Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 20.05.2018 14:38

tomi1976 napisał(a):Witam :papa: Wyjazd coraz bliżej,jak to jest z tym odcinkiem od Podlehnika do granicy HR,z winietą czy bez?.
viamichelin pokazuje że od Pohlednika do Zakl jest to płatny odcinek drogi,czyli wjazd na autostradę bez winiety odpada :evil:
Jak jechać Panie i Panowie Jak jechać.

Panie Tomaszu jechać tak jak koledzy opisują powyżej odcinek Ptuj-Macelj. A nawet tak jak pisze w odpowiedzi DARS. :D
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 20.05.2018 14:39

el_guapo napisał(a):Po co cytujesz cały post?

Nie wiem :roll:
Dzięki za zwrócenie uwagi :idea:
LukaszGk
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 31.12.2012
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) LukaszGk » 20.05.2018 18:26

Habanero dla mnie szybkością, zazwyczaj jestem 2h szybciej w Splicie niż byłem przez Austrię. Jadąc przez Słowenię od strony Węgier odcinek jest króciutki. Może być też tak, że przed sezonem nałożyło się kilka (kilkanaście) remontów na całym odcinku i dlatego jestem lekko zawiedziony. Może też być tak, że mieliśmy pecha i przez całą Słowenię mocno lało i trzeba było wolniej jechać. Wyjeżdżając o 17 z Rybnika liczyłem że spokojnie zdążymy na prom o 9.00 rano na Brać, zawsze przez Węgry z dużym zapasem to się udawało, niestety nie tym razem...
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.05.2018 18:59

:|
tomi1976 napisał(a):Witam :papa: Wyjazd coraz bliżej,jak to jest z tym odcinkiem od Podlehnika do granicy HR,z winietą czy bez?.
viamichelin pokazuje że od Pohlednika do Zakl jest to płatny odcinek drogi,czyli wjazd na autostradę bez winiety odpada :evil:
Jak jechać Panie i Panowie Jak jechać.

Kliknij w link w poprzednim poście.
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 20.05.2018 22:25

...
Ostatnio edytowano 21.05.2018 10:04 przez greenrs, łącznie edytowano 1 raz
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 21.05.2018 09:34

LukaszGk napisał(a):Wczoraj miałem okazję jechać z Rybnika do Splitu zachwalaną drogą Czechy, Austria, Słowenia. Do tej pory dobrych kilka razy tą trasę pokonywaliśmy przez Słowację i Węgry. Mogę powiedzieć już teraz nigdy więcej przez Austrię i Słowenię. Do rzeczy, Czechy w miarę - ok choć dość często ograniczenia do 80 km/h drogi powrotnej sobie nie wyobrażam, mieliśmy okazję widzieć kilka korków ciągnących się po 5-7 km. Ogólnie rzecz biorąc roboty, roboty, roboty. Od granicy do Wiednia i trochę za Wiedeń super, potem do Grazu w miarę ok, choć też ograniczenia do 80 km/h i od Grazu do granicy też 80 km/h prawie cały czas. Zastanawiano się nad robotami w Muereck, jest ok, objazd jest bardzo dobrze oznakowany, przejeżdża się przez Gersdorf, może jest 3 km więcej. Objazd w Lenart też bardzo dobrze oznakowany, trzeba przy znaku zakaz ruchu zawrócić i pierwszą w prawo skręcić. Wiele osób zastanawia się czy obowiązuje winieta czy nie w danym miejscu, wg mnie nie trzeba się głowić. Każdy skręt jest dobrze oznakowany, np. Maribor i koło niego zielona austostrada, Zagrzeb i brak tego znaku i Lendava i Zielona autostrada. Kierowaliśmy się na Cvetlin, drogi w miarę dobre, choć w nocy można trafić na drodze na sarenki i sowy. Z Cvetlinu do Maceij drogi górzyste, i ogólnie wolno się jedzie. Ogólnie już wtedy wiedziałem, ostatni raz przez Słowenię chyba, że austostradą....No, ale od Maceij do Zagrzebia znowu ograniczenia na austostradzie 80 km/h a nawet 60 km/h. Z Zagrzebia do Splitu jak zwykle idealnie, z małym wyjątkiem, co prawda nie jeździłem do Chorwacji ostatnie 2 lata, ale tunel Sveti Rok zamknięty, nie wiem jak było poprzednio. Tylko jeden wlot jest otwarty, droga dwukierunkowa, i ciągnie się to aż do najbliższej stacji, więc kawałek drogi jest, może być nieciekawie w szczycie, nam się udało w miarę płynnie tzn. 60 km/h ten odcinek przejechać. Reasumująć wolę Węgry i Cakovec. Ceny benzyny na autostradzie w chorwacji trzeba liczyć powyżej 10 kn i to momentami grubo powyżej 10 kn.

Sądzę, że znaczącą rolę odgrywa również pora doby jaką się podróżuje.
Jeżdżę od 8 lat do Chorwacji i takich problemów nie miałem, a znajomi (i na forum) przez Słowację i Węgry i owszem.
Więc zależy jak się trafi.
2 lata temu z powodu wiatrów ludzie wracali do PL po 36 godzin i też mogliby narzekać, że ostatni raz jadą bo mają dość.

Wysokie ceny paliw przy autostradach to rzecz normalna....w każdym kraju. Jest osobny wątek o tymże.
LukaszGk
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 31.12.2012
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) LukaszGk » 21.05.2018 20:38

Kaeres zawsze nocą jeżdżę z jedną przerwą na tankowanie i jedną 15-30 minutową drzemką, jednakże ocena trasy to rzecz bardzo subiektywna. 13 lat temu jadąc przez Słowację i Węgry, na granicy zatrzymali nas Słowacy i potrafili o północy - 2h sprawdzać auto, ale to był jednorazowy wypadek, innym razem na route 86 objazd, który zaprowadził nas na pole pełne królików.... jednakże w każdym tym wypadku byliśmy szybciej. Wracać będziemy też przez Słowenię tą samą trasą co przyjechaliśmy (lub Omroz) może zmienimy zdanie...teraz są utrudnienia, pewnie służby drogowe będą robiły wszystko żeby tych utrudnień nie było w sezonie. Moja ocena ma jeszcze jeden aspekt .... jest subiektywna bo już w Ołomuńcu nawalił mi GPS i później była jazda wg tego co się zapamiętało planując trasę, i posiłkując się awaryjnymi wydrukami...Jednak nie jest to temat do narzekań chciałem jedynie wskazać w poprzednim poście jakie utrudnienia obecnie są na trasie i że nie ma problemów z objazdami w Muereck czy Lenart.

Co do benzyny, nigdy jakoś na to nie zwracałem uwagi czy gdzieś taniej czy drożej, wystarczy wspomnieć że na stacji Shella w Radlinie ropa jak wyjeżdżaliśmy była po 5.53 zł. 1100 km do Splitu spalamy zawsze w granicy 40-43 litrów, więc 20-30 gr/l w jedną czy drugą stronę nie robi jakiejś kolosalnej różnicy.
słoń
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 24.07.2016
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoń » 21.05.2018 21:26

1100 km do Splitu spalamy zawsze w granicy 40-43 litrów

8O 8O 8O niesamowity wynik
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 21.05.2018 21:31

słoń napisał(a):
1100 km do Splitu spalamy zawsze w granicy 40-43 litrów

8O 8O 8O niesamowity wynik

Kolega pewnie zapomniał doliczyć te kanistry z paliwem jakie wiezie w bagażniku :D
40 litrów i 1100km to wychodzi 3,6L na 100-tke
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 21.05.2018 22:07

Ja ruszam z domu z pełnym bakiem (okolice Krakowa) i tankuję dopiero w Ptuju na Molu obok Obi. Mam w tym miejscu akurat pół baku, bo auto dość oszczędne, a ja na takiej trasie nigdy nie czekam na rezerwę. Gdy wskaźnik paliwa zbliża się do połowy to już szukam stacji.
Ale i tak wychodzi mi około 5l/100km - co osobiście uważam za rewelacyjny wynik. W końcu 4 osoby na pokładzie plus bagaże, a samo auto waży jakieś 1600kg.
LukaszGk
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 31.12.2012
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) LukaszGk » 21.05.2018 22:19

Średnie spalanie komputer wskazuje 4.1 l, jazda zgodnie z przepisami a na autostradach to raczej 120 km/h i ani km/h więcej. Jak auto było nowe to na pierwszą jazde do Chorwacji wskazywało nawet 3.4, ale teraz już jest jednak po licznych wojażach wyniku nie mam szans powtórzyć. Często jeżdżę na Brać dlatego tankujemy przed Splitem, żeby przypadkiem nie brakło benzyny na wyspie, jeśli nie jeździmy dużo po wyspie, to w drodze powrotnej już bez tankowania za granicą.
Kiedyś auto obładowane bagażami mojej żony :P teraz dziećmi i bagażami upchnięte do granic możliwości. Kolejny rok już bez "trumny" na dachu się nie obejdzie...
słoń
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 24.07.2016
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoń » 21.05.2018 22:54

strzmac napisał(a):Ze swojego doswiadczenia moge smialo polecic odcinek D2 do zjazdu 41 na Podivin, dalej Lednice, Valtice (wszystko w ciagu drogi 422), Katzelsdorf,

Witaj
Można przekraczać granicę CZ-A w ciągu tej "dróżki sołtysa"? Nie zgarną mnie w tym miejscu jeżeli będę próbował przejechać do Austrii? Schoengen załatwia to definitywnie??
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 21.05.2018 23:10

słoń napisał(a):
strzmac napisał(a):Ze swojego doswiadczenia moge smialo polecic odcinek D2 do zjazdu 41 na Podivin, dalej Lednice, Valtice (wszystko w ciagu drogi 422), Katzelsdorf,

Witaj
Można przekraczać granicę CZ-A w ciągu tej "dróżki sołtysa"? Nie zgarną mnie w tym miejscu jeżeli będę próbował przejechać do Austrii? Schoengen załatwia to definitywnie??

Nawet z pola na pole przez granicę możesz przejechać :idea: :D A co :!: :idea: :mrgreen:
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 22.05.2018 08:44

słoń napisał(a):
strzmac napisał(a):Ze swojego doswiadczenia moge smialo polecic odcinek D2 do zjazdu 41 na Podivin, dalej Lednice, Valtice (wszystko w ciagu drogi 422), Katzelsdorf,

Witaj
Można przekraczać granicę CZ-A w ciągu tej "dróżki sołtysa"? Nie zgarną mnie w tym miejscu jeżeli będę próbował przejechać do Austrii? Schoengen załatwia to definitywnie??


W strefie Schengen granice możesz przekraczać w dowolnym miejscu. Co innego przy wjeździe do Chorwacji, gdzie póki co musisz korzystać z przejść granicznych, zaś lokalne drogi nieposiadające przejść dostępne są tylko dla miejscowych.
strzmac
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 24.02.2015
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) strzmac » 22.05.2018 08:53

słoń napisał(a):
strzmac napisał(a):Ze swojego doswiadczenia moge smialo polecic odcinek D2 do zjazdu 41 na Podivin, dalej Lednice, Valtice (wszystko w ciagu drogi 422), Katzelsdorf,

Witaj
Można przekraczać granicę CZ-A w ciągu tej "dróżki sołtysa"? Nie zgarną mnie w tym miejscu jeżeli będę próbował przejechać do Austrii? Schoengen załatwia to definitywnie??


Tak jak koledzy powyzej napisali - w strefie Schengen mozesz nawet rzeke wplaw przeplynac i nic nikomu do tego:)
A droga, o ktorej mowimy, jest waska, lokalna - ale jak najbardziej asfaltowa i normalnie uczeszczana. Wiec jesli zawieje Cie w te okolice po poludniu, kiedy stoi i Mikulov i Breclav - alternatywa jak sie patrzy :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 163
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone