Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.06.2018 08:24

Tak jest. Od Podlehnika do granicy są wykopki i płynności jazdy nie będzie, bo są ograniczenia prędkości i zwężenia. W każdym razie nawet jeśli nie ma korka do granicy, to te roboty drogowe powodują dość mocne spowolnienie ruchu. W sumie mam wątpliwości czy do jesieni autostrada zostanie oddana. W samym Podlehniku wjazd na nią w kierunku do granicy dobry i jest wyraźne oznakowanie, że płatność nie jest wymagana (skreślony znak informacyjny). Jeśli chodzi o Lenart, to jadąc z PL jest dobrze oznakowany objazd. Na rogatkach miasteczka skręcamy w lewo i objazd prowadzi po obrzeżach Lenart, po czym wracamy na drogę do Ptuj już za miastem. W sumie może z 5 minut dłużej albo i nie. :)
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2924
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 19.06.2018 08:34

Plusem jazdy nocnej jest brak robót drogowych w tym miejscu.
yabko
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) yabko » 19.06.2018 08:38

dar37@wp.pl napisał(a):
yabko napisał(a):Postnapisał(a) adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl » 07.06.2018 07:26
Taki objazd uda się w Lenart ?

https://tinyurl.com/ybllwuam

kaeres napisał(a):W tą stronę tak, w przeciwną NIE.

30 czerwca wracam, chciałem dopytać dlaczego w przeciwną NIE?



Droga jednokierunkowa


Czyli do PL da radę wrócić bo o to mi chodziło, jednak jadąc do CRO, tą właśnie uliczką puściłem się za miejscowym, ale nie zauważyłem aby był tam zakaz wjazdu jak na moje to ten odcinek zrobili dwu kierunkowy, bo nie zauważyłem zakazu wjazdu od strony PL, choć mogę się mylić Jak ktoś by jechał to może potwierdzi?
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 19.06.2018 11:11

Lepszym wyborem będzie od razu kierować się na Cvetlin niż Macelj? Tylko że tam też remont...
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 19.06.2018 11:29

Koenig napisał(a):Lepszym wyborem będzie od razu kierować się na Cvetlin niż Macelj? Tylko że tam też remont...


Chyba trzeba poczekać na pierwsze urlopowe relacje...
fixz_9
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 02.05.2017
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) fixz_9 » 19.06.2018 11:34

Endrju napisał(a):Chyba trzeba poczekać na pierwsze urlopowe relacje...

No właśnie, szkoda, że jeszcze nikt żadnych faktów nie pisze..
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 19.06.2018 11:52

Koenig napisał(a):Lepszym wyborem będzie od razu kierować się na Cvetlin niż Macelj? Tylko że tam też remont...


Cvetlin jest przejściem lokalnym, tylko dla Słoweńców i Chorwatów. Jeśli więc objazd to przez Dobovec pri Rogatcu.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 19.06.2018 12:04

Arek napisał(a):
Koenig napisał(a):Lepszym wyborem będzie od razu kierować się na Cvetlin niż Macelj? Tylko że tam też remont...


Cvetlin jest przejściem lokalnym, tylko dla Słoweńców i Chorwatów. Jeśli więc objazd to przez Dobovec pri Rogatcu.
Oj :!: Nie :!: Cvetlin jest dostępny też dla EU :idea:
Użytkownik usunięty
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.06.2018 12:06

Przecież pisałem wyżej jak wygląda przejazd objazdem. Jechałem 4 dni temu i właśnie moczę członki :D w Jadranie. Co do objazdu autostrady, to w Lenart mamy rozkopane centrum, jednak przed wjazdem do miasteczka są znaki informujące o objeździe, objazd prowadzi obrzeżami Lenart i wyjeżdżamy zaraz za miastem już w kierunku na Ptuj. Nie ma co rozstrząsać milionów wariantów tu proponowanych, bo objazd wyznaczony przez drogowców prowadzi dobrymi drogami i tracimy na nim nie więcej niż 5 minut. Za Ptuj kierujemy się zgodnie ze wskazówkami z przypiętego wątku czyli zaraz za mostem na rondzie w prawo i potem na Podlehnik wzdłuż autostrady. Tam przejeżdżamy nad autostradą i wbijamy się na nią. Wjazd jest wyraźnie oznakowany i stoi jak byk znak o tym, że winieta nie jest wymagana. Od Podlehnika do granicy trwają roboty drogowe związane z budową autostrady. Są zwężki i ograniczenia prędkości, jednak jeśli nie ma korka, to z prędkością ok.60 km/h dotoczymy się te kilka km do granicy. Jeśli natomiast korek będzie, co będziemy też w stanie wypatrzeć wcześniej z drogi od Ptuj do Podlehnika, gdyż przebiega równolegle do autostrady, to po prostu w Podlehniku nie wjeżdżamy na autostradę do granicy tylko odbijamy na Cvetlin, gdzie przekroczymy granicę mało uczęszczanym przejściem. Stamtąd wracamy już na autostradę w kierunku na Zagrzeb i finito, cała filozofia.
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 19.06.2018 12:45

colins napisał(a):Przecież pisałem wyżej jak wygląda przejazd objazdem.


Nam chodzi o relacje śmiałków, którzy zmierzyli się z remontowaną droga przez Cvetlin :)
marynamaj
Croentuzjasta
Posty: 206
Dołączył(a): 10.03.2015
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) marynamaj » 19.06.2018 13:07

Będę jechała w niedzielę to dam znać co i jak :D
sylwia9112
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 03.11.2016
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) sylwia9112 » 19.06.2018 13:30

Jechalismy przez Cvetlin w Piatek o 6 rano. Remont ogolnie to okolo 200-400 metrow szutrem bo w tym miejscu jest zerwany asfalt, do tego swiatla(wachadlo) ale tam jest taki ruch,że w niczym to nie przeszkadza. :D Przede mna na przejsciu nie bylo zadnego samochodu. 8)
bledzik
Croentuzjasta
Posty: 190
Dołączył(a): 30.06.2017
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) bledzik » 19.06.2018 13:31

Ja już pisałem ostatnio o Macelj
W sobotę 9 czerwca wracałem z Makarskiej i godzinę stałem ( między godziną 13 a 14)... przez Cvetlin pewnie byłoby z 15-30 min szybciej ( winietkę słoweńską i tak miałem )
W drugą stronę było dużo gorzej... ale to sobota, mimo że czerwcowa
Co najciekawsze google maps bzdury podawało tak samo aplikacja HRK że czekania było 10-15 min
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 19.06.2018 14:02

sylwia9112 napisał(a):Jechalismy przez Cvetlin w Piatek o 6 rano. Remont ogolnie to okolo 200-400 metrow szutrem bo w tym miejscu jest zerwany asfalt, do tego swiatla(wachadlo) ale tam jest taki ruch,że w niczym to nie przeszkadza. :D Przede mna na przejsciu nie bylo zadnego samochodu. 8)


No tak, ale to jeszcze nie szczyt sezonu. Nie mniej jednak dzięki za info.
elfik44
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 147
Dołączył(a): 13.12.2016
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) elfik44 » 19.06.2018 14:34

sylwia9112 napisał(a):Jechalismy przez Cvetlin w Piatek o 6 rano. Remont ogolnie to okolo 200-400 metrow szutrem bo w tym miejscu jest zerwany asfalt, do tego swiatla(wachadlo) ale tam jest taki ruch,że w niczym to nie przeszkadza. :D Przede mna na przejsciu nie bylo zadnego samochodu. 8)


Właśnie na tą informację czekałam. Ja co prawda jadę dopiero w sierpniu a wtedy ma być remont zakończony ale jakby się przedłużył to warto wiedzieć. Dziękuję
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 174
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone