to nawigacja.
magda_p_dg
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 28.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) magda_p_dg » 25.05.2017 11:35

nie ta trasa, chodzi mi o objazd przez Mureck-Lenart-Ptuj, ale ten zamiszczony faktycznie nie działa. Gdyby ktoś dysponował aktualnym plikiem do Automapy to bardzo proszę.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 25.05.2017 11:39

Wchodzisz na targeo.pl ustawiasz sobie dom i miejsce docelowe. Poźniej przez przeciąganie trasy dajesz tak jak chcesz jechać. Miasta w Słowenii by skorzystać z objazdu są podane. I tak wybrana trasę zapisujesz jako kod (jak nawigacja ma dostep do internetu) lub jako plik i kopiujesz na nawigacje. I masz cala trase z domu do punktu docelowego z objazdem słowenii.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.05.2017 11:40

magda_p_dg napisał(a):nie ta trasa, chodzi mi o objazd przez Mureck-Lenart-Ptuj

Objazd jest opisany i sfilmowany dokładnie tutaj >>> video-objazd-autostrady-slo-konkrety-t50069.html
magda_p_dg
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 28.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) magda_p_dg » 25.05.2017 11:42

ok, dzieki za wskazówki, zaraz przekaże mężowi, spróbujemy. A jedziemy do Cro dopiero z początkiem sierpnia więc będziemy bacznie śledzić forum jak wygląda aktualna sytuacja drogowa i czy nadal warto jechać tym objazdem. Kilka lat temu nim jechaliśmy bez navigacji. Do Cro dojechaliśmy, w drodze powrotnej się trochę pogubiliśy dlatego teraz wolałabym jechać na navigacji, której wtedy jeszcze nie posiadaliśmy.

dzięuję jeszcze raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 92
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone