Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
corsarz
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 18.02.2015
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) corsarz » 13.06.2018 14:48

kojacek napisał(a):
corsarz napisał(a):
yabko napisał(a):Czy ktoś wracał już z CRO do Ptuj tą samą trasą objazdową. Jak się wbić na trasę za Podlehnik?
Z tego ronda wjeżdzałem na bezpłatny odcinek i czy tam się uda dojechać w drodze powrotnej?


W Podlehnik sa dwa ronda (po obu stronach autostrady), wjeżdżałeś z drugiego a w drodze powrotnej zjedziesz na pierwsze. :papa:

Sugerujesz, że winieta zaczyna obowiązywać przed zjazdem z drogi? 8O


No przecież zjazd z drogi jest w Podlehnik. Dalej płatna autostrada ... Czy coś przegapiłem ?
yabko
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) yabko » 13.06.2018 16:22

corsarz napisał(a):
yabko napisał(a):Czy ktoś wracał już z CRO do Ptuj tą samą trasą objazdową. Jak się wbić na trasę za Podlehnik?
Z tego ronda wjeżdzałem na bezpłatny odcinek i czy tam się uda dojechać w drodze powrotnej?


W Podlehnik sa dwa ronda (po obu stronach autostrady), wjeżdżałeś z drugiego a w drodze powrotnej zjedziesz na pierwsze. :papa:


Dzięki za info.
Czyli droga powrotna tak jak tutaj: https://goo.gl/maps/BCCTsupgmRF2
Czasowo praktycznie to samo co w tamtym roku, myślałem że stan dróg za Ptujem w stronę CRO będzie gorszy, a jest rewelacja :)
A jaka za rok alternatywa pozostanie :) Ale to jeszcze trochę czasu...
Bogdan.K
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 13.06.2018
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bogdan.K » 13.06.2018 16:25

Jadąc od strony Chorwacji masz zjazd na Podlehnik ,zaraz przed nim jest duża nowa stacja paliw .Nie da się przegapić .Na zjeździe są oznaczenia że dalej jest to autostrada.
morela
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 26.01.2017
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) morela » 18.06.2018 09:05

Ale czy ta autostrada jest już oddana do samego przejścia w Macelij?
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 18.06.2018 09:21

morela napisał(a):Ale czy ta autostrada jest już oddana do samego przejścia w Macelij?


Poczytaj, ciut, minimalnie, tak mini mini :)
Użytkownik usunięty
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.06.2018 09:21

morela napisał(a):Ale czy ta autostrada jest już oddana do samego przejścia w Macelij?


Nie. Na samej granicy jest 600 metrów autostrady.
fixz_9
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 02.05.2017
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) fixz_9 » 18.06.2018 09:30

Witam,
uprzedzam, że znam cały temat tegorocznego objazdu M-L-P :)
Mam prośbę, niech ktoś kto jechał już objazdem M-L-P i wjeżdżał na słoweńską E59 węzłem w Podlehniku podzieli się informacjami jak podróż przebiegła i czy faktycznie jest tak prosto jak się wydaje czytając forum w tym roku :)
morela
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 26.01.2017
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) morela » 18.06.2018 09:52

ależ poczytałam. Właśnie mini mini, a nawet ciut więcej :)
I wy rozprawiacie o omijaniu płatnego odcinka, a ja chcę płatnym, jak najdłużej autostradą.
W pewną sobotę lipcową rok temu stałam od Ptuja do Macelija i miałam okazję jej się baaardzo dokładnie przyjrzeć. Owszem, korek nie wynikał z samej budowy autostrady, a z tego, że byłą sobota. Teraz jadę we wtorek i chciałam wiedzieć, czy nacieszę oko płynnym dojazdem do granicy :)
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 18.06.2018 10:18

morela napisał(a):ależ poczytałam. Właśnie mini mini, a nawet ciut więcej :)
I wy rozprawiacie o omijaniu płatnego odcinka, a ja chcę płatnym, jak najdłużej autostradą.
W pewną sobotę lipcową rok temu stałam od Ptuja do Macelija i miałam okazję jej się baaardzo dokładnie przyjrzeć. Owszem, korek nie wynikał z samej budowy autostrady, a z tego, że byłą sobota. Teraz jadę we wtorek i chciałam wiedzieć, czy nacieszę oko płynnym dojazdem do granicy :)

Po zapoznaniu się nawet te ciut więcej :D o tym co będzie we wtorek na granicy w Macelj przekonasz się na miejscu albo troszkę wcześniej np. w Ptuju zatrzymując się aby podglądnąć natężenie ruchu na kamerkach lub na mapkach googla, waze,... :D
morela
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 26.01.2017
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) morela » 18.06.2018 10:31

tak trzeba będzie zrobić, ale mając na uwadze, że to wtorek, dodatkowo przy nadziei, że te roboty drogowe są zakończone albo bardzo zaawansowane, nie powinnam tam narzekać....
yabko
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) yabko » 18.06.2018 22:37

Postnapisał(a) adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl » 07.06.2018 07:26
Taki objazd uda się w Lenart ?

https://tinyurl.com/ybllwuam

kaeres napisał(a):W tą stronę tak, w przeciwną NIE.

30 czerwca wracam, chciałem dopytać dlaczego w przeciwną NIE?
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 19.06.2018 06:41

morela napisał(a):ależ poczytałam. Właśnie mini mini, a nawet ciut więcej :)
I wy rozprawiacie o omijaniu płatnego odcinka, a ja chcę płatnym, jak najdłużej autostradą.

W takim razie, pomyliłaś wątki :lol:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 19.06.2018 07:13

yabko napisał(a):Postnapisał(a) adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl » 07.06.2018 07:26
Taki objazd uda się w Lenart ?

https://tinyurl.com/ybllwuam

kaeres napisał(a):W tą stronę tak, w przeciwną NIE.

30 czerwca wracam, chciałem dopytać dlaczego w przeciwną NIE?

Bo tam jest jednokierunkowa.
https://www.google.pl/maps/@46.5775167, ... 56!5m1!1e1
dar37@wp.pl
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 27.03.2013
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) dar37@wp.pl » 19.06.2018 07:15

yabko napisał(a):Postnapisał(a) adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl » 07.06.2018 07:26
Taki objazd uda się w Lenart ?

https://tinyurl.com/ybllwuam

kaeres napisał(a):W tą stronę tak, w przeciwną NIE.

30 czerwca wracam, chciałem dopytać dlaczego w przeciwną NIE?



Droga jednokierunkowa
Użytkownik usunięty
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.06.2018 07:15

morela napisał(a):ależ poczytałam. Właśnie mini mini, a nawet ciut więcej :)
I wy rozprawiacie o omijaniu płatnego odcinka, a ja chcę płatnym, jak najdłużej autostradą.
W pewną sobotę lipcową rok temu stałam od Ptuja do Macelija i miałam okazję jej się baaardzo dokładnie przyjrzeć. Owszem, korek nie wynikał z samej budowy autostrady, a z tego, że byłą sobota. Teraz jadę we wtorek i chciałam wiedzieć, czy nacieszę oko płynnym dojazdem do granicy :)


Tego raczej nikt Tobie nie powie. Telefon w łapkę i sprawdzać aktualny stan przepustowości. W innym wątku wrzuciłem foty, jak wygląda aktualnie droga nr 9, w tygodniu może nie będzie takiego korka... chociaż nie wiem - patrz na promet.si

promet.JPG


Od Šentilj do Podlehnika jedziesz autostradą, potem są wykopki ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 173
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone